Téma: Átutazók

9/10
xandixabi 2013 márc. 08. - 09:33:34 9/10
(5/25)
Pár éve jártam legutóbb a Vígben, akkor egymás után több darabban csalódtam, kicsit megfáradtnak tûntek. Gondoltam ez az újdonság jó alkalom a visszatérésre. Tényleg az volt. Szórakoztat, de van mondanivalója. Vígjátéknak nem nevezném, ez inkább dráma, de erre a "vígjáték nyolc temetésben" besorolás már elõre utal. Egyeseknek talán néhol kicsit közönségesnek tûnhet, de hát van ez így a való világban is, különösen azon emberek való világában, akikrõl a darab szól. Ezen kár fanyalogni (és 20 perc után távozni)... szerintem meg nem lenne hiteles ezek nélkül. Ha meg némely szereplõben épp magadra ismersz, akkor nem kell mindjárt kirohanni a a színházból :). A fiatalok közül a legjobb Fesztbaum Béla, az örökifjak közül pedig természetesen Törõcsik Mari, aki itt egy különleges és szeretnivaló szerepet kapott. Abban biztos vagyok, hogy a darab nem fog mindenkinek tetszeni, megosztó lesz, de végre valami friss, ropogós. Gratula a csapatnak!
10/10
deddie70 2013 márc. 07. - 21:52:49 10/10
(4/25)
Ma láttam, és azt gondolom, hogy az utóbbi idõk legjobb darabja...nem csak a Vígben!
Érdekes, hogy van aki hazament 20 perc után, én az elõadás végén is telt házat láttam és hosszú vastapsot hallottam...de úgy látszik az elégedett nagy többség nem fórumozik...(egyelõre).
Persze az egész darabban van egy nagy szembeköpés a megkeseredett, irigy embereknek. Úgy látszik máris talált.
Gratulálok a rendezésért és a szereplõknek is külön-külön...és felállva egy nagy fõhajtás Törõcsik Marinak, aki szöveg nélkül is felejthetetlent nyújtott.
Mindenkinek nagyon ajánlom, aki igazi, mély tartalmú és mégis szórakoztató darabot szeretne látni!
gl gnes 2013 márc. 07. - 20:45:09
(3/25)
bevallom ma mentünk megnézni,de az elsõ 20 perc után eljöttünk...vélemény: BORZASZTÓ !!!!
3/10
Minnesaenger 2013 márc. 07. - 14:07:29 3/10 Előzmény prentin
(2/25)
Láttam. Alig vártam már, hogy vége legyen. Lehet, hogy nagy nevek vannak benne, de egyáltalán nem tetszett. Egyrészt nem komédia szerintem, hanem inkább realista drámaepizódokból áll, másrészt nagyon a levegõben a darab "mindenki elmegy" sötét hangulata, ezért némileg becsapva érzem magam. Én ugyanis szórakozni vagy legalábbis kikapcsolódni szerettem volna, ehelyett pedig rettenetesen feszült lettem a végére. Nyilván ez egyéni, másnak talán más a benyomása. Ha már a kapcsolatokról szólna, sajnáltam minden percét, amit nem otthon töltöttem mondjuk a családommal egy jót kártyázva.
prentin 2013 febr. 13. - 15:00:08
(1/25)
Látta valaki? Vélemény?