Téma: Aranyélet

Ahha 2018 okt. 18. - 18:09:15
(137/197)
Így van. Endrebá' nélkül lófaszt nem ér az évad. Nem is tartozik így az "újra megnézem egy hideg téli hétvégén" kategóriába sajnos.
10/10
idõjós1010 2018 okt. 16. - 22:08:22 10/10
(136/197)
Végül is érdemes ezt az évadot is végignézni, mert később nekem is sokat változott a véleményem róla. gyors egymásutánban hamar magába szívott a sorozat ismét. Talán nem annyira mint az előző két évad, de be kell látnom, hogy hozta amit kell. Fordulatos, néhol picit szívfacsaró, máshol egyenesen komikus, van ahol dühítő, és persze van ahol akciódús. Tartalmas kis évad lett ez. Azthiszem nyolc részben.

fillederennes.: A jégkocka szerintem nagyon semmire. Hacsak nem a kemény télre, ami azt hiszem a hetedik rész éjjelén köszönt rájuk, és komoly szereppel bír majd.
fillederennes 2018 okt. 16. - 20:45:40
(135/197)
Mire utalt végül a jégkocka az intróban?
10/10
idõjós1010 2018 okt. 16. - 11:42:43 10/10
(134/197)
Nekem sem jött be ez az új rész. Ha ez egy független sorozat lenne, végig se néztem volna ezt az 50 percet. Eseménydús ugyan, de kb ez az össz érdeme. Szövegkönyv nulla, Színészi teljesítmény szintén közel áll hozzá. Biztos hogy pumpáltak bele lóvét is, látszott rajta, de mégis bóvli lett.
10/10
black_eagle 2018 okt. 15. - 07:31:08 10/10
(133/197)
SPOLIER!
Jah még annyit és szintén spoiler, megszedve a szavam, de erről muszáj írnom...
A 7 részben , Janka szülése, kínlódása, vajúdása otthon, mert nem tud jönni a mentő.
Konkrétan mutatják is a szülést, de eközben és előtte a család többi tagjai verekednek egymással, sőt Márk megkéri, Tibit (Attila testvérét), hogy . nyírd ki a g.eci apám! De a vége az, hogy együtt énekelnek Janka széttett lábainál, hogy a születendő gyerek, aki farfekvéses, forduljon meg, mert ez segíthet.
Hát ez a rész, inkább egy morbid vígjáték volt és illett bele a sok agymosó és undorító usa tini horrorok közé, mint egy brilliáns sorozatba, amit úgy hívnak: Aranyélet!
Konkrétan az egyik legidegesítőbb ebben a sorozatban, Márk lett és persze Mirából csináltak (kettős) gyilkost (Kamarás jelenet), aki két jól megtermett faszit szinte horrorisztikusan kivégez, aki a való életben egy pofontól elájulna.
Semmi, illetve alig van valóságalapja az egésznek, akivel régen harcban álltak, itt már-már puszipajtások lesznek. Pl, Márk és Mátyás Pisti, Mira és a volt barátnőjét öngyilokba hajszoló, Gál Ferinek dolgozó, korrupt zsarunő. De ahogy a szálakat összehozták, hogy miért is alakul így, az sem jól működik.
Én, mint aranyélet rajongó, nagyon sajnálom, hogy ez lett ebből a briliáns sorozatból, vagyis egy totális baromság...saját vélemény...
10/10
black_eagle 2018 okt. 15. - 07:03:36 10/10
(132/197)
Ez az évad egy akkora totális baromság (lett), hogy arra nincs szó!
Köze nincs az első évad hangulatához, ami 10/10.
A második évad sem tudta hozni az elsőt, de még mindig simán 8.5 volt nálam, ha lehetnem külön pontozni, de ezt tovább sem néztem volna az első résznél, ha nincs ott mindegyik és nem egyfajta morbid kíváncsiság hajtott, hogy mekkora f..aszságot sikerült (illetve nem sikerült) most kreálni.
Tisztára olyan érzésem volt végig és elnézést a kifejezésért, mintha hülye tinikhez került volna a forgatókönyv "pszihó" beütéssel,...ááá mindegy is.
Majd kíváncsi leszek a többiek véleményere is, de ez nálam egy max 3-mas A TÍZBŐL, de csak színészek miatt. Spoiler! Az egyik részben játszik Kamarás Iván, sajnos nem sokáig, de azt a szerepet, ahogy (le)hozta, az minden vitt . A politikai korrupció itt is jelen van, de egyáltalán nem olyan briliánsan, mint az első, vagy a másodikban, csak érezzük, hogy van. ami ráadásul szarul is működik, mert ez a része is unalmas. Attól nem lesz jó egy film, jó véres és képtelen hülyeségeket rakunk szinte mindegyik részbe.
Gál Feri lánya a saját döglött kutyájukkal veri a cigányokat például.. Spoller vége!
Többet nem szeretnék spoilerezni, mint írtam kíváncsi leszek más véleményére, vagy csak én lettem finnyás nem tudom.
Azt viszont igen, hogy az első két évad lécét nagyon magasra tették és most a felét sem bírták megugrani...
10/10
black_eagle 2018 okt. 14. - 06:32:01 10/10
(131/197)
HBO GO-n már ott a teljes harmadik évad!
10/10
idõjós1010 2018 okt. 09. - 23:50:54 10/10 Előzmény Matyee33
(130/197)
Pont azért, mert ez valóban egy minőségi Magyar sorozat. Nem teleregénynek készült. Igazság szerint az első két évad együtt is már egy kerek történet, ami be lett fejezve. A harmadik évad, akárhogyan is sikerült (ez majd kiderül hogyan), de már csak bőrlehúzás. "Az örökség utólér" Most gondolom, hogy apjuk múltját picit majd viszik tovább a gyerekek is, hogy ki tudjanak vele tölteni 10 részt, de már ez nem kellett volna.
7/10
Matyee33 2018 okt. 08. - 07:45:15 7/10
(129/197)
Majdnem mindenhol azt lehet olvasni hogy milyen jó sorozat méghogy díjakat nyert ez mind rendben van. Akkor miért fejezik be a 3.évaddal???
7/10
szookedorina 2018 aug. 02. - 22:20:01 7/10 Előzmény black_eagle
(128/197)
„Azon túl, hogy tükröt állítsunk a mai magyar társadalomnak, "
Szignál, orosz óra-márka
Anno kaphattál 1 db virslit (május 1), manapság csak 1 párat.
Ha egy nagyobbat kettévágsz az egy pár. Dupla haszon
Ha nem látod nem tudod a különbséget, a tükörmódszer lényege. Így is úgy is dupla a haszon.
7/10
szookedorina 2018 aug. 02. - 21:47:40 7/10 Előzmény Gaddemon
(127/197)
A harmadik évad szinte már a Dallas, majdnem ott kezdődik ahol az első évadnak vége.
tramonto 2018 jún. 28. - 13:16:06
(126/197)
Ritkán választok magyar sorozatot (ma már filmet sem), de azt osztom véleményemet pl. szemi22 és a hozzá hasonló hozzászólásokkal, ez valóban a magyar sorozatok közül eddig a legjobban sikerült. A színészek teljesítményével kapcsolatban egyetértek, van akitől elvárható lenne jobb teljesítmény, ami válogatásnál a rendező dolga lett volna, de az ászok hozták magukat. Az én (illetve a mi ) családunkban a trágár beszélgetés tabu volt, és ma is az. Ma bárhova kilépek a hétköznapi életben ezzel találkozok, még gyermek szájából is. Bármilyen nemzet, - a közelmúltban készült filmjei- ettől hemzsegnek. Igaz én csak szinkronizált változatot nézek, a szinkronnal engem átverhetnek, de aki ismeri a nyelvet azt nem, tehát a szinkron nem hamisítható. Sajnos ez a mai nyelvezetünk, amelyben a sorozat nem túloz! Valójában engem is zavar, de nem gyilkolok, nem vagyok bűnöző, gengszter, mégis nézek (kellő válogatással) krimit, bűnügyi filmeket.
7/10
Gaddemon 2018 márc. 19. - 00:55:51 7/10 Előzmény Candide
(125/197)
Egyetértek. Annyira sokat akartak mutatni a második évadban, hogy végül a hihetetlenségig fokozták a sületlenségeket. Pedig az első évad tényleg nagyon korrektül sikerült. A színészi játék is eléggé döcög sok helyen, Anger Zsolt szuper, és Ónodi Eszter is kellemes csalódás, a fiatal csaj viszont gyatra a végtelenségig, de a féllábú lányát már ne is említsük. Ezen kívül engem zavar az egy percre jutó b.zmegek, f.szok és egyéb káromkodások csillagászati száma. Én aztán nem bánok egy pár cifra káromkodást a kellő helyen/időben, de elveszti a súlyát, mikor mindig mindenki úgy beszél, mint egy útszéli kocsis. Pl. a Válótársakban pont annyi volt ebből is, amennyi kellett, és ott a színészi játék is fényévekkel jobb volt, nem lehetett érezni az izzadságszagot, mint néha itt. Amúgy meg van egy olyan érzésem, hogy látjuk még Endre bát.
10/10
black_eagle 2018 febr. 15. - 13:34:52 10/10
(124/197)
Befejezõdött az #Aranyélet új évadának forgatása! :) Krigler Gábor, az #HBO kreatív producere így nyilatkozott: „Azon túl, hogy tükröt állítsunk a mai magyar társadalomnak, az egyik legfontosabb ambíciónk az Aranyélettel végig az volt, hogy évadról évadra, epizódról epizódra képesek legyünk valami újat, meglepõt nyújtani a nézõinknek. Úgy érzem, a befejezõ évaddal mindezt maximálisan sikerült elérnünk: a legjobbat a végére tartogattuk.”
10/10
Szemi22 2018 febr. 09. - 10:05:39 10/10
(123/197)
Nem hogy magyar, de külföldi sorozatokkal összevetve is megállja a helyét, nagyon jól összerakott csavaros kis történet. Rengetek olyan poén ami a magyarok szokásaira jellemzõ. Ajánlom mindenkinek nagyon jó sorozat! :)
10/10
offtopic
idõjós1010 2017 dec. 04. - 21:55:11 10/10 Előzmény black_eagle
(122/197)
:-) :-) :-) !!! jaj de jó ! :-)
10/10
black_eagle 2017 júl. 23. - 13:38:14 10/10
(121/197)
1 órája került ki a hivatalos FB oldalra a hír:

'A mai napon megkezdõdött az Aranyélet 3. évadának forgatása, ami csak egyet jelenthet...'
10/10
Sandor Clegane 2017 júl. 17. - 16:19:56 10/10
(120/197)
Ez a sorozat tényleg mestermunka!Magyaroktol ilyet még nem láttam.Reméljük lesz 3. évad.10/9.5
10/10
Stadtrucker Károly 2017 jún. 18. - 20:33:49 10/10
(119/197)
Ilyen brutálisan jó magyar sorozatot még nem láttam. Nem bírom abbahagyni. Ahogy a második évad elsõ része végzõdött... Basszus... Végre egy film, ami kiszámíthatatlan. Fantasztikus. Lesz harmadik évad is?
Candide 2017 jún. 08. - 09:04:52
(118/197)
Az elsõ évad tényleg fantasztikus, de a második nagyon kiábrándító. Aki még nem kezdte el nézni a sorozatot, annak azt ajánlom, hogy az elsõ évad után álljon meg.