9/10
offtopic
Edmond Dantes 2015 febr. 18. - 11:25:58 9/10 Előzmény tortura
(60/80)
off
Jaaaj, hát!
Az elõzõ életébõl hozta õ maga:
http://forum.port.hu/profile.php?mode=viewprofile&user_id=545361
csak mire ideért, fiatalodott 6 évet...folytassam?
offtopic
tortura 2015 febr. 15. - 14:39:27
(59/80)
Atyaég, ezt a förtelmet hol olvastad? Csak kíváncsi lennék, ki adja a nevét egy ilyen íráshoz.
jetdrive 2015 febr. 07. - 17:40:50
(58/80)
Nem volt kedvem végignézni. Kiváló játék, remek színészek, de vontatott, kellemetlen hangulatú, és már nem érdekel a más nyomora. Ja, hogy ilyen az élet?! Akkor elég abból egy löket.
9/10
sanderb 2015 jan. 19. - 12:48:44 9/10
(57/80)
Számomra a legnagyobb erénye a filmnek, hogy minõségi szerepekkel ajándékozza meg a szereplõ színésznõket. A minõség alatt a karakterek összetettségét, mozgását, fejlõdését értem. Továbbá kiemelem a dialógusokat, monológokat is, mert ezek is kifejezetten élvezetesek, színvonalasak a mûben. Mint film ( mert hogy eredetileg színdarab), nekem kifejezetten tetszett, ha akarom, remek vasárnap délutáni kikapcsolódást nyújtott. Az értékelés nem teljes, lehet még sok mindent minõsíteni ebben a filmben. 10/9
tortura 2015 jan. 13. - 18:02:19 Előzmény Monte Cristo
(56/80)
Igen, mindenhol, ahol ezen a nicken jelenek meg, azt hiszik, hogy a film miatt van, pedig nem. Más a kútfõ...
Egyébként én is láttam, igaz már régebben, jó film volt.
Ez viszont nem tetszett, de nem baj.
tortura 2015 jan. 13. - 18:00:45 Előzmény kisbogáncs
(55/80)
OK. Nem is vettem zokon, csak megjegyeztem.
6/10
kisbogáncs 2015 jan. 09. - 17:18:51 6/10
(54/80)
jaja,véletlenül válaszoltam neked,szimplán akartam írni kommentet :)
Monte Cristo 2015 jan. 09. - 16:36:40 Előzmény tortura
(53/80)
OFF
Nem akarok más helyett válaszolni, csak tippelek: a nickedre célozhat, sztem te is láttad a filmet:
http://www.port.hu/tortura_misery/pls/w/films.film_page?i_film_id=41189
Príma film, szédületes alakítás...Oscar.

ON
Nem vagyok egy primer Vígszínház-fan, de itt két olyan filmrõl folyik az eszmecsere, amik a Vígben mennek és tényleg nagyszerû produkciók, mind2t láttam. (Születésnap = Az ünnep ott)
tortura 2015 jan. 09. - 15:40:26 Előzmény kisbogáncs
(52/80)
Nagyjából ugyanezt írtam én is....
6/10
kisbogáncs 2015 jan. 05. - 16:36:08 6/10 Előzmény Sadenal
(51/80)
Egyetértek, a Születésnap sokkal jobb és durvább is:)
6/10
kisbogáncs 2015 jan. 05. - 16:34:12 6/10 Előzmény tortura
(50/80)
hát..nekem sajnos nem jött be ez a film,pedig szeretem a drámákat. túl sok és mégis kevés..és ez tényleg igaz Meryl Streep játékára is,akit egyébként imádok,de itt valahogy nem hozta magát. Az általam kevésbé kedvelt Julia Roberts szerintem itt túlszárnyalta konkrétan. Lehet,hogy a forgatókönyvvel is volt bajom,a cselekmény vezetésével, de olyan összevisszaságot éreztem. Értettem a lényegét,és durva a sztori, a dráma mégsem jött át. Szerintem túl sok volt a szereplõ, feleslegesnek találtam ennyi családtagot:) Ráadásul mintha elfelejtették volna befejezni. Tudom,néha a fantáziára kell bízni,de itt nekem ez hiányzott. Pozitívum az operatõri munka,sok kép jó volt benne. Szóval nekem ez csak egy erõs 5-ös.
pihes 2015 jan. 05. - 16:01:24
(49/80)
Jó szereplõválogatás, hiteles alakítások. Egyik dologból, következik a másik. Nem volt rossz.
Túl van ez a film értékelve.
tortura 2014 dec. 30. - 15:52:32 Előzmény Nagy1A
(48/80)
Sajnálom, de nem értem a kérdést. Biztos bennem van a hiba.
7/10
Sadenal 2014 dec. 30. - 01:59:25 7/10
(47/80)
Nekem néhol kicsit soknak tûnt Streep játéka és emiatt maga a dráma is sok volt olykor, holott imádom az ilyen kamaradráma filmeket. A szereplõk remekek voltak, de ha családi perpatvar akkor a Titkok és hazugságok meg a Születésnap veri ezt a filmet. Nálam.


7/10
10/10
swadarshan 2014 dec. 27. - 10:58:59 10/10
(46/80)
nem tudom hogy korosztalyos lenne a film. talan. elhiszem hogy jo a szinhazi darab, de a film az egy teljesen mas kategoria. hihetetlenul ritka az olyan tokeletes film mint ez is. amiben minden rendben van es minden a helyen. a rendezes, a forgatokonyv, a kepek, a diszlet, a szineszek, a szinjatek es az osszes tobbi reszlet, minden.
amirol szol a film az a valo elet, es ugy velem van egy erdekes szal benne, amitol sokak szamara visszataszitova valik: ez az oszinteseg es a takargatas/hazudozas utkozesei.
ez pontosan az amivel az emberiseg ma kuzd a vilagban mindenhol, en legalabbis azt tapasztalom, hogy amikor az oszintesegre kerul sor, akkor az emberek leggyakrabban vedekezni, "vissza"tamadni, menekulni (stb) kezdenek.
az az oszinteseg, amiben felvallalom onmagamat, a gondolataimat es az erzeseimet, mindazt aki es ami vagyok, leplozetlenul - na ez manapsag nem eppen egy tarsadalmilag elfogadott viselkedes minta... ezert tudom megerteni hogy sokaknak nem tetszett az amirol a film szol.
en remekul szorakoztam, elhiszem hogy a szinhazi darabot meg viccesebbre csinaltak, de szamomra a film is tele volt mulatsaggal, jokat nevettem mikozben teljesen eletszeru jeleneteket lattam, egyaltalan nem talaltam elgondolkodtatonak (de talan megertem ha mas szamara az volt), nem volt vontatott sem a film, teljesen magaval ragadott, eszre sem vettem hogy eltelt tobb mint 2 ora, csak akkor dobbentem ra amiutan vege lett a filmnek...
hatarozottan felemelo volt.

elnezest hogy hosszura nyujtom, az elozo hozzaszolasok miatt van. erdekesnek talaltam hogy tobbek szerint a foszereplo anya karakter egyesek szerint el volt tulozva, szerintem ok meg nem talalkoztak eletukben drog fuggovel, aki raadasul harom felnott lany anyja, aki megprobalt mindent jobban csinalni mint ahogy azt a sajat szuleitol tanulta, de rajott hogy nem sikerult semmi es magaramaradt. szerintem semmi tulzas nem volt az alakitasban sem, es nekem maga a szerep is tetszett nagyon. az is furcsa volt meg, hogy akik elcseszettnek ertekeltek az anyat, mintha tudomast sem vettek volna arrol az apro momentumrol, amikor betekintest kaptunk az o hajdani gyerekkoraba...

hat az biztos hogy izlesek es pofonok. en egyaltalan nem ajanlanam ezt a filmet mindenkinek. mint a pelda is mutatja, sokakat messzire uldozne az ilyesmi, ettol meg nalam 10 pontos ritka film.
Nagy1A 2014 dec. 25. - 19:10:41 Előzmény tortura
(45/80)
Csak nem Kathy Bates inspiráció?
tortura 2014 dec. 15. - 17:58:19
(44/80)
Érdekes, amit írsz. Én viszont kedvelem Julia Robertset. Sõt, a régi filmjeinek kifejezetten nagy rajongója vagyok. Az "újabb" filmjei viszont nem nagyon tetszenek (értem ezalatt az utóbbi tíz évet). Engem az sem zavar, hogy szexszimbólumnak állítják be, mert szerintem egy nagyon vonzó nõ. Nem tökéletes, de nem is baj, van egy kisugárzása, és nem egy tucatáru (szõke, nagymellû, stb.) Kedvenc filmjeim tõle a Pretty Woman (kockáról kockára tudom), az Egy ágyban az ellenséggel és a Sztárom a párom. Érdekes, hogy pont az Oscar díjjal jutalmazott filmje nem tetszett.
Meryl Streep pedig ha már semmit sem csinálna életében, akkor is belopta magát a szívembe a Szív hídjaival és a Kramer kontra Kramerrel.
Nagy1A 2014 dec. 14. - 12:55:32 Előzmény tortura
(43/80)
Az, hogy a Bigpapa mit írt, nem oszt, nem szoroz, érdektelen a véleménye annak aki " kötegszik " és ezt többször is leírja, egyébként is röhejes amit összehord. Azt nem igen hiszem, hogy a szindarab nagyon verné a filmet, de lehet......nem láttam, de azért tapasztalatból tudom, hogy egy jó filmet, még az élõ szinpad varázsa sem igen tudja megverni, nagyon jó színház, rendezõ és színész kell ahhoz. A film sokkal nagyobb lehetõségekkel rendelkezik, nehéz mondjuk egy igen jó rendezõvel, szinészekkel, jó költségvetéssel készített filmet megverni.....de hát ez örök vita kérdése volt eddig is. Én a film mellett teszem le a voksomat. Ez a film, pedig igazán jó volt, hogy M.S. sok volt-e......hát.....lehet, de nagy volt!! Talán az Õ játéka volt inkább szinpadias, a többiek valóban életszerûbbek voltak, J.R. pedig egyenesen tökéletes volt itt (mellékesen nem vagyok a rajongója, mert ki nem állom, ahogy szexsszimbólumot csináltak belõle, a bátyja férfinak egy klasszissal jobb, mint Õ nõnek, szerintem.) Ez a film pedig nagyon jó, de korosztályos, inkább a felsõbb korosztály számára javasolt.
tortura 2014 dec. 08. - 17:15:42 Előzmény Anditos
(42/80)
Igen, én is úgy éreztem, hogy Meryl S. idõnként sok. A kevesebb néha több lenne.
Nekem egyébként nem tetszett. Nem azért, mert dráma. Tudtam, mire számíthatok. Ennél sokkal szomorúbb, kegyetlenebb filmek is tetszettek már. Nem tudom konkrétan megfogalmazni, mi a bajom a filmmel. Talán az, hogy úgy éreztem, nem vezet sehová az egész. Nincs megoldás, nincs kiút. Mindenki öli egymást. Senki nem gyakorol önvizsgálatot. A legellenszenvesebb karakter a rákos nõé volt. Tkp. nem is csoda, hogy a gyerekei nem látogatták. Gondolom, szerettek volna egy kis nyugalmat az életükben.
Bigpapa írja: 'Eleve, Magyarországon minden 4. család ilyen borzalom! Alkoholista szinte minden 4.-5. családban van. " Igen, ez talán igaz. De ebben a filmben nem az okozta véleményem szerint a legnagyobb családi problémát, hogy a pali alkesz volt.
SPOILER LEHET!!! Sõt, ez eltörpült a többi gond mellett. (arról nem is beszélve, hogy elég hamar "kiszáll" a sztoriból) Van egy szekánt anya, a lányainak is mind van valami nyavalyája. Egyiknek lelép a férje, a másik az unokatesóját szereti, a harmadik egy idióta drogfüggõ, félrelépõ pedofillal jár. A nagynénitõl szintén kirázott a hideg. A legszimpatikusabb a Chris Cooper által alakított figura volt meg az indián csaj.
Egy szó mint száz, még egyszer tutira nem nézem meg.
10/10
Attlas 2014 dec. 03. - 22:37:44 10/10
(41/80)
Ez a film inkább érdemelt volna 8 Oszkárt, mintsem a Titanic.