10/10
kvinna 2011 jún. 16. - 01:31:30 10/10
(44/64)
Ismét egy skandináv remekmû. Eredeti hanggal és vágatlanul ajánlom mindenkinek.
meoindil 2011 jún. 15. - 20:02:21
(43/64)
9/10
ronaldo1011 2011 jún. 14. - 21:21:20 9/10
(42/64)
hello
tudnál nekem egy linket szolgáltatni, ahonnan letölthetném a második rész(Arn - A királyság, az út vége (Arn - Riket Vid Vagens Slut(2008))(2. rész) magyar feliratát? Én innen töltöttem le: http://6tila.blog.hu/2010/05/25/arn_1_2_arn_tempelriddaren_2007_arn_riket_vid_vagens_slut_2008_1_2_resz, de a második résznél hiába írja, hogy magyar felirat, mégis svéd nyelvû. Viszont az elsõ résznél valóban magyar.
kérlek, segíts az ügyben!
köszönöm
ego 2011 jún. 14. - 20:38:05
(41/64)
Nem mintha védeni akarnám az RTL-t, de a vagdosásban nem õk a hunyók.
Bár felvettem, de az írásaitok alapján úgy döntöttem, hogy megkeresem inkább az eredetit. Le is szedtem, svéd nyelvû, szuper. Feliratot is lekaptam hozzá, mert csak töröm a svédet. A felírat nem stimmel. Szerkesztgetem, beállítom az FPS-t, de sehogy sem jön össze. Egy darabig minden OK, utána holt más a szöveg. Eltököltem egy kicsit, mire rájöttem, hogy árulás van, és ez a rövidebb változat. No akkor a gombhoz keresünk kabátot alapon, letöltöttem az összes magyar feliratot és a fájlnevek alapján kerestem hozzá filmet. Három film, három különbözõ verzió. Az egyik csak óvatosan van vagdosva, jelentéktelen képkockák hiányoznak, igazából csak arról lehet észrevenni a vágást, hogy gyorsabban megy, mint a másik, percenként spórol egy-két másodpercet. Viszont amit elsõnek szedtem le - ez ment az RTL-en, - az ütõsen át volt rendezve, de hozzáteszem, hogy azért profi módon. Kétlem, hogy az RTL vágója nyúlkált volna bele. Ennek a fõcíme angol volt, így arra tippelek, hogy az amerikaiak rövidítették le, mert a helyi lakósságnak ez is elég. Ha túl hosszú, a végére elfelejtik az elejét :-)
A teljes verzióban a fõcímet is svédül írják ki: Arn Tempelriddaren

A reklám. Persze az más tészta, de hát ez egy kereskedelmi TV, és valamibõl finanszírozni kell a remek mûsoraikat. Õk üzletemberek, és ha a nézõk eszik a sok szemetet … Úgy vannak vele, hogy minek a disznók elé gyöngyöt szórni. Egyértelmûen azok a hibásak, akik nézik a sok vackot, mert minek törnék magukat, ha így is nagy a nézettség. Ha nem kapcsolna senki a csatornára, csak akkor, ha valóban értelmes mûsort adnak, akkor õk is elgondolkodnának, de addig minek.
Tehát aki Gyõzikét, ValóVilágot, meg idióta szappanoperákat néz, jó ha tudja, hogy miatta nincs értelmes mûsor.
marslakólajos 2011 jún. 14. - 18:35:02 Előzmény Banán
(40/64)
A svédek évszázadok óta protestánsok. Így érthetõ részükrõl némi negatív elfogultság a Katolikus Egyházzal szemben.
8/10
Banán 2011 jún. 14. - 15:29:05 8/10
(39/64)
Nekem tetszett így is a film, 8/10-et adok rá, hiszen nagyon jól ábrázolták a középkor egyik jellegzetes részét. Azon gondolkoztam, mennyire egyházellenes ez a film. Volt benne antiklerikalizmus, de azért korántsem annyi, mint pl. a "Magdolna nõvérek"-ben, ami pedig a mindössze néhány évtizeddel ezelõtti írországi katolicizmust mutatta be.
8/10
songoku88 2011 jún. 14. - 01:04:23 8/10
(38/64)
A filmet eredetiben akartam megnézni egy hete, mert a történelmi témájú filmek a kedvenceim, de mivel láttam, hogy szinkronosan adja a RETEK így megnéztem. Most nagyon bánom, hogy nem az eredeti verziót néztem meg, a leírások alapján az RTL rendesen meggyalázta ezt az igényes munkát. Kapják be.
9/10
ronaldo1011 2011 jún. 14. - 00:09:50 9/10
(37/64)
üdv.
tervbe vettem, hogy megnézem ma az rtl-en a filmet, de sajnos nem értem haza idõben. a film közben már nem kezdtem el nézni, viszont letöltöttem a vágatlan verziót, szinkron nélkül, feliratokkal. ebbõl már megnéztem az elsõ rész felét, és mondhatom remek film. számomra egyébként is vonzóak az északi népek és azok történelme, kultúrája, tájai, ez a film pedig nagyszerûen illusztrálja ezeket. ajánlom mindenkinek az eredeti, két részbõl álló film megtekintését, mert biztosan többet ad, mint az rtl-es montázs, bár az sem lehetett rossz, már csak a szinkron miatt is. bár, ha gyenge a szinkron, akkor még feliratozva is jobb.
8/10
Arianrhod_ 2011 jún. 14. - 00:05:19 8/10
(36/64)
Ha most azon a bizonyos oldalon lennénk, lájkolnám a hozzászólásodat, már csak a vikingek miatt is. :)

Köszönöm mindenkinek, aki elolvasta a kommentjeimet, tényleg nagyon örülök, hogy tetszett nektek a film! Úgy éreztem, szívügyem kiállni mellette. :)
marslakólajos 2011 jún. 13. - 23:39:19
(35/64)
Tökéletesen el tudom képzelni a különbséget az eredeti és a szennycsatorna változata között, de még így is egy remek filmet láthattunk. A bizonytalanság és némi képi zavar nyilván a vágásokból adódott. Sajnálom, hogy a film megnézése elõtt nem olvastam a véleményedet, mert akkor biztos egy letöltött változatot néztem volna meg, szinkron nélkül.
A hatvanas években született egy cseh újhullámos film, a "Méhek völgye". Annak a legjobb jelenetei köszöntek vissza a filmben, de tudom, hogy nem plágiumról van szó, hanem ennek a filmnek a rendezõje is a legjobb eszközökhöz nyúlt, hogy megpróbálja visszaadni a középkor és a templomos lovagok világának hangulatát.
A csatajelenetek néha lassított álomszerû képei mûvészien tökéletesek. Erre a filmre ráírni, hogy akciófilm?
A fõszereplõ kitûnõen alakította a lovagot. Arról, hogy milyen embert alakított, a legtöbbet az a jelenet árulta el, amikor a lova haldoklott. Egy igazán jó ember számára hatalmas veszteség lehet egy szeretett, hûséges állat elvesztése is.
Le a kalappal az operatõr elõtt is, mert csodálatosan van fényképezve a film, a közeli és a távoli képekben egyaránt.
A zenéje is szép. Ennyi skandináv ország összefogásából nem csoda, ha ilyen jó történelmi film született.
Hajrá vikingek és finn rokonok!
8/10
Arianrhod_ 2011 jún. 13. - 23:27:29 8/10
(34/64)
Hidd el, én is. :) És bár még az utolsó képkockát is megváltoztatták, azért örülök, hogy a többségnek még ez a verzió is tetszett. Ezért újfent arra buzdítok mindenkit, akinek ennyi nem volt elég, hogy legközelebb eredeti formában nézze meg a filmet (vagyis filmeket, mivel kettõrõl van szó), sokkal teljesebb élmény. :)
gigigelem 2011 jún. 13. - 23:15:08
(33/64)
Csatlakozom, nagyon élvezetes volt!
9/10
aggodalmas 2011 jún. 13. - 23:13:26 9/10
(32/64)
Így a befejezést követõen: Valami ilyesmire számítottam, úgyhogy szvsz jogos az a 8,5 - 9 pont... ;-)


SPOILER ON

Semmi szükségszerû Hollywood-i "Milliók egy miatt"-jellegû happy end

A fõhõs ugyan hõsi halálnak halálával hal, de elhozza a társadalmi happy endet – és még volt pár jó hónapuk/évük a minimum 21 éves kihagyás után szíve választottjával... Nevezzük mondjuk a lehetõségekhez mért, és a témához méltóan realista végkifejletnek. ;-)

SPOILER OFF
10/10
pharmacist 2011 jún. 13. - 23:11:08 10/10
(31/64)
Végre egy nagyon jó film!!!
Ilyet is le tudnak adni?
(A szokásos amerikai szeméttel már tele a hócipõm...)
horusz 2011 jún. 13. - 23:09:58
(30/64)
Azért az kissé erõs, hogy a lovasrohamokat teljesen megtöri az íjjászok lövései. Persze a dánok még soha nem láttak íjjászokat, nem is számítanak. Persze minden nyíl leteríti a lovast plána a lovat.
Ghanima 2011 jún. 13. - 23:07:29
(29/64)
Bizony, moziban is nagyon megnézném!
Ghanima 2011 jún. 13. - 22:56:19
(28/64)
Így a befejezés elõtt, gyorsan: nagyon jó!!! Le a kalap!!
9/10
aggodalmas 2011 jún. 13. - 22:25:14 9/10
(27/64)
Bevallom kicsit elbizonytalanodtam a kommentárok olvasatán, de eddig nem csalódtam a filmben. Nem az a 10-13 lovasból álló besenyõ-sereg szintû "tömeg"jelenetek jellemzik, mint például Koltay Honfoglalását! XD

A mostanában látott Európai koprodukciókhoz képest szintén remek darabnak mondanám, a karakterek, és azok megformálása is hiteles, a story lényegesebb pontjaiban magában hordozza az elvárt történeti hûséget, de a látványvilágra sem lehet panasz, korrekt operatõri munka!

Szóval, hacsak nem barmolják el a végét iszonyatosan, jogos a dícséret – de óvatos duhajként, a pontozással kivárom a stáblista hûlt helyét, vagy, ha úgy tetszik a film végét jelzõ reklámdömpinget. ;-)
10/10
Violyn 2011 jún. 13. - 22:18:54 10/10
(26/64)
ezt nem hiszem el.... 15 perc telt el....és megint reklám. hurrá.
10/10
Violyn 2011 jún. 13. - 22:03:35 10/10 Előzmény Batyumadzag
(25/64)
Ahogy elnézem, készítheted a hashajtót.20 percenként reklám van.Elég idegesítõ.