Téma: Árvaház

8/10
hammer 2008 nov. 16. - 15:40:27 8/10
(29/149)
LEGTERELO

Nehany dolog nem tiszta nekem sem, nagyon nem izgatom magam, minden kis aprosagot nem lehet megerteni.

Simon beoltozott volna Thomasnak? Nem hiszem, az anyjanak a kezeben maradt egy kis haj (tul hosszu) amikor a furdo fele farolt, raadasul az alak ra is vagta a kezere az ajtot, majd huncut modon raforditotta a kulcsot es elillant vele.

Mitol halt meg Laura? Eleg jol ki volt borulva amikor a halott fiat tartotta a kezeben, intenziven nyelte a gyogyszereket es mintha felrenyelt volna kozben, meg ha nem is fuladt meg, a gyogyszerekbe belehalhatott, vagy Simon kivansaganak mellekhatasa miatt halt meg. Csak ugy tud a gyerekekre vigyazni, ha o is halott.
Mangotree 2008 nov. 16. - 13:49:15
(28/149)
!SPOILER!

igen igen, a kisgyerek tényleg lezuhanhatott, mert mintha mutattak is volna, hogy a korlát vagy mi le volt törve,,,
mondjuk néhány történés felesleges volt, jobbanondva tényleg csak az ijesztgetés miatt kellett-pl a nyanya a baltával, mondjuk mikor eltipegett az erdõbe...az kész volt:D:D-
vagy amikor a babakocsit tolja, benne a madárijesztõfej gyerekkel-aki amúgy olyan kis cuki volt,ahogy így szörcsögött, meg fújtatott:D:D-
bár vitatom...hogy ha a kis szörnygyerek a barlangban halt meg...akkor a cucca hogy került a simonhoz..vagy..lehet hogy azt..mikor a többi gyerek elcsaklizta...
mindegy, ne menjünk bele...
annyira jó volt , végre, hogy már egy szimpla libikóka nyikorgástól is frászt kaptam ..
és tényleg igaz, hogy a gyerekekkel a legjobb ijesztgetni..csak állnak ott a hófehér kis fejükkel és bámulnak ,én meg összeszarom magam...
mikor ipiapacsol,és egyszercsak ott vannak mögötte...jejjzus...
:o

a gyógyszeres halál..nekem mûvi volt...nem szedett be annyit..de mindegy..gyorsan letudták...a pán péter- hasonlat...köhköh...de mindegy..még az is lírai..
de a vörösen izzó naplemente..NA AZ...azt NE!!!!!!!!
:)
amúgy 10/8, ami igen jó a kategórián belül!!!!
10/10
Panka00 2008 nov. 15. - 17:22:49 10/10
(27/149)
Nagyon tetszett, szuper.
Járgány 2008 nov. 14. - 11:15:36
(26/149)
Hibátlan film.
Mentes minden túlzástól, semmi ilyesztgetés, felnagyított effekt vagy vérfröcsögés.
A vége is nagyon el lett találva. 10/10
Dius 2008 nov. 13. - 14:44:31
(25/149)
Végigolvastam a hozzászólásaitokat, és már meg sem merem nézni a filmet. Komolyan! A Mûvészben láttam a bemutatóját, és jó filmnek találtam, de nem ilyen félelmetesnek és tragikusnak, mint ahogy valóban lehet.
Amióta van gyermekem, egyszerûen képtelen vagyok olyan filmet nézni, ahol gyerekek szenvednek...az anyukák biztos megértik ezt. Anno az Ember gyermekérõl ki is jöttem....
8/10
Krivosein 2008 nov. 01. - 20:55:08 8/10
(24/149)
Hát nemtom. Jó film volt összességében, a másvilág mégis jobban tetszett. Ez olyan... logikátlan v nemtom. Tom, a másvilág is az, de az valahogy mégis jobban. Talán kidolgozottabbnak mondanám. Ez olyan "üssünk össze egy horrort" és nem volt rossz, csak... Mondjuk az a "keressük a tárgyakat" játék az izgalmas volt. (De ha Simon volt a beöltözött kiscsávó, akkor ki dugta el a holmikat? Elõször. Ki dugta el Simon cuccait???) Nah mind1. Szal nem volt rossz, az utóhatása megvan, mégis azt mondom hogy olyan... Kicsit semmilyen, de egyszer megéri megnézni. Legalább nem folyik a vér literszám, és ez jó! 8/10
9/10
thulansz 2008 okt. 25. - 12:09:33 9/10 Előzmény catroot
(23/149)
Bocs, ezt az uzenetet nem lattam... soval szerintem is igy volt, es akkor tenyleg Simon lehetett a beoltozott kisfiu. Az oregasszony lehet, hogy csak a hullakat akarta elvinni.
9/10
thulansz 2008 okt. 25. - 12:04:37 9/10 Előzmény catroot
(22/149)
Simon szerintem beszorult, mert az anyja nekitamasztotta a vasrudakat az ajtonak, utana a zaj, amit hallottak, Simon volt, aki az ajton dorombolt.
A beoltozott kisgyerek nem tudom, ki lehetett, mert nehezen lelegzett, de az anya nem latot szellemeket elotte- de lehet, hogy megis latott a barlang bejaratanal, amikor eltorte a labat?
Tenyleg jo film volt.
kispapa 2008 okt. 21. - 10:46:31 Előzmény catroot
(21/149)
SPOILER!

Az öreg hölgy annak idején mindenkivel végezni akart, akik rosszul bántak a csúnyácska kisfiúval. Egyedül csak a kis Laura úszta meg.

Évtizedekkel késõbb az öreg hölgy visszatért, feltehetõleg azért, hogy most vele is végezzen, s bosszúját befejezhesse. De egy kocsi elütötte, kicsit Laura miatt.
kispapa 2008 okt. 21. - 10:41:56 Előzmény 1aniko
(20/149)
SPOILER!!!!!

Thomas ruhájába a kis Simón öltözött be, Thomas ruháját valószínûleg ott lent, a tikos pincében találta. Évtizedekkel ezelõtt itt élhetett a szegény kiscsávó, aki olyan csúf volt, hogy édesanyja elrejtette.

Aztán Simón, amikor eltûnt a bulin, a titkos lejárón lement a pincébe. Ott vagy leesett, de inkább, véletlenül, az ajtó másik oldaláról a mamája (illetve nevelõanyja) lökte le.

Amikor a mama erre rájött, megtalálva fia holtestét a pincében kilenc hónapal késõbb, begyógyszerezte agát. A világítótoronyban kigyúlt a fény (a mama meghalt), s újra találkozhatott Simónnal. És a többi, az öreg hölgy által évtizedekkel korábban, bosszúból megölt kisgyerekkel.
10/10
1aniko 2008 okt. 18. - 22:37:17 10/10 Előzmény rosak
(19/149)
Én is elsiklottam!Tényleg ez lehet a megoldás!?
Nem tudjátok,kijön majd szinkronosan?
10/10
1aniko 2008 okt. 18. - 22:34:52 10/10 Előzmény catroot
(18/149)
Szerintem Simon volt.Azt én sem értem,az anyja mitõl halt meg?Vagy feláldozta magát a fiáért és a többi gyerekért?Ha már nem tudta visszahozni az élõk közé akkor õ is inkább meghalt?
Egyébként régen láttam már ilyen remek filmet!Nekem nagyon tetszett!
9/10
catroot 2008 okt. 18. - 14:18:02 9/10
(17/149)
Megintcsak SPOILER!

Azért kérdezõsködöm, mert nekem nem teljesen tiszta... Nos, a gyerek a zsúron, aki Thomasnak volt öltözve az végülis Simon volt? Szóval megtalálta az eldugott szobát, miután összeveszett az anyjával felvette Thomas ruháját? Majd pedig amikor visszament, akkor esett le?
9/10
catroot 2008 okt. 18. - 00:41:22 9/10
(16/149)
SPOILER!

A kis srác attól halt meg, hogy lement a lépcsõn (ahol a testem megtalálta az anya), és ott lezuhant. A vas cölöpöket meg máskor nyomta az ajtóhoz, amikor azok kiestek és a dörömbölés is végül a gyereké volt, mert nem tudott kijönni... így belegondolva, elég borzongató... csak azt nem értem, hogy a kisrác tetemén miért volt Thomas ruhája és miért jelent meg az öregasszony? Az ok, hogy megölte a kicsiket, de miért jelent meg?
rosak 2008 okt. 17. - 21:46:32 Előzmény Andrew8
(15/149)
Elsiklottál.Gyógyszerek....
Andrew8 2008 szept. 19. - 15:49:25
(14/149)
Nagyon tetszett ez a Del Toro film is akkor is ha csak producelte a hatása nagyon ott van a Faunból, az Ördöggerincbõl.

SPOILER SPOILER SPOILER:

A vége már inkább drámai mintsem ijesztõ lett és szomorú. Csak azt nem értem mitõl halhatott meg az anyuka. Nem mutatták vagy csak elsiklottam? :( A gyerek halálában már tuti voltam a közepénél is az látszott. (mondjuk õt se tudni hogy tényleg megfulladt e vagy mástól)
10/10
rigonauta 2008 aug. 24. - 23:52:24 10/10
(13/149)
istentelenül jó film
10/10
bourne 2008 aug. 20. - 18:43:24 10/10
(12/149)
véleményem szerint az egyik legjobb film az utóbbi pár év termésébõl ... sajnos semmi hajcihõt nem csaptak körülötte és senki nem nagyon figyelt rá ... pedig szerintem régen csináltak ilyen sokkoló filmet ...
én komolyan majd magam alá csokiztam a film alatt .. mindenkinek ajánlom, de horror rajongóknak meg egyenesen kötelezõ ... !!!!!
dajdo2 2008 aug. 14. - 22:20:10 Előzmény verdeleth
(11/149)
Hopsz, igazad van, bocsi. Legközelebb nem felejtem el
verdeleth 2008 aug. 06. - 03:25:59 Előzmény dajdo2
(10/149)
Azért rakhattál volna egy SPOILER-t a hozzászólásodhoz.
Amúgy vegyesek az érzéseim a filmmel kapcsolatban. Egyrészt profi munka, nem véletlenül idézi a Faunt, annak képi világát, hangulatát, és még sok mindent. De maga a történet annyira nem vert földhöz. Kicsit egyénibb, mint az átlak szellemfilmek, de azért túl sok a sablon. A vége pedig nemcsak giccses de konkrétan lopás is. Nem egetrengetõ film, de érdemes megnézni, mert nem olyan klisés, mint sok horror. Viszont elõtte ajánlott a Másvilág c. film megtekintése, csak hogy tudjuk, mi honnan van :)