10/10
James Dean 2009 aug. 09. - 20:30:44 10/10
(27/67)
Miféle választ nem vársz, Ecsém?

Hogy közöd nincs ahhoz h mi a jó film, vagy ahhoz, h a semmi újat nem mond címû dolgot talán nem egy 16 éves filmre kéne mondanod?

A film mai napig hat, erõteljesen brutális, és õszinte.

Te is az voltál, ez ok, más kérdés, h filmbeli jártasságban leszerepeltél, ugy uszkve kábé NULLA ismerettel rendelkezel a mûfajban, menj és nézd a Süsü a sárkányt, ezt a kiváló bábfilmet, azt talán megérted.
Morse 2009 aug. 09. - 19:13:18
(26/67)
A színészek tökéletesen adják át azt,hogy min mentek keresztül nem is olyan régen a történet szereplõi és még nagyon sok ártatlan Ír állampolgár.Sad76-nak valószínûleg halvány fogalma nincs róla mi a film lényege,vagy csak véletlenül a saját önéletrajzából merített egy sort és azt írta véleményként.
sad76 2009 aug. 09. - 16:39:43
(25/67)
szar! senkinek nem ajánlom.se uj se egetrengetõ dolog nincs benne egyszerüen 10/1nincs mit rajta tulragozni!választ nem várok!ez a véleményem
10/10
Caline 2009 aug. 09. - 11:53:17 10/10
(24/67)
Újra megnézem és az öcsém elõször fogja - ezt nem hagyhatja ki; mert király film! Pedig nagyon késõre tették!
aham 2009 júl. 24. - 11:54:47
(23/67)
ÚRISTEN!!!!!!!!!
MEKKORA FIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIILM!!!!!!!!!!!!!!!!

MEGNÉZNI!!! MINDENKINEK!!! HA EDDIG NEM TETTED, HÁT TEDD MEG!!!
10/10
pocok0624 2009 jún. 01. - 21:42:29 10/10
(22/67)
Egyszerûen csodálatos film. Eddig kétszer láttam, de mind a kétszer elbõgtem magam. Merem állítani, (és talán sokan egyetértenek velem), hogy a világ egy legjobb filmje. Felháborít, hogy egyetlen Oscar-t sem kapott. Ki Tommy Lee Jones Daniel Day Lewis-hoz képest?
9/10
zee944 2009 máj. 10. - 14:40:22 9/10
(21/67)
Soha nem volt kedvem ezt a filmet megnézni, mert egyáltalán nem érdekelt az észak-ír konfliktus, az IRA tevékenysége, a robbantgatások, semmi ilyesmi. Nem akartam még egy olyan filmet látni, amit kiszámított témaválasztása miatt dicsõítenek, és valójában semmi emberi nincs benne, csak álszent mûdráma, meg esetleg egy jó színészi alakítás, mert az ötletgazdák jól tudták, kit kell felkérni a fõszerepre.

Az Apám nevében minden elõítéletemre rácáfolt. Az észak-ír konfliktus csak háttér, a történet valójában az igazságszolgáltatás visszásságairól szól, a szereplõi pedig hús-vér emberek, valódi érzelmekkel és valódi reakciókkal. Egy cseppnyi hatásvadászatot nem találtam benne. Daniel Day-Lewis kitûnõ, de tõle ezt amúgy is elvárja mindenki. Ami engem jobban megfogott, az Pete Postlethwaite, ahogy megformálja a szánnivaló, de mégsem szánalmas, nagyon szerethetõ apa figuráját. Emma Thompsonról mindig elfelejtkezem - talán, mert viszonylag ritkán látom -, de itt is nagyon jó. Jobb, mint a legtöbb színésznõ Hollywoodban.

Ami pedig tanulságot illeti, ne legyenek illúzióink: most is ugyanígy mûködik az igazságszolgáltatás. Csak talán nem ennyire látványos a dolog.

9 / 10
Hannibal Lecter 2009 jan. 13. - 23:11:42 Előzmény Cs9999
(20/67)
Ezt én se értettem soha
10/10
aboriginal 2009 jan. 12. - 22:14:38 10/10 Előzmény aboriginal
(19/67)
Rendezés, színészi alakítások, dramaturgia elsõrangú. Ne feledjük, Guiseppe szerepében Pete Postlethwaite egészen kimagaslót nyújt, szinkron hangja Rajhona Ádám nem kevésébé!
Ajánlom ezt a filmet azoknak, akik még hisznek az igazi drámában. Ilyet csakis az élet produkál. 'A remény rabjai' is magával ragadja nézõt, de ez azért mégis más. A rendezõ a valóság szeleteinek megmutatásával minden lényegeset el tud mondani a mai világról, benne Európáról.
Ja, és Bergman rajongóknak is ajánlom. A valóságnál nincs izgalmasabb és felkavaróbb.
(Korábban másodrendû vádlottakról akartam írni, csak figyelmetlen és felkavart voltam, ill. még mindig az vagyok.)
sushi 2009 jan. 12. - 19:28:55
(18/67)
ez majdnem felért egy Eltûntnek nyilvánítva címû filmmel...bár nem volt annyira dúrva csak az is politikai film volt...kb 2-szer elsírtam magam...az apukája miatt, meg hogy mennyire ki volt a srác...fõszereplõ annyira nem tetszett a vége felé...nem éreztem azt hogy megbánt volna bármit is amit tett...mert magával nem volt tistában mégis az apján töltötte ki hogy mitt tettek vele a többiek...és hogy az apja így az apja úgy...de bazzeg nem õ tette ezt vele???nem õ miatta történt ez?és nem értettem kristály tisztán ezt hogy az angolok az írekre verték rá a robbantásokat meg egyebeket???szóval ez majdnem olyan mint az amerikaiak és a négerek???
viszont a helyszín nem volt sok, de mégis nagyon tetszett a tárgyaló terem is és a börtön is...szerintetek tényleg ilyen volt régen a tárgyaló meg a börtön??
szóval tetszett a film...én is csak bele kukkantottam és mégis muszáj volt végig néznem az egész filmet...ma meg elaludtam a suliból:P...
10/10
Legna 2009 jan. 12. - 11:26:31 10/10
(17/67)
Én felvettem az utolsó szamuráj c. filmet és hajmosás után fél egykor leültem és elkezdtem nézni. Bár láttam már, mégsem kötötte le a figyelmemet, ezért kikapcsoltam a videót és megláttam ezt a filmet. Õszintén szólva nem fûztem hozzá sok reményt, gondoltam ha ilyen késõn adják, akkor nem lehet valami nagy szám (általában a dunatv-n és a m1/2-n van este is érdekes filmek). Pár perc után azt vettem észre, hogy teljesen magával ragadott a film. Minden képkockáját imádtam, nem értem miért ilyenkor kell leadni egy ILYEN filmet?????
10/10
aboriginal 2009 jan. 12. - 03:27:52 10/10
(16/67)
Letaglózó film volt a terroristák elleni 'kemény de igazságos' küzdelemrõl. Az ártatlanul elítélt Guildfordi Négyek, na meg a nemtudomhány másodfokú elítélt kaphattak úgy pár száz év börtönt. Most nincs erõm ezt kiszámolni. Az ítéletek kihirdetése után nem sokkal az angol igazságszolgáltatás megtudta, kik voltak a tényleges IRA-tag merénylõk. A sokak által felmagasztalt angol igazságszolgáltatás minden tõle telhetõt megtett, hogy ezt a szégyenfoltját eltakarja. Az ártatlanul elítéltek kálváriájának elgondolkodtató és rendkívül elkeserítõ története, valójában majdnem dokumentum film.
Idézet az ismertetõbõl: "Egy szenvedélyesen elkötelezett ügyvédnõ (Emma Thompson) fel akarja tárni az igazságot a jelenkori történelem egyik legszégyenletesebb igazságszolgáltatási esete mögött." És most már nincs sok kétségem afelõl, hogy mindez a jéghegy csúcsa. A terrorizmus elleni 'harcban' bármikor bármilyen törvényt át lehet hágni.
A legfontosabb esemény a legvégén hangzik el: az összes rendõr, igen magas rangúak is lehettek közöttük, kivétel nélkül fel lett mentve a bíróság félrevezetése elleni vád alól. Noha az is bûncselekmény, ebben a tragikus esetben pedig nem is jelentéktelen. Ismerõs történet.

Boldogok a naivok. Jó reggelt, Magyarország!
Cs9999 2009 jan. 12. - 02:53:58
(15/67)
hibátlan film, kitûnõ színészi alakítás, megérte. és azt még megértem, h a Schindler listája tarolt 94ben, de hogy ennyi jelölés után Tommy Lee Jones kapott oscar-t a szökevényért Guiseppe helyett, az viszont már számomra rejtély.
9/10
Sacamura 2009 jan. 12. - 02:52:24 9/10
(14/67)
Nagyon egyet értek veletek. Ilyen filmeket több embernek kellene látnia és ezért nem 0:30-kor kellene leadni. Csak a kereskedelmi csatornáknál is csak a pénz a lényeg. Ezt a filmet nem tudták volna kellõ képen reklámozni és nem is választották volna sokan pl. az Utolsó szamuráj helyett. Így jött volna be annyi pénz. De a TV2 mellett is kell, hogy beszéljek mivel vasárnaponként éjszaka szinte mindig ezt a csatornát választom és nagy szó volt ma az is, hogy a Számkivetett címû filmet reklámok nélkül sugározták.
tüfekcsi 2009 jan. 11. - 21:21:19
(13/67)
Egyetértve az elõzõ hozzászólóval, a ker.tv-k szégyene, hogy ilyen kitünõ fikmeket csak lehetetlen idõpontban tudnak sugározni, mintha a nézõket csak a sok agysorvasztó
müsorok érdekelnék.
bloke 2009 jan. 11. - 16:54:28
(12/67)
00.30-kor. Mert erre nincs igény. Amerikai Pite 5-re van.
Atilla4 2009 jan. 10. - 17:17:55
(11/67)
Az indogermánok bûnei a szkíták-kelták ellen.

Igazán jellemzõ. :((
offtopic
Miki1900 2008 júl. 22. - 12:45:42
(10/67)
megnézném
Facing.the.Plastic 2007 márc. 05. - 11:00:20
(9/67)
Ezt a filmet meg anno a magyartanarom ajanlotta...nagyon jo...es...letaglozo...

sajnos nagyon regen lattam..es nem emlekszem minden reszletere tisztan..asszem itt az ideje, hogy ujbol megnezzem...
Thonuzaba 2007 febr. 26. - 00:53:33
(8/67)
A film attól a jelenettõl vesz igazán lendületet, miután az egyik fegyõrt felgyújtják.

Ez a mû akaratlanul is eszembe jutotta azt a nemrégen látott (talán ugyanezen az adón ment szintén vasárnap éjszaka) hasonló témájú és hangvételû filmet, amely egy észak-ír tüntetés véres leverésérõl szólt és ahol szintén nem vontak felelõsségre senkit sem az elkövetett törvénytelenségek miatt.

Pedig ezek a történetek már a XX. század utolsó negyedében estek meg a demokrácia egyik fellegvárának tartott országban....

A kollektív felelõsség elve azonban sajnos ezekben az estekben is megnyilvánult.