10/10
Crazy Horse 2008 okt. 04. - 23:28:25 10/10 Előzmény bourne
(9/29)
100%-ig osztom a véleményed, megunhatatlan, most is "muszáj" volt megnéznem :)
oncogito 2008 okt. 04. - 18:33:05 Előzmény bourne
(8/29)
Én még nem láttam, de mostmár megnézem.
Azt írjátok, vígjáték, az elõzetesben meg filmdráma szerepel...
Hát erre kiváncsi vagyok...
bourne 2008 szept. 09. - 09:25:03
(7/29)
szerintem a világ egyik legjobb vígjátéka ez a film ... CM egyszerûen fantasztikus ... és ez a kegyetlen kavarodás ...
imádtam - imádom és bármikor képes vagyok megnézni és 100*ra is röhögni a poénokon ... kegyetlenül jól eltalált film ...
cshegedus 2008 febr. 16. - 21:41:51
(6/29)
Na akkor mi a magyar címe pontosan? Én úgy ismertem, hogy "Nõk a teljes idegösszeomlás szélén", a magyar szinkronos változatnál "Asszonyok a teljes idegösszeomlás közelében"-t mondanak, itt meg a kettõ vegyítése :)

Egyébként remek film, gurultam a röhögéstõl a kotyogós fülbevalók láttán :)
10/10
perry 2008 jan. 12. - 08:46:35 10/10
(5/29)
Bizony van az úgy , hogy egy városka "összes" nõjének majd nem egy azon szeretõje van. Ebbõl követkehet , hogy bizony azok ki is akadhatnak.
Csak javasolni tudom , ha vérbõ komédiát akartok látni akkor nézzétek meg az Asszonyok a teljes idegösszeomlás szélén. Bár, a film közel tizenhat éves, és már ez is Oscar jelölést kapott, mit sem vesztett humorából és bájából. Mint tudjuk a tévedéses vígjátékok örök életüek, hogy csak Shakespeare Vízkereszt vagy amit akartok mûvére gondolunk. Ez az a film amit jó színésznõkkel akár 1 az 1 - ben színházban is megállná a helyét.
Természetesen olyan színéznõkkel mint Carmen Maura vagy Banderas. Legszívesebben felsorolnám az össze nevet a stáblistáról annyira jó szóló és "karének" zajlik a moziban.
Akkor még nem is beszéltem Pepa Marcos agyatlan
apartmanjáról ami már annyira blõdli , hogy szeretni kell. Annál is inkább, hogy a film végig belsõben (stúdióban) játszódik.
A mozi alaphangja a a rengeteg helyzetkomikum és sokrétegü jellemábrázolás. A kakaskodó egymást pofozó asszonyok és az ablakon egymás után kirepülõ tárgyak ritmikus váltakozása vonul végig a filmen.
A rendezés egyenrangú partnere a film fényképezése. Alcaine merészen használja a kamerakocsit vagy az erõs ellenfényben való ábrázolást.
Ez a mozi nem másról szól mint, hogy az ember lehet szerencsétlen, de csak egy ostoba marad egész életében az . :))
céklafej 2007 jan. 21. - 21:49:44
(4/29)
ez tényleg jó film, szétröhögtem a céklafejem
7/10
giuditta 2007 jan. 21. - 15:02:53 7/10 Előzmény SpongyaBob
(3/29)
Carmen Maurát - imádom az összes filmjét, könyörgöm, adják ki õket dvd-n!
Kedvenceim:
Hogyan legyünk nõk anélkül, hogy belehalnánk -ISTENI
Lisszabon - Nagyon izgi, szuper
A közösség - Brutálisan jó
latyaka 2007 jan. 21. - 08:52:40 Előzmény SpongyaBob
(2/29)
Érdemes megnézni, és egy biztos: azt kapjuk amit várunk egy szórakoztató sokszor meglepõ igazi Almodóvar filmet.
Aki ismeri a rendezõt és szereti a filmjeit az úgyis megnézi, aki nem ismeri a rendezõt és egy emlékezetes filmre vágyik annak szívbõl ajánlom. Nos, aki pedig nem szereti Almodóvar mûveit annak ajánlom a TV2n A krokodilvadászt (ha még nem látta), elég látványos és ha mársért nem hát Steve Irwinért illetve emlékéért érdemes megnézni.
Kellemes estét!
SpongyaBob 2006 dec. 04. - 00:23:47
(1/29)
Szerintem ez nagyon jó film, nekem pl. nagyon tetszett, szeretem a spanyol filmeket, Carmen Maurát, Antonio Banderast, Julieta Serranot, Maria Barrancot és Rossy de Palmát nagyon kedvelem.