Téma: Arcmás

olahmiki1959 2014 júl. 07. - 07:56:33 Előzmény Belmont
(38/58)
Sok mindenben igazad van, de a legfontosabb dolgot, amit mások is, és én is észrevettünk, te nem vetted észre.
Hiába változnak a beteg fõhõs szemében az arcok, A BESZÉDHANGOK!!! nem változnak!
És azokról felismerhetné a barátait, ismerõseit.
Ezt a szarvashibát követték el a film készítõi, hogy ezt kihagyták a számításból.
Ettõl kezdve - legalábbis számomra - komolytalan lett a film.
Belmont 2014 jan. 02. - 12:44:31
(37/58)
Gratulálok a Portnak a leírásért és a besorolásért. A szinkronrendezõ is mondjon le.

A film szerintem jó. De ahogy halad a történet, úgy laposodik el, és (ez nem spoiler) a vége sajnos olyan kiábrándító alámondásos-"tanulságos" amerikai nyálasságba torkollik, ami ennél százszor jobban felépített filmeket is elrontott már 5 mp alatt.

Amúgy nem tudom, mit akadékoskodtok. Nyilván leegyszerûsítik a betegséget, mint minden hasonló filmben, ami nem dokumentumfilm. Egyébként sem kell ehhez arcvaknak lenni, kérdezzetek meg egy rövidlátót (nem politikust, hanem egy szemüvegest). Akinek ép a szeme, el se hiszi, hogy az ember a látást tekinti a legfõbb támpontnak és milyen az, ha nem ismered föl az arcokat. Ezzel persze nem a filmes bakikat akarom mentegetni (pl. a testmagasság - ami bizony ülve is látszik -, testmozgás, alkat, gesztusok mellõzését). De a bizonytalanságból fakadó szorongást elsõrangúan ábrázolja a film.
1/10
Owl 2013 júl. 05. - 22:53:01 1/10
(36/58)
Az izgalom fokozása abban merül ki, hogy a rémült nõ keresztülfut a majdnem TELJESEN üres metró szerelvényen, és közben mindenkit fellök. Egyszerû film egyszerû embereknek. Az elõttem szólók jól elemezték a látottakat.
6/10
Shiviatar 2013 ápr. 07. - 13:42:04 6/10
(35/58)
Most nézem hogy ugyan az rendezte aki a forgatókönyvet írta, és ez a 3. filmje. Már mindent értek. De ez se mentség, mert egy film-szakos 1. éves ennél százszor különbet ír.

Most tényleg amerikában erre van igény, megrendelésre ilyet gyártanak? Hogy az agyhalott is tudja élvezni a filmet?
6/10
Shiviatar 2013 ápr. 07. - 13:33:35 6/10 Előzmény olahmiki1959
(34/58)
Milla Jovovich miatt kezdtem el megnézni, feléig jutottam.....majd valamikor folytatom....

Sajnálom hogy szegénynek megint egy ilyen huszadrangú forgatókönyvet írtak. A színésznõ jól játszik, de ez az alja amerikai-klisétenger-60IQ alattiaknak-forgatókönyv, ez "viszi" a prímet.

Orvos: "Az agynak ez a része felelõs az arcfelismerõ képességért, és ez károsodott".
Férj: -ideges "Ööö, letudná fordítani ezt emberi nyelvre is?"
Most ez komoly, már itt tartunk? Eddig a kvantum-teleportációt kellett megmagyarázni a nézõknek. Most már ezt is? Ha ennél lejjebb süllyednek, az agyhalotti célközönséget fogja jelenteni.

Vagy: a barátnõi izgatottam boldogan mutogatják az újságot ahol a címlapon szerepel, az után ami történt, és nem értik hogy miért ilyen zaklatott. Vajon mi zavarhatta, miután a gyilkosnál a táskája meg mindene? Hmm...

A nõnek agysérülése van, a férfi meg azon aggódik, hogy õ hogy tudja elviselni hogy a barátnõje nem ismeri fel az arcokat...

Annyira valószínûtlen emberi reakciók, ilyen a világon nincsen. Minden végletekig sarkított, túlzottan is "filmes". Ennél sokkal jobb forgatókönyvet lehetett volna írna. Egy gyerek jobbat ír. Mintha szánt-szándékkal C kategóriásat kellett volna írniuk, és eltörték volna a kezüket ha véletlenül B-re vagy A-ra sikeredik. Szomorú.
4/10
Sadenal 2013 febr. 27. - 16:19:03 4/10
(33/58)
Hát ez tényleg jó gyenge film volt. Felesleges idõpocsékolás aki megnézi.


4/10
1/10
Kaktuszné 2013 febr. 05. - 15:20:56 1/10 Előzmény olahmiki1959
(32/58)
Így van én is ezen vacakoltam, h szerintem akik csinálták a szinkront nem foglalkoztak a személyek azonosságával, hanem csak minden szereplõhõz más hangot adtak.
De lehet, h már eleve az amerikai verzióban is mindnek más hangja volt, ezzel elrontották az egész film értelmét...azzal lehetett volna jóvá tenni, ha a nõ nem csak az arcfelismerését, hanem a hang és alak plusz szagfelismerését is elveszíti.
Mike088 2013 febr. 05. - 15:02:51 Előzmény olahmiki1959
(31/58)
Na ezzel teljesen egyet kell értsek, a hangok, az öltözködés, magasság, testalkat felismerhetõ ebben az esetben is. És elég zavaróak voltak ezek az arcváltások, hogy a fõszereplõ ebben szenved az egy dolog nem kell ezt folyamatosan érzékeltetni a nézõvel elég ha tudjuk, hogy nem ismeri fel az arcokat. Sajnos ez középszerû filmnek se nagyon megy el.
olahmiki1959 2012 dec. 31. - 08:26:49
(30/58)
Nagyon jó film - lehetett volna! - de sajnos, ha valaki közülünk elbeszélgetett volna a forgatókönyvíróval, vagy a rendezõvel, akkor nem követték volna el a legnagyobb szarvashibát, amit csak a filmben el lehetett követni.
Mindenki kiakadt ezen, és le is írtátok, hogy ebben a speciális betegségben a lány számára az arcok változhatnak akár percenként is, de a HANGOK!!! nem változnak.
Mert ha igen, ha az is a betegség egyik következménye, akkor azt viszont közölni kell a nézõkkel.
Sõt, a testalkat, a testtartás, a magasság, a hajszín, stb. sem változik.
A filmben például a szõke pszichológusnõ szinkronhangja egyik pillanatban Menszátor Magdolna, a következõben meg Kassai Ilona.
Miért?
Most jön a beugrató kérdés - amerikai filmeseknek.
Tételezzük fel, hogy én egy, a rendõrség elõl menekülõ bûnözõ vagyok. Ha felveszek egy álszakállt, egy parókát, vagy egy napszemüveget, - kvázi, megváltozik az arcom jellege, - attól a hangom is meg fog változni, hülye rendezõ? (Bocs a titulusért...)
Ez a baj az amerikai filmkészítõkkel, hogy nagyon okosnak hiszik magukat, aztán jön egy európai ember, - mondjuk én, - aki reálisabban látja a dolgokat, és egy perc alatt bohócot csinál belõlük.
Ha ez az elképesztõ melléfogás esetleg csak a magyar szinkronstúdió hibája, akkor viszont a társaságot el kell küldeni közmunkára, a stúdiót be kell zárni kettõre, és a kulcsot egy teátrális mozdulattal be kell vágni a Dunába.
7/10
tomarill 2012 dec. 31. - 02:53:29 7/10
(29/58)
Jaja, tényleg jó, az arcok változása tök jól van megcsinálva.
dieselxxx 2012 dec. 30. - 23:12:53
(28/58)
Szerintem meg ti betegek vagytok! Szerintem mocskos jó film volt!
5/10
Szissssz 2012 nov. 15. - 16:04:17 5/10
(27/58)
Egyszer nézhetõ film volt, semmi különös.
A képi látvány nagyon tetszett, maga a film s a cselekménye kevésbé.
menorca 2012 jún. 20. - 07:18:56
(26/58)
Most néztem meg a youtube-on, hát, végignéztem, de a film sok sebbõl vérzik. Illett volna a film készítõinek picit utánanézni, mi a prozopagnózia, a gyakorlatban hogy mûködnek az ilyen emberek. Nem a nyakkendõ, vagy bármi levehetõ a kulcs a felismeréshez, hanem pl. a hang, fogak állása. Alaphiba, hogy a filmben nem ismeri fel a nõ a hangok különbségeit sem, --SPOILER-- kimegy a wc-re valaki, aztán visszajön más helyette, beszélgetnek tovább, mintha ugyanaz lenne --- na nem, a prozopagnózások sem hülyék, csak az arcok mások nekik, a hangok különbségei biztos pontot jelentek! Ráadásul a fõhõsnõ sajnos nem jó színésznõ, csak a szemeit meresztgette, engem nem kötött le.
2/10
Senor Grande 2012 jún. 15. - 01:25:39 2/10
(25/58)
Ennyi logikai bakit ritkán látni filmben. . . Katasztrófa. Idõpocsékolás.
6/10
Bogoj 2012 máj. 09. - 11:19:44 6/10
(24/58)
lehet, hogy én is arcvak vagyok, de számomra a film legtöbb férfiszereplõje tök egyforma volt.
egyébként utánanéztem ennek az arcvakságnak, NEM úgy mûködik, hogy mindig más arcot lát, ahogy a filmben, hanem egyszerûen nem tudja beazonosítani az arcokat, azaz lát egy arcot, és a következõ pillanatban el is felejti, kihez tartozik.

SPOILER
a végén nem értem, hogy a nõ miért látott egyforma testalkatú embereket, amikor azok különböztek. a test nem része az arcnak.
azt sem értettem, hogy a nyomozó hogy jött rá, ki a gyilkos. tényleg a beszállított fickó elejtett mondatából?
SPOILER VÉGE

annyira nem tetszett, az eleje még érdekes volt, de aztán valahogy ellaposodott. egyszernézõs. 6/10
Koztom 2012 máj. 07. - 13:23:09 Előzmény smile15
(23/58)
Nem tudom megállni, hogy ne írjam be ide, ez eddig a legmoslékabb film volt amit idén láttam, szegény Milla hol tart... :(
10/10
smile15 2012 ápr. 19. - 13:56:19 10/10
(22/58)
Most versenyt-fikázzátok ezt a filmet? Van egyáltalán valaki aki aki arcvak és tudja milyen? A hangok segíthetnek, de csak ezek alapján nehéz... Ráadásul a fõszereplõ eddig nem volt arcvak és szerintem felnõtten nagyon nehéz lehet megszokni (persze akik így születnek azoknak már átlagos). Szerintem jó film volt, meg lehet nézni többször is.
8/10
zs9302 2012 ápr. 08. - 19:14:31 8/10
(21/58)
Szerintem jó film, nekem tetszett, többször is meg lehet nézni.
5/10
gimbiikeeh 2012 ápr. 03. - 16:51:59 5/10
(20/58)
Egyszer nézhetõ film. Nem volt annyira rossz, de többet is ki lehetett volna hozni a történetbõl. 5/10
6/10
KittuS_ 2012 ápr. 02. - 13:55:53 6/10
(19/58)
Gyenge. Még el is gondolkozik az ember, hogy mekkora sztory aztán mikor nézed rájössz, hogy baromság. Aki máról holnapra megvakul, az többet soha nem tudja ki a családja, barátja? Ahogy mindenki leírta: A HANGOT FELISMERED!! Nem is értettem, azt a sok más hangú pasit, mikor mind ugyan az volt elvileg, a pasija! Áhhh, botrány.:)