adamnagysweetmovie 2012 márc. 31. - 13:35:15
(292/412)
Az akkori kor történelmi normái alapján érdemes õt megítélni.
Az a baj, és ez Attilától hót független, hogy a mai árpádsávosok még mindig kb. az ókori normák szerint gondolkodnak, holott 1500 éves jog- és társadalomfejlõdés ment azóta végbe.
1/10
ötödik elem 2012 márc. 31. - 13:23:55 1/10
(291/412)
Sajnos akkor csalódni fogsz. Itt is ugyanolyan barbárnak állítják be, mint ahogy azt sok helyen tanítják róla, pedig kora legnagyobb hadvezére volt. Dehát az irigység és bosszúvágy mindenre képes. Egyébként érdekes, amikor olasz barátom meghívására Velencében töltöttem pár napot, Õ elvitt arra a helyre, ahogy Atilla trónja áll és lelkesen magyarázta, hogy mit látok. Pedig az olaszoknak kevés okuk lenne büszkének lenni rá, hiszen Atilla rombolta földig Velence elõdjét, Aquileia-t.
1/10
ötödik elem 2012 márc. 31. - 13:18:06 1/10
(290/412)
Egyetértek. Ami pedig még elszomorít, hogy az emberek jelentõs hányada - a magyarok is! -ilyen filmek alapján alkot képet egyik Nagykirályunkról. Több kárt okoz, mint hasznot.
1/10
tvp 2012 márc. 31. - 13:14:19 1/10
(289/412)
Irtó ócska film, nem ajánlom senkinek. Annyi köze van az igazi Attilához, mint Makónak Jeruzsálemhez.
9/10
greghouse 2012 márc. 31. - 11:44:09 9/10 Előzmény buncow
(288/412)
A Trója úgy sz*r ahogy van, film szempontból, a lányok nyilván összepisilik magukat ha meglátják Brad Pittet, és senki nem kérdezi meg, hogy tûnik el tízezer hajó egyik snittrõl a másikra, vagy hogy miért a hónalj epillálás a legnagyobb gondjuk (nyilván) a katonáknak, vagy hogy miért frissen borotvált mindenki, vagy hogy miért nem öregszik senki tíz év alatt, sorolhatnám, a Trója nem mérce. A trója egy rakás trágya, egy mozgó, beszélõ Brad Pitt poszter, semmi több. Nem érdekel hány oszkárt kapott, az egy poszter.
9/10
greghouse 2012 márc. 31. - 11:41:22 9/10 Előzmény Gabriella54
(287/412)
Én még nem láttam, és abszolút elõitélet-mentesen fogom megnézni. Azt tudom az amerikai és angol barátaimtól, hogy az õ neveltetésükben Attila kb. Dzsingisz Kánnal van egy csoportban, egy vérengzõ tömeggyilkos, Hitlerrel is egy csoportba sorolják. A mai magyar történetírásnak picit árnyaltabb a felfogása (az enyém is). Nagyon kíváncsi vagyok, mít akarnak mondani Attiláról. (Amikor a születendõ fiamat Attilának akartuk kereszteltetni, angol barátaim nevettek, és nem vették komolyan, olyanokkal viccelõdtek, hogy "nem mondod komolyan, Attila the Hun, az olyan, mint Hitler, a Führer, mondták.) Ez a kép él ott. Ezért vagyok kíváncsi, mit mond a film. Aki már látta, estig ne rontsa el az izgalmamat. Kösz.
1/10
Gabriella54 2012 márc. 29. - 10:51:54 1/10
(286/412)
Éppen azért, mert Hollywood-ban készült, némiképp nagyobb költségvetásük volt arra, hogy kiküszöböljék az esetleget hiányosságokat, pontatlanságokat.

Gerard Butler-nek pedig megmondhatnák, hogy nem tud mindent és mindenkit eljátszani. Totál gáz volt a pasi!
buncow 2011 dec. 06. - 13:50:09 Előzmény Sleeper
(285/412)
A Trójában még repülõ is van, mit akarsz:D Amúgy is, ez gondolom egy viszonylag kis költségvetésû film lehetett a téma nagyságához képest, ez sikerült, ez kell szeretni...A mi Franco Nero-s Honfoglalásunk sem volt éppen a toppon, mit vársz Hollywood-tól?
4/10
Sleeper 2011 nov. 21. - 22:37:55 4/10
(284/412)
Hát gyerekek...ennek a filmnek nem sok köze van ahhoz, amirõl szólnia kéne.
Tudom h csak egy film, és ennél fogva elég tág keretek között mozoghat a történelmi hûség - de azért ez túltesz.
Mi lenne, ha hálivúd végre kezébe venne egy rómaiakról irt, vagy népvándorlás koráról kiadott történelemkönyvet, és egyszer az életben végre elolvasná...?

Nekem amugy is megfekszi a gyomromat a történelem ilyen volumenû átirása, a rokoni kapcsolatok elferditése, a Gladiátortól kifejezetten kivoltam, de itt adódnak más problémák is. A pannon nõ (vagy kicsoda) kezébe kerülõ 19.századi macheta éppugy ledöbbentett, mint anno az Arthur királyban a 4.századi szászok, akik számszeríjakkal hadonásztak...

Szóval a kosztümözés, ha lehet igy hivni, botrányos. Történelmi vonalvezetés? Nulla. Csak a neve Attila, minden más jóformán fars. De akkor meg adhattak volna más nevet is nyugodtan a filmnek.
Igazából semmit nem tudunk meg az égvilágon a hunokról, el van kapkodva és teletüzdelve "apa halála" klisékkel - a statiszták létszáma valahogy a nagyobb csatáknál és népmozgásoknál sem emelkedik 30 fõ felé, igy pedig elég nehéz visszaadni a film lényegét, hogy hogyan válik egy ember egy ekkora népvándorlást elõidézõ törzsszövetség kiemelkedõ uralkodójává...

Ime, ez van mikor tehetéges keleteu-i rendezõk és filmesek megpróbálnak vmi nagyvolumenû , amerikában is eladható filmet gyártani...az eredmény: egy eladhatatlan tucat-valami, ami nem kell sem itthon igazán, sem hollywoodban senkinek...

Nálam 10/4, de csak a Butler gyerek miatt, mert nagyon megkedveltem a Törvénytisztelõben meg a P.S. I love you-ban:)
mikloss11 2011 jún. 25. - 17:15:38 Előzmény fredi60
(283/412)
A film amúgy jó, de szerintem is hányadék volt a kosztümõzés.
8/10
kenee 2011 jún. 03. - 00:23:54 8/10 Előzmény fredi60
(282/412)
végre valaki, aki nem isteníti a 300-at :D
fredi60 2011 febr. 17. - 12:47:03
(281/412)
Ruházat? Nézd meg a "300" címû okádékot. Ahogy ott a perzsákat ábrázolják a mindent tudó amcsi "szakértõk".
Yorgos 2011 febr. 17. - 00:26:03 Előzmény bigcroker
(280/412)
Továbbá az itt felvonultatott ruházattal sem vagyok megbékülve, ugyanis az egy szedett-vedett éhenkórász népség benyomását próbálja kelteni, ami nem hogy tévedés, hanem egyenesen sértés. És nemcsak a hunokra nézve, de az összes pusztai népre! Gondoljunk csak a keleti kosztümös filmekre, amelyekbõl egyértelmûen kiderül, hogy milyen magasfokú és kifinomult esztétikai érzékkel rendelkeztek az õsök, de a korabeli sírok tartalma is ezt bizonyítja a Nagyfaltól eddig.
bigcroker 2011 febr. 13. - 00:54:26
(279/412)
na meg ahogy a kardot megtalálja........., pont ott a földben, semmi rozsda, talán kóracél vagy mi a fene
bosszantanak ezek a bakik, és van belõlük bõven. remélem nem veszem el másnak a kedvét :)
bigcroker 2011 febr. 13. - 00:38:05
(278/412)
egy ilyen "monumentális" filmtõl többet vártam. azt gondoltam precízebben meg lesz csinálva, de sok részlet el volt nagyolva. a csata jelenetek nagyon szegényesek, számban és tudásban egyaránt. nem volt egy rendes szakértõ aki megmondta volna melyi fegyvert hogyan kell használni? egyszer láttam a szombathelyi hagyományõrzó római légiósokat egy bemutatón, hát azok megették volna ezeket a "rómaiakat" desszertként. olyan falat csináltak vezényszóra a pajzsokból, hogy azon nem volt 1mm rés sem, de nem is lehetett mert lõtték õket valódi nyilakkal. ezek meg a filmben álltak ott bambán, oszt potyogtak jobbra-balra a gyatra "nyílzáporban".
alább említettétek a Tróját, na az meg volt csinálva látványosan (talán egy kicsit túlzottan is), sokkal igényesebben
10/10
Rebbeka 2011 febr. 09. - 09:49:33 10/10 Előzmény greghouse
(277/412)
Irasodnak par szavabol ugy erzem, jo lehet a lanyodnak lenni. Ha orokbefogadast tervezel akkor jelentkezo vagyok.
fredi60 2011 jan. 24. - 15:41:15
(276/412)
Hun van az a hun? :)
jollyjoker 2011 jan. 24. - 15:31:56
(275/412)
Igen, van rá mód. Keressen valaki egy hunt, és szerét ejtjük a genetikai vizsgálódásnak.
Hé, van itt egy hun?
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 23. - 22:06:01
(274/412)
A svájci "Hun Völgy"-ben kéne kutakodni.
http://mek.niif.hu/01500/01522/html/

Ma már van mód, hogy genetikailag utána járjunk rokonsági kérdésnek.
drabál 2011 jan. 23. - 20:23:11
(273/412)
Napersze partusi herceg volt nem zsidó:D Gravest ismerem ,aki egy jó regényíró pl,de manapság minden hülyeségre lehet irodalmat találni.Kb olyan megalapozottak, mint az EZO TV mûsorai.Azt meg nem tagadhatod ,hogy az agyament szélsõjobbosok vannak kikeményítve azzal ,hogy minden jó eredete magyar,és minden ami rossz az meg zsidó stb.."Ha avilág Isten kalapja ,Magyarország abokréta rajta" stb stb