Téma: Anyegin

veragirl 2008 jan. 06. - 12:53:30
(17/137)
én már láttam,irodalmon néztük meg!már vettük és nagyon tetszett!de liv tyler nem volt benne vmi szép.elég magam meg minden, e gyûrûk urás szépségéhez képest ez nekem csalódás volt!csak egy gáz van:nemvoltam suliban amikor a végét megnézték,és lemaradtam:(de múltkor volt a duna tv-n aszem!
10/10
markivil 2008 jan. 01. - 19:56:01 10/10 Előzmény ***
(16/137)
Hol tudtad megnézni? Én is szeretném. Vagy tudja valaki, honnan lehetne letölteni?
Natalie000 2007 dec. 21. - 20:17:20
(15/137)
Nekem kötelezõ olvasmány de nem csak ezért szeretném megnézni. :)))
*** 2007 szept. 19. - 18:42:27
(14/137)
Végre én is megnézhtettem ezt a filmet. Nekem nagyon nagyon tetszett, és teljesen a hatása alatt voltam jó néhány óráig.
Szerintem ez az a fajta film, ami elgondolkodtat és van mondanivalója. Sajnos még a könyvet nem olvastam, de hamarosan sort kerítek rá!
Miss Jane Bennet 2007 szept. 17. - 13:39:37
(13/137)
Nekem tetszett.Bár nem láttama könyvet számomra így is érthetõ volt.
Huma 2007 júl. 22. - 13:47:29
(12/137)
ééés megint megnézem. Igényes vagy igénytelen vagyok, nem számít. Nekem ez a feldolgozás nagyon tetszik, jó színészekkel.
Aug 5. DunaTV
Maia 2007 márc. 21. - 21:54:14 Előzmény Mara60
(11/137)
En sajnos nem lattam az altalad emlitett magyar valtozatot, de az igazsag az, hogy minden valtozatot szivesen megnezek. Erdekes azt latni, hogy a rendezo elkepzelese miben egyezik az enyemmel peldaul. Raadasul, ha egy klasszikus feldolgozasarol van szo...mindenkinek vannak elvarasai. Puskin muvei rendkivul csalokak, amikor azt hisszuk, hogy az oroazsagot akarja bemutatni, akkor tevedunk...mert inkabb az a lezullodt arisztokrata reteg kerul bemutatasra akik szarmazasi tetintetben aligha oroszak...Es a problema arendezokkel az, hogy Onyegint Orosznak akarjak abrazolni...nem mindig veszik figyelembe, hogy megcsak nem is oroszul fogalmazza meg nehol az erzeseit, hanem franciaul...Egy vekony, magas, vekony, ideges, lobbanekony, es buszke hos, epp olyan, mint Puskin maga. Puskin teljesen megvaltoztatta az az orosz romantikat aanyi mindent vitt bele, es az Onyegin az egyik olyan mu amiben tehetsege atalakul es kibontakozik...Nagyon remelem, hogy ha mar nekunk nem a fiatalok lathatanak majd egy olyan filmbeli valtozatot ami igazan tukrozi mindazt ami benne van.
Mara60 2007 márc. 20. - 19:58:42
(10/137)
Nagy megkönnyebbüléssel olvastam soraidat, mert eddig azt hittem csak nekem vannak extra elvárásaim Puskin mûvével kapcsolatban. Ugyanis az én olvasatomban sem volt ilyen Anyegin. Pedig annyira vártam a filmet, mert úgy gondoltam Fiennes az a valaki, aki mintha pont erre a szerepre született volna. Én nem tudtam magamnak ilyen jól megfogalmazni mi irritált az alakításában. A Cserhalmi György által megformálta Anyegint sokkal közelebbinek találtam az irodalmi mûhöz.
Maia 2007 márc. 20. - 16:34:34
(9/137)
Elore is elnezest kerek azoktol, akiknek tetszett a film es aki rendkivuli alkotasnak tartja.
Nekem hianyzott az oroszsag a filmbol es az Onyegint alakito Ralph Finnes akit egyebkent nagyon szeretek es tisztelek nem adta vissza a Puskin altal leirt figurat...es meg oreg is hozza raadasul, hianyzik belole a francia dekadencia es buszkeseg. Nekem egy kicsit tul homalyos volt az egesz abrazolas. Es hol vannak a Puskin altal leirt tajak, amik tukrozik az orosz maganyt... Ne tesz kulonbseget a ket vilag kozott...a videki elet es a fovarosi elet hatasait a foszereplokon...hiszen a realista alkotasok legnagyobb motivuma a kornyezet reszletes es valos bemutatasa. Es Puskin Onyegin-je pedig irodalmi szempontbol es stilusat tekintve is realista verses proza.
Sajnalom, hogy sokukat megbantok, nem akarok iradalom orat tartani senkinek...de ha arrol kell itt irni, hogy mi nem tetszett akkor szerintem azt sikerult leirnom.
morzsa 2007 márc. 20. - 15:18:41 Előzmény Nenad
(8/137)
szerintem Puskin Anyegine az egyik legkiválóbb és legélvezhetõbb kötelezõ olvasmány. mintapélda arra a fajta kötelezõre, melynek örülök, hogy a kezembe kellett vennem(kicsit magyartalan, de mindegy..)
maga a film pedig legalább annyira jó, mint a könyv; Ralph Fiennes a lehetõ legjobb választás volt a közönyös, jégcsapszívû-lelkû, tipikus dandy-életstílusú Anyegin megformálására, de Liv Tyler is sok-sok csillagos azzal a bájjal, finomsággal és átlátszó porcelánbõrrel Tatjana szerepében.
nagyon szép, nagyon komoly és nagyon meghatározó.
Nenad 2007 febr. 12. - 16:42:55
(7/137)
Azért nem cirill betûkkel írt, mert franciául írta a levelet a könyv szerint. Bár ez a francia cseppet angol lett. Nekem, sem a könyv, sem a film nem tetszett. Lehet a könyv csak azért nem, mert kötelezõ volt. Végtelenül lassan lehet olvasni. Mondjuk az igaz, hogy manapság már hozzá vagyunk szokva az olvasmányos könyvekhet és lusták vagyunk végig olvasni egy-egy kevésbé olvasmányos klasszikust. Filmrõl meg annyit, hogy abból a szempontból jobb mint a könyv, hogy sokkal rövidebb nézve, mint olvasva.
Thonuzaba 2006 dec. 26. - 15:17:53
(6/137)
Szép, szép, de ha azért a részletekre egy kicsit jobban ügyelhettek volna (amikor pl. Tatjana a levelét írja kicsit illúzióromboló, hogy nem ciril betûket kanyarít a papirra)
lepke18 2006 dec. 26. - 00:03:47
(5/137)
Nagyon tetszett nekem is, bár még nem olvastam, de fogom:)
nekem az kellene,hogy amikor Tatjana levele után beszél Anyeginnel, akkor Anyegin vmi olyasmit mond,hogy Valójában nem vágyom rá, hogy megmentsenek onmagamtól. Hogy van ez pontosan meg mit mond rá Tatjana? Ha vki tudja vagy mondjuk meg van neki a film léccilécci...:)
Newcastle United 2006 dec. 19. - 09:58:24
(4/137)
Még a bemutató évében láttam, nagyon tetszett. Ralph Fiennes nagyon jó választás volt a címszerepre. Egyetértek az elõttem szólóval, hogy a mû olvasása nélkül is nagyszerûen élvezhetõ a film, de azért nem árt Puskint is elõvenni. Legalább ekkora élmény lesz.
Huma 2006 dec. 18. - 19:27:38
(3/137)
Igen! Nagyon jó film, igényesnek mondható. Sokszor megnéztem már, és most sem hagyom ki.
x-tro 2006 dec. 18. - 14:49:40
(2/137)
Egyetértek az elõttem szólóval. Nekem is tetszett, bár szerintem az alapmû ismerete nélkül is élvezhetõ, bár a klasszikusokat nem árt ismerni...:)

Van a filmen valami feslett, realizmusba hajló 'lepedék' amely azonban itt nem illúzióromboló, hanem éppenhogy igazzá tevõ... Érdekes, ügyes munka ez a Fiennes-családi Puskin-hakni...
magyar krokodil 2006 dec. 18. - 14:37:59
(1/137)
remélem sokan hozzászólnak majd a filmhez. ez az alkotás tökéletes kivétel a silány minõségû "megfilmesített irodalmi mûvek sorában". tényleg érdemes megnézni, szerintem felejthetetlen élmény. de fontos, hogy elolvassuk elõtte a mûvet, akkor fogjuk igazán értékelni a képkockákat.