6/10
.Nikol. 2021 ápr. 16. - 08:29:45 6/10 Előzmény György Kádár
(60/80)
Egyetértek!
1/10
Andrea4378638467587 2021 márc. 03. - 15:07:42 1/10
(59/80)
Életszerű, hogy az aggódó hozzátartozó kérdésére azt feleli az orvos, hogy "az ember képtelen megérinteni a saját orrát a nyelvével, de ezenkívül bármi megtörténhet vele". Utána a nő a visszapillantó tükörben meg is próbálja.
"Nem ő nagypapád!" "Mi vaaan?" kérdezi mély átéléssel a fiú.
A szadista jelenetnél lezártam.
10/10
offtopic
luci87 2021 jan. 06. - 17:41:52 10/10 Előzmény kambekk
(58/80)
Mondjuk ezen én is gondolkoztam, h fiatalon szült a 2 barátnő, max 20 év lehet közöttük, a gyerekekkel. Tóth Ildikó hasonló korú mint én, 53 körüli. Tehát a koranal egy jó 10 évvel idősebb karaktert játszik. Vagy T. M. nagyon idős hozzá képest..
10/10
luci87 2021 jan. 06. - 16:05:39 10/10 Előzmény György Kádár
(57/80)
Cserhalmi a szomszéd volt,aki megtalálta Máriát,mikor rosszul lett,Monori Lili a postasno volt!
Amúgy nem értek egyet,de a te véleményed nem az enyém!Én többször is megnéztem,nagyon megindító film,most is azt mondom!Törőcsik Mari,de a többiek is nagyon jól játszanak benne!Sokat lendit a filmen,ha feliratos verziót nézünk!
György Kádár 2020 szept. 20. - 02:40:10 Előzmény mummy1
(56/80)
És Cserhalmi György, Monori Lili? Nekik mi volt a szerepük?
György Kádár 2020 szept. 20. - 02:38:43
(55/80)
Tipikus látványos, unalmas európai film. 12 egy tucat. Az egész nem szól semmiről, csak arról, hogy amelyik ország adott hozzá pénzt, annak a színészei játsszanak benne.
A rendező semmit nem ábrázol hitelesen, mindent bemondásra kell elhinnünk neki.

A legfájóbban az eredetiség hiányzik a filmből. Közhelyes történet bántóan közhelyes megformálása.
Sok hűhó semmiért.
tortura 2020 szept. 15. - 17:02:35
(54/80)
Hát igen, feliratozhatták volna az idegen nyelvű dialógusokat, hisz nem mindenki perfekt nyomja az angolt, oroszt, németet. Nekem leginkább ez utóbbival volt problémám, mert már mindent elfelejtettem, amit valaha is tudtam németül.
Megindító film, az biztos. Törőcsik Franciska nagyon szép és tehetséges színésznő, szerintem még fogunk hallani felőle. Én először a BUÉK-ban láttam, ott teljesen más karaktere volt, de mindegyiket jól hozta. Tóth Ildikót meg nem kell bemutatni senkinek.
10/10
NADAL14 2020 ápr. 16. - 19:58:01 10/10
(53/80)
tökéletes filmlmény ,hab a tortán hogy magyar alkotás . örömteli....
8/10
cyrrusz 2019 dec. 02. - 11:19:01 8/10
(52/80)
Megrázó filmalkotás, a két Törőcsik fantasztikus benne. A lezáró jelenet szerintem egyértelmű: ő igenis a postásnő, akit már láttunk, Máriát keresi egy újabb levéllel, ami talán Annától érkezett, de már későn...
7/10
sexykex 2019 szept. 07. - 18:47:58 7/10
(51/80)
Mészáros Márta nagyon ért a nők nyelvén. Talán azért, mert ő is nő? Úgy érzem a kérdés jogos. Kiválóan dokumentálja a nők vágyait, érzéseit és kiválóan mozgatja a színészeit. Olyan dolgokat hoz ki belőlük, ami még vagy már nincs is bennük. Elsősorban a női színészek brillíroztak, valószínűleg rájuk figyelt jobban. Talán azért, mert ő is nő? Vagy azért, mert női sorsok alakulását szemlélhetjük? Úgy érzem mindkét kérdés jogos. Mari néni és Márta néni.
Mari nénit a Szent Péter esernyőjében láttam először és a Kölyökben játszott, amikor beleszerettem. (Persze akkor már 5 éves voltam.) Inkább nem sorolnám fel találkozásainkat – valószínűleg a legnagyobb élő művészünk.
Márta néni első filmjénél is a moziban ültem. Emlékszem rá? Alig-alig, pedig Kovács Kati és az Illés 15 éves koromban nagy kedvencek voltak. Később Márta néni is az lett. Egyszerűen fantasztikus, hogy 87 évesen még erre is képes, egy ilyen Északi fényre.
És akkor mért adok csak 7 pontot erre a filmre? Mert ilyen szemét vagyok! Nálam nem csak 1/10 és 10/10 létezik. A Márta néninek is és a Mari néninek is van még ettől is jobb filmje – és akkor arra mit adnék?
Geri67 2019 júl. 25. - 23:48:49 Előzmény Kodaxin
(50/80)
Bocs, Kodaxin, ezt írod: "a végső drámát sem igazán veszik észre az emberek: Azt, hogy megérkezik a lánya, nem sokkal azok után, hogy meghal". De aki a végén megérkezik Mária házához, az nem Mária eldobott Anna nevű lánya, hanem ugyanaz a postásnő, aki a film elején az orosz nyelvű levelet hozza neki Moszkvából. Visszanéztem, ugyanaz a ruha, zöld postáskabát, piros jelvény, barna bojtos sapka, keresztbevetett postástáska. Anna lánya számára nem derült ki, hogy ki volt az anyja. Legalábbis a történet alatt nem.
Amúgy nagyon jó film volt, engem is sokáig foglalkoztatni fog még.
Kodaxin 2019 máj. 26. - 22:59:17
(49/80)
Huhh..

Nem szerettem Törőcsik Marit és most sem szeretem. De amit ebben a filmben alakított, azt hiszem, ez volt "az ő szerepe". Sokkoló alkotás. Megmondom őszintén, azt sejtettem, hogy az lesz a végkifejlet, hogy nem az ő lánya a nő, de ez így, ebben a formában mégis "ütős" volt, már persze, ha ezt lehet egyáltalán így fogalmazni.

Érdemes megnézni a hozzászólásokat is.

Vannak a normális emberek, és vannak a marxisták, azok akik legszívesebben még mindig dicsőítenék azokat az elvtrásakat brüsszelben... izé, szóval, bárhol, akik lehetővé tették a niemandok számára, hogy ebben a formában "udvaroljanak" a nőknek. Mert máshogy esélyük sem lenne. Az látszik, hogy az épeszű emberek számára már ez is sok, számukra uncsi, mert nem nézni, hanem csinálni akarják. Pedig ez a film csak a felszínt karcolja. Azt a felszínt, ami alatt sokkal több van, sokkal nagyobb dráma, sokkal nagyobb tömeg, amivel ezek a borzalmak és méginkább ezek megtörténtek.

Az egész film úgy volt felépítve, hogy legyen egy unalmas rész, aztán jöjjön a gyorsítás, az, ahogy fel sem fogjuk, hogy a kitépett papír lényege nem a gyerek eltüntetése volt, hanem a gyerek életben maradása. Az, hogy egy "anyával" nőhessen fel. Az egészben talán az a legnagyobb döbbenet, hogy éppen a teljesen ártatlan anya volt az, aki meghalt a gulagon, az a nő, aki végképp teljesen ártatlan volt. Furcsa, hogy ezt senki sem emelte ki. Ahogy a végső drámát sem igazán veszik észre az emberek: Azt, hogy megérkezik a lánya, nem sokkal azok után, hogy meghal. Mert meg kellett halnia. Elmehetett, hiszen ha már kiderült a titok, akkor legalább minden kiderült, mindenki tud mindent.

Tényleg nem érti senki, hogy miért kelett a férj? Hogy miért lett ilyen az unoka? Azért barátaim, hogy észre se vegyétek A MÁSIK ártatlan nőt. Annát (Irinát), aki végképp ártatlan volt a történetben, akárcsak Edith. És nem érdekel senkit. Mintha nem is létezne. Elvégre, egy szovjet erőszak áldozata. Holott még mindig egy magar nő lánya. És nézzen most mindenki magába. Edith-et megsiratják az emberek, ezt a lányt nem. Hol az igazság?

És hogy miért nem volt mindez kibontva?

Hiszen a történet valójában csak most kezdődik. Szembenézése ennek a két nőnek azzal, hogy az anyja, apja egészen másvalaki volt, mint amit hittek. Eltekintve a jogi ügyektől, örökségektől, múlttól, ennyi idősen rájönni arra, hogy az anya, apa nem anya, nem apa, viszont van valaki, aki azt hitte, hogy az az anyja, apja, aki az ő anyja, apja - miközben az az anyja, akit ő hitt az anyjának, aki felnevelte, de már nem látja életben a lánya.

És most képzelje el mindenk iazt, hogy ez a történet egy könnyed, nyáriu esti vígjáték ahhoz képest, amit a marxizmus erre a világra trágyázott.

Sokah többé internáci marxista terrorizmust! Soha többé internácizumust, nácizmust, szélsőséges ideológiát! Nincs különbség a marxisták között, lehet az akár nemzeti (NSDAP), lehet akár nemzetek feletti (CCCP), az ideológiai diktatúrák mindig a terrrorihoz vezetnek, mert az ideológia nem kegyezlmez, kiírt mindent, ami ellen mer mondani.

Ebből kaptunk egy apró, leheletnyi ízelítőt.

Ez az a Film amit nem fogok többé megnézni.

Mert soha nem fogom elfelejteni.

Isten nyugtassa a marxisták összes áldozatát, és adjon békét és megnyugvást a még élők számára.
10/10
luci87 2019 máj. 15. - 08:32:21 10/10 Előzmény 851205
(48/80)
Én is így voltam ezzel.Jóformán semmit nem értettem, de kigugliztam egy feliratos verziót,és letöltöttem...már ne kérdezzétek honnan....De így minden érthető lett....legalább..
10/10
MaZsola_Megmondja 2019 máj. 14. - 22:51:40 10/10
(47/80)
Életszagú, borongós dráma, kicsit elnagyolt drámaisággal a háború utáni orosz megszálllás karcsú, de valós bemutatásával. Sehol egy kis sztárfilmhez illő drámai vágás, vagy penge zenei betét, sehol egy látványos kameramozgás. Inkább csak kemény állóképek, szomorú, szívbemarkoló végkifejlettel.

A származás súlytalansága szinte sokkol.
10/10
851205 2019 máj. 12. - 18:48:10 10/10 Előzmény Deodato
(46/80)
Élvezhetetlen annak,aki nem tud németül. Miért spóroltak a feliratozással?
Kuttyánszki 2019 máj. 04. - 20:50:04
(45/80)
Mária anyjának semmivel sem volt több jelenése,mint apjának, és mégis hogy' van az, hogy Czinkóczi Zsuzsát ki kellett írni a szereposztásba, Gáspár Tibort meg nem?!
9/10
Armor 2018 nov. 24. - 23:49:09 9/10
(44/80)
Gyönyörű film. Itt-ott a színészi játék talán picit merev, néha talán kicsit többet vezeti a nézőt a rendező. Maradandó, emberi, szép film. Nézzétek meg. 9/10
8/10
Deodato 2018 nov. 18. - 09:15:36 8/10
(43/80)
Valaki már említette: a Bécsben játszódó történések javarészt német nyelvű beszélgetésekben bomlanak ki, hosszú percekig németül csevegnek a szereplők, így aztán csak erős képzettársításokkal lehet kikövetkeztetni, hogy miről szól a diskurzus. Egy könnyed feliratozás segített volna...
10/10
bgergo9494 2018 nov. 14. - 22:54:16 10/10
(42/80)
Megrázó, fantasztikus film! A moziban a film végén többen is könnyes szemmel a helyükön maradtak még percekig.
10/10
hozzászólás 2018 okt. 17. - 15:40:11 10/10
(41/80)
Remekmű.