Téma: Apám beájulna

mulao 2013 máj. 04. - 00:26:50
(1/1)
Úgy kb 1-2 hónapja olvastam újra úgy 6-7 év után. Igaziból tök érdekes, hogy az eltelt idõ ellenére nem sokat változott a véleményem, pedig biztos kellett volna. Persze elég jól emlékeztem a történetre, mert ezerszer láttam a filmet, mondjuk biztos alig emlékeztem volna, ha nem láttam volna annyiszor a filmet. Egy pici hiányérzet maradt bennem a végén, szerintem megérdemelt volna a történet egy normális lezárást, de úgy érzem az író a végére megunta, hogy eddig írta a könyvet s nem vette a fáradtságot, hogy lezárja rendesen, inkább gyorsan befejezte. Viszont a filmben azt gondolom megkapja a történet a kellõ befejezést, ez szolgáljon a film javára. Amúgy nem túl hosszú és nem túl rövid könyv, igaziból én egy napi strandoláshoz tudnám ajánlani nyáron, mert amolyan kis könnyen emészthetõ, de nem túl komolyan vehetõ (minden korosztályszámára fogyasztható?) kalandregény. Érdekes, hogy kicsit olyan mintha az utazás, amit a lányok tesznek az országok között a történetben, az egyfajta jelképe/kifejezése akarna lenni egy olyan útnak, amit egy gyerek-kamasz tesz meg amíg felnõ. Vagy hogy fogalmazzak.