Téma: Apatigris

janderka 2023 febr. 01. - 17:24:30 Előzmény amiraa_daaa
(495/595)
Ha az volt a készítői szándék, hogy mi nézők átérzezzük, mennyire két külön világ ez a két szereplő, akkor jó volt a casting. Mert nem csak szerepben, de életben sem passzol egymáshoz Medveczky és Schmidt. (Mondjuk Scherer és Ónodi sem... Bár utóbbi kezd látványosan középkorúsodni - talán a "botoxtól"? Ami csak azért fura, mert egész sokáig bírta kortalanul :)
amiraa_daaa 2023 febr. 01. - 17:02:18 Előzmény guess.who
(494/595)
Vivi akkor forgathatta a halálos filmjét ott volt vöröske de pl a Fehér főnőkben hosszabb a haja és brutális szőkébb :D

Ha tippelni kéne Vivi is szétmegy Kornéllal mert ő nem akar gyereket, és M Balázs karaktere is Laurával már végzett. Azért Laurát sajnáltam és baromi jól meg van mutatva amikor ott marad a sok sok mindennel amivel ő tett a kapcsolatért M Balázs meg hopp elruccan egy hét alatt egy nem biztos és nem tuti programra hanem azért mert éppen mehetnékje van. Mondjuk ha a Balázs karaktere egy komolyabb lenne pl programozó és azért menne USA-ba hogy akkor a család is utána az szép sztori lenne de egy eléggé átlátszó az egész. Szerintem mindhárom lány szingli marad ( max ez a tűzoltó jöhet Szandinak be ha nem unja meg ) de a két nagyobbnál eléggé nagy szakadékok vannak. Péter Glóriát megint nem látom jónak mert Glóriának nem a lánykérés szerintem a baja hanem az hogy az ex asszony Für Anikó mindig megy és kavar kever ( vagyis közvetve Szandika kavar kever )

Szóval ha lesz negyedik évad akkor kb mindenki szingliként várja - aztán ez pedig változhat
Mert ugye Laura főnők bácsija max kalandnak szeretné Laurát.
amiraa_daaa 2023 febr. 01. - 16:57:02 Előzmény janderka
(493/595)
Gábor meg a Vivi férje játszik a konkurencia tv2-s Pepés sorozatában és amiatt is lehet fura hogy ott is együtt játszanak és itt is ( kb ott is egy családot játszanak.
amiraa_daaa 2023 febr. 01. - 16:56:03 Előzmény janderka
(492/595)
W Lili nagyon szimpi és a karaktere sokat fejlődött a bulis kislányból dolgozó nőtt lett :D bár ahogy látom Szandika az marad Szandika vele bármi történhet ő nem fog változni.

Péter eléggé meghusodott, oké hogy ex úszóként kb ez várható de furán alakult. Mellette Glória olyan légies lett. :D
offtopic
guess.who 2023 jan. 27. - 07:12:35 Előzmény janderka
(491/595)
Én ugyan bírom a Gábort játszó Medveczky Balázst, de ha választani kell/lehet, akkor nyilván Walters Lili! Bármikor, bármiben. :)

Különben az is fura, hogy minimum 2-3-4 év házasság után Kistányérszemű még mindig nem tud főzni/sütni (odaégeti a sütit és bolti bárakármit visz a babázós találkozóra), illetve hogy Glória is olyan főzős randikon vesz részt Péterrel az új házban, mintha most találkoznának negyedszer, és az elmúlt (kimaradt) években nem együtt gyűrték volna a lepedőt valahol. Szandimandi is csak most ébred rá, hogy nem akar Glóriával együtt lakni. Sőt: ezek szerint Szandi igen durva alkoholista, ha legalább évek óta pont ugyanilyen életmódot folytat, nem nőtte ki, és nyilván pénze is volt rá (bár ha egy este csak úgy poénból 30-40 pénzt leiszik anyu kártyájáról, akkor nem is csoda, hogy apunak el kellett adnia a házat...).
Szóval pont az van, amit írtál: hogy a sztori szerint ugyan eltelt pár év az előző évad vége óta, de ezt az időt a szereplők mélyfagyasztva, mozdulatlanul töltötték, és most felébredve úgy csodálkoznak rá a leghétköznapibb dolgokra is, mintha sosem látták volna. És ez igen hülyén néz ki.
janderka 2023 jan. 26. - 22:19:46
(490/595)
Ja, szegény Scherer meg nem csak hogy meghízott kicsit, de mintha szederjessé is vált volna az arca. Mint egy alkesznek. És ez nem smink lehet - a sztoriba nem illene bele. Inkább annak tejes hiánya. :(
janderka 2023 jan. 26. - 21:54:30 Előzmény guess.who
(489/595)
Ha Gábor megy is, helyette itt van nekünk újra Walters Lili :) Csak még kevest mutatták.
offtopic
guess.who 2023 jan. 26. - 21:16:29 Előzmény janderka
(488/595)
Az előzetesből úgy tűnik, hogy Gábor lelép "kűfődre" a meg sem nyert szerep miatt. Gondolom, onnan meg nem jön haza minden este anyuhoz - szóval ez szerintem kiírás, még ha ideiglenes is... Igaz, ha ez az évad is 8 részes lesz, akkor olyan sok időre nem írhatják ki, hiszen a hepiendre vissza kell érnie és újra össze kell borulnia Kistányérszeművel az eddigi szabályok szerint...

Vivikénk szegény meg ugyan mit tehetne, ha egyszer újra megírták neki a második évadot?!
Amúgy mibe fogadjunk, hogy a családnak gyorsan körbeküldött "repülős" fotójuk kamu? :)

Banyek, tényleg: tíz évvel kevesebbet számoltam közéjük. Így meg aztán végképp hülyén jön ki, hogy Kornél nem akar gyereket, ráadásul pont egy ILYEN Vivitől. De ha neki nem kell és kirúgja a kávézóból, én szívesen befogadom. Feltéve persze, ha visszaszőkül :)


janderka 2023 jan. 26. - 20:53:37 Előzmény guess.who
(487/595)
Gondolod, hogy Gábort kiírják ezzel a castingos gyerekotthagyásos sztorival? Pedig a kapcsolatukon való rágódáshoz ez az újabb álbalhé kiváló gumicsont lehetne. (Ilyenekkel telt az előző évaduk is - kérdés persze hogy ha ennyire "összeillenek" (ahogy egyébként nem), akkor hogyhogy épp csak most, két év után bukik csak náluk ez ki ennyire?)
Rujder nem rossz, de én meg már őt kezdem unni ebben a cinikusan elégedetlenkedő, folyton durcás, beszólógatós szerepkörben (ő is erősen sorozatskatulyázott lett egyébként). Ja, megnéztem, S.K. és közte majd két évtized van... Durva.
offtopic
guess.who 2023 jan. 26. - 20:25:37 Előzmény janderka
(486/595)

Nem látom, mert sajnálok egyetlen képkockányi időt is pazarolni Bé nagyasszony bármilyen agymenésére.
Egyébként a Társas/játék pont az a mű volt, amiben még működött a Martinovics Dorina/Simon Kornél-kettős, hihető volt a "sztorijuk". A Pepében már katasztrófa volt a párosuk (mindkét részről hiteltelenre sikerültek a figurák), és itt is az a helyzet, hogy S. K. korábbi sármőr karakteréből már semmi nincs: egy fásult, kiégett, unalmas/unatkozó és egyre rosszabbul öregedő figurává vált. Szerintem nem segít rajta ez a szakállborostaizé sem, ami huszonévesen még lehet, hogy jól mutat (nem), de egy majdnem ötvenes fickónál már inkább igénytelen/ápolatlan hatást kelt. És hát hiába van itt mellette egy főnyeremény Rujder Vivi (akinek amúgy nem áll jól, hogy szőkéből szalmasárga lett, de úgy látszik, ezzel is hozzáöregítik S. K.-hoz, pedig közel egy évtizeddel fiatalabb nála), ez a tény talán csak méginkább kiemeli S. K. kiégettségét.
De visszatérve: a Társas/játékot simán elvitte a hátán csodálatos Balsai Móni (Tornyi Ildikóval), a mindig nagyon jó Thuróczy Szabolcs és persze a remek Pokorny Lia, onnantól szinte mindegy volt, hogy mit írnak a második évadra nekik... :) Mondjuk Kovács Patrícia lecserélése valóban óriási baklövés volt, egy teljesen más, Laura-idegen karakter lett a Petrik Andrea által megformált figurából.

offtopic
guess.who 2023 jan. 26. - 20:09:15
(485/595)
Tudja fene, ez már inkább kínos, semmint szórakoztató. Mondjuk legalább a szereplők néha röhögcsélnek önmagukon: Szandimandi is úgy látja, hogy 12 évesként viselkedik, de az apja is csak ímmel-ámmal szidja le azért, hogy bankkártyát lop az anyjától (sőt: majdnem megdicséri) - aki mellesleg Glóriával együtt eltűnik a kocsiból az éttermi látogatás után, ahová még együtt indultak el. Lujzika "majdnem-elvesztését" nem sikerült drámaivá tenni, az amcsi rendezős casting érezhetően csak arra volt jó, hogy kiírják vele Gábor karakterét - ahogy valószínűleg szegény Rujder Vivit is (a szintén unalmassá fogyasztott Simon Kornéllal). Sajnos Péter lánykérős szála is teljesen súlytalan: fikarcnyit sem tud meghatni, hogy a sok szerencsétlenkedés után Glóriát megkéri-e végül és ha igen, akkor hogyan...

Az egyetlen vicces momentum, hogy lassan a komplett Oltári csajok-bagázst összehozzák a stáblistában, hiszen Hartai Petra után Dér Zsolt is megjelent, és ő már Michl Julival (mint szintén egykori szereplővel) Szandimandizott a gyorsétteremben (vagy mi a fene az a hely). Denver Márk, Jaskó Bálint és persze Sisa azért még jöhetnének egy közös cameora. És persze a focis sorozatban most éppen hülye hajjal szereplő Mohácsi "Dani" Norbert is. :)
janderka 2023 jan. 24. - 16:46:55 Előzmény p1964
(484/595)
igen, ezek rövidéletűek :)
p1964 2023 jan. 24. - 16:20:42 Előzmény janderka
(483/595)
köszi, akkor remélem találok olyat ami még fent van és el is indul, mert eddig nem sikerült...
offtopic
janderka 2023 jan. 24. - 15:44:34 Előzmény p1964
(482/595)

Ha bírod a gúgliba a címét és hogy s01e01 akkor kiadja :)


p1964 2023 jan. 24. - 14:07:00 Előzmény luci87
(481/595)
értem, a szedtél el az mit is jelent ,honnan? ez engem is érdekelne, itt lehet privát üzenetet küldeni? mert gondolom nyilvánosan nem lehet ilyesmi információkat közölni...
offtopic
luci87 2023 jan. 23. - 16:16:51 Előzmény p1964
(480/595)
En eddig minden evadot a netrol szedtem le,es neztem.Ugyhogy nem tudom.
p1964 2023 jan. 23. - 15:12:17
(479/595)
ezt most akkor fogják adni a tévében, vagy csak a neten keresztül lehet fizetősen majd megnézni? már kissé bele vagyok gabalyodva ezekbe az RTL-es kuszaságokba...
offtopic
janderka 2023 jan. 22. - 19:53:38 Előzmény guess.who
(478/595)
Ez visszatérő hibája az ilyen "X évvel később" felütéssel újraindított sorozatoknak. Hogy egyszerre kénytelenek ugyanonnan folytatni a sztorit az érthetőség kedvéért, és egyszerre akarnak új szálakat is felmutatni. Így mindenki épp most kezd rájönni arra, vagy megbeszélni azt, amire elvileg lett volna már bő 2-3 éve. (Lásd D.Ö - ahol ugyanez megy ,csak mérföldekkel gyatrább kvitelben.) Talán a Társas/Játék-nál sikerült ezt áthidalni, de ott meg annyira nyominger, magyar hangulatú, depresszív, áskálódó szart csináltak a "második évadból", hogy döntötte is romba az összes korábbi szerethetőséget.
offtopic
guess.who 2023 jan. 22. - 14:32:19 Előzmény janderka
(477/595)
És ennyi év alatt a láthatóan elég szoros közelségben élő családtagok mellett Für Anikó figurája még soha nem találkozott Ónodi Eszter karakterével, egy sötét és félelmetes fényekkel megvilágított erdei parkolóban (így kezdődnek a tinihorrorfilmek!) mutatkoznak be egymásnak. Ahapersze.
offtopic
guess.who 2023 jan. 22. - 14:30:59
(476/595)
Schmidt Sára elvesztette a lányos báját, csak a kistányér méretű szemei maradtak (de így is jól áll neki). Michl Juli ragaszkodik a hülye hajához (pedig nagyon nem áll jól neki). Rujder Vivi meg Rujder Vivi (és jól áll neki)és kész.
Viszont amit Simon Kornél lefogyott az arcából (nem áll jól neki), azt Scherer felszedte (és nem áll jól neki).
De hogy Hartai Petra miért nem Michl Júliával találkozik az utcán, azt nem értem, hiszen az előző évadokban nem jártak együtt az egyetemre, Szandrával viszont mégis tesók voltak. :)
A sztoriról nem tudok semmit mondani, mert az nincs: a második évad is arról szólt (és nem állt jól neki), hogy mindenki örökké részeg volt és hülyeségeket csinál, Szandimandival az élen (és nem állt jól neki). Úgy látszik, az eltelt évek alatt ez nem változott semmit, sőt: a második évad szerintem pont ugyanígy kezdődött, mindegyik lány elkezdi felrúgni azt, ami van, majd az évad végére szépen visszatalálnak ugyanoda. Egy rész után egyáltalán nem vagyok meggyőződve róla, hogy le kellett ezt újra forgatni...

Mondjuk Hernádi Juci jó volt. :)

Az epizód elején Scherer Haumann Péterrel való "telefonbeszélgetése" elég megrendítő volt az áthallások miatt.
"De jó hallani a hangját?"
"És milyen ott, szép hely?"
"És milyen a társaság?"
"Na, majd még találkozunk!"