Téma: Átoksziget

2/10
Trap 416 2022 febr. 09. - 10:02:13 2/10
(17/17)
Tényleg nem szoktam mindenre elszórni az 1-2 pontokat, ahhoz valami igazi borzalmat kell látnom, de most komolyan; egy ilyen filmben mégis mi kellene értékelni?
Az egy dolog, hogy minden képkockáján látszik, hogy amatőr, és rosszak a színészek, de még ezt a három mondatban összefoglalható sztorit sem tudták konzisztensen tálalni, és néhány leleplező mondatból kiderült, hogy az egész át sincs gondolva. Itt most el fogok tekinteni attól, mi SPOILER vagy mi nem, mert semmilyen poént nem lehet lelőni.
Pl. Emma telepatikus képességeit minek tuszkolták a filmbe, ha az ég világon semmit nem kezdenek vele. Emma-nak annyi a szerepe, hogy a két idióta nővére őt keresse és pesztrálja a játékidő hetven százalékában. Próbálnak belevenni egy túlélő horroros, zárt helyre menekülős szálát, az sem fut ki sehova,és szintén borzalmasan van felépítve. És ahogy írták páran, iszonyat idegesítő a három picsa vernyákolása, valamint a pörgősnek szánt jelenetek ellenére egyetlen másodpercig sem köti le az embert. További negatívum, hogy Deborah Unger-t alig szerepeltetik, pedig ő hozta volna a "jó nő" panelt is, ami azért nem árt egy ilyen zs kategóriás filmbe, illetve lehetett volna az egyetlen karakter, aki nem irritáló. Ja, és a film semmi izgalmat nem rejt, a legkevésbé sem ijesztő. Szörnyű az egész, még az alacsony imdb indexét is túlzásnak érzem xD
1/10
Era1980 2021 máj. 23. - 12:01:46 1/10
(16/17)
Megnézni sem érdemes!
1/10
nikato 2021 ápr. 28. - 15:30:03 1/10
(15/17)
Logikátlan vacak az egész....
1/10
Lirgyria 2021 ápr. 26. - 15:55:25 1/10
(14/17)
Hű apám... ennél gagyibb, borzalmasabb vackot még életemben nem láttam, pedig én rengeteg ZS-t néztem már meg!
Ha valaki még az életbem kiejti előttem az EMMA nevet, én megverem.
joey l 2020 okt. 31. - 14:56:25 Előzmény Miklos Abahazi
(13/17)
igaz
vasat ver kővel, eszméletlen,,,, fos
1/10
Miklos Abahazi 2018 júl. 25. - 19:43:38 1/10
(12/17)
Borzalmasan gagyi és idegesítő, 52 percet bírtam és vett el az életemből ez a nagy rakás sz••••r!
3/10
stupek2 2017 jún. 11. - 15:44:56 3/10
(11/17)
Hát ezek tényleg idegesítõek. Abszolút logikátlanul,a józan paraszti ésszel ellentétesen gondolkoznak, cselekszenek. Nem is nézem végig!
abisztriczky 2016 nov. 02. - 10:47:17 Előzmény olahmiki1959
(10/17)
Nem csalt meg az elõérzeted!
1/10
HarleyQuinn 2016 nov. 02. - 02:22:38 1/10
(9/17)
SPOILERT tartalmaz

Imádom a Zs kategóriás horror filmeket, de ez egy hulladék. Nem ijesztõ, nem izgalmas, de még röhögni se lehet rajta. Kifejezetten idegesítõ. A sztori logikátlan, kusza, összecsapott baromság az egész, viszont teljesen kiszámítható, az elsõ perctõl minden mozzanat egyértelmû. Ha figyelmezteted a három hisztis bulát, hogy ne menjenek a halálos szigetre, akkor természetesen odamennek, stb...
A látvány abszolút semmi, ha már erdõben és szigeten játszódik, akkor legalább a táj lenne szép... vagy lenne olyan ijesztõ a város, mintha tényleg minden évben meghalnának ott az emberek. De semmi, hamuszürke város, szürke erdõ, túl erõs fények, a díszlet meg annyi, hogy teledobálták kiégett szemû hullákkal a környéket és spricceltek némi vért. A színeket pedig DIREKT levették, hogy még semmilyenebb legyen az egész.
A film egyetlen kirívó eleme a világító Halloweeni parázsgallydémon, ami öli az embereket. De az is borzasztó gagyi.
A sorozatos elhalálozások ellenére kifejezetten unalmas, a pörgõs jelenetek nevetségesen bénák... de nem, ezen már nevetni sem lehet.
A két fõszereplõ csak azért maradt meg a fejemben, mert roppant idegesítõek és irritálóak voltak, mind a szerepüket, mind a színészi játékukat tekintve. Veszekedtek, kiabáltak, sikítoztak, hisztiztek, vagy csak bóklásztak és keresték egymást, vagy a kislányt. De Sarah Dugdale (Marley) volt az, akit ezután az alakítás után soha többé semmilyen filmben nem néznék meg.
Az egész film értelmetlen, ostoba baromság, béna szereplõkkel, béna, indokolatlan jelenetekkel, ronda díszlettel és még rondább sminkekkel, gagyi jelmezekkel, a vágás is trágya, egyszerûen gáz az egész. Nem magyaráznak meg semmit, senkirõl-semmirõl nem kapunk semmi infót, csak történnek a dolgok összevissza és kész. A zenérõl és a hangeffektekrõl felesleges bármit mondani.
Gagyi kategóriában azért értékelhetetlen, mert ezt a szemetet látszólag komolyan vették, akik csinálták, és komolyan ijesztõnek szánták...
Az utolsó 5 percben már szívbõl kívántam, hogy mind a három csajt ölje meg a parázsgallydémon, és maradjanak már kussban. Tudom, hogy minden horrorba kell egy buta pi**a, aki mindent elcsesz, és halálosan idegesítõ, na de rögtön három? Kicsit túlzás volt.
A vihart egyébként nagyon hiányoltam, ha már azzal indult a film, hogy a haaatalmaas vihar miatt el lesznek zárva a külvilágtól, akkor legalább egy kis esõ eshetett volna, vagy valami... ehelyett a film utolsó 5 percében minden elõzmény nélkül lecsapott egy picike villám. Majd úgy gyõzték le a parázsgallydémont, hogy reggel a felkelõ Nap fényétõl kigyulladt. Zseniális...
Egyszer nézhetõ, annak aki nagyon türelmes, és éppen nagyon unatkozik, és mindegy neki, mit néz. Nálam ez 1/10, szánalmas.
a bal mellsõ lábam 2016 ápr. 30. - 23:50:13 Előzmény Killbox
(8/17)
Mármint úgy érted, vallatni lehetett volna vele?
:DDDD
1aniko 2016 ápr. 18. - 21:46:59
(7/17)
wtf? Agyamra ment: "Emma,Emmaaaa,Emmaaaaaaaaaa!!??"
Ááá,soha többet
1/10
Felixx Nicole 2016 ápr. 04. - 02:49:26 1/10
(6/17)
Ennyire borzalmas Zs kategóriás szörnyûséget még nem láttam. Talán ez az elsõ film amit inkább kikapcsoltam, minthogy végignéztem volna. 1/10
3/10
Killbox 2016 márc. 15. - 10:57:31 3/10 Előzmény olahmiki1959
(5/17)
Nos,megnéztem.
Roppant idegesítõ egy film.
A legnagyobb baj az,hogy próbálta komolyan venni magát.
Nem kellett volna.
Az Emmát keresõ lány alakításával államtitkokat lehetett volna megtudni hidegháborús kémektõl,persze ha a film akkor már létezett volna.
Azért adtam rá 3 pontot. Deborah Ungert mindig jó látni.:-P
a bal mellsõ lábam 2016 márc. 12. - 23:30:34
(4/17)
Érdemi hozzászólás nincs, a két szavazat alapján kapott 9 pont és az IMDB 3,5 pontja között feszül némi ellentmondás a számomra.
Nos, a 3,5 pont a porton akár 5,0 is lehet, de több nemigen. C filmnél nem nagyon lehet jobb. Teszek egy kísérletet, aztán jövünk vissza. :)
olahmiki1959 2016 márc. 12. - 18:23:06
(3/17)
Kösz az infót. Lehet, hogy ez a magyarázat.
3/10
Killbox 2016 márc. 12. - 18:05:54 3/10 Előzmény olahmiki1959
(2/17)
2015-ös.
Talán még nem volt adásban.:-)
olahmiki1959 2016 márc. 12. - 00:35:56
(1/17)
Júúúj!
Mindig rossz elõérzetem van akkor, amikor még senki nem szólt hozzá egy filmhez...