Téma: Apatigris

Vik0417 2021 aug. 08. - 19:50:12 Előzmény napraforgó
(454/594)
Ha be lenne jelölve az offtopic az összes fölösleges hozzászólásban, mint ahogy nincs... akkor talán segítene.
6/10
offtopic
napraforgó 2021 aug. 08. - 19:10:14 6/10 Előzmény Vik0417
(453/594)
Talán nyomj rá a "ne mutasd az offtopicot " kalitkára.
6/10
napraforgó 2021 máj. 04. - 03:14:19 6/10 Előzmény guess.who
(452/594)
A DÖ vége volt csak igazán összecsapva. Ahhoz képest ez az Apatigris kristálytiszta volt. Jó, tényleg az esküvővel való szabálytalanságoktól eltekinthetünk, az valóban nem annyira fontos.
offtopic
janderka 2021 máj. 03. - 23:16:21 Előzmény guess.who
(451/594)
Nekem csak sima vízsugárnak tűnt - digitális trükknek nem. Vizes is volt már jóelőre a járda. Tipikus filmes hiba. Otthagyják a próbák/újravett jelenetek korábbi nyomait a helyszíneken - fékcsíkokat, keréknyomokat, vizet.

Miben is tűnt fel ez legutóbb nekem? Ja igen, a "Tönk meg a széle" c. magyar szatíra végén, amikor a horizonton felporzó tanácsi Ladák beviharzanak a kép előterébe és ott majd' egymásnak ütközve satufékkel leblokkolnak. Hát nem lepett meg a dolog - tekintve, hogy ott látszódott a korábbi próbák összes radiálnyoma a homokban. Ahogy itt Rajkai körül a tócsa.
offtopic
guess.who 2021 máj. 03. - 22:26:35
(450/594)
EGY egyéjszakás alkalom volt, amikor csődörködhetett, és az is elég rövidke: egy autómosóprogram nemigen tart 4-5 percnél tovább (van 1-2 perces is :D )... Szóval arra a teljesítményére nem lehet túlzottan büszke Artúró.
Nem is szólva arról, hogy Szandimandi utána összejön Walters Lili öccsével, szóval némileg csak sikerült elfelejtenie teljesítménybajnokunkat.
offtopic
guess.who 2021 máj. 03. - 22:24:11
(449/594)

A DÖ-nek is ugyanúgy össze volt csapva a vége, ha visszaemlékszel.
Ráadásul szerintem gyalázatos, hogy négy évadig "küzdöttek" a Szappanos-házért, majd a végén még egy vágóképre sem mentek oda vissza, sőt: az egész falu dematerializálódott az utolsó részekre. Ez egy oltári nagy elszúrás volt, még akkor is, ha szorította a stábot az idő a Keresztanyu forgatása miatt.


offtopic
guess.who 2021 máj. 03. - 22:21:53 Előzmény janderka
(448/594)
Ha jobban megnézed/kikockázod, akkor látszik, hogy az egész oltóhabos marhaság csak utólagos digitális trükk volt, ráadásul ráengedtek egy csomó elmosó szűrőt is, hogy hátha úgy nem annyira feltűnő a gagyisága. Kár volt.
offtopic
guess.who 2021 máj. 03. - 22:20:30 Előzmény napraforgó
(447/594)
Az egyházit nem ismerem, elfogadom, hogy úgy van, ahogy mondod. :)
janderka 2021 máj. 03. - 19:26:19 Előzmény napraforgó
(446/594)
Ezek valójában csak titeket (se) izgató technikai kérdések. A sztori szempontjából totálisan indifferensek. Sőt kifejezettem felesleges történetlassítók lennének.

Engebb sokkal jobban zavart pl. hogy mikor a tűzoltóautóval vissszamentek a motoros ürgéhez, már csupa víz mögötte a járda. Simán tudható volt onnantól, hogy telibeküldik. Más kérdés, hogy amivel Rajkait totálban lelocsolták, nem oltóhab volt, amitől a közeliben aztán tiszta szmötyi lett...
6/10
napraforgó 2021 máj. 03. - 19:07:16 6/10 Előzmény guess.who
(445/594)
A polgári házassághoz valóban be kell jelentkezni 30 nappal korábban, ámde az egyházi esketéshez meg be kell mutatni az érvényes polgári házassági anyakönyvet!
Szóval semmi nem stimmelt itt. Feltételezem, hogy a mű alkotóinak nem volt semmiféle esküvőjük, se polgári, se egyházi, mert ha lett volna, tán emlékeznének ezekre a szabályokra.
offtopic
guess.who 2021 máj. 03. - 18:02:54
(444/594)
Egyébként de: az ún. kéttanús esküvő létező fogalom, és azon valóban kizárólag öten vannak: az anyakönyvvezető, a két házasulandó fél és egy-egy tanú. Láttam ilyet, elég hervasztó volt, ahogy beestek az időpont előtt félórával négyen, hogy "ha lehet, tartsuk már meg kicsit hamarabb, aláírjuk gyorsan, amit kell, mert aztán nekünk dolgunk lenne még máshol"...
Abban viszont Napraforgónak -szokás szerint- igaza van, hogy ehhez a "beeséshez" egy hónappal előbb be kell jelenteni a házassági szándékot - azaz Magyarországon jelenleg nincs lehetőség laszvegaszi, azaz a "részegen-brahiból gyorsan megesküszünk még az éjjel" próbálkozásra. Nem is baj, így is sok helyen megy a trükközgetés a "csak a papírért esküszünk" és a "csak a papírért különköltözünk" jellegű akciókkal.


Egyébként ha megfigyelitek, Viviék NEM JÁRTAK anyakönyvvezetőnél, csak a templomban, a kúriánál és utána a kertjükben. Ergo a házasságuk nem hivatalos. :) És mivel nem jártak anyakönyvvezetőnél, így nem kellett kivárniuk a 30 napot sem - azaz a készítők ügyesen (valójában elég együgyűen) megkerülték a dolgot...
offtopic
guess.who 2021 máj. 03. - 17:54:27
(443/594)
Ejj, no: ha ügyvéd, akkor pláne baromság volt ezt a "vond vissza a feljelentést" vonalat erőltetni. Bár hogy ebben az évadkában semmiféle ügyvédi jellegű kvalitását nem sikerült megmutatni, az biztos. Ennyi erővel hazudhatták volna azt is, hogy jól menő bróker - azt legalább nem kell megmagyarázni vagy megmutatni.

Ja, és például az sem derült ki, hogy Szandimandi tulajdonképpen miért is szerelmes Zabosba Artúróba? Mert az jellemzően nem szokott szerelemhez vezetni, hogy vagy másfél éve részegen lovagoltak kicsit egy autómosóban... És a mostani részekben a világon semmivel nem biztatta Artúr, nem ígért neki házasságot, sőt: még gyémántgyűrűt sem, ellenben feljelentette és kész lett volna lesitteltetni is akár. Vagy ez valamiféle félremagyarázott Stockholm-szindróma akart lenni? :)
6/10
napraforgó 2021 máj. 03. - 11:02:09 6/10
(442/594)
Lehet, hogy valami régebbi filmben láttam, de a r. katolikus egyház még azt is megkivánta, hogy a tanúk is katolikusok legyenek. Nem beszélve a keresztszülőségről, mert ott még a keresztszülők keresztlevelét is elkérték.

Biztos vagyok benne, hogy az egyház sem fogadja el 2 nappal az egyházi szertartás előtt a bejelentkezést, nem beszélve a polgári esküvőnél, ahol tudomásom szerint még mindig kötelező a 30 napos várakozási idő.
Gondolom, hogy itt mindent a Kornél bátyja által leszervezett időpontra időzitettek, csak hát nem úgy megy ám, hogy hirtelen kicseréljük a menyasszonyt, vagy a vőlegényt, pláne mindkettőt.
6/10
napraforgó 2021 máj. 03. - 10:53:15 6/10
(441/594)
Az nem volt kérdés, hanem kijelentés. nem vártam rá választ.
offtopic
guess.who 2021 máj. 03. - 08:57:17
(440/594)
Jéééé, Vivvancs tényleg szakadt farmerban volt! Nekem teljesen krémszínű miniszoknya rémlett, valószínűleg a felsője miatt - amiről nekem is az jutott eszembe elsőre, hogy: biztos elfelejtették kiírni a szokásos "öt hónap múlva" szöveget, mert máris terhes lett Vivike... :) Aztán meg kiderült, hogy legfeljebb két nap telhetett el az előző jelenet óta. Mindenesetre irtó hülyén mutatott a templomban ebben a rongyos farmerben és a felsőben. Nem igaz, hogy nem tudtak volna (persze a valóságban) akár fél nap alatt kölcsönözni egy legalább minimálisan esküvői ruhának nézhető, földig érő abroncsszoknyás fehér valamit...

Kerti parti: ha előtte nem mutatják a rengeteg vendéget a templomban és a kúriánál, akkor hihetőbb lett volna a dolog. (A templom kapujában a jelenet képein negyvennél több ember van!)

Kittike: az öltözék egy dolog, lehet intelligens ÉS "laza" (=lusta) valaki szerintem (meg valószínűleg az volt a lényege, hogy Artúr a felső tízezer léha életét éli, tehát az általa kitartott Kitti is idomul ehhez: nincs semmi dolga, minek öltözzön fel?).
Az viszont már nehezebben hihető, hogy ókori filozófusokat idéz kanti feldolgozásban - és közben lelkesen dolgozik körmösként egy bérház pincéjében.
Lehet persze, hogy az írók így akartak elégtételt adni a szegény körmösöknek, akik a sztereotípiák szerint buták és együgyűek, és nem érdekli semmi más őket a körmözésen kívül. Gondolom, ennek volt a csúcsa az a jelenet is, amikor Kittike Anders Thomas Jensen művészfilmjét akarta megnézni, és az egyébként szuperintelligensnek lefestett Artúró azt sem tudta, miről van szó... Tényleg: mi is volt eredetileg Artúr? Ügyvéd? Bróker? Ingatlanos? Mert valahogy ez ebből az évadból teljesen kimaradt, csak úgy lógott a levegőben a "gazdag-pasi-aki-egy-évet-Nepálban-töltött-poénból" felütés után.

Tönkölybúza Attilával kapcsolatban a "feltűnően jóképű" kitétel egy cinikus megjegyzés akart lenni amúgy. :)


6/10
napraforgó 2021 máj. 03. - 08:32:31 6/10 Előzmény guess.who
(439/594)
Ezen a Kittyn én is kiakadtam. A nő rendszerint neglizsében volt, soha nem volt felöltözve rendesen. A pucér lábait mutogatta hanyagul a fotelokba dőlve. Ehhez képest a Hegel, meg a Baudelaire idézetek röhejesek voltak, mert nem egy ilyen pucérkodó macától várnám az intelligenciát. Ha meg intelligens a nőci, hát öltözzön föl rendesen, még otthon is. Fölvehet valami kis otthoni rucit, de ez a csaj csak selyemköpenyképen volt látható reggel, délben este.

Más. Árpás úr kb. 20 éve volt utoljára jóképűnek mondható, mostanában erősen öregedő és kopaszodó testes pasi.

Vivike esküvői öltözéke valóban fura volt. Fölvette ezt a habos felsőrészt egy farmernacihoz ( a templomban legalább egy stólát a pucér vállaira teritett). A blúz viszont annyira fura volt azzal az előlkötős valamivel, hogy a nő úgy nézett ki, mint egy félidős terhes nő.

Az ötlet, hogy akkor legyen az esküvői fogadás Labanczék kertjében amúgy tetszett nekem, bár az biztos, hogy egy, de két óra alatt sem lehet olyan kaját rittyenteni, mint amit itt láttunk.
offtopic
guess.who 2021 máj. 03. - 08:18:42
(438/594)
"Mivel Klára, Miki exe miatt hiúsult meg az esküvőjük, igy az a gyűrű visszajár."

Ezen szerintem lehetne rugózni, még akkor is, ha a bíróság is így ítélne (bár nem tudjuk, hogy valóban milliós értékű az a gyűrű, vagy csak egy régi, csak eszmei értékű családi bizsu).
De ha vissza is járna, akkor azt egyedül Miki kérhetné vissza, mivel ő adta. Olyan viszont nincs, hogy egy Mikivel SEMMILYEN rokoni kapcsolatban nem álló vadidegen (aki nem is ügyvéd vagy hivatalos személy!) csak úgy odamegy egy másik vadidegen nőhöz közterületen, hogy "a lányom pasijának testvére adta ezt a gyűrűt neked, én meg most visszaveszem csavarhúzóval és síkosítóval" - és a nő szó nélkül tűri... Ez nonszensz.

Egyébként nem értettem ezt a kúriás hülyeséget sem: a nő szervezte meg, aztán Péter megbeszélte valamikor a nővel, hogy kifizeti neki a költségeket, mert lesz ott egy másik esküvő. Ezután a nő lemondta - úgy, hogy a költségeit Péter már kifizette? Vagy nem fizette ki, hanem a kúriának fizette volna az esküvő után? Vagy miiii?! És ha kifizette (a valószínűleg sokmilliós összeget), teljesen rendjénvaló, hogy utána se pénz, se posztó, megvonja a vállát és kész?
És a kúriás esküvő helyett egy, a kert sarkában rendezett mikroméretű grillparti elegendő lehet a násznépnek? És nem is csak a hogyan a bosszantó ebben (mármint hogy Péter HOGYAN tudott 30-50 embernek sütni kaját), de a MIKOR is: 1-2 óra alatt nem csak bevásárolt a család, de Péter le is gyártotta azzal a kis grillel ezt a kajamennyiséget? Hiszen napközben volt a templomi szertartás, utána napközben a nínózós karimbókázás a belvárosban, de ugyanúgy napközben volt Szandimandi részeg kornyikálása is - azaz a sütögetés.

Kicsit olyan ez az egész, mintha 10 helyett 15 részt akartak volna eredetileg, le is forgatták, de aztán meg kellett vágniuk és így a végére három rész anyagát zsúfolták volna be...
offtopic
guess.who 2021 máj. 03. - 08:02:25
(437/594)
A tűzoltóautón meg alaposan bemutatták a "Pilisvörösvár" feliratot, de annak sem volt semmi szerepe (a reklámon kívül).
Vivike meg élete első esküvőjén NEM hófehér, földig érő ruhában volt a templomban? Szerintem azért a templomi esküvőkön még ma is megkövetelik a konzervatívabb öltözködést, kétlem, hogy egy szimpla miniszoknya elég lenne.

Egyébként igaz és teljesen egyetértek Napraforgóval is: a tartalmat és a sztorit helyettesítették ezzel a részenként legalább egy, tíz-tizenöt adáspercen keresztül tartó bulival. Láthatóan a "poénok" jó részét is ilyen témában gyűjtötték össze, szóval nem véletlenül alakult ez így.

(Ha ketten voltak (Anett és Szandi), az még nem bűnszövetkezet; az a gyorsító meg nem volt emberölés, még ha sikerül, akkor sem lett volna az, inkább valami gondatlanságból elkövetett, halált okozó testi sértés - hiszen Anettka NEM megölni akarta a feltűnően jóképű Zabos urat, csak egy kicsit mindenmindegy-hangulatúvá tenni. :) A kábítószer miatt viszont szerintem kellene, hogy vizsgálódjanak, mivel nem arról volt szó, hogy Szandi egyszer bekapott egy tablettát véletlenül, hanem tendenciózusan adagolták (adagolta Anett, mindegy) a pasiknak, ergo KELL, hogy legyen utánpótlás, tartalék stb. - azaz legalább a drogterjesztő kilétét fel lehetett volna deríteni.)



Ja, tényleg: Zabosék "elköltözése" is milyen odakent marhaság! És a nő MEGINT idézetezni akart... Könyörgöm! Ez már az önmaga karikatúrájának a karikatúrája, rém kínos még nézni is.

Viszont a gyűrűvisszavevős jelenet is valóban egy hülyeség volt. Nem csak az, hogy simán visszaadott egy (akár többmilliós!) gyűrűt a nő, de az is, hogy ennek sem volt semmi előzménye: Péter csak úgy a semmiből feltűnt és elvett egy vadidegentől (korábban sosem láttuk!) egy gyűrűt. Ez mondjuk rablás is lehet, ha hunyorítunk kicsit.

"A 2 csalódott leányzó pedig egymással is vigasztalódhatott volna"
Esküszöm, nekem is ez jutott eszembe elsőre a jelenetet nézve - de 1) a magyar film még mindig nem tart ott, ahol az amerikai píszí, hogy kötelezően legyen benne leszbikus és/vagy meleg bár, afroamerikai szereplő, indiai és kínai bevándorló pozitív szerepben stb. 2) szerintem szándékosan így rendezték meg, hogy Szandikát bemutatják, hogy "kiábrándul" Zabosból, aztán majdnem összejön a tűzoltóval, aztán meg Walters Lilivel - hiszen a harmadik évad valószínűleg arról fog szólni, hogy ő is végre révbe ér, úgyhogy jól nyitva kellett hagyni vele kapcsolatban sok kérdést. :)
janderka 2021 máj. 03. - 07:43:55
(436/594)
Az van olvtarsaim, hogy minél jobban belemennék az elemzésbe, annál egyértelműbbé válna, hogy sajnos szóra sem érdemes lett ez az egész. "Felejtsük el" kategória.
6/10
napraforgó 2021 máj. 03. - 03:19:59 6/10
(435/594)
Amilyen zavaros volt az egész évad, olyan zavaros lett a befejezés is. Az unalomig ismételt bulizások, éjszakai murik, meg a sehová sem vezető kapcsolatok - igazából nem is szólt semmiről az egész.