offtopic
_Enzooka_ 2011 szept. 24. - 00:25:24 Előzmény Ford Mustang
(182/202)
Aztamindenit!! Most akkor mi lesz? Valamit tenni kell, mert ez nem mehet így tovább. Ellopták a perceket.
szabod1027 2011 jún. 30. - 02:48:27
(181/202)
Lehet hogy velem van a probléma, de én egyszerûen nem értettem meg ezt a filmet. Számomra unalmas, és eseménytelen volt, nem is tudtam egy darabban végignézni. Utólag olvasgattam itt a hozzászólások közt, és azt megértettem, hogy a háború elembertelenítõ hatásáról szól, és hogy az utazás valójában egy utazás az ember belsõjében. Azonban (lehet hogy ezzel egyedül vagyok, bár erõsen kétlem) ezek mind egyértelmûek voltak számomra, mármint hogy hogyan hat az emberre a háború, és hogy az emberek milyen képmutatóak. Ez nem egy nagy titok szerintem, és ezt nem kellett volna 3 órán keresztül ecsetelni. A mûvészfilmekkel valahogy mindig ez a probléma, hogy egy teljesen egyértelmû dolgot próbálnak egy világmegváltó igazságnak beállítani, úgy mintha õk gondoltak volna erre elõször. Félreértés ne essék, szintén utálom a Transformers szintû, mondanivaló nélküli filmeket is, de ez már a másik véglet. Javítsatok ki ha esetleg tévedek.
Ford Mustang 2011 jún. 24. - 19:25:34
(180/202)
Ezt írják az ismertetõ alatt: "A mozikban korábban vetített 145 perces verzióhoz képest 53 perccel hosszabb rendezõi változat."
Na szóval; a 145 + 53' az összesen 198' - erre fönt meg 194'-esnek írják a filmet. :D
7/10
Sasha Wins 2011 jún. 24. - 18:05:41 7/10
(179/202)
Mostanában néztem pár témába illõ filmet, tegnap ezt is megnéztem. Vannak benne részek, amelyek kimondottan jóra sikerültek, és lendületet adtak, segítettek átvészelni ezt a több mint 3 órát. Pl a szörfös ezredes, az komoly volt. Az volt a baj, hogy tudtam hogy Brando lesz a tábornok, de így is meghagyták azt a pluszt, hogy csak a végén jött be a képbe, és ott is eleinte csak a fél arcát lehetett látni, és így egyre jobban látszott, nagy durranás volt, fõleg akkoriban. Sheen is jó volt, érezni lehetett a gyûrõdést hogy mit döntsön, a kiábrándultságot az egész háborúból. Nekem ez a legjobb vietnámi témájú film, de mindezek mellett pl a Keresztapához nem ér fel. De majd még egyszer megnézem, pár év múlva :)
10/10
psytrance 2011 jún. 08. - 18:26:33 10/10 Előzmény nostri
(178/202)
Minél idõsebb az ember, amelett hogy elkezd lógni a hasa, meg fel kell varratni az arcát, arra is rájön, hogy ezekben az úgynevezett listákban igenis meg lehet bízni, sõt. Olyan jó volt régebben, amikor az ember simán hülyeségnek minõsítette, hogy XY filmek a legjobbak, és csakazért is valami fércmûvet tartott a tuti befutónak. Csak hát van egy pont amikor rá kell jönni, hogy nem a kisembernek csinálják a filmeket, õk csak azok, akik fizetnek érte, már amennyiben. A filmeket a nagy mûvészek egymásnak csinálják, és pont tesznek rá nagy ívben, ha néhányan az alsóbb régiókban kikérik maguknak. Hidd el, hogy jó film, ha nem a legjobb a világon, és higgyél a listáknak, mert nyilván nálunk okosabb emberek ütötték össze õket.
Jankaou 2011 ápr. 08. - 21:17:16
(177/202)
Szeretem a háborús filmeket, de ez engem inkább mûvészfilmre emlékeztetett. Nagyon vontatott, nagyon elvont, lassú film, kevés érdemi történéssel.
10/10
tyrichie 2011 jan. 17. - 15:32:14 10/10
(176/202)
Nagyon nagy film.
nostri 2010 aug. 26. - 18:00:17
(175/202)
Sikerült megnéznem dvd-rõl a rendezõi, igen hosszú 3 órás változatot.
Nagyon vontatottnak éreztem végig, õszintén szólva
alig vártam, hogy végre Willardék Kambodzsába érjenek, hogy végre lássam, ki is ez az
eszelõs Kurtz...de addig is csak vártam, vártam...

Aztán végre Kurtz magánbirodalmához értek, megcsonkított tetemeket láttunk, de
hogy ezt az emberei tették volna? és miért? ez nyitott maradt számomra...
...és a legfontosabb...amikor Willard a küldetését végrehajtotta, akkor Kurtz
"magánhadseregének emberei", akik állítólag vakon követték eddig, símán elengedték !?
Willard-et.

Azt tudtuk eddig is, hogy Vietnámban harcoló katonák közül sokan bekantattak, többé
nem voltak normálisak az életben, de Kurtzról ebben a filmben nem sokat tudtunk meg,
épp csak Willard néhány mondatából, amit Kurtz személyi anyagában olvasott.
Szeretem Coppolát, de ez a film a rengeteg díjával együtt nekem nem nyujtotta azt, amit
vártam.!,még ha kapott is Oscart, meg még egyéb díjakat.
nem is egyet.
Olvastam, hogy a 100 legjobb amerikai háborús filmek közül a 30. legjobb lett (máshol azt olvastam, hogy 3.)
http://www.imdb.com/chart/war

és akkor mi van?
Nem az Oscart eldöntõ rendezõi elitnek készülnek a filmek , mint tudjuk...

nyúltak már mellé jó sokszor õk is!...




http://hu.wikipedia.org/wiki/Apokalipszis_most
gogosb 2010 jún. 14. - 15:30:51
(174/202)
Rahar:
"Egy idióta, meghasonlott ember logikátlan és értelmetlen cselekedete"

Pont errõl szól a film. A háború idiótává és meghasonlottá tesz.
10/10
Leonidas300 2010 jún. 08. - 16:25:44 10/10
(173/202)
Éppen a napokban vitáztam össze egy haverommal arról hogy a katonák hogy viselkednek a háborúban. Szerinte ugyanis a sorozott katonák,vagyis egyszerû hétköznapi emberek, amilyenek mi is vagyunk,a valóságban nem is lõnek az ellenségre és ezért találták ki a hivatásos hadsereget hogy kiképzett gyilkosok legyenek.Azt is mondta hogy a 2. vh. alatt 100 katonából csak 3 lõtt vissza az ellenségre mindkét félrõl,a többiek csak mellé lövöldöztek,mert szerinte az ember nem képes egy másik embert megölni,és ez igy történt az összes háborúban a történelem során.És én ne higgyek a filmeknek és a korabeli leirásoknak mert azok csak propagandák mert az ember egy békés faj.És ami a legdurvább hogy õ leszögezte hogy én sem lennék képes embert ölni,még akkor sem ha az én és a családom élete is múlna rajta pl. egy honvédõ háború esetén.Ezek szerint õ egy gyáva és hazaáruló téveszmét követ,mert nem küzdene a hazájáért ha a szükség úgy kivánná. Mert szerinte ha az ember úgysem lõné le az ellenséget mert szerint "genetikailag kódolva" van benne az hogy ne öljön,úgy az ellenség sem fog rá lõni. Kérdem én akkor hogy a háborúkban az emberek csak végelgyengülésben szoktak meghalni,vagy mire kell vélni a véres csatákat,kinzásokat,népirtásokat és az emberek természetes harci kedvét, ami minden férfiban benne van. Az õ állitását semmi sem igazolja,sem a tények, sem az emberek véleménye, mert szegény szerencsétlen nagy pacifista és azt hiszi hogy ha õ nem bántana senkit soha,akkor az összes ember is igy tesz.e gy álomvilágban él és nem képes felfogni a valóságot.Hogy az ember erõszakos,fõleg egy hosszú békés korszak után mint ez is amiben most élünk,és fõleg ha egyre rosszabbul mennek a világ dolgai,amik egyre inkább nyilvánvalóak.
6/10
Rahar 2010 jún. 03. - 17:19:25 6/10
(172/202)
Végignéztem két részletben. A film elsõ két órája nagyon tetszik, de ezután egyre kevésbé és a vége egyáltalán nem. A képi világa, a hanghatásai és a szinkron nagyon jók. Az alaptörténet kevésbé tetszik, mivel valaki likvidálására nem egy embert, hanem egy speciális szakaszt küldenek. A cselekményvezetés viszont nagyon jó, ez a film valóban elsõdlegesen nem Vietnámi háborúról szól. Tehát aki csak ezért akarja megnézni az szerintem csalódni fog. Mivel a vége nem igazán jött be, ezért összességében 10 pontból 6 pontra értékeltem.
***SPOILER***
Nem értem, hogy a hadvezetés és a fõszereplõ hogy gondolta az akció kivitelezését? Odamegy (azt sem tudja, hogy hová), találkozik vele és megöli? Semmi terv? Az elmebeteg ezredes mondandójára nagyon figyeltem és nekem összeollózót féligazságoknak tûnik. Vártam az ezredes bemutatását és nagyot csalódtam benne. Egy idióta, meghasonlott ember logikátlan és értelmetlen cselekedetei engem nem nyûgöztek le. Ez az én véleményem, ha valakinek ez az univerzum legjobb filmje hát legyen, engem nem zavar, csak ne kössön belém, hogy nekem miért nem az.
***SPOILER VÉGE***
mademoisellemnq 2010 máj. 30. - 09:04:00 Előzmény zsolt501
(171/202)
Igen, az eredeti; ám ez a felújított, rendezõi változat.
zsolt501 2010 máj. 19. - 20:11:23
(170/202)
A film dátuma el van írva mert eredetileg 1979-ben készült.
dagy63 2010 máj. 19. - 13:00:41 Előzmény Khadath
(169/202)
Oszt mit is csinálhat ott Kuvaitban a (VOLT) "barátnõd"? Na vajon mit is? - History will record it. I know it will because I dhall whrite it myself. - Engedelmeddel.....:P
10/10
pozsizsuzsi 2009 dec. 08. - 01:18:26 10/10
(168/202)
Felhívnám azok figyelmét, akik még ébren tudnak maradni egy kicsit és bírják az angolt:
http://port.hu/a_sotetseg_melyen_heart_of_darkness/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=11649222&i_where=1&i_where_tv=1
offtopic
Moldávia bánata 2009 nov. 16. - 13:44:42
(167/202)
A film, ami a véggel kezdõdik. Valóban az utolsó fél óráért érdemes megtekinteni.
Zsoca8711 2009 nov. 16. - 09:57:53
(166/202)
ÉS szerinted sokat változott?
cinemafan 2009 nov. 16. - 01:52:59
(165/202)
eredetileg nem akartam most megnézni a filmet, mert fáradt voltam és beteg is, de elkezdtem és nem bírtam abbahagyni...lenyûgözött minden részlete (zene, képek, karakterek, alakítások)teljesen egyetértek Hannibal Lecterrel, ez a film nem konkrétan a vietnámi háborúról szól, hanem az utazás a folyón maga az utazás az emberi lélek egyre sötétebb bugyraiba a vietnámi háboró díszletei között...zseniális film, színtiszta mûvészet
krisz-1990 2009 nov. 16. - 00:16:17
(164/202)
A magyar szinkron az egyik legjobb a világon. Nézz meg egy orosz, vagy lengyel szinkronos filmet. Igen tudom, én is szeretem a filmeket eredeti nyelven, de szerintem a magyarosított verziók is nagyon jók, nem kell folyamatosan fikázni.
10/10
acidphase 2009 nov. 15. - 23:44:59 10/10
(163/202)
na kicsit most belenezek (hallgatok) eshat jezusom de sz.r szinkron :D