Téma: Apatigris

janderka 2023 márc. 23. - 21:18:28 Előzmény guess.who
(574/594)
Tomboló Szandika és kábszis Bence simán összeillenének. Együtt szívhatnának a híd alatt és vedelhetnének sörbe tolt rövideket.
Nori (Walters Lili) a sok közös lamentálás után rányomulhatna Mikire és befutva Szandi korábbi vágyait, boldog hancúrban élhetné vele kedves kis pincérlány életét. Akár még be is társulva az ex-tűzoltó romkocsmáknál egyel nívósabb szinten mozgó kávézójában.
offtopic
guess.who 2023 márc. 23. - 20:42:53 Előzmény janderka
(573/594)
Éstényleg! Merugye Szandimandi az első évadban (a Kamarással való autómosós liezonja) után szándékosan Walters Lili -azóta szintén szublimálódott- öccsével jött össze, aki ugye fiatalabb volt tőle feltűnően. Galóca néni fia is ilyen hülye tizenévesnek tűnik (bármennyire is "dolgozott" Londonban és mondják róla, hogy felnőtt), kábszizik, iszik, miegymás, szóval pont jó lenne Szandimandinak terápiás kisállatként: ha szembesülne vele, hogy mennyire szánalmas a srác viselkedése, talán előbb-utóbb leesne neki, hogy ő is pont ilyen... :)
janderka 2023 márc. 23. - 20:35:21 Előzmény guess.who
(572/594)
Glória terhességéről kimondhatjuk, hogy írói

balfaszgá

volt. A későkamasz fiának bemelésérről ugyanez ennyiore határozottan már nem állítható - még ha kellően irritálóra lett is formélva a srác. A százötvenedik évadban ugyanis, amikor Szandika járókerettel botorkálva esik majd be a Halott pénz tribute emlékzenekar szépkorúaknak tartott szociális báljára, még összejöhet vele. Aminek a 193-dik születésnapját épp akkor ünneplő Peti apó és az ugyancsak matrónakorúvá nemesül Glória néni nagyon fog örülni a szomszédos épületszárnyban berendezett VIP elfekvőben, ha épp maguk alá nem csinálnak nagy boldogságukban.
offtopic
guess.who 2023 márc. 23. - 18:48:45 Előzmény janderka
(571/594)
Hátttugye az már az első évadban is volt

(és akkor még sehol nem volt háború)

, szóval valószínűleg úgy lehetett, hogy megkérdezték Für Anikót, hogy a túl sokak által ismert angolon kívül milyen nyelven tud viszonylag jól, és így arra a nyelvre írták meg neki a figurát - hiszen azt ma már nem olyan sokan beszélik folyékonyan, így elég "idegenül" tud hangzani a jelenetekben, és nem annyira égő, ha esetleg hülyeségeket mondatnak F. A.-val. :)

Egyébként ha már Laura és az ügyvédkollega: szerintem azt a szálat IS azért hagyták úgy sehogy/nyitva, hogy lehessen folytatni. Végső soron Laura egész évadon keresztül ilyen tengő-lengő, döntésképtelen semmi volt: az ügyvédi melót is az anyja döntötte el helyette, és neki még az sem jött össze ennyi rész alatt, hogy a szegény lányának a napközbeni elhelyezését megoldja. Igaz, Szandimandi is ilyen a semmilyen tűzoltóval (mivel régen volt az előző évad, esküszöm, hogy a sokadik részig azt sem tudtam, ki ez a figura, csak amikor itt írtátok, akkor kezdett el rémleni, hogy volt az előző évad végén valami tűzoltós-esküvős bohóckodás - de nem volt kedvem visszanézni).


Ja, és ha már színészcsere: nem igazán látom be, miért volt érvényes Glória fiát behozni ebbe a sztoriba?! Merthogy bárhogy is nézem, már G. is mellékszereplő, akinek végső soron csak Péterhez van köze (hivatkozási alapként az évadon keresztül tartó vénlánykérési szerencsétlenkedéséhez), a gyerkőcnek meg csak hozzá, ez meg már két lépés, ami túl sok. Viszont ennyi erővel akkor lehetne úgy is folytatni, hogy Szandimandi egy rövid snittben az utcán lát egy Jenő nevű fiatalembert (csak mi tudjuk a nevét, Szandi nem, hiszen nem ismerik egymást!), Jenőnek van egy Eufrozina nevű szívszerelme, annak egy Kösszép nevű öccse, akinek egy Teleshop nevű barátnője, és utóbbi ír egy sorozathoz forgatókönyvet, aminek a sztoriját filmesítik meg és mutatják be következő évadként. Sokkal rosszabb már ez sem lenne szerintem...


janderka 2023 márc. 23. - 12:11:23 Előzmény guess.who
(570/594)
A másik, amiből semmit nem hoztak ki, időnként mégis hangsúlyozottan mutatták, az Kata mama orosz kötődése. Mi értelme volt? (Függetlenül a háborútól.)
janderka 2023 márc. 23. - 11:07:20 Előzmény guess.who
(569/594)
Für Anikó azért is kaphatott nagyobb teret ebben az évadban, mert - mint amira daaa írta - Medveczky Balázs és Simon Kornél elment Pepézni (és talán Rujder is - hisz magától mért szállt volna ki a szerepből). És ezért kerülhetett előtérbe ennyire ez a félig meleg, félig foglalt, félig tűzoltó, de lényegében egy teljesen döntésképtlen béna tök Miki is. De emiatt vergődtették valszeg annyit Glóriát is Péter körül. Mert a három lányból kettőnek a manusa kiesett a sztorifolyamból és nélkülük nem lett volna annyi mesélnivaló. Újabb szar színészcserét pedig (érthetően) nem vállaltak már be. De ez persze nem menti fel őket mindazok alól a logikai és technikai hibák alól, amiket te is írtál.

Érdekes egyébként, hogy a Laura ügyvédkollégáját játszó Kovács Tamás mennyivel jobban illett volna Schmindt Sárához, mint szegény Medveczy. És mégse hozták őket (még) össze. Persze Gabesz elvileg csak pár hete utazott el és csak kis időre, de rövidebb útról könnyebb visszafordulni, mint egy hosszúról... Így bevállalhatták volna, hogy a kalandor színészférjet a végére végleg kint hagyják Amerikában és helyére beléptetik a sármos András ügyvédet. Hacsak nem egy szociális foglakoztató ez a sorozat is - ami sokkal inkább az alapszereplők folyamatos etetéséről szól, mint sem a megírt (vagy megíradnó) történet fordulatosságáról, hitelességéről.
janderka 2023 márc. 23. - 09:34:14 Előzmény guess.who
(568/594)
:)
offtopic
guess.who 2023 márc. 23. - 06:35:09 Előzmény janderka
(567/594)

Haha, nem vitted túlzásba a reagálást... :)



Különben azért is érthetetlen az összecsapottság és/vagy agyonvagdosás, mert külön reklámozták, hogy NEM a tévécsatornán adják le, tehát NEM kell beleférni az x percnyi műsoridőbe, sőt: ha jól tippelek, akkor több (tartalom)szolgáltatás = több bevétel, tehát nyugodtan lehetett volna még egy résznyi, hogy érthetően és értelmesen sikerüljön lezárni a szálakat.
Ez így viszont évadzáróként volt lezárva a végefőcímmel - de a szálak félbehagyása (főleg a totál irreális terhességi hülyeség!) miatt olyan, mintha csak pár hétig pihennének (ahogy a Mi kis falunk), aztán majd folytatják.

No de: mi lehet(ett) a szándékuk (a kitalált) Glória kitalált gyerekével? Egyrészt ott van, hogy G. a már meglevő gyerekét is képtelen nevelni, nincsenek világos céljai, nincs egy iránya, ami mentén bárhová haladna, érzelmileg teljesen csökevényes, ide-oda ingadozik a hangulata az "imádom" és az "utálom Pétert" között, és láthatóan képtelen beszélni érdemben bármiről vele (oké, jó aranyásóként simán elfogad bármit a vacsorától kezdve a lakásig, de ez még nem párkapcsolat, csak kitartottság). Péter szintén teljesen debil lóti-futi lett erre az évadra (minden szempontból jobb választás lett volna F. A. számára, aki mondjuk már eleve szereti P. gyerekeit ( :) ), ellenben Glóriával.
Vagy az van, hogy most egy-két évig megint pihentetik az egészet, aztán már onnan folytatják egy új évadban, hogy a kisgyerek 14 éves, éppen kamaszodik (így átveheti Szandimandi helyét, aki amúgy fél évet öregedett csak az "elmúlt" évek során, de egyébként együtt járnak piálni heti négyszer a féltesójával), Glória durván kábszerfüggő nagyobbik gyereke pedig igazi jó bátyusként hörgi neki utolsó erejével, hogy ne rontsa el az életét, menjen inkább medencét takarítani, amíg megteheti (erre egy inzertben Hernádi Juci is rábólinthat). Laura felvásárolta Lengyel Tamás ügyvédi irodáját, és Hartai Petrával együtt viszik, kizárólag megcsalt, válófélben levő nők gyermekelhelyezéses ügyeivel foglalkoznak, és a girl power jegyében meg is nyernek minden pert. Ez a jólét az az oka annak, hogy hiába nyert már három Oscart is Gábor (kettőt kártyán, egyet pedig távolugrásban), Laura nem enged neki és marad inkább független.
Vivikedrágáról csak a hagyományos vasárnapi reggeli, azaz rántottaevés közben emlékeznek meg, miután üresen marad a széke a családi asztalnál. Az emlékezésben a prímet természetesen a csodás Für Anikó viszi (elvégre mégis az ő lánya), az egyetlen apró szépséghiba, hogy immár kizárólag oroszul beszél, így a rendkívül érzelmes szónoklatból egyetlen büdös betűt sem ért semelyik szereplő. De azért udvariasan megtapsolják, azaz megkönnyezik és sokatmondóan hümmögnek hozzá másfél percig.

Mindeközben Vivcsi egyébként jól él Kornéllal és a kazalnyi, feltűnően polinéz beütésű gyerekeivel Bora Borán. Kornél úgy tudja, hogy arrafelé a napsütéstől és a tengeri levegőtől MINDEN gyerek ilyen lesz - és ennek így is kell lennie, hiszen elég volt csak körülnéznie a mindenfelé szaladgáló gyerkőcökre.


janderka 2023 márc. 22. - 22:12:41 Előzmény guess.who
(566/594)
Tűpontosan foglaltad össze.
amiraa_daaa 2023 márc. 22. - 22:03:08 Előzmény janderka
(565/594)
sajnos igazad van
amiraa_daaa 2023 márc. 22. - 22:02:41 Előzmény guess.who
(564/594)
Vivit kár volt kirni a Sorozatból, amúgy a tükrös összetörés mikor volt? amit írtál aláírom kb semmi értelme nem volt - sajnos az egésznek. A végénél még sorrendből sem stimmeltek a képek vagy pedig felvétel szerint vágták meg őket de a sztori szerint nem voltak időrendben :D
offtopic
guess.who 2023 márc. 22. - 21:50:10 Előzmény janderka
(563/594)
Ja igen, ezt is akartam még írni, hogy igazából semmi értelmes funkciója nem volt a végefőcím képeinek. Mármint azon kívül, hogy még zagyvábbá tette a történéseket és újból rámutatott a gagyiságra. Mert összefoglalni nem sikerült vele az évadot (ahhoz nagyjából úgy volt vágva, mintha valami gyakornok az ovis gyerekének szervezte volna ki a munkát, az meg megcsináltatta volna a hörcsögével), aki meg meg akarja nézni (héhahó: hát éppen most nézte meg, nem tűnt fel a készítőknek?), az nem az utolsó rész utolsó másfél percét fogja bámulni.
Egyébként tényleg jobb lett volna valami bakiparádé a végén, ha már ilyen vígjátékizének cimkézik. Más kérdés, hogy ha így van, akkor miért játszották el hosszú-hosszú snittben az öngyi tűzoltót, aki rommá töri a tükröt otthon, mindent otthagy véresen - aztán 2-3 óra múlva már lazán ott vihorászik az exével és annak pasijával a balatoni nyaralóban, újabb két óra múlva meg kidobja Szandit... Ez inkább tűnik komoly bipoláris zavarnak.
offtopic
guess.who 2023 márc. 22. - 21:43:02
(562/594)
Most már nyugodtan kijelenthetem: egyértelműen a legjobb (és tartok tőle: az egyetlen) ötlet volt Für Anikónak komolyabb és hosszabb szerepet adni ebben az évadban! Hernádi Jucival együtt ők viszik a vállukon az egészet, és bár tisztában vagyok vele, hogy az első évad gonosz karaktere sokkal nagyobb kihívás színészileg, azért én nem bánom, hogy Für Anikó figuráját sokkal kedvesebbé tették. :)
Ezen kívül Glória karaktere unalmas, szánalmas és gagyi; Laura szerencsétlenkedése szintén nem túl izgi (bár Schmidt Sárát nagyon bírom); Szandimandi szála meg egy iszonyatos hülyeség (csak a leginkább zavaró: ha a tűzoltó véglegvégleg lekoptatta a libát, és közölte vele, hogy ne keresse soha többé - akkor mégis mi a jó frászt keres kettejükkel együtt a nyaralójukban?!?! Miiiivaaaaan?!?!?! Mínusz öt pont. És egyáltalán: fényes nappal mászott be Szandimandi a kerítésen, aztán már a naplementében ülnek a vízparton és csókdosnak, miközben a papa nyugodtan ül kint a kocsiban egy fél napot, sőt: a tűzoltó exe és az új pasija szublimálódhattak, hiszen fikarcnyit sem zavarja őket, hogy ez a két szerencsétlen az ő stégjükön romantikázik órák óta, ráadásul az egyik lazán betört hozzájuk. Mínusz négy pont. Megjegyzem: az enyhén retardnak tűnő szűzoltó VISSZAcsókolja Szandit, mielőtt elhajtotta, azaz vélhetően olyan szintű a zűrzavar a karakterek (és főként az írók) fejében, hogy abból egy komplett pszichiátriai diplomamunkát össze lehetne hozni. Vagy kettőt, ha Glória teljesen irreális terhességét, meg az ahhoz kapcsolódó ezo baromságot is hozzávesszük. Ez mínusz tíz pont.

Egyszóval: ez az "évadzáró" valami iszonyatosan összecsapott, gány munka volt, mintha legalább két résznyit kivagdostak volna belőle. Az előtte 9 részben vezetgetett (amúgy felesleges) szálak fele meg csak úgy ottmaradt a levegőben - a másik felébe viszont belekezdeni is kár volt. És ez az összetákolt furcsaság a végefőcím alatt futó flashbackektől még hangsúlyosabb lett... Rossz írók szoktak ilyeneket írni, amikor nem jön az ihlet, de azokat legalább nem adják ki (vagy nem forgatnak belőle filmet). Azaz: szégyen. Még akkor is, ha ezt a nemistudommicsodát egy félévad-zárónak szánták. Ha meg ezzel akarják véglegvégleg lezárni az egészet, akkor még gyalázatosabb. Szóval ez mínusz tizenöt pont.

Vivikémet meg annyira háttérbe szorították, hogy már csak a végefőcímbe fért bele. Ez meg mínusz mind, ami maradt.
janderka 2023 márc. 22. - 21:35:53
(561/594)
Ez is csak egy vergődés volt a többi rész mellé. Semmiféle évadzáró feelingje nem volt. De még cliffhangert se adott. A vége meg azokkal az összefoglaló(?) snittekkel? Chö?! Legalább rakták volna oda a bakikat.
Szar volt ez végig, szarul is ért véget.
Anna Dé 2023 márc. 22. - 20:16:04
(560/594)
Én csak most fejeztem be a masodik évadot. A szemem telement csillámporral. Baromi erőltetett ez az egész, nem is tudom miért nézem. Vagy csak lehet nem tudok ráhangolódni erre a sorozatra. De az első évad nem volt rossz. Ez a masodik meg mint egy elnyújtott krémes nescafe reklám. Egyenlőre tétován ülök és bámulok magam elé... Nem tudom a harmadikba belemerjek-e kezdeni.
amiraa_daaa 2023 márc. 22. - 15:39:27
(559/594)
(ékezetekért előre is bocsánat, kölcsön klaviatúrával dolgoztam)

Hááát ez az evadzaro :( ez mi volt????
Aki teheti csak a 26. percig nézze mert szerintem az utolsó rész finoman szólva gáz volt , főleg az utolsó 12-20 perc. Addig még van valami értelme is a cselekményeknek.


Szandi apukától segítséget kér hogy vigye le Zamárdiba:d

. ott abba is lehet hagyni az utolsó rész nézését mert a vége a résznek hááááát, gázos.

Jön spoiler a részről


Gloria megmondja hogy terhes azzal zarul a resz , de Peter nem tünik ettöl tul boldognak . - mondjuk meg sem lepődőm.

a Vivi Kornel paros sehogy sem alakul es a Für Aniko elete sem rendezödik, megerdemelne egy pasit hogy ne maradjon egyedül, tehát nem történik velük semmi, előbbi páros csak online hívja Szandikát, Für Anikó meg lemond ??? Péterről. ( nem volt túl meggyőző ez mondjuk )

Laura nem megy szerencsere USA-ba mert rajon h felesleges ( nem USA—val van a baj hanem hogy a ferje egy link hapsi ) es Andrasos randi utan ugy nez ki hogy a kovetkezo evadban valni fog.

Miki egy fa@@ : azt mondja Szandinak h elküldte Klarit a susnyasba hogy vege hagyja beken erre !!!!!! Ezek utan röhögcselnek siman a SAJAT nyaralojaban az exxel ( Klarival) es a szeretöjevel. wtffff????

Én mondjuk a " kiadta az utjat mashogy kepzelem!!! ? Vagy nem? En tuti el is zavartam volna öket, oke ö tenyleg ennyire oda van meg Klaraert, szerintem siman szeretöje is lenne stb , szoval hagyjuk Mikit nagyon bena a karaktere. De inkabb edes harmasnak tünt mint szakitasnak. Szandika meg ezt szépen bekajálta. Ezért kár volt az utolsó 12 perc az évadzáró részében.

Szandimandi jol bevalasztott, szerintem nagyon ebböl mar nem lesz neki senki igy kövi evadban is szenvedhet mas oldalan, Mikivel szerintem mar nem futtatjak meg mégegyszer, elegge sehova nem fejlodott az egesz, igazabol felesleges is, Miki Klarat szereti es Szandit kihasznalta csak ( ahogy Szandi is jatszott a ferfiakkal az elsö ket evadban



Karakter(nem)fejlődésben

— Vivi nem volt kar erte birom/ birtam :)
— Szandi csak kinlodott de nem karakterfejlödött, ez a Mikis cucc a vegere nagyon kinos volt
— Laura sokat fejlodott, ruhazat mindenben jol kihoztak a fejlodeset
— Gabor fejlodott ha azt vesszuk h almaiert harcolt de azert a maganeletet es csaladjat felaldozta
— Mikit hagyjuk debilebb a karaktere mint Szandi a ket evad alatt
— Gloria no comment igazabol nem tudom mit akar elöször ne legyen lagzi aztan meg ez a " meglepetes" semmit nem ertek ha nem babazik be akkor Petert dobta volna? Nekem eleg eröltetett

— Peter szereti Gloriat , gyerekek barmikor ugraltathatjak viszont ebbe az evadban Für Aniko volt Anya es Apatigris de Peter csak ilyen ment ha kellett ( full összemosodnak a szerepek ebben a csaladban
— Margitka cukker ő legalább önmaga :D


Egyebkent ket dolog tetszett a reszben
1. Laura viselkedese, vaganysaga es Andras tisztelettudo viselkedese
2 az a teny amit Zozo mondott Szandinak amikor szerelte az ut menten az autot, es az lehetne az evad tanulsaga is " ha egy auto lerobban az nem veletlenül van es lehet hogy jobb is ugy —Szandi tekinteteben mindenfelekeppen meg lehetett volna úszni a végén a balatoni kínos szituációt.
Nagyon nyitott maradt a sztori szerintem jon a kovi evad tul sok szalat hagytak elvarratlanul :)
Remélem hogy Mikike a bátyjával együtt kiíródik és valami értelmesebb hapsit kap Vivi és visszahozzák hogy végre többet szerepeljen.
offtopic
janderka 2023 márc. 17. - 15:41:47 Előzmény luci87
(558/594)
Ó.E. most volt kerek 50! És hát Glória se néz ki egy fillérel se kevesebbnek. Nem mondom, hogy nem szépen öregszik a művésznő - csak elég látványosan.
https://www.instagram.com/p/Cp23vbuKR_V/
luci87 2023 márc. 17. - 15:16:39
(557/594)
Nem tudom, Onodi E. hány éves, il. hány éves karaktert jatszik, de ez a terhesseg eleg fura.. (Tudom Alma is 50 felett szült) De azert ez nem gyakori..
A kamaszfiu biztos repesni fog egy kis feltesoert..
A tuzolto barátnőjét nem sajnálom, hogy lebuktatja Szandra..
offtopic
amiraa_daaa 2023 márc. 15. - 21:52:48 Előzmény janderka
(556/594)
és extra csak nekünk XXL méretben Mucsi foga :D.

https://tv2play.hu/pepe/jon_a_masodik_evad_pepe_hamarosan_a_tv2_n_p
offtopic
janderka 2023 márc. 15. - 21:48:00 Előzmény amiraa_daaa
(555/594)
Nebazzzz. Csináltak abból a szarból egy második évadot is? Ó, egek ura, ne hagyj el!