Téma: Apatigris

offtopic
guess.who 2023 márc. 01. - 20:02:36 Előzmény janderka
(534/594)
Ugye, hogy nagyon elmentek szánalmasan idióta szürreálba?!
Laura is rendkívül fárasztó már ezzel az újra és újra végigfutott gyerekfelügyeletes bohóckodással, de a Glória-Péter reláció a legrosszabb ezzel a régen túljátszott függőséggel.
Leginkább azért, mert ha jól rémlik, úgy indult az évad, hogy Péter eladta a nagy családi házat, abból vette ezt a kis lakást, ahová Glória csak úgy beköltözött (nem tulajdonos és még nem is házastársak, tehát nem közös tulajdonuk), és most a semmiből odabatyuzott a fia is, aki úgy viselkedik, mintha legalábbis társtulajdonos lenne ő is benne. Nem is értem: ha annyira van apja, akkor miért is nem ahhoz ment "haza" Londonból, miért az anyját zaklatja és miért szól be annak "kommunikációszakos" egyetemistaként, aki befogadta? Ja, hogy ez is egy totál túltolt műkonfliktus. Áh, unalmas.
Szegény Szandika meg elkezdett kapcsolati tanácsadó lenni azok után, hogy még egyetlen normális kapcsolata nem volt, egy fickót sem tudott megtartani néhány alkalomnál tovább. Még szerencse, hogy nem főzési tippeket vagy agysebészeti szaktanácsokat ad a lúzer tűzoltónak, mert azokból aztán tényleg nagyon izgi dolgok sülhetnének ki. :)


Egyébként reméltem, hogy Hernádi Juci "Akkó' most megfújhatom?" beszólása lesz az epizód és az évad zárójelenete, ehelyett még mindkettő továbbmegy. Sajnos, mert annál jobb zárást nemigen fognak tudni találni.
(Amúgy engem emlékeztetett a Csinibabában a végső jelenetre, amikor Gálvölgyi tata a sok "Simon bá', most nem lehetne?" után végül csak megpörgeti Safranek "Bajkon úr" Károlyt. :) )
janderka 2023 márc. 01. - 19:32:53 Előzmény guess.who
(533/594)
No, ha volt is valami kis pörgés, az a 7-dik részre el is tűnt. Mintha csak újraforgatták volna a korábbi részek legelcsépeltebb szituációit.
offtopic
guess.who 2023 febr. 23. - 20:40:32 Előzmény janderka
(532/594)
Pergő. Ja, hát végülis igaz: eddig egy, maximum két ilyen "most már csak mi ketten és azonnal csörög a telefon" jelenet ment le epizódonként, most bezsúfoltak hármat vagy négyet, szóval tényleg pörgött a cselekmény. :) Korábban is leírtam, most is tartom: már a második évad sem biztos, hogy kellett volna, ezen a harmadikon viszont nagyon érezni, hogy nem szívből csinálják, hanem pénzért.

Szerintem amúgy már megrendelte az ertéel tőlük a következő 10 évadot, azért látjuk most az Idétlen időkiget újra és újra.
Csak hát azért Bill Murray magyar hangja mégis Tahi Tóth László volt, nem Scherer Péter, és Andie MacDowell Tóth Enikő hangján picurit jobb volt, mint Ónodi Eszter Ónodi Eszter hangján... :)

janderka 2023 febr. 23. - 11:59:56 Előzmény guess.who
(531/594)
Ha nem számítjuk az ugyanilyen jellegű előző két részt, akkor ezt a mostani epizódot egész pergőnek lehet mondani. Szinte már előrelépéseket láthattunk benne. Hiszen Péter estére végre csak kikapcsolta a telőját, miközben Glória is kezdte saját bőrén is tapasztani a gyerekkel való örök kapcsolat boldogságos terhét. Szandika is ment valamennyit előre a saját nyűglődése útján, de a legnagyobbat Laura ugrotta - még ha bakit bakira halmozva vetetet is bele magát a nagybetűs ügyvédlétbe.
Kihagytam valakit? Ja Vivi és Kornél. Na őket valóban lapátra tették - talán egyéb forgatási feladataik miatt.

De a legjobb rész ami megfogott, és amiből akár egy kandallótévényi adagot is boldogan megnéznék, az a Margit híd felől felvett nagykőrúti dróntotálos snitt volt. Kár hogy olyan hamar elvágták.
offtopic
guess.who 2023 febr. 22. - 18:46:30
(530/594)
Áh! Megint lefutják kétszáznegyvenhetedszer ugyanazokat a köröket a szereplők... Schererék mosmánaztántéllegcsakegymássalfoglalkoznak - és hopp, csörög a telefon, amire persze Ónodi megsértődik, felfújja az arcát, Scherer meg újabb ostoba ötlettel próbálja meg "kiengesztelni" (most komoly, hogy egy giccses, filléres karkötőtől ájuldozik Ónodi, mikor a gyémántgyűrűt simán visszadobta?), aztán még egyszer és még egyszer, egyetlen epizódon belül... Aztán meg Szandika morcoskodik egy kicsit, Vivike hazatelefonál (némá', raktak mögéjük mozgóképen tengerpartot!) és nem mond semmit, Laura meg úgy viselkedik, mintha még mindig egyetemi csitri lenne, nem félig ügyvéd, a gyerkőcöt lepasszolja az apjának, a bajával meg rohan az anyjához (vagy fordítva, attól függően, hogy páros vagy páratlan epizódnál járunk). És igazából egyik szereplő sem jut jottányit sem előrébb, nem fejlődik a karaktere stb., csak ismételgeti ugyanazt újra és újra, mint valami retardált.

És Lengyel Tamást továbbra sem tudom elfogadni ebben a "kegyetlennek" és "érzéketlennek" maszkírozott ügyvédi szerepben. Értem, hogy már nem akar Gyuri lenni, de ettől ő mégis inkább egy nagyon jó komikus karakterű színész...
offtopic
guess.who 2023 febr. 18. - 09:57:16 Előzmény janderka
(529/594)
Szerintem ehhez azért Schererék önkritikája is nagyon kell(ett), hiszen teljes joggal mondhatta volna azt is a jelenet felvétele előtt, hogy ő nem fogja a vásznon önmagát kigúnyolni, mert neki ez nem fér bele. Ehhez képest elég jól felismerhető a(z amúgy is igen karakteres) hangja, szerintem a nézők számára nyilvánvaló, hogy kiről is beszél (és igen: a Kapás szöveg még erősíti is, bár ahogy írtam: nekem ez kimaradt, én abból a célzásból nem jöttem volna rá). Összességében nekem tetszett, hogy ezt így eljátszották, mindenképpen becsülendő az önkritikája Scherernek, még akkor is, ha egyébként nagyon jól tudjuk, hogy valóban picike a magyar színházi és filmes szcéna, és elég kevés azon színészek száma, akikre egy-egy közönségsikerre (azaz minél több fizető nézőre) számító mozis sikerfilmet lehet alapozni, szóval logikus, hogy csak "12 színész" van, akik mindenben szerepelnek. :) De ez nem jó vagy rossz önmagában, csak egy ténymegállapítás.

(Közben észrevettem, hogy KÉT Pepéről beszéltünk: én a csigakettőn futott sorozatról írtam, nem a Kapás izéről, hiszen utóbbit nem is láttam... :) )
janderka 2023 febr. 16. - 20:49:06 Előzmény guess.who
(528/594)
Legalább volt az íróknak (ön)kritikájuk a mindenkori rendezők és producerek felé :)

A híressé (vagy inkább hirhedté) vált Jancsó sorozat anno nálam (is) évről évre kiverte a biztosítékot. De éltében egy rossz szót el nem lehett mondani az öregről, pedig a 90-es évek kezdetétől már full meggárgyult és/vagy ráállt a hírnevével megcsapolható MMA/MMKA-s támogatások arcátlan megcspolására. Amiért persze az épp felfedezett vagy épp maga elé tolt stábtagok örök időkig hálásak lesznek neki. Olyan sokat olyan kevés munkával azóta se lapátolhattak ugyanis össze - plusz ugye Scherer és Mucsi is ott lett felépítve. Előbbi meg is szolgálta - utóbbitól azonban a kezdete óta rosszul voltam/vagyok én is, hiába láttam korábban is már itt-ott színpadon is.


offtopic
guess.who 2023 febr. 16. - 18:10:48 Előzmény janderka
(527/594)
Szerencsére nekem a Kapa és Pepe is kimaradt (

nem bírom Mucsit, már leírtam itt párszor - bár Rujder Vivi odáig van tőle, mesterének tartja ésatöbbi, én meg Rujder Viviért vagyok oda, de mégsem bírom Mucsit. Ez van.

), azt viszont nem figyeltem, hogy MIT néznek ebben a szuperfotelos moziban, csak Scherer hangját hallottam a vászonról.
Viszont megkerestem a stáblistáját, és az a helyzet, hogy teljesen igazuk volt Ónodiéknak a moziban: tényleg ugyanaz a 12 színész szerepel mindenben. Ugyanis a Nagykarácsony stáblistáján olyan nevek vannak, mint Scherer Péter, Rujder Vivikém, Hartai Petra, Mészáros Máté, Hernádi Juci... :)
janderka 2023 febr. 16. - 09:31:45 Előzmény guess.who
(526/594)
A Pepe az itt most nem bukkant fel utalásként. A Nagykarácsonyt nézték Glóriával, és a Scherer valódi becenevét keresve mondta Ónodi, hogy nem Kapa, hanem az a másik...
janderka 2023 febr. 16. - 09:28:48 Előzmény guess.who
(525/594)
Az Egynyári nekem valamiért nagyon bejött annakidején - bár több év eltelt az egyes évadok között. És a főhősök is kb a gyerekeim lehettek volna benne. De volt a sorozatnak valami békebeli nyugis feelingje, amiért máig emlegetem.
offtopic
guess.who 2023 febr. 16. - 07:37:21 Előzmény janderka
(524/594)
Megmondom őszintén: az egész Pepéből már csak Kovács Pankára emlékszem (meg egy kicsit Kovács Lehelre, de ő mindenhol és mindenkor zseniális a nyúlfarknyi szerepeiben is), a többi olyan érdektelen baromság volt, hogy semmi nem maradt meg belőle. A végén volt valami robbantós öngyis idétlenkedés az utcán, ott szerepelt valami kézi tűzoltókészülék (vagy gázpalack? alakra hasonlítanak, de nem mindegy... :) ), de hogy ki kicsodával mit csinált, az már nem is rémlik.

Rapidvacsi: egyre több az ilyen, nagyon erőltetett jelenet, amikor abszolút irreálisan reagálnak a szereplők - láthatóan csak azért, hogy lehessen belőle műfordulatokat és kamukonfliktusokat kreálni. Ez volt a gyalázata a Drága örökösöknek is, amikor a nagyasszony leuralta és kirugdalta BGO-t, szóval ha így folytatják, akkor előre is gratulálok a Zapatigrincs készítőinek, hogy sikerül egy egész jól induló saját kreációt is tönkrevágniuk.

Ugyanaz a színész: viszont így azonnal látható, hogy hogyan lett a sármos Simon Kornél-figurából egy unalmas, sótlan, rosszarcú és idegesítő izé. A Társas játékban (2011), sőt még a Hajnal Tímeában (2014) is hihető volt az, amit játszott - mostanában meg ezzel az állandóan ápolatlannak, igénytelennek, koszosnak kinéző borostás, ráncos, hóttfáradt fejjel... Áh! És közben a Társas játékban szintén játszó, gyönyörű Balsai Móni nem változott: eszébe sem jut, hogy (sármosnak gondolt) borostát növesszen. :)

Mindig ezt az Egynyárit emlegeted, de nekem teljesen kimaradt. Érdemes pótolni? Bár úgy látom, hogy a Körösztanyád-izécske az egyik főszereplő, aki amott kellően irritáló volt a legelső pár rész alatt, amit még kibírtam, szóval lehet, hogy inkább mégsem. :D

Észre-észre, csak elakadtam annál, hogy hód lettem. ;)
offtopic
janderka 2023 febr. 15. - 22:44:19 Előzmény guess.who
(523/594)
De azt észrevetted, hogy a második Vivis verzióba beleírtalak téged, mint hódolót?
janderka 2023 febr. 15. - 21:19:48 Előzmény guess.who
(522/594)
Ráadásul abban is van egy tűzoltó :) Szerintem egyébként ez volt ezidáig a legjobb cameószerűség a korábbi próbálkozások közül.

A lapaj bojtársráccal meg naná,hogy jóban van Laura. Abban vót már az Egynyáriban is, WLilivel egyetemben. Tényleg ua. a 12 színész pörög évek óta minden filmben :))))

Egyébként meg ilyen rapidvacsit nincs az a hülye, aki engedne.

Viszont jók voltak az esti dróntotálok.

offtopic
guess.who 2023 febr. 15. - 20:09:02 Előzmény janderka
(521/594)
Ez fura, mert ebbe az időlyukba már egyszer beleestem (bár akkor talán a Pepénél, Kovács Panka miatt vett le a kugli tíz évet Simon életkorából), erre most megint... Érthetetlen.

Viszont szerintem direkt kezdik kavarni: úgy tűnik, Lengyel Tamás is rámozdul Laurára (Hartai Petra meg megszűnt létezni, valami szőke titkárnő ment be a zügyvédúrhoz). :D Amit azonban nem értek: az ügyvédjelölt srác elkezdett "haverkodni" Laurával, meg meghívta kávézni. MIÉRT? Hiszen mindketten tudták, hogy másnap reggel egyiküket kirúgja az ügyvéd - és bármelyikük is lesz az, a MÁSIK biztos nem akarna semmit azok után...

Lehet, hogy a tűzoltó nem tud vezetni (elvégre a létrára mászáshoz vagy a fecskendőzéshez nem kell jogsi :) ), ezért pultozik. Más kérdés, hogy a logika azért itt is döcög: egy ilyen kávézóizé nem éppen 8 órát van naponta nyitva, és folyamatosan azon nyafognak, hogy nincs rajta kívül ember, ő viszi Kornél helyett az egészet. Ha viszont így van, akkor MIKOR tűzolt?! Főleg hogy még az éjjeli erdei bulira is volt ideje elmenni Szandit megmenteni...

Ja, és Lauráék most is nagyon műtrópusi környezetből hívták a Tigrist, és persze megint sötét éjszaka van, hogy két méternél távolabb ne lehessen látni. Soha nincs egy szikrázó napsütéses, forró homokos, kókuszpálmás, tengerpartos beszélgetésük...

De hogy Scherer lehúzott ablakkal és tárva-nyitva otthagyja a luxikocsiját, hogy mehessen leskelődni Szandiék után?! És még fel is megy a házba jó hosszú ideig, az autó meg ott van érintetlenül utána. Napersze.

Viszont a mozis jelenet jó volt annyiból, hogy pont Scherer hangját lehetett hallani a vászonról, amikor Ónodival szidták "azt a színészt", aki minden magyar filmben benne van, és azért ilyen a színvonal... :)
amiraa_daaa 2023 febr. 15. - 10:02:21 Előzmény janderka
(520/594)
jo kérdés hogyan tudja elvinni a kávézót, meg a másik hogy Szandi végülis mit csinál jár suliba vagy csak teng leng?
amiraa_daaa 2023 febr. 15. - 10:00:57
(519/594)


Für Aniko végre hozza a genyo ex feleséget. Amúgy 5. rész lapos lapos lapos és sajnos lapos.

Szandika hogy nem fejlődik semmit ez nagyon gáz, ráadásul hogy azt gondolja hogy minden lakótársára és pasira rá kell másznia, az végképp van ilyen ismerősöm de legalább válogat Szandi meg csak mindenkiben a prédát látja, lehet hogy inkább madámnak kéne - kellene állnia. :D

Lau meg ugye ha van gyereke vagy óvoda vagy bébiszitter, pénze van rá ha már munkába állna, szóval eléggé gáz. és még több pasi tünik fel neki a színen.

Vivi Kár hogy nincsen tavaly jobb volt hogy melot keresett és a kamu főnőkével a feszültségek is. :D
offtopic
janderka 2023 febr. 15. - 08:42:15 Előzmény guess.who
(518/594)
Igen, a romantika szabályai szerint a szülőknek végül újra egymásra kell találniuk, viszont az időközben megismert új partnerek is jól jöhetnek még egy újabb évadhoz, így minél többen tömörödnek egybe a másfélszobás neopanelben, annál könnyebben tudják majd megalapítani az "Ingyenfuvar a Pirosladás Takibához" emlékzenekart. :)

Egyébkén a valósághoz visszatérve (vagyis hogy a sorozatvalósághoz), a Szandi sztorit én sem értem. Lenne hol melóznia és lenne hol ideiglenesen laknia is - mármint, ha Viviék nem csak bekamuznák a nyaralásukat. Hacsak nem annyira megbízhatatlan a kiscsaj, hogy már családon belül sem ad neki állást örömmel senki...
Juteszembe, a tűzoltó az hogyhogy pultozik az kéklámpázás mellett? A lánglovagok mellékesben általában sofőrködni meg fuvarozni szoktak.
offtopic
guess.who 2023 febr. 15. - 06:47:06 Előzmény janderka
(516/594)
Tubakturetina! :D :D :D :D

Amúgy ez már szerintem majdnem jó, főleg azért, mert szegény Laura egyből két majdnem-kapcsolat közt őrlődhet, szóval lehet belőle sok-sok dráááááááma, mígnem az utolsó részben visszajön Medveczky Balázs, és a hosszú órákon át építgetett új figurákat két lépésben kukázzák, hiszen mindketten rádöbbennek, hogy Lujzika az ő közös gyerekük, tehát csak együtt tudják elképzelni az életüket hármasban. Vagy négyesben, ha Hartai Petra beszáll hozzájuk szobalánynak. Esetleg ötösben, ha Artúrt* is felveszik lakájnak. Elvégre a másfélszobás panellakásukban pont van egy üres félszoba, amit ki lehet nevezni cselédlakásnak, és akkor még mindig marad annyi helyük, hogy a kedves mama meglátogathatja őket rendszeresen.

(* - félreértés ne essék: nagyon bírom Kálid Artúrt! :) )

Különben Szandimandi miért nem dolgozik Viviék (=Kornélék) kávézójában? Csak a tűzoltó miatt? És miért nem lakik az ő -állítólag üresen maradt- ingatlanukban? Mondhatta volna nekik olyan Szandrásan, hogy adjanak nyugodtan neki kulcsot, ő majd rendszeresen locsolgatja/eteti a nem létező virágaikat és kisállataikat, meg az állandó bulizásával elriasztja az esetleges betörőket.
(Amúgy csak 7 év van Vivi és Kornél között a valóságban, bár az igaz, hogy a készítők láthatóan igyekeznek szegény Vivit hozzáöregíteni Kornélhoz. A második évad óta érezhető, hogy a sminkesek és/vagy a világítók nincsenek a helyzet magaslatán, és jóformán mindenki "túl nyers", mindenki direkt rosszul néz ki, előnytelenül van sminkelve stb. Ami azért fura, mert szerintem az emberek szórakozásként nézik a műsort, szépet-jót, legalábbis a valódi életüknél szebbet-jobbat akarnak látni, nem ugyanolyan sivár, szürke, ráncos, szétfolyó, lelógó valamit. Így aztán nem is csoda, ha csökken a nézettség, és a kevesek által látható másik csatornára kell száműzni az egészet.)
janderka 2023 febr. 14. - 22:16:30 Előzmény guess.who
(515/594)
Váááárj! Akkor átírom! :)

Vivi és Kornél félresikerült nyaralása után a lány végleg rádöbben, hogy kapcsolatuk parkolópályára került, így hosszú évődés után úgy dönt, hogy békében, de elválik útja a nála amúgy is másfél évtizededel idősebb kávézótulajdonosétól. Párkapcsolati kudarcának feldolgozása és szuicid gondolatainak végeleges elhessegetése érdekében úgy dönt, beiratkozik egy korábbi törzsvendége által indított önismereti kurzusra, hogy mentálisan feltöltődve új perspektívák felé tekinthessen. A tanfolyamvezető gyerekkori barátjának személyében azonban nem várt hódolóval hozza össze a jósors, akivel már az első találkozásuk alkalmával olyannyira egy hullámhosszra kerülnek, hogy ki sem kell már találniuk egymásról, hogy kicsoda is számukra a másik.
Vivi új boldogságának hírére vadóc hugicája is önvizsgálatba kedz és rájön, hogy korábbi lázadó életvitele nem volt más mint állandó megfutamodás legbelsőbb vágyai elől. Ledobva hát gátlásait és a konvencióktól való titkos félelmét, úgy dönt hogy hosszú évek után felveszi újra a kapcsolatot egykori cserediák barátnőjével, a kongói születéső Tubakturetinával és bevallja neki vele kapcsolatos évek óta elnyomott legbelsőbb érzéseit. Az afrikai lány először tréfának gondolja csak a dolgot, ám miután Szandi egy közösen elköltött wellnesdélután során forrón megcsókolja, rádöbben, hogy ilyen őszinte vonzalmat más iránt (legyen az férfi vagy nő) nem érzett még soha ő sem, így boldogan a magyar lány karjaiba engedi omlani vágytól lüktető ébenfekete tetsét.
Eközben a három éves fegyházbüntetse alatt a börtönkonyhán szakácsnői képesítést szerző Laura negyedik cellapörkölt-főző bajnokságára készül, melyhez jó magaviselete miatt enedélyezik széméra korábbi szaktársának - a fővárosi ügyvédiroda szigorútekintetű asszisztensének - heti szintű segítő látogatását. A két lány a köztük lévő furcsa viszony hatására egyre bensőségesebb viszonyba kerül egymással, azonban barátságuk kibontakozását megzavarja az intzémény új dietetikus szakorvosának, Dilák Artúrnak felbukkanása, aki erős vonzalmat kezd táplálni az ügyvédnőből a börtönrészleg elismert szakácsnőjévé váló Laura iránt.

Ésatöbbi, ésatöbbi, ésatöbbi :)