Téma: Anyegin

offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 20. - 22:53:29
(97/137)
OFF

amúgy ha nem hisztek a leírtaknak olvassátok el a betegtájékoztatót, kilóméterhosszú lista van a mellékhatásokról és pl. h hallucinációt is okozhat...már csak szó szerint nem írják le, h kábítószer...
http://www.egeszsegkalauz.hu/keresok/gyogyszer/neo-citran-belsoleges-por-felnotteknek-2122.html
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 20. - 22:47:34
(96/137)
Sebaj, majd ha remegsz érte stresszhelyzetben, eszedbe jutok:)
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 20. - 22:47:05
(95/137)
Szívesen, de csak mert kedvellek:)
BicskaMaxi 2012 febr. 20. - 22:45:56
(94/137)
Már túl vagyok rajta, azért köszi a hasznos infót. :)
offtopic
kõmacska 2012 febr. 20. - 22:45:49
(93/137)
köszi, hogy ezt megosztottad, elképesztõ.
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 20. - 22:40:10
(92/137)
OFF


Kis adalék a NeoCitran kortyolgatás mellé:

Nagy divatja van manapság az úgynevezett designer drogok hajszolásának. Szemfüles rendõrségünk azonnal lecsap egy üzletre, ha az Amszterdashopnak vagy Kábítószerszaküzletnek hívja magát és bár jogszabály híján nem igazán tud eljárni, de legalább zaklatja a drogkereskedõket.

Miközben azon elmélkedem, hogy miért lehet eljárni egy vitaminkereskedõvel szemben aki c-vitamint vagy cinket javasol a nátha kezelésére és nem lehet a diszkódrogok forgalmazóival szemben, hadd mutassam meg a probléma gyökerét Önnek is.

Az utcai drogok a gyógyszeripar melléktermékei!!!! Az LSD, a Heroin és a most divatos diszkódrogok mind a gyógyszergyárak remekei. Hogy üldözik vagy mindennap reklámozzák a tévében csak attól függ, hogy sikerült e valakinek igazolni, hogy ártalmas.

Vegyük például a fenilefedrint. Ez a vegyület nem csupán a speed és az extasy nevû diszkódrogok alapanyaga, hanem a Coldrex, a NeoCitran, a Robitussin és még számos agyonreklámozott nátha elleni szer fõ összetevõje.

Miért szedik a fiatalok a diszkóban? Hogy feldobódjanak. Miért szedi egy náthás? Ugyan ezért. Ne gondolja, hogy ettõl meggyógyul. Ezek nem gyógyszerek. Csupán bedrogozva kevésbé fogja érezni, hogy beteg. Kicsit leverte a nátha? Szedjen drogot! Recept nélkül kapható a patikákban és akár egy benzinkúton is.

A mellékhatások tekintetében kérdezze meg a gyógyszerészt vagy a benzinkutast.
Amit biztosan tudunk a phenylephrinerõl és származékairól, hogy függõséget okoznak. Aki rászokott, nehezen tud róla leállni és bármilyen lelki megterhelés esetén újra használni fogja. Még olyan is elõfordult, hogy nátha tüneteit mutatta valaki stressz hatására, csak hogy hozzájusson a gyógyszerhez. Több nõismerõsöm is a táskájában hordta a Neocitrant akkor is, amikor semmi betegsége nem volt. "Biztonságérzetet" adott nekik.

Újat mondtam? Felháborodott?


Gondolom ön is tudja, hogy a fenti gyógyszereknek van gyerekváltozata is. Képzelje, ugyan ezekbõl az összetevõkbõl állnak. Ez abból az elgondolásból jött létre, hogy ha egy gyógyszer biztonságos a felnõtteknek, akkor egy kicsi nem árthat a gyereknek sem. Tényleg így mûködik a gyógyszer adagolási tudomány.

Amit tehet: írjon levelet a képviselõjének. Mondja el neki, hogy nem ért egyet a pszeudoefedrin tartalmú szerek szabad forgalmazásával és helyette a méz, a cink és a c-vitamin reklámozását javasolja legalizáláni. Ugyanis ma ezeknek gyógyhatást tulajdonítani tilos. Ezért látunk olyan reklámokat a tévében a c-vitaminról, hogy van lassan ható, van gyorsan ható és van a lassanésgyorsanható. A c-vitamin gyártónak ki kell találni valami ostobaságot, mert azt mégsem mondhatja, hogy szedjen c-vitamint, hogy meg ne fázzon.

Ha mégis megfázott használja az immunrendszerét. Igyon gyógyteákat. Naponta 3-4 litert. Kanalazzon mézet, ami kitûnõen csökkenti a köhögést, pihenjen, rágcsáljon gyömbért és szopogasson cink rágótablettát. Éppen annyi idõ alatt fog meggyógyulni, mint ha drogokkal kezelné magát. 3-4 nap alatt.


"Legnagyobb cél pedig itt e földi létben, ember lenni mindig, minden körülményben."
Arany János
BicskaMaxi 2012 febr. 20. - 22:38:44
(91/137)
Ja! Érettségi tételek kidolgozását jutányos áron vállaljuk! :)
BicskaMaxi 2012 febr. 20. - 22:36:36
(90/137)
Ne csináld, én is épp egy neocitrán-koktélt kortyolok! :)
BicskaMaxi 2012 febr. 20. - 22:35:25
(89/137)
"Akárhogy is, az a véleményem, hogy kár volt Anyegintõl elvenni a vadászat izgalmát."

Ebben sok igazság van. Aki meg nem akar vadászni, az menjen Isten hírével!

Tatjána mentsége a tapasztalatlansága, ártatlansága, õszinte szeretete.
offtopic
kõmacska 2012 febr. 20. - 22:20:04
(88/137)
Akárhogy is, az a véleményem, hogy kár volt Anyegintõl elvenni a vadászat izgalmát. Ha egy szarvas elnyúlik a vadász háza elõtt, és nem kell ûzni, az elég lelombozó. Szerintem Tatjána teljesen leforrázta Anyegint a levéllel, elvette a kedvét attól, hogy meghódítsa. Egy éjszakára még oké lett volna, de egy házasságra már brrrr. Ráadásul mindenkinek elfecsegte.... ez katasztrófa. Tatjána ömlenghetett volna az érzéseirõl a húgának, a dadájának, de leginkább a naplójának - de nem Anyeginnak, és pláne nem a szomszédságnak. Ez annyira trampli, megalázó, illetlen és bosszantó, hogy komolyan logikusnak látom Anyegin részérõl a visszavágást.
Ennek a mai variációja: "Te nem is tudod, még mim van, pláne a lábam között!" - ezt egészen komolyan házassági célú csábszövegként hallottam. A nõ meg volt róla gyõzõdve, hogy most aztán nyeregbe kerül. A fickó tényleg megnézte, mije van neki a lába között (párszor), aztán agyõ.
A sürgetés olyan alapvetõ hiba, amit minden nõ újra és újra és újra elkövet, és fel se fogja, hogy mindent elront vele.
BicskaMaxi 2012 febr. 20. - 22:18:27
(87/137)
Anyegin aznap este jó dolgában így bírt szórakozni. Tatjána ostoba húga szintén. :(
BicskaMaxi 2012 febr. 20. - 22:12:37
(86/137)
Szerintem Anyegin annyira nem hatódott meg Tatjánától, hanem elõvette úri modorát, és egy "tapintatos" prédikációval koptatta le. :(
BicskaMaxi 2012 febr. 20. - 21:51:42
(85/137)
A szóbeszéd már összeboronálta õket, tehát Olga tudhata, hogy "valami van".

Anyeginunk látogatása
Larinékra mélyen hatott,
De másoknál is volt hatása,
Minden szomszédot izgatott.
S nincs vége célzó tréfaszónak
S a suttyomban találgatónak,
Mely pletykát célt hibázva szõtt,
És Tatjanának szánta õt.
Akadt, ki váltig hajtogatta:
Kitûzték már a nagy napot,
De Anyegin nem juthatott
Új gyûrûkhöz, s késnek miatta.
Hogy Vlagyimir és Olga pár,
A hír rég eldöntötte már.

(3. fejezet, 6. versszak)
BicskaMaxi 2012 febr. 20. - 21:43:01
(84/137)
A viszontlátás Tatjána névnapi bálján:

"Tanjával szembe. Néz ijedve,
S mint hajnal holdja, sápad el,
S ûzött gímnél jobban remegve
Sötét szemmel nem nézne fel;
Piheg, tûz árad szét erében,
Fullad, könny ül borús szemében,
Köszöntik, s észre sem veszi,
Az ájulás környékezi;
Már-már erõt is vesz szegényen,
De lelke még éber marad:
Megtántorodni nem szabad,
S õ gyõz a testi gyengeségen,
Halkan néhány tört szót rebeg,
De helyt ül s nem mozdulna meg.

31

Ideg-drámát, bús nõi képet,
Sírást és ájulásokat
Jevgenyij nem bírt és nem értett,
Látott ilyent elég sokat.
Különc, s dühíti már a bankett,
S Tanja miatt is nyugtalan lett:
Mit borzong s bágyadoz megint; -
Rosszkedvében fel sem tekint,
Aztán duzzogva megfogadja,
Hogy Lenszkijt megbosszantja jól,
A rosszkedvért majd õ lakol,
S már látja is, hogy gyõz haragja;
Minden vendéget megfigyel
És torzképekben gondol el."

(Ötödik fejezet)
offtopic
kõmacska 2012 febr. 20. - 21:33:19
(83/137)
És Olga tudott arról, hogy Tatjána mit érez Anyegin iránt? Szó esik az õ indítékairól, érzéseirõl? Bocsáss meg, hogy kérdezgetlek, lusta vagyok utánaolvasni.
offtopic
kõmacska 2012 febr. 20. - 21:05:12
(82/137)
Köszi, hogy bemásoltad, legalább már ennyit ismerek az eredetibõl :)
Filmen is nagyon régen láttam már, sajna. Lehet, hogy abban is benne volt ez érthetõen, csak én nem emlékeztem rá.
Amúgy meg, ha így áll a helyzet, hogy Anyegin meghatódott Tatjánától és semmiképpen sem akarta megbántani, akkor vajon miért kezdett ki pont Olgával? Akkor, amikor azt Tatjána láthatta, és a legjobban fájt neki? Erre emlékszel? Én már sajnos nem.
Cordelia 2012 febr. 20. - 20:18:44 Előzmény kõmacska
(81/137)
bravó!
offtopic
kõmacska 2012 febr. 20. - 19:15:01
(80/137)
Nem olvastam az eredeti történetet, csak a filmet láttam. És Liv Tylernek nehéz lenne ellenállni. De az eredeti sztoriból is ilyesmi következik, hiszen a történet késõbbi alakulásából az derül ki, hogy Anyegin hiába kóborolt, nem tudott összeszedni magának senkit. Viszont pontosan Tatjánánál próbálkozott, meglehetõsen komolyan. Ebbõl pedig az derül ki, hogy már elõször sem lett volna ellenére Tatjána. A húg "megkísértése" is azt jelzi, hogy éppenséggel nagyon is vonzónak tartotta ezt a "genetikai állományt". Szerintem nem ostobaság feltételezni azt, hogy egyszerûen csak vérig sértõdött azon, hogy Tatjána lerohanta, ezzel megkérdõjelezve az õ férfiasságát. Úgyhogy bebizonyította neki, hogy igenis "férfi a talpán".
offtopic
kõmacska 2012 febr. 19. - 23:55:17
(79/137)
Szerintem Tatjána ugyanazt a hibát követte el a levél megírásával, amit szinte minden nõ elkövet - õ tette meg az elsõ lépést, mert arra gondolt, a fickó nyilván csak "túl bátortalan". Tényleg nagyon sok férfi szereti is, kifejezetten szinte várja, hogy a lányok/nõk legyenek a kezdeményezõk*, de ez nagyon helytelen. Ha valaki az elsõ lépésre sem képes, akkor hogy volna képes a többire? Anyagin akármit is gondolt Tatjánáról, és akármilyen ember is volt (most tételezzük fel róla a legjobbakat, tehát ne azt, amit én írtam róla), de tény, hogy nem szándékozott a következõ lépést megtenni. Neki még tényleg az elsõ lépést kellett gyakorolnia, és talán pont ezért sértette az, hogy Tatjána azt tételezte fel róla a levéllel, hogy õ egy olyan tutyimutyi anyucikisfia, aki megszólítani sem mer egy nõt. Ha a lelki motívumokba belegondolok, éppen ez a sértettség vezethette arra, hogy azzal vágjon vissza Tatjánának, és azzal alázza meg, hogy a saját testvérhúgával kezd ki. Hogy bebizonyítsa, hogy neki nem kell besegíteni, ha nõt akar szerezni magának, akkor tud. Talán attól is tartott, hogy ha Tatjána most ilyen rámenõs, akkor szinte azonnal a fejére nõne, õ meg papucsférjként tengõdhetne mellette, és az tényleg nem túl szórakoztató. Ezért válaszolta azt Tatjánának, hogy a házasság unalmas. Hát igen, egy papucsférj számára az; és lehet, hogy Anyegin ezt a mintát látta otthon és a környezetében, azért ódzkodott tõle. És Tatjánában épp azt a ragadozó nõt látta meg, amilyen az anyukája is volt az apjával, vagy általában ahogy a hölgyek viselkedtek a környezetében.
És lehet, hogy azért akarta férjes nõként elcsábítani Tatjánát, mert a férj számára biztosítékot jelentett arra nézve, hogy Tatjána nem nõhet a fejére, õ bármikor kisétálhat a viszonyból, ha neki úgy tetszik, Tatjána nem hajthatja õt igába.

* Shakespeare nem véletlenül írta meg a "tökéletes szerelem" drámáját úgy, hogy van egy bevállalós csaj, aki maga vall szerelmet a fiúnak, és magára vállal minden felelõsséget a kapcsolatért, aztán Rómeó simán kisétálhat az életébõl egy éjszaka után, mert a jóból is megárt a sok. Ez szerintem annyira "pasis" észjárás, hogy az õrület.
A neten olvastam "csajozós dumákat", és valaki azt írta, neki nincs jó csajozós dumája, de nem is kell, mert a nõk szinte megerõszakolják, és mivel a nõk így viselkednek, akkor minek erõlködjön még valami jó szöveggel is.
BicskaMaxi 2012 febr. 19. - 22:50:01
(78/137)
Nagyon szívesen. :)
Tervezem én is, hogy a napokban újra elolvasom.