8/10
sanderb 2011 máj. 15. - 18:00:32 8/10
(12/32)
Ha sikerült volna nagyobb íveket befutnia, akár tökéletes is lehetett volna. Így sem rossz, sõt kifejezetten érdekes a történet, jók a karakterek is, de nem ülepszik belõle annyi az emberben, amennyit a sztori hordoz. 10/8
batagy 2011 ápr. 16. - 22:10:20
(11/32)
Nem rossz film, de szerintem kicsit középszerû lett a rendezés. Maga a történet kiváló és színészek is, de nekem a fõszereplõ kicsit idegesítõ volt.
Noncika 2010 máj. 26. - 19:09:34
(10/32)
Sokáig állt a polcon ez a dvd, mert anyum már megnézte és azt mondta, hogy nem hagyott benne mély nyomot, úgyhogy én kicsit óckodtam a megnézésétõl. De végül múltkor megnéztem és nekem nagyon tetszett:) Igazából Evan Rachel Wood miatt szántam rá magam, de végül egy kifogástalan történetet kaptam, remek színészekkel, alapvetõen nem egy vidám film, a történetbõl adódóan, de bevallom, sokszor megmosolyogtatott. Az meg, hogy anyumnak nem tetszett, csak arra példa, hogy tényleg ízlések és pofonok...
8/10
offtopic
Anditos 2010 márc. 29. - 09:51:16 8/10
(9/32)
Nahát, valami összezavarodott a hsz-em utolsó mondatában. Az akartam írni, hogy: Tipikus példa volt erre, amikor a lánya betegágyánál a lány azt mondja, nem nagyon vette észre, hogy az anyja törõdne vele, mire a nõ válasza valami olyasmi volt, hogy akkor ezentúl figyeljen rá oda jobban a lánya, hogy észrevegye. A "szegény ÉN". Ennek a nõnek az volt a mázlija, hogy õt télleg szerették, Costner is és a lányai is.
8/10
offtopic
Anditos 2010 márc. 29. - 09:48:10 8/10
(8/32)
A film minden perce szórakoztató, kitûnõ színészekkel.

---spoiler---

De azért volt egy kis hiányérzetem a történetben. Hirtelen eltûnik a férj, és a feleség azonnal azt hiszi, meglépett a titkárnõjével. Ezek szerint már gyanakodott rájuk, akkor viszont nem érthetõ, miért érte váratlanul és miért borult ki ennyire tõle. Ha meg nem gyanakodott, mert a házasságuk rendben volt, akkor miért hitte, hogy hirtelen elhagyta. Ráadásul semmit nem vitt magával, az útlevelét, ruháit, stb. És hogy nem keresi a 4 lányát évekig, ez sem túl hihetõ.
Tetszik a történet tanulsága, hogy a harag, sértõdöttség pusztító. De ez a nõ alapjáraton is elég egoista és önzõ kellett hogy legyen. Mást is hagyott el a férje, mégsem lett minden nõ ekkora hárpia banya, és attól még anya maradt, és a gyerekeit továbbra is szerette. Tipikus példa volt erre, amikor a lánya betegágyánál a lány azt mondja, nem nagyon vette észre, hogy az anyja törõdne vele, mire a válasza valami olyasmi volt, hogy akkor ezentúl figyeljen a mázlija, hogy õt télleg szerették, Costner is és a lányai is.
Sámbár 2010 márc. 28. - 21:42:47
(7/32)
Üdv!
Most láttam, nagyon jó a történet, a színészek, az egész hangulat!
Köszi a filmet DunaTv!
:)
7/10
Rahar 2010 febr. 01. - 15:30:04 7/10
(6/32)
Nekem tetszik a film, jó alaptörténet és nagyon jó cselekményvezetés, kiváló színészi munka és megfelelõ képi megvalósítás jellemzi. Mindenkinek ajánlani tudom, egyszer mindenképpen érdemes megnézni, 10 pontból 7 pontra értékeltem, bár lehetett volna 8 pont is.
pacica 2008 aug. 07. - 11:45:50
(5/32)
Szerintem Kevin Costner baromi jól játszott. Sajna nem Evan Rachel Wood volt a fõszereplõ. Jó film.
gerhajdu 2008 márc. 22. - 23:00:57
(4/32)
szerintem az Alicia Witt hatalmasat játszik benne: fõleg mikor megmondja az anyja, hogy pufók az arca. imádom:)
8/10
KittyFrank 2007 nov. 08. - 20:01:00 8/10
(3/32)
A DVD hátuljáról:
"Terry (Joan Allen) iszonyú haragra gerjed, amikor férje hirtelen eltûnik, egyedül hegyva az asszonyt négy nagylányukkal. A szomszédban lakó Denny (Kevin Costner) - az egykoron híres baseball játékos, de mára idült alkoholista - egyre sûrûbben jár át hozzájuk, hogy az elhagyott és megkeseredett nõt támogassa, leginkább úgy, hogy együtt leisszák magukat. Kapcsolatuk mégis egyre mélyebb lesz, és Denny a négy fiatal lányt is összefogja. Úgy tûnik, hogy az élet zajlik tovább, és Terry - haragját félretéve - éli életét és segíti lányait, míg egy nap fény derül férje eltûnésének valódi okára ..."

Egy film a dührõl, a haragról, a bizalmatlanságról, a gyûlöletrõl és a szeretetrõl, a visszanyert bizalomról, a nem elsõ látásra szerelemrõl.
K.C. játéka tényleg nem kiemelkedõ, de a rajongóinak üzenem, nem is játsza magát alul ebben a filmben.
Zorba1 2007 febr. 12. - 05:42:13 Előzmény Timke
(2/32)
Hátha valakinek hasznos az infó (bár a DVD linkbõl hamar kideríthetõ, és valószínûleg idõvel lecserélik az angol címet, amibõl nagyon nem következik a magyar): a film magyar címe, legalábbis DVD-n: "Apátlan Anyátlanok".
Timke 2007 jan. 14. - 12:57:26
(1/32)
Érdekes hangulatú film. Meg lehet nézni. :) Persze nem Kevin Costner színészi játéka nyûgözött le.