Téma: Árvácska

Ok90 2017 okt. 14. - 21:44:40
(53/73)
a
10/10
luci87 2016 aug. 01. - 09:52:24 10/10 Előzmény kovimano
(52/73)
Igen,én is úgy hallottam, igazi parázs volt, és a tenyere is élethûen megégett,szegénykének..Még gyerekfejjel láttam, és úgy rémlett fekete fehér... vagy a tv.-nk volt az inkább..
El tudom képzelni én is az egészet,és átérzem, bár én nem voltam állami gondozott..
Tegnap néztem újra.Persze voltak filmtrükkök, parázs, verés, stb, de az akkor igazinak tûnt.Most,hogy színesben láttam,ugyanolyan megrázó volt.
Még egy fontos dolog.
Akkor fel se tûnt,vagy nem értettem, mit mûvelt Madaras József Csörével...:( Csak annyit mutattak, elkapta a csupasz kislányt, és dobálta..majd ,szalad haza szegény,és még a "kedvesanyja " is sajnálja, hogy fáj a hátsója...én azt hittem, megverte...A regénybe is "megkarózás" vagy valami ilyesmi van....:(
Szörnyû, borzalmas...

Sajnáltam, hogy nem a Szacsvai-Molnár Piroska házaspárhoz került, aki szerette volna...
10/10
Csipke Rózsika 2016 júl. 28. - 18:53:49 10/10
(51/73)
Ez a film nagyon tud hatni az ember érzelmeire. Régen láttam és felkavaró volt. Szörnyû volt végignézni, ahogy egy gyermeki lélek totálisan a megsemmisülés határára sodródik. A film végén csak azt vettem észre, hogy "könnyeimben fürdök". :( Ha ilyet lehet írni a magyar filmgyártás magyar Oscar díjas filmje lehetett volna abban az idõben. Dráma kategóriában 10/10.
Don Benito 2016 júl. 24. - 23:32:07
(50/73)
Ezt a filmet erõs idegzetûeknek ajánlom!
Don Benito 2016 júl. 24. - 23:31:45
(49/73)
2000-ben láttam. Borzalmas film! Felkavaró! Én a thriller kategóriájába sorolnám!
filoszemitabélus 2015 aug. 10. - 10:37:08
(48/73)
Móricz Zsigmond egy világklasszis író volt és a film is nagyon eltalálta a könyv hangulatát.
Megrázó élmény, de aki magát mûvelt embernek tartja, annak nem szabad kihagyni. Egy magyarnak
fontosabb, mint Hemingway összes mûvei, mert ez a mi világunkról szól.
talpfaszamlalo 2015 aug. 10. - 09:05:18 Előzmény SzVanda
(47/73)
Kötelezõ volt, de azok közé tartozott, amit nem bántam meg, hogy elolvastam, sajnos a kötelezõk nagy része nem ilyen.

Magát a filmet 1996 körül 10 évesen láttam elõször, asszem akkor adta le az MTV.
SzVanda 2015 jún. 15. - 15:56:32
(46/73)
A könyvet egy éjszaka alatt olvastam ki, mert nem bírtam letenni. Nem tudtam, hogy készült belõle film is. Most megnéztem, és bár a könyv is nagyon megrázó, látni még felkavaróbb volt.
10/10
szmarci8 2014 dec. 04. - 18:04:11 10/10 Előzmény pacseerta
(45/73)
Cannibal Holocaust (1980)
pacseerta 2014 ápr. 04. - 21:23:20 Előzmény Diablo72
(44/73)
Kedves Diablo72!
Megkérdezhetem, hogy melyik az a film, amibõl botrány lett, mert megöltek benne állatokat? Köszönöm!
nemcsaktommy 2013 nov. 02. - 07:57:52 Előzmény szonya1
(43/73)
Az igazság hogy tegnap(nov.1) láttam elõször a filmet és az igazat megvallva nagyon megrázott. Hiába hogy csak egy film,és mûparázs ide mûparázs oda felnõtt létemre sírva néztem végig. mert állami gondozott voltam se kutyám se macskám és nagyon átéreztem hogy milyen érzés lehetett volna ha ez élesben játszódik le egy kisgyerekkel. Többször el is kapcsoltam mert volt néhány olyan rész amit nem bírtam végig nézni. Valahol együtt éreztem ezzel a kislánnyal. Bár hiteles és kiváló gyerek színész nem lehetett könnyû neki a kamerák elõtt ezt mind átélnie!
Diablo72 2013 nov. 01. - 22:19:31 Előzmény kovimano
(42/73)
Ugye nem gondolja komolyan hogy ilyet megtesz egy rendezõ? Volt ugyan olyan hogy állatokat megöltek más filmben de lett is belõle botrány. Éppen ma vetítik azt is. És még akad ennél is durvább "A vád" címû filmben.
zsanci7 2013 nov. 01. - 16:18:34
(41/73)
A film nagyon megrázó, akárcsak a regény. Ha valakit érdekel "Csibe" sorsa, ahogy Móricz hívta a felnõtt Árvácskát, többet is megtudhat róla, ha elolvassa Hamar Péter: Móricz Zsigmond utolsó szerelme c. könyvét. Többek között azt is, hogy nem "csak" nevelt lánya volt.....
antibond 2013 nov. 01. - 14:38:23
(40/73)
Ez az a film, amihez hozzászólni felesleges, mert aki nem látja a nagyszerûségét, annak kár is bármit mondanom. Méltó a regényhez, amennyire ez lehetséges, persze a film, az film, a könyv, az könyv.
Valaki korábban méltatta itt Nagy Anna játékát, ami megérdemelt, természetesen.
Hadd tegyem hozzá, hogy számomra Moór Marianna alakítása volt lenyûgözõ, fõként ahhoz képest, hogy korábban teljesen más, fõleg "szépasszonyos" szerepek találták meg. Elmesélte egyszer, mennyire meglepõdött, amikor Ranódy éppen õt kérte fel a szerepre, s nem is hitte, hogy megfelelõ lesz rá. Végül élte legjobb alakítását rögzítette a kamera, saját maga szerint is.
szonya1 2013 aug. 12. - 20:15:21
(39/73)
Ez nagyon durva lenne, de szerencsére nem igaz. A film pirotechnikusa, Hábetler Ferenc így mesélte el, mi történt:
"A forgatókönyv alapján az elsõ asszisztens megcsinálja a diszpós könyvet. Ebben az állt: „pirotechnika – füstölgõ mûparázs”. A mûparázs piros sztirol mûanyag volt, benne egy kis izzó és egy zselatinkapszula. Abban egy olyan folyadék, amely levegõ hatására füstöl. Horváth Sándor vette ki a parazsat a piszkafával, amely egy akkumulátorhoz volt kötve, a piszkafa két oldala volt a pozitív, illetve a negatív pólus. Amikor a parázs pozitív-negatív pólusait megfogta vele, akkor az fölizzott. Kivette és beletette a kislány kezébe. A nevelõanyát játszó Moór Marianna pedig megnyomta a rugós tût, ami kiszúrta a kapszulát, kifolyt ez az anyag, ami a levegõ hatására füstöl. Ezt persze ki kellett találni, és százszor kipróbálni, hogy abszolút balesetmentesen mûködjön, ami mindig fontos, de különösen, hogy gyerekkel forgattunk. Kipróbáltam, elõször, persze, magamon. Jött a felvétel, minden próba nélkül. Ranódy az ölébe ültette a kislány Cinkóczi Zsuzsit, és beszélt hozzá. Hát, öregem! Az a kislány zseni! (Akkor még, ugye kislány.) Õstehetség! Még el sem kezdõdött a felvétel, már zokogott."
kovimano 2013 aug. 12. - 17:55:53
(38/73)
Nagyon régen láttam, nem nézném meg még egyszer. Remélem nem igaz, de egyszer azt hallottam a TV-ben, valamikor a 80-as években, hogy annak érdekében, hogy élethû legyen a jelenet, igazi, forró parazsat nyomtak a kislány markába. Ha errõl a filmrõl hallok, azóta mindig ez jut eszembe. Ilyen áron nekem nem kell egyetlen hatásos jelenet sem.
10/10
sixtin 2013 aug. 11. - 23:11:45 10/10
(37/73)
Ez a film lesöpri az ún. Oscardíjasokat. Aktuális, pedig 1930-ban játszódik. Az élet aljassága, kegyetlensége és az a kevés jó ember, akik többnyire maguk is áldozattá válnak. Csupa realitás. Zseniális a gyermek színész..az egész.
user11 2012 júl. 19. - 01:23:35
(36/73)
Nagyon jó film, persze önmagában nézd, ne mint Móricz-adaptációt. De egyvalami rettenetesen bosszantó, a sok töksötét kép benne, egyszerûen semmit nem látni pl. az istállói jelenetekbõl, látom, hogy ott a kislány arca kb.,sejtem, hogy nagyot alakít, de látni nem lehet. A halálom az ilyen.
feketevipera 2011 dec. 25. - 18:13:31
(35/73)
Bár régebben már írtam ide, talán kiegészíteném pár dologgal az akkor leírtakat, fõleg mert azóta újabb hozzászólások is születtek. Akárhányszor látom az Árvácskát, mindig megindít, még most, felnõttként is. Nagyon szomorú történet a szegénységrõl, a kiszolgáltatottságról, az elhagyatottságról, a világ és a felnõttek gonoszságáról (és kisebb részben jóságáról). Hogy miért nem futott be nagyobb karriert a film? Talán azért, mert nem Hollywoodban készült, "csak" idehaza. Néha ugyan érzelgõsségben csap át a sztori, de nagyrészt sikerül bizonyos távolságot tartania, és ez szerintem a kitûnõ alkotógárdának is köszönhetõ. Ranódy László, Sára Sándor, Morell Mihály, Horváth Sándor, Szirtes Ádám, Bihari József, s persze Czinkóczi Zsuzsa (aki szerintem gyerekszínészként is a legtehetségesebbek közé tartozott) - elég, ha ezeket a neveket felsoroljuk, és ez garancia is lehet a minõségre. Az Árvácskát nem csak érdemes, hanem KELL is látni (persze olvasni is erõsen ajánlott), a mai idõkben újfent csak aktuális valamilyen szinten: az emberek elállatiasodása, pénzéhsége, kegyetlensége mintha örök lenne, nagyon sokan vannak a "megalázottak és megszomorítottak", köztük pedig rengeteg a gyerek is. Aki az Árvácskát nézi, gondoljon arra, hogy milyen szerencséje van, mert nem vele történt meg mindez (jobb esetben nem kellett hasonló dolgokat átélnie). Elmélkedésre, elmélyedésre kitûnõen alkalmas film, amit érdemes idõnként elõvenni, "leporolni".
Krájcsek 2011 dec. 22. - 22:31:34
(34/73)
Gyerekfejjel elég nyomasztó volt megnézni.Megrázó film.