Téma: Apró titkok

10/10
Zempy 2009 febr. 08. - 19:06:15 10/10
(43/123)
Eszerint ez a film a nõi nézõk számára visszataszító, hímnemûek pedig nem érthetik ezt a problémát??? Kérlek, pontosítsd kicsit, mert ez nem fér a fejembe...

Konkrétan azt nem fogom fel, hogy miért intézik el sokan egy szóval, hogy "rossz" meg "undorító", de nem hoznak fel semmi magyarázatot a véleményük alátámasztására. De azt sem vágom, mi a baj ezzel az egyáltalán nem hamis, remek filmmel? Egyáltalán nem szeretõ családokról szól- fel nem fogom, hogy egyesek ennyire vakok, vagy mi?!
10/10
Zempy 2009 febr. 08. - 15:45:51 10/10 Előzmény ubika
(42/123)
Bírom az ilyen véleményeket: tömörek, velõsek, és nem tartalmaznak semmi értékelhetõ konkrétumot! Talán azért nem fejtetted ki, miért undorító a film, mert magad sem tudod?!

Komolyan nem értem, mit éreznek/gondolnak az efféle hozzászólók. Számomra is 2006 talán legjobb filmélménye, csak egy icipicit kéne mögé látni és felfedezni benne a tartalmat! Szerintem remek film, méltatlanul maradt le az Oscar-dobogóról! Aki kihagyja, magára vessen! :-)
Hannamarie 2009 jan. 29. - 22:49:12
(41/123)
Egy bugyival az arcán maszturbáló férj igazán hûségre inspiráló tény.
Nekem nagyon tetszett a film. Apró titkokat rejt mindannyiunk élete..
Newcastle United 2009 jan. 29. - 22:31:11
(40/123)
Ezt kicsit kifejtened bovebben? Az aberralt szal nem tetszett?
offtopic
ubika 2009 jan. 29. - 21:20:55 Előzmény Csuvatka
(39/123)
Nem szoktam rosszat írni, és imádom Kate Winslet-et, örültem, hogy nyert a Golden Globe-on, de ez a legrosszabb, legundorítóbb film, amit valaha láttam.
Csuvatka 2008 dec. 16. - 20:31:15
(38/123)
Ez a topic pont erre való, de ne szólj senkinek "okoska" ! Na elérted, h ne nézzem meg, f*szért kell így titkolózni...akkor tartsátok meg magatoknak és pukkadjatok meg.
7/10
zee944 2008 dec. 16. - 17:43:08 7/10
(37/123)
Óriási tanács, Dávid. Van még ilyen a tarsolyodban?
Csuvatka 2008 dec. 14. - 20:22:09
(36/123)
Te télleg szõke vagy vazze'. Érdekesnek találtam a film bemutatóját, bár cseppet sem láttat sokat, ezért elkezdtem olvasgatni a hozzászólásokat, és egész nézhetõnek találtam a filmet, amíg el nem olvastam azt a megddöbentõ, bár mégis kissé zavaros fogalmazású hsz-t, h valakit kasztrálnak a film során avagy saját magát fogja kasztrálni. Ennek következtében úgy döntöttem rákérdezek a kérdéses dologra, AMIRE MÁIG NEM KAPTAM KIELÉGÍTÕ VÁLASZT. Mert hát úgy érzem, ha ez valóban benne van a filmben és úgy van benne, h mutatják is, és egy olyan szereplõvel történik ez, aki egy cseppet sem érdemli meg akkor biztosan képtelen leszek megnézni ezt a filmet.
offtopic
Csuvatka 2008 dec. 10. - 20:02:01
(35/123)
-ez
offtopic
Csuvatka 2008 dec. 10. - 20:01:29
(34/123)
Épp ez az, h valami csonkításról olvastam, de nem értem, h ki és kit csonkít meg nemiszervügyileg. És ez akárhogy is tálalhatod számomra soha az életben nem lesz ez pozitív végkifejlet.
Csuvatka 2008 dec. 08. - 19:34:52 Előzmény Hesztia
(33/123)
Lehet h így meg se nézem...nem értem az egészet a leírások teljes kavart mutatnak. Lehet, h pont a durva meglepetéstõl félek.
Hesztia 2008 dec. 08. - 00:47:54
(32/123)
Ne akard tudni elõtte, mert elég hatásos jelenet ahhoz, hogy ne lõjük le.
Csuvatka 2008 dec. 07. - 22:28:51 Előzmény Csacsa88
(31/123)
Elolvastam amiket írtál, de nem értek valami fontosat (nem láttam a filmet, de majd szeretném megnézni) ki herélt ki kit? az anyja volt a pedofil a barátja vagy õ maga?
10/10
zazee 2008 nov. 03. - 13:12:08 10/10
(30/123)
Nagyon tetszett!!!! Szerintem minden és mindenki a helyén volt, nagyon jó a story, remek karakterek! Nagyon megfogott a hangulata, a szenvedélyessége és a fotózása. Nagyszerû volt K.Winslet és P. Wilson párosa. Nagyon várom már Winslet új filmjét, http://filmbuzi.hu/archives/2008/11/03/the-reader-trailer/
beryll 2008 okt. 28. - 13:50:34
(29/123)
Ja, és hát még annyit, hogy Patrick Wilson nagyon drága. XD

Öööö, egy jelenetet még nem értettem... Miért nézett akkorát Kathy az asztal altt, amikor meglátta Sarah kék körmeit? :O
beryll 2008 okt. 28. - 13:44:22
(28/123)
Húha. Elég vegyesek itt a vélemények! :D
Elõször is, tetszett a film. Igazából megváltoztattam volna a happy end kedvéért pár dolgot, de mivel ez egy dráma-féle /véletlenül sem krimi/, ezért így pont jó volt. Minden szál "be lett fejezve"; nem lett "elvarrva", de legalább foglalkozott vele a rendezõ. (Ezt azért mondom, mert láttam már pár filmet, amiben 1-2 karaktert valahogy elfelejtett a rendezõ...)
Egyetértek zee944 véleméynével, miszerint Brad életében "a deszkások a meg nem valósított álmait jelképezik". Szerintem sem volt lusta v. hanyag. Egyszerûen nem érdekelte a jogi pálya, ezért nem fejezte be, csak az asszony mindig rágta a fülét, ezért ment el a vizsgákra. Bevallom, kicsit talán nekem is felelõtlennek tûnt.
Érthetõ az, hogy S.+B. is vágytak már egy igazi társra, de nekem többször is az jött le, hogy a viszonyuk kimerül a testiességben. Nem volt érezhetõ a szerelem, mivel valszeg nem is volt köztük. Csak amolyan partnerek voltak egymásnak.

SPOILER
Enyhe szívrohamot kaptam, amikor megláttam Ronnie-t véres géz-bugyiban... :|
VÉGE

Márcsak azért is S.nak "szurkoltam" volna, mert nem szeretem Jennifer C.t, mint színésznõ. :) De Kate-et viszont bírom, szerintem nagyon testhezálló volt ez a szerep neki.
Mondjuk Winslet-nek ezért az alakításáért nem adtam volna Oscar-t... Most kövezzetek meg, vagy ilyenek, de nem volt akkora szerep+film, hogy szobrot vigyen.
Érdekes elgondolkozni ezen, hogy elítélhetjük-e az az embert, aki ilyen betegségben szenved, mint R.!? Bár, én sem tudnék úgy viszonyulni hozzá, ha tudnám róla/bárkirõl, hogy perverz. Egyébként szerintem nem gyávaságból tette azt, amit tett R., sokkal inkább azért, mert eszelõs volt /valamilyen szinten. Az édesanyja nem hiszem, hogy így értette ezt a "Légy jó fiú!"-t.
Ennyit tudok most hirtelen írni. Bár biztos kifelejtettem valamit még.

Ja, és csatlakozva Matiri-hez, én is hiányoltam az idilli tengerpartos jelenetet. =D (Hát inkább ez lett volna, mint a padlásos jelenetek... :))
10/10
Dude 2008 okt. 26. - 23:45:58 10/10 Előzmény Matiri
(27/123)
Mondanivaló, színészi alakítások, fordulatok. Jó film, nézzétek meg!
Matiri 2008 okt. 26. - 13:45:00
(26/123)
Arról nem is beszélve, hogy itt van az az idilli, tengerpartos kép a kollekcióban, ami a filmben maximum egy külvárosi strand... :)
Kriminek tényleg nem nevezeném, inkább fergeteges dráma. Mindenkinek ajánlom, aki szerette a Már nem lakunk itt c. filmet is.
9/10
offtopic
baro1984 2008 okt. 08. - 21:41:38 9/10
(25/123)
Sok emberrel beszélgettem a filmrõl(ezt csak jó filmekkel tesszük!), és mindig csodálkoztam, hogy értelmezhetik másképp, mint én. Nos, elolvasva a port.hu-n fellelhetõ három kritikát( TóCsa, Szabolcs I., Várhegyi Júlia ), kiderült, hogy a hozzáértõk (szakemberek?!? ) véleménye is lehet merõben eltérõ, de egyedül Várhegyi figyelmeztet a film értelmezésbeli sokoldalúságára, és beszél a film Pán Péteres beütésérõl.
Én nem is értem, miért csak õ fogja meg a címben is tálcán kínált szálat, ami végigfut a filmen és összeköti a szereplõket . Mint ahogy azt is erõsen furcsállom, hogy miért lett a címe Apró titkok, és miért írták az ismertetõben, hogy krimi, és egyre gyanusabb, hogy sokan úgy írnak ismertetõt(véleményt?), hogy nem is nézték meg magát a mûvet... Hogy is van ez? na, ezek az "apró" titkok.
Javaslat: nézzétek úgy a filmeket, hogy nem tudjátok a címét, és akkor nem lesztek manipulálva a blikkfangmániás magyar filmcímkontárok balfogásai által!
Gratulálok Várhegyinek Júliának !
9/10
offtopic
baro1984 2008 okt. 07. - 21:34:31 9/10
(24/123)
Ok, akkor én télleg a filmrõl írok. Kezdjük a mûfajával: krimi????! Szóba sem jöhet, vagy az Amerikai szépség is az lenne? A két film hasonló mûfajt képvisel, és a téma is hasonló, kertvárosi "idill", emberek és ami mögöttük van. Emberekrõl szól a film. És most egy kicsit a címérõl:
Apró titkok. Sztem durva hiba( félrevezetés ). Nem elõször, és sajna nem utoljára a magyar filmvilágban. Ha nagyon muSzáj, ráeröltethetjük, de miért nem figyelünk az alkotókra, akik nagyonis beszédes címet adtak a filmnek: Little children, azaz Kisgyerekek.
A fõszereplõk viselkedése gyerekes, megrekedtek a felnõttéválás küszöbén, errõl árulkodik sok-sok filmbéli cselekmény, lássunk párat: Winslet gyakorló anya, azt sem tudja ki az a (idegen? ) gyerek mellette, mit is kellene csinálni vele, a Bálkirály is küzd a fiával, aki bohócsapkáját csak az anyja láttán hajlandó levenni, önként, az apjának sehogy. Brad bambulása a deszkások láttán, egy gyerek vágyakozása egy meg nem kapott játék után. És hogy nem akar levizsgázni? Gondoljuk csak át, hányan vannak körülöttünk is, akik "felnõtt" fejjel is tanulnak, tanulgatnak, anyu-apu meg eltartja õket. Amikor aztán ketten összeszûrik a levet, jön a nagy TERV!, Szökjünk meg! Szökni készülnek a drágáim! Na igen, így csinálják a felnõttek.
Még több szereplõre is meg lehet találni a gyerekesség árulkodó jeleit, még a pedofilnél is (igen szemléletes a lakás bemutatása belülrõl, és az ANYA- FIA kapcsolat erõssége!), de ezt találjátok meg Ti.
A filmben a bonyodalmak a tetõfokra hágnak, minden összejön, erõs (és fájdalmas ) dolgok történnek, amitõl a mi csipkerózsikáink hirtelen felébrednek: Winslet nem találja lányát, belesajdul az érzés, hirtelen anyává válik, Brad elbambulja a szökést( is...), aztán szó szerint pofára esik, ettõl eszébe jut, hogy õ apa és férj, visszatér családjához, és meg is kapja a " jólmegérdemelt" jutalmat, a fia eldobta az ominózus bohócsapkát.Stb., stb., stb.
Szóval krimi? ez marad a film apró titkaaaaa!