cene7 2011 máj. 16. - 15:27:27
(102/162)
érdemes megnézni egyedül ? :D és már nem éppen gyerek az illetõ ? :D
Cordelia 2011 máj. 12. - 09:03:37 Előzmény Semprini
(101/162)
nem tudom kinek készítik ezeket a filmeket, de ha már gyerekeknek, akkor tényleg kevesebbet kellene danolászni, mert a kicsiknek elfogy ilyenkor a türelmük...
10/10
manocset 2011 máj. 11. - 23:23:17 10/10
(100/162)
Vagy én vagyok egyre szentimentálisabb, vagy csak simán egyre inkább bejönnek az ilyen mesék. De az is lehet, hogy csak egy jó hullámot fogtam ki az új animációs mesékbõl. Tavaly még marhára tetszett pl. a Szörnyek az ûrlények ellen és társai, de mostanában láttam az Így neveld a sárkányodat, meg ezt és egy kicsit átértékelõdtek bennem a dolgok (biztos konkurencia harc folyik a gyártók között ;) ).
Mindenesetre örültem a kinézetnek. Volt pár Disney film, ami nem volt igazán "disney-s", de ez igen. Nekem a dalbetétek tetszettek, kicsit ez is a gyártó védjegye szerintem, és nem éreztem rosszabbnak a dalokat a régieknél. Nem volt vontatott, de túl gyors sem. Pont olyan, amilyennek egy mesének lennie kell.
Szóval megvan Disney-tõl is a kedvenc (bár a Dreamworks "sárkánya" egy kicsit jobban bejött).
8/10
Semprini 2011 máj. 04. - 14:41:31 8/10
(99/162)
Ha nem tudtam volna hogy Disney filmet nézek, az elsõ 10 percben rájöttem volna. A legutóbbi, A hercegnõ és a béka címû rajzfilmjük után sajnos ismét egy "agyonmusicalesített" klasszikus mesét tártak elénk, és bizony szerintem kevesebb több lett volna. Mármint hogy a dalból volt túl sok, a szereplõk minduntalan dalra fakadnak, sokszor eléggé indokolatlan pillanatokban is. Ettõl a film gördülékenysége nagyon sokat veszít. A dalbetétek ráadásul nem foghatóak a korábbi klasszikusok legjobb dalaihoz, bár a szerzõ itt is ugyanaz érdekes módon valahogy mégsem lett az igazi. amikor viszont prózában megy a cselekmény, nagyon humoros és bájos mesét látunk. A sztori pont annyira lett közel hozva a mai stílushoz, hogy ne hasson túl régimódinak de ne is legyen nagyon modern. A fõszereplõ aranyhaj hercegnõ szerintem túl gyerekesre sikeredett, fõleg hogy többször is hangsúlyozzák hogy 18 éves, azaz nagykorú, tehát nem ártott volna ha kicsivel idõsebbnek rajzolják. Ezzel együtt az animáció pazar, az akciójelenetek mozgalmasak, és még képi humort is kapunk egy mókás kaméleon illetve a Dreamworks Irány Eldorádó-jából "kölcsönvett" fehér paci jóvoltából.
Mindent összevetve kellemes szórakozás volt.
7,5/10
Cordelia 2011 máj. 04. - 10:53:30
(98/162)
a kapcsolata az anyjával, vagyis a boszorkával, akit az anyjának hitt hûen tükrözi az anya-gyerek viszonyt.
Ezt ambivalens kötõdésnek nevezik, ezért voltak Aranyhajnak ilyen átesései, amikor kilépett a toronyból.

Hiányzott a végén a valódi szüleivel kapcsolatos viszony kibontakozása, bár éppen ettõl mese, hogy már nem nyúltak bele. (Kár, hogy csúnyácska lett barna hajjal...)
10/10
Novalis 2011 máj. 04. - 00:20:18 10/10 Előzmény portponthinnye
(97/162)
Remek leírás :) És valóban remek film, új Disney kedvencem lett, már a DVD megjelenés napján mentem érte a boltba :)

Ami a sok apró részlet közül nekem nagyon tetszett, aki az ilyesmit szereti figyelni egy filmben erre érdemes külön figyelmet szentelni: a toronyszobában minden, nem csak a falak, de az a bizonyos szekrény, a tükör, az oszlopok, tényleg minden tele volt festve. Az összes képen Aranyhaj jelent meg, körülötte virágok, madarak, tehát valószínûleg a szabadba, odakintre festette meg saját magát.
Nekem nagyon tetszett, hogy az alkotók ennyire nagy figyelmet fordítottak az õ lelkivilágának, vágyainak bemutatására, hogy még ilyen, látszólag jelentéktelen helyeken is az jelenik meg. Nagyon valóságos, három dimenziós karakter lett (nem mozi-értelemben értve).

Az is nagyon tetszett, amikor kint a szabadban egyik pillanatban ujjongva szaladgált, a másikban meg a legmélyebb depresszióba süllyedt amiatt, amit tett. Ez is nagyon tipikus és valóságos viselkedés, és mesében ritkán látni ilyet. Az ilyenektõl nekem ez egy kicsit felnõtt-mese is lett (nem mintha bármilyen mesével bajom lenne, mert imádom õket). De minden nyilvánvaló meseszerûsége ellenére azt gondolom kicsit komolyabban lehet venni, mint a hasonló "hercegnõs" meséket.
Cordelia 2011 máj. 03. - 15:25:08
(96/162)
ilyen szakszerûen nem tudnám megfogalmazni, de minden várakozásomat felülmúlta a látvány. Már régen voltam gyerek, nem szeretem a rajzfilmeket, de persze elvittem az óvodáskorú gyerekemet moziba, mert moziba én is szeretek járni és neki is el kell kezdeni :D

A rajzfilm filmszerû volt, megnézném még egyszer.

A haja csodás volt, fõleg, amikor a piactéren befonták a kislányok. Viszont a barna haj lehangoló lett. Ezért továbbra is festeni fogom a hajam.
portponthinnye 2011 máj. 03. - 10:39:52
(95/162)
Öregem, aki a hajat leprogramozta, már tuti, hogy szigetet vett magának - ezért annyit kért, amennyit nem szégyellt, mert ez nem semmi!

A karakterek arckifejezését, testtartását sokkal jobban kidolgozták és nagyon-nagyon eltalálták.
Egyetlen zavaró dolog Aranyhaj testalkata, mert kortalanra van rajzolva és annyira erõs a karakter megjelenítés az arcán, sok kedvességgel, hogy elsõre fel sem tûnik ez a furcsa "aránytalansága", ennek ellenére jó (gondolom h a gyerekek azonosulhassanak a szereplõvel).

A textúrák, színek zseniálisak (persze a mattított-kicsit földszínnel kevert komplementerek mindig bejönnek... :P ). Érdemes kicsit rácsodálkozni a csipkés ruhaujjra, a fal barázdáira, a festékcsíkokra, ahogy az ecset nyomot hagy, stb...

Ja és a szekrénybe pakolós jelenet az "ugró" vágásokkal zseniális; igazi filmélményt csinált nekem... :D
10/10
Ochoa 2011 ápr. 23. - 19:17:57 10/10
(94/162)
Óriási mese! Maximus a legjobb! :) 10/10
10/10
yumiika 2011 ápr. 13. - 16:32:15 10/10
(93/162)
Imádom imádom imádom!!!! Bár egy kissé késve néztem meg, mozira nincs pénz de szeretem megvárni dvdformátumban...:D Elvarázsolt.... No meg, azt a pasit az életben elfogadnám, kinézetre 10/10 ;Ð
1/10
candy_floss 2011 ápr. 10. - 15:02:57 1/10
(92/162)
több mesébõl/filmbõl összevágott idegesítõ és unalmas klísé.
önálló gondolatot alig tartalmaz, minden kiszámítható benne.
kocoska95 2011 ápr. 05. - 10:17:17
(91/162)
Nagyon aranyos, jó mese volt:) És szerintem a dalok is jók benne. A kedvencem a ló:D Légyszi nézzétek meg: http://fulina.mondozoo.com
erizawa 2011 márc. 19. - 17:09:28 Előzmény gyrsee
(90/162)
Tök egyetértek, annyira jó volt :) olyan igazi mese, nem modern agymenés. bár szerintem a dalok azért elmaradnak egy kicsit a klasszikus mesezenéktõl, de nem nagyon.
a szokásos séma, de nevettet, élvezetes és annyira jó. :) komolyan, imádom a meséket :P

10/10
Csekély értelmû medvebocs 2011 márc. 19. - 11:52:08
(89/162)
Hétfõn láttam elõször magyarul.Aranyos bár jobbra számítottam de így is jó 10/10.
10/10
SDetty 2011 márc. 15. - 16:26:11 10/10
(88/162)
Tündééééri :)
Verion 2011 márc. 09. - 12:51:00
(87/162)
Nekem nagyon tetszett.Angolul néztem ugyhogy sztem a fordítok a dalokat megszuperálják majd és gondolom magyarul még jobb lesz.
10/10
gyrsee 2011 febr. 22. - 23:27:02 10/10
(86/162)
na, végre egy igazi jó klasszikus stílusú rajzfilm!! évek óta vártam egy ilyenre. már kezdtem besokalni a sok 21. századi modern animációs szartól. jajj, de élvezte a kis konzervatív testem! :)
az oscart szinte biztos, hogy a toy story 3. kapja, de nálam ez nyert.
borovnica 2011 febr. 13. - 20:09:56
(85/162)
SPOILER
szerintem egyáltalán nem tré, hogy barna lett a haja, mert így legalább nem bántják többet, nem rabolják el aranyhaja varázsereje miatt, hanem nyugodtan élhet. szerintem ez pont így van rendjén.
SOILER VÉGE
aranyos film, bár ezek az énekek...volt idõ, amikor a Disney-nek mintha jobban sikerültek volna dalok.
Kisbalas2 2011 febr. 08. - 22:11:16
(84/162)
Spoiler:
Vége tré mert "fiús" rövid lesz a haja és barna :S .
/Spoiler
Cordelia 2011 jan. 30. - 19:50:46 Előzmény Pszichoapu
(83/162)
kedves vagy. nem ismerek semmiféle buffy-t.