Téma: Aura

sceid 2014 szept. 30. - 04:56:02
(11/11)
Zseniális rendezés és képek. Valahogy a Fargo ugrott be utána, ha jól emlékszem rá, hasonló hangulata volt, és a két történet között is szerintem akad néhány párhuzam.

Ja és az elején eléggé meglepõdtem a magyar szavakon a múzeumban =) (eredeti hanggal néztem persze)
6/10
NADALFAN 2013 dec. 02. - 23:09:03 6/10 Előzmény stomachh
(10/11)
ezzel egyetértek, egyedi melankólikus hangulatú, aztán átmegy egy spagetti westernbe, nem is nagyon értelmezhetõ a cselekmények folyamata , a rendezõnek talán ez is volt a célja. kedvelem az ehhez hasonló egyedi alkotásokat de ez mégsem jött át teljesen. 6/10 -nálam is.
9/10
sanderb 2011 dec. 13. - 12:13:07 9/10
(9/11)
Amit Ricardo Darín nyújtott alakítást ebben a filmben, annak minden percét élveztem. A másik, ami megragadott: a forgatókönyv egyedisége. Egy film, amilyen nem köszön vissza minden dvd-tokból, az tuti! Hajrá európai filmek, hajrá spanyolok! 10/9
6/10
stomachh 2011 nov. 12. - 14:34:43 6/10
(8/11)
Melankolikus hangulatú krimi. A film elsõ fele számomra vontatott volt, már úgy voltam vele, hogy befejezem. Szerencsére nem tettem, a film második fele nagyon jó volt, kézzelfogható "nyers" hétköznapi karakterek, és végre megindult a cselekmény is.
Hasraesve nem vagyok a filmtõl, ráadásul ez a 134 perc nagyon hosszú. 6-7 pont között van a film, a vontatottsága miatt legyen inkább 6/10.
8/10
Easy Rider 2009 febr. 18. - 22:45:22 8/10 Előzmény yippikaya
(7/11)
épp ma néztem meg az Aurát. majdnem egy éve ott volt a film a gépemen, csak most került rá sor valahogy. mindig is vonzottak az egzotikus országokból származó filmek, így eleve pozitívan álltam hozzá. alapból jókat mondtak róla, s nem is kellett csalódnom. Darin szuggesztív játéka lebilincselõ. (a rendkívüli memóriával megáldott, gyorsan rögtönzõ, - külsõleg viszont egy tutyimutyi figurának tetszõ - állatpreparátorral van dolgunk...) a többi szereplõ is jól teljesít. a zene passzol a címhez, az epileptikus rohamokhoz, a környezethez. bármennyire is rideg a vidék, de valahogy kedvem támadt ellátogatni oda. (fura, hogy Argentínáról az emberek jó részének a dzsungel vagy maximum a füves pampák ugranak be. itt meg a film jó része fenyvesekkel tagolt "õserdõben" játszódik.)
ráadásul a szinkron is jól sikerült, már amennyit beszélnek a filmben.
8/10-et adok neki. remek darab. és többször is megnézhetõ (ez sajna napjainkban egyre kevesebb filmmel kapcsolatban mondható el...)
9/10
yippikaya 2009 febr. 18. - 15:08:31 9/10
(6/11)
Csatlakozom az elõttem szólókhoz,szerintem is egy zseniális film. Hihetetlen hangulata van,gyönyörû a zenéje és remek képeket vonultat fel. Az epilepsziás rohamokat félelmetesen szépen mutatták be.De a legnagyobb erénye szerintem a színészi játék,olyan hihetõek lettek ezek a hétköznapi karakterek,hogy csak na. Pazar film.
offtopic
kevinspéci 2008 szept. 20. - 12:32:24 Előzmény Manchester Utd.
(5/11)
Nem hiszem, hogy csalódnál benne. Csodálatos film. És érthetõ.
Manchester Utd. 2008 szept. 19. - 10:44:55
(4/11)
Szombaton megyek vidékre szüreti mulatságra, de este hazajövök, ha idõben hazaérek, megnézem ezt a filmet, kíváncsivá tettetek, mert Lynch filmjei csalódást okoztak, viszot ha ez hangulatilag is olyan és még érthetõ is, akkor jó lehet.
8/10
efes 2008 máj. 10. - 14:41:47 8/10
(3/11)
Furcsa, lebegõs, melankolikus hangulatú film a tragikusan korán elhunyt nagyreményû argentin filmrendezõtõl, Bielinskytõl. Mûfajilag thriller, vagy krimi lenne, de leginkább mégis David Lynch újabb filmjeihez rokonítanám ezt a filmet. Az Aura azonban mentes a Lynch-féle szürreális blöfföktõl, l'art pour l'art ködsejtelemtõl, viszont Bielinsky legalább annyi transzcendenciával tölti meg a jól ismert mûfajt, mint Lynch papi. És van még valami, ami jóval magasabbra helyezi nálam ezt a filmet, mondjuk a Mullholland Drive-nál, az a kompakt, szigorú logikával felépített cselekmény/forgatókönyv. Mégis, mivel Lynch összehasonlíthatatlanabbul nagyobb publicitást harcolt ki magának, hozzá kell viszonyítanom. De az Aura (és Bielinsky) Lynchnél egy magasabb minõséget képvisel.
boogeymanjoe 2007 jan. 12. - 00:07:48 Előzmény ryood
(2/11)
Mindenféleképpen nézd meg A kilenc királynõt, rendezésileg és témailag is nagyon jó!
Én meg már alig várom, hogy megnézhessem az Aurát!
10/10
ryood 2006 dec. 31. - 23:28:46 10/10
(1/11)
hát ez számomra az év egyik meglepetésfilmje volt! egyszerûen tökéletes az egész, de a legjobb az ricardo darin! az év egyik legjobb mozija! alig várom, hogy megnézhessem a kilenc királynõt! kár, hogy ilyen fiatalon eltavozott bielinsky...