Téma: anyám!

1/10
tesz-vesz 2018 jan. 01. - 01:52:07 1/10
(85/205)
ilyen szavakat használsz rám, te proli, és te butázol engem? ostoba primitív sznob

SPOILER

ugyanis a rendezõ maga (állítólag) azt mondja, hogy az nem a szentlélek, hanem Gaia. most akkor mi lesz a tudományoddal?
én nem tudom micsoda metafizika az, ahol a szentlélek átalakul kristállyá, és igen, meghal, hisz a tudata megszûnik, nemcsak egy test, tán ha figyeltél volna, feltûnt volna, hogy tudata is van, nem egy rongybábú. és egy új személy lesz belõle. nem a régi, ergó meghal.
reinkarnálódik minimum, de nem vettem észre, hogy a kristály amúgy kell a reinkarnációhoz. az is lehet hogy õ egy tök új verzió, Szentlélek 3.2
nem avatott be minket A MESTER, a moslékkirály, ebbe a folyamatba.

a szentlélek miért lesz mérges, amikor összetörnek egy értékes/értéktelen kristályt? amikor a szentlélek mindenkit szeret? a Szentlélek maga a szeretet, ami mindent áthat.
talán mert az nem a szentlélek?
amaurote 2017 dec. 30. - 02:02:52
(84/205)
érdemes megnéznem ezt a filmet? nagyon lufi szagot érzek.
tarr béla filmjeit imádom és értem, még mielõtt valaki rámsütné hogy nézzek valóvilágot inkább :)
10/10
offtopic
Mpytyu2 2017 dec. 29. - 16:50:41 10/10 Előzmény tesz-vesz
(83/205)
A szentlékek nem pusztul el a tûzben, ha figyeltél volna, tudhatnád, hogy az maga a drágakõ is, és nem lehet elpusztítani, a nõ csak egy test..., a másik, hogy nem láttam, hogy Ádámot nem szerette volna, csak kételkedett, és mikor összetörték a követ, akkor lett mérges rájuk. De én vagyok a hülye, hogy ilyen gecibuta embernek visszaírok.
1/10
tesz-vesz 2017 dec. 27. - 13:24:22 1/10
(82/205)
ez a második idézett bekezdés:

A föld megszületése és benépesülése után Gaia nyugodt idõket élt meg. Megszülettek a Titánoktól Gaia unokái is, az olümposzi istenek. Azonban Kronosz egy jóslat miatt elnyelte gyermekeit, mert a jövõkép azt állította, hogy Kronosz valamelyik gyermeke fogja megdönteni uralmát. Gaia nem helyeselte fia kegyetlenségét, így segített Rheiának elrejteni a gyermek Zeuszt Miután Zeusz került istenek és emberek élére, Gaia úgy döntött, már nem vesz részt unokái dolgaiban, így inkább csak jósoló és tanácsadó istennõként vett részt Zeusz uralkodásában.
1/10
tesz-vesz 2017 dec. 27. - 13:06:48 1/10
(81/205)
nincs ennyi, mert nem érthetõ a többi nézõnek sem, többen Szentlélekrõl beszéltek ugyanis, de nyilván konzultáltál az összes nézõvel.
te meg egyedül vagy a zavaros gondolataiddal, amik az írásban sajnos nem korlátoznak, mert ezt írtad korábban: "én mégis csak jobban hiszek a rendezõnek, aki saját maga elmondta, hogy mi-mit jelent a saját filmjében"
a többi nézõ nem látta ezt a csodálatos interjút a csakratisztító, fantasztikus rendezõvel. és hát te írtad, hogy te is innen tudod...

SPOILER LEHET, RONTÓC!

Mert kicsoda a Földanya? szerepel a Bibliában? NEM. akkor mit keres a keresztények Istenével egy háztartásban? Vagy Bardem maga Zeusz? az õ felesége Héra volt tudtommal. nem õk ketten nemzették Ádámot és Évát, mert Ed Harris és Pfeifer azok, ezt te is tudod. nagyon jól tudod.
Gaiaról beszélünk nyilván, aki nem áll össze a keresztények Istenével, hogy a Kisjézust megszülje, hisz õ görög mitológiai alak.

Az Istenek születése eposz szerint nem tiszta, hogy Gaia, Khaosz gyermeke volt-e, vagy tõle függetlenül jött létre. Gaia után volt Erósz és Tartarosz. A föld magányosan érezte magát, ezért apa nélkül szülte meg Uranoszt, az eget, Oureiát, a hegyeket és Pontuszt, a tengereket. Erósz szerelemre lobbantotta a földet az ég iránt, és így történt, hogy Gaia saját gyermekével, Uranosszal nemzette a hat titánt és a hat titaniszt, akik legkedvesebb gyermekei lettek. A három küklopsz és a három százkarú szörnyeteg, a Hekatonkheirek is az õ gyermekeik voltak.

Az Istenek születése eposz szerint nem tiszta, hogy Gaia, Khaosz gyermeke volt-e, vagy tõle függetlenül jött létre. Gaia után volt Erósz és Tartarosz. A föld magányosan érezte magát, ezért apa nélkül szülte meg Uranoszt, az eget, Oureiát, a hegyeket és Pontuszt, a tengereket. Erósz szerelemre lobbantotta a földet az ég iránt, és így történt, hogy Gaia saját gyermekével, Uranosszal nemzette a hat titánt és a hat titaniszt, akik legkedvesebb gyermekei lettek. A három küklopsz és a három százkarú szörnyeteg, a Hekatonkheirek is az õ gyermekeik voltak.

vagy a rendezõnek van saját földanya mítosza? ezt is elmondta az interjúban?
eléggé sznobnak (tanult primitívnek) és teljesen félmûveltnek kell ahhoz lenni, hogy valakinek ez a moslék tessék.
10/10
dukyka 2017 dec. 25. - 22:49:03 10/10
(80/205)
Nekem érthetõ volt és több más nézõnek is, ennyi.
1/10
tesz-vesz 2017 dec. 25. - 10:59:55 1/10
(79/205)
ja hogy nem a filmbe kell berakni a tartalmat, hanem kell külön egy interjú ehhez a moslékhoz, hogy megértsd te is, mondd, miért nem csapták ezt az interjút a film végéhez?
akkor talán érthetõ lehetne ez a tömény giccs
10/10
dukyka 2017 dec. 25. - 02:57:40 10/10
(78/205)
Nyugodj meg, nem kell ennyire idegbetegnek lenni, fõleg így karácsonykor! :D Egyébként ha nem bánod, én mégis csak jobban hiszek a rendezõnek, aki saját maga elmondta, hogy mi-mit jelent a saját filmjében, mintsem neked...bár te nyilván jobban tudod.
1/10
tesz-vesz 2017 dec. 24. - 16:55:07 1/10 Előzmény Mpytyu2
(77/205)
de a szentlélek miért pusztul el a tûzben, mester? a szentlélek miért nem szereti Ádámot? mindenkit szeret
1/10
tesz-vesz 2017 dec. 24. - 15:16:42 1/10 Előzmény dukyka
(76/205)
földanya az +....

nem a Szentlélek inkább?
1/10
tesz-vesz 2017 dec. 24. - 15:13:58 1/10 Előzmény dukyka
(75/205)
SPOILER - RONTÓC

a filmvégi tûz nem globális felmelegedés okoska, sznob barátom... hanem a Nap felrobbanása, de attól még moslék maga a film.
mert ahogy mondtam, a metaforáknak, allegóriáknak van ÉRTELMEZHETÕ, VALÓS nézõpontja, és van amit szimbolizál, úgylátom, itt egyik bar** se zavarja, akinek tetszett a film, hogy amit látsz, annak nincs értelme, csak "hú de jó metafora, húha de jó szimbolika!" de amit látsz annak semmi értelme, ahogy az egész filmnek sincsen.
Jézus 33 éves volt, a filmben meg csak csecsemõ?
Ádám fiai voltak gyerekek is, nem felnõttként esnek be a földre, helló!
1/10
tesz-vesz 2017 dec. 24. - 14:58:44 1/10 Előzmény Mpytyu2
(74/205)
látom nagy tudósa vagy ennek a mosléknak, mondd, a vértócsa miért marta ki a házat? de fõleg: mi volt az épületrész a lyuk alatt?
1/10
tesz-vesz 2017 dec. 23. - 13:06:27 1/10 Előzmény Wine
(73/205)
javaslod a pappa piát a nem tetszõknek? miért nem inkább valami ostoba szuperhõsfilmet? mondjuk a batmant b+
1/10
tesz-vesz 2017 dec. 23. - 12:53:55 1/10
(72/205)
ha allegória lenne, mindkét értelmezésnek lenne értelme, ezt a sok ostoba csürhét, csak amit látunk, annak semmi értelme nincsen! nem zavar a primitív sznobokat?
1/10
tesz-vesz 2017 dec. 23. - 12:46:28 1/10
(71/205)
Ez mi volt?! ez nagy nulla, egy saját maga EGÓ-jában vakul fetrengõ, primitív sznob rendezõ ide-oda csapkodni próbálna, de nem megy, mert ne ma nézõ hülye - ahogy nyilatkozta azokról, akiknek nem tetszik ez a moslék.
k11zoltan 2017 dec. 22. - 22:17:27
(70/205)
Érdekes, egy film volt.
Vagy nagyszerû, vagy irdatlan gyenge.
1/10
szgabsi 2017 dec. 22. - 20:56:42 1/10 Előzmény Mpytyu2
(69/205)
Ez egy rossz film, ennyi.
1/10
Hornyik Máté 2017 dec. 21. - 17:49:40 1/10 Előzmény Mpytyu2
(68/205)
Szerinted nem értem, azt hiszed csak te vagy okos, hogy megértse a bibliai utalásokat? Így is baromság az egész. Erõltettet.
10/10
Mpytyu2 2017 dec. 19. - 22:22:04 10/10
(67/205)
Nem kell ebbe belemagyarázni semmit, tisztán érthetõek az utalások, csak fel kell fogni. Az elsõ vendég volt Ádám, amikor hányt lehetett is látni, hogy fel van vágva az oldala, mert hogy kivette az oldalbordáját és aztán jött Éva. Majd jött Káin és Ábel, aztán sokasodtak stb., de most nem akarom a szádba rágni a dolgot, ha nem érted nem érted.
1/10
Hornyik Máté 2017 dec. 19. - 21:34:47 1/10 Előzmény Mpytyu2
(66/205)
Az év egyik legrosszabb filmje, bele lehet magyarázni a mûvészi baromságokat, de nem érdemes