Téma: Árvaház

Ilovecooking 2009 nov. 06. - 18:43:53
(69/149)
Nekem nagyon tetszett a film, habár az biztos, h -mivel szentimentális természet vagyok és mindig is izgatott a misztikum- alapvetõen pozitívan állok az ilyen témákhoz. Ez egyszerre egy nagyon európai film, de azt se tagadom, h populárisabb vonalat követ. Tudom, h rengeteg ilyen jellegû amerikai horror készült, de az, h ez "lerágott csont" lett nem a téma hibája (ami szerintem egyébként nagyon is jó sztori és különösen tetszett a párhuzam a pán péterrel), hanem a hollywoodi filmipar hibája, ahol egy horror fimet úgy képzelnek el, h sokféle megfogalmazásban ismétlik: "BAKK, hú de megijedtél, ugye?"(Ez mellesleg igaz a romantikus filmjeikre is, ahol bociszemû félárva kislányos apukák meg ártatlan mosolyú könyvtáros/virágkötõ/esküvõszervezõ stb. lányok találnak egymásra.) Ha megcsiklandoznak és nevetsz, az még nem humor! Ez a film mindennek próbál hátat fordítani, ami persze azért nem megy maradéktalanul, de igenis nagyon jó kísérlet, csak így tovább!
10/10
kiaroon 2009 szept. 21. - 00:37:12 10/10 Előzmény cosmicgirl
(68/149)
Pont az ellenkezõje igaz...nem amerikai, mert amikor a fõhõs rejtéllyel áll szemben, nem rohan rögtön amerikai módra internetezni,régi újságcikkek után kajtatni, és nem keres objektív, reális magyarázatokat, hanem az intuiciójára hallgat...és ez nagyon is európai, pontosabban a latin kultúrákban keresendõ vonás.
10/10
kiaroon 2009 szept. 21. - 00:30:54 10/10 Előzmény akos015
(67/149)
Valószinüleg azért, mert másnak tetszik!
10/10
kiaroon 2009 szept. 21. - 00:25:03 10/10
(66/149)
Jesszusom...mi köze ennek a témához???Eszméletlen karaktere volt fõszereplõnek, és hatalmasat alakított, az egész filmet kitöltötte. Hogy jön ide az, h mekkora melle van????!!!!
10/10
voltegyszeregyKrisztián 2009 aug. 31. - 20:00:38 10/10
(65/149)
stílusát tekintve 6. érzék kicsit The Others de igazából egyik se, de legalább olyan jó. A végét annyira jól eltalálták, huhuuu! Mondhatnám meghatónak is, engem rázott a hideg, bár lehet másra máshogy hat. Akárhogyis aki nem nézi meg, az egy jó élményt veszít. 10/10
10/10
Gaba-baba 2009 aug. 20. - 17:45:30 10/10
(64/149)
Kimondottan utálom a horror filmeket,amikor ezt megvettem azt mondták,hogy dráma vagy triller....stb.Nagyon sokáig állt a polcon nem volt kedvem megnézni,ma megtettem!Nem tudom hova kategorizáljam,de tetszett,nagyon tetszett,10 pont.A vége annyira megrázó,olyan jól van az egész film összerakva,hogy nagyon a hatása alá kerülhet az ember.Ajánlom,de erõs idegzetûeknek!:-))))
9/10
Lucaaa 2009 júl. 17. - 19:51:46 9/10
(63/149)
Még régebben én is moziban láttam és annak ellenére, hogy elvileg ez csak filmdráma, hát... én nagyon féltem.:D Szerintem nagyon jó a hangulata és érdekes, mert nekem is fura érzésem lett a végére. Imádtam a szereplõket, magát a történetet és a hatása... Azt hiszem összegében ez egy nagyon, nagyon jó film.
Egy a sokból.. 2009 júl. 08. - 12:00:40
(62/149)
Moziban láttam, meg volt a hatása a filmnek.. nem lesz a kedvencem,de egyszer érdemes meglesni.. :S a végém a hangulatom egy kicsit még szomorkás is lett pedig nem jellemzõ nálam egy ilyen stilusú filmnél..de mégis ezt váltotta ki belõlem..
10/10
offtopic
ironangel 2009 júl. 03. - 19:30:25 10/10 Előzmény beo71
(61/149)
Igen, ez egy nagyon jó kifejezés: SZÉP "horror", de hát attól szép, mert végülis dráma (horrorisztikus elemekkel vegyítve). és nem is akármilyen dráma, hiába láttam 3 szor, eddig mindig összeszorult a szivem a végén, nem fejtem ki melyik résznél:), de sztem tudja mindenki aki látta. Jah és meg kell nézni 4.jére, is mert találtunk benne vmit, amit újra meg kell figyelni:). Az ilyen film a jó, amellett h k*rvára hat az érzelmekre drámai+félelmetes szempontból egyaránt, még a részleteket is nagyon figyelni kell, mert nem mindegy ám...:) szal nagyon is többször nézhetõs (akárcsak a Donnie Darko, bár az más kategória, de k*rvajó:))
10/10
kevinspéci 2009 jún. 30. - 07:27:04 10/10 Előzmény ironangel
(60/149)
SPOILEREK lesznek benne.
Teljesen egyetértek. Csodálatosan magával ragadó légkerû film. Volt, hogy percekig borsózott a hátam közben. (Pl. mikor Geraldine Chaplint hipnotizálták, s járta a szobákat, látva a szenvedõ gyerekeket, akkor kész voltam... Gyakori filmes jelenet egy negatív szereplõ elgázolása, itt mégis villamcsapásként ért. Vagy mikor mutatták azon a régi videón a nevelõnõ torz gyerekét... Most is futkos a hátamon a hideg.)

A faun labirintusa után jó filmre számítottam, de ez fölülmúlta a várakozásaimat. A végét mondjuk durvábbra vártam, de mivel összességében nagyon tetszett, s a befejezést is értékelhetem úgy, hogy nem a sablont (véres, parázós végsõ ütközet...) nyomatták, megkapja ez a kincs a 10-est.
(Csak azt sajnálom, hogy a kis zsákfejû nem bukkant föl benne többször. Félelmetes egy alak. Még, ha gyerek is. :D )
9/10
beo71 2009 jún. 28. - 23:11:02 9/10
(59/149)
A film vége pedig zseniális:soha nem gondoltam volna,hogy Pán Pétert összefüggésbe lehet hozni egy kísértethistóriával,a záró képsorok beleégnek az ember emlékezetébe,ez a film legnagyszerûbb momentuma.
9/10
beo71 2009 jún. 28. - 23:05:23 9/10
(58/149)
Lehet,hogy hülyén hangzik,amit írok:nekem az volt az érzésem a film végén,hogy életemben elõször láttam SZÉP horrorfilmet!9/10.
Ha teljesen átadja magát az ember a filmnek(szigorúan csak az eredeti spanyol nyelven)akkor valóban a lélekbõl jön a félelem és lehet parázni rendesen.A ház atmoszférája,a színek,a zajok-de nem is inkább zajok,pont ellenkezõleg: a csend-a fõszereplõnõ hibátlan játéka,mind összhangban van a nagyszerû forgatókönyvvel.Igazi kultdarab.Csak,azért nem adok rá 10-est,mert magát a mûfajt nem kedvelem,került bele elem a ma divatos rémisztgetésbõl,de nem ez a lényeg,hanem az egész filmnek (az isteni) lelke.
flitter 2009 jún. 01. - 23:51:08
(57/149)
Nekem tetszett, egyik este egymagam néztem és mûködött. Nem tojtam össze magam, vagy ilyesmi, de képes volt ébren tartani az érdeklõdésemet nagyjából végig, és ha egy film már idáig eljut, az minimum 7-es értékelés :)
10/10
ironangel 2009 máj. 24. - 20:17:17 10/10 Előzmény Katakov
(56/149)
SPOILER!

1. Úgy kerültek oda a lábnyomok, h a szellemvilág nem kitaláció (már eleve hogy lenne az a játék miatt sem...), azok Thomas lábnyomai voltak, elvileg:)
2. Hát figy a tapétás dologra én annyit mondanék, h Simon ugye úgy ment le, h kilinccsel (arany kagyló, mikor még volt rajta) kinyitotta szépen az ajtót, tehát nem kellet neki felszaggatnia a tapétát ahhoz, h kinyíljon. Laura pedig csupán azért tépi fel ott ahol feltépi, hogy jobban lássa a lyukat amibe beleilleszti a kilincset, nem pedig, azért mert csak úgy lehet lemenni. Sztem nem olyan bonyolult:)
3. Igen a hörgés tényleg kicsit fura egy kisgyerektõl, meg az is hogy kicsit dúrva az anyjával, de ez megmagyarázható azzal h ijesztgetni akarta, mert ugye nem ment le megnézni Thomas kuckóját, és ezért köcsögre vette a figurát a kis Simon, és bele adott apait anyait:)) Neki kellett lennie, hiszen eleve abban a cuccban találja meg majd Laura holtan, másrészrõl meg Thomas szellemének mi oka lett volna Laurával elbánni, semmi..Ja! és nem emeli fel a maszkot Laura (csak elkezdi), szal nem látszik h torz lenne a fej, úgyh ezt nem tudom honnan veszed..(vagy lehet én vagyok vak, akkor elõre is bocs, de most néztem vissza).
10/10
ironangel 2009 máj. 24. - 19:44:21 10/10
(55/149)
Valóban nem olyan félelmetes, de nem is ezért kell megnézni! Nem elsõsorban horror, hanem dráma, úgyh nem is kell annak lennie. Ennek ellenére az egész filmnek van egy sajátos, félelmetes hangulata végig, sõt van benne pár jelenet ami konkrétan ijesztõ is, úgyh ha már itt tartunk, akkor szerintem annak ellenére h nem horrornak készült, még ilyen szempontból is jóval hatásosabb mint bármelyik hûûûûûderémisztõnek tervezett (de amúgy semmilyen) horrorfilm. Viszont ami miatt meg kell nézni, az maga a story...nagyon nagy, nagyon szívbemarkoló, és igencsak elgondolkodtató, ugyanis vannak benne olyan kis részletek, hangok, amiket elsõ nézésre lehet nem is vesz észre az ember, aztán 2.jára v 3.jára meg hoppáá..a kis jelek, amiket ha mondjuk hamarabb észrevesz a nõ, és meg is tudja oldani a kis játékot, lehet h másképp alakul a story (bár hozzá kell tenni h nehéz lett volna..) Úgyh sztem (akárki akármit mond:P) úgy ahogy össze van rakva az egész, ez egy különleges, JÓ! film.
6/10
Doppelter 2009 ápr. 20. - 22:42:45 6/10
(54/149)
Lehet nem unnám ennyire már a kisgyerekes rémisztgetõs horrorokat, ha nem láttam volna ennyit: Fekete víz, Bújócska, Árnykép, A múlt titka, Rejtélyek mocsara, stb....
Curtis007 2009 márc. 23. - 20:43:08
(53/149)
Sokkal jobbra számítottam.Egyáltalán nem félelmetes, és nem is túl izgalmas.A vége nem rossz
pacica 2009 márc. 21. - 12:50:13
(52/149)
nem félelmetes, szerintem ne nézd meg.
makrai.lilla 2009 márc. 21. - 12:36:02
(51/149)
nagyon félelmetes ?mert akkor nem merem megnézni:) ugye nem ez a motel stb kategória ????
9/10
sonnygrey 2009 márc. 19. - 10:32:39 9/10
(50/149)
jó film! megnézendõ!