Téma: Ausztrália

9/10
sveta 2009 márc. 01. - 12:44:39 9/10
(190/330)
Csalódtam a filmben, többet vártam, fõleg a nagy hírverés miatt. Nicole Kidman nagyon kevés volt benne, Jackman sem volt nagy szám, tõle láttam ennél jobbat.
A mázli, hogy nem moziban láttam, mert most sajnálnám a mozijegy árát.
Egyszer nézhetõ, romantikus maszlag.
9/10
RobertDowneyJr 2009 febr. 28. - 17:05:37 9/10
(189/330)
Nem rég néztem meg, és nagyon jó film.
Aranyos, szép és Hugh Jackman nagyon jó benne.
Mindenki jól csinált mindent, érdekes volt nekem minden, nem unatkoztam:)
ada1 2009 febr. 28. - 17:01:44
(188/330)
sajnos nalam csak 5 percet ert meg ez a film... nem birom a szamitogeppel szerkesztett kepeket, olyan mu lesz tole az egesz. pedig nagyon vartam... :(
delamico 2009 febr. 27. - 18:03:06 Előzmény sipka
(187/330)
99%-osan egyetértek. Azt mondták erre, hogy a 2008-as Elfújta a Szél...hát izé... szegény Elfújta a Szél...
Szerintem már a film képi világa is egy kissé...hogy is mondjam... egy 3D-be festett számítógépes programban éreztem magam, ami elé beállították Nicole Kidmant meg Hugh Jackmant. Rendben van, hogy Nagy-korallzátony, meg minden, de ettõl függetlenül: ha valaki mutat nekem ilyen neonkék vizet, megeszek egy fejfedõt. Nicole Kidman halálosan idegesítõen játszik, az elejétõl a végéig falra másztam tõle. Hugh Jackman meg olyan langyos...(mármint a játéka). A kémiai reakciókhoz annyit tennék, hogy még tejeskávéval katalizálva sem történik semmi, abszolute reménytelen a dolog. A karakterek egyáltalán nincsenek kidolgozva, szerintem ezért is képtelenség azonosulni velük. Még Flecher úgy ahogy (dehát egy metál fekete karaktert hol lehet elcseszni?), viszont a nõ, meg a hajcsár, meg Carni, meg a gyerek... Szerintem az is teljesen felesleges volt, hogy a második világháború hátterébe ágyazták, semmi, de semmi szerepe/jelentõsége nem volt a bombázásnak, azt leszámítva, hogy adott egy ezeregyedik szappanopera elemet, meg hogy lehetõséget kínált Drovernek, hogy bebizonyítsa nemcsak hõsszerelmes mamuszszeretõ és szexi, antirasszista hajcsár, hanem mindennek tetejében még elszánt óvóbácsi is. Persze volt pár valamirevaló poén is, egy-két aranyos jelenet a kisfiúval, egy-két száz sablonjelenet a szereplõkkel, egy kis rasszizmus, egy kis bombázás, egy kis szerelem, egy kis mágia, egy kis intrika, egy kis melltartódobálás, egy kis ez, egy kis az, mindenbõl csak kicsi, de az is éppen sok. Olyan túlpakolt, elfûszerezett, digitális kemencében, elekromos lánggal sütött, Adobe pizza 1940-es receptre, aminek a tésztája lyukacsora szakadt a sok nyújtástól meg feltéttõl feeling.
10/10
makitati 2009 febr. 27. - 14:17:32 10/10 Előzmény szalonnáskenyér
(186/330)
Nagyon-nagyon jó ez a film! Hugh Jackman egy igazi álompasi, és a történet is érdekes...
szalonnáskenyér 2009 febr. 25. - 19:07:17
(185/330)
Túl giccses volt a story, de szép tájakon játszódott, és voltak benne jó poénok. Ezt kb 1 hónapja láttam, de alig emlékszem belõle valamire...Nagyon régen láttam már moziban igazán jó filmet, úgyhogy egynek elment.
sipka 2009 febr. 22. - 13:37:54
(184/330)
Nekem nincs gondom a hosszú filmekkel, ha fent tudja tartani a figyelmemet. Az "Ausztrália" viszont nem volt képes erre, így elég álmosító hatást gyakorolt rám, amelyet csak nagy igyekezet árán tudtam leküzdeni.
Kezdjük ott, hogy a film bevezetése olyan ütemet diktál, ami még a Guy Ritchie nyitányokat is lepipálja!! Az egyik másodpercben Nicole-t láthatjuk, amint Angliában az utazást fontolgatja, majd rögtön ezután már ott is van a céljának helyszínén. Alkalmunk sincs megismerkedni a szereplõkkel, máris folyamatában van a szerelembe végzõdõ perpatvaros románc. Azért nem várhatja el a rendezõ, hogy a film megtekintése elõtt azonosuljak a karakterekkel!
Mondjuk ezt még simán ki lehetne heverni, hiszen a jó színészek már az elsõ snittekben megtudják magukat kedveltetni a közönséggel, amitõl nem kell felesleges filmfelvételeket csinálni. Hugh Jackman képes is erre, de viszont Nicole... Nem azt mondom, hogy rosszul játszik....inkább azt tudatosult bennem, hogy mennyire elvesztette gyönyörûséges báját, az utóbbi években elvégzett szépészeti beavatkozásoktól. S elõre bocsánatot kérnék a rajongóktól, de számomra Nicole: EGY MÛ-NÕ!! A szája és az orra egyáltalán nem természetes, és teljesen illúzió romboló. Bár eltudnék vonatkoztatni tõle, de nagyon nehezen megy :)
S ami talán a legnagyobb probléma, hogy nem igazán éreztem a két fõszereplõ közötti kémiai kölcsönhatást. Õk olyanok ketten, mint két vizes kõ: hiába ütögetem egymáshoz nem fognak szikrákat szórni. Persze néha olyan mintha mûködne a reakció, de végül mégse.
A "tejeskávé" hangja eredetiben is idegesítõ, ám a végére megszokja az ember (ha feltehetõleg nem aludtunk el addigra).

Szóval alapjában véve nem nézhetetlen (sõt még néha valóban élvezhetõ), de ennél már láttunk sokkal mozgalmasabb, és jobb "love story"-t, mint ez. (Fõleg annak fényében hogy mekkora hírverése volt, tényleg nem egy nagy szám.)
Vikke 2009 febr. 21. - 19:10:04
(183/330)
Ez tipikusan az az érzelgõs történet amiben a rosszfiú és az úrilány elõször nagyon utálja egymást aztán meg nagyon szereti. Közben van egy kis dráma sírás, nevetés, nagy egymásratalálások stb.. Mindenki ismeri ezt a sablont, szerintem nem kell bemutatni az ehez hasonló történeteket. Ezeket mindenki megnézegeti meg úgy ahogy a többség még szereti is mert megfûszerezik különféle apróságokkal amik szívbemarkolóak olyan emberközeliek. Ez itt az õslakós kisfiú története meg az õslakók közötti titokzatos szellemiség bla bla...
Én valahogy nem tudtam olyan nagyra értékelni, mert mint említettem az ilyesfajta filmekbõl Dunát lehetne rekeszteni. Viszont egy délutáni kikapcsolódásnak jó, egyrészt mert tényleg kitölti az egész délutánt :-) másrészrõl pedig mert kalandos, izgalmas az elsõ másfél óra mindenképpen a maradék pedig levezetés. Ja és a szereplõk egytõl egyik nagyon kitesznek magukért.
9/10
ash3design 2009 febr. 19. - 21:14:24 9/10
(182/330)
Szal' azt mondom nem rossz, tetszett. Fõleg az operatõri munka! Az díjat érdemelne. Szuper casting is. Viszont a sztorit, azok kedvéért, aki nem azon a környéken nõttek fel :-), vagy épp nem ismerik az akkori viszonyokat (angolok vs. aboriginals) szélesebben kellett volna "ismertetni". Továbbá a forg.könyv nagyon hajaz a 'Távol Afrikától' és a 'Pearl Habor'-ra - úgy vélem. Mindezekkel együtt 8/10.
10/10
Norcsevit 2009 febr. 10. - 15:14:30 10/10
(181/330)
Nekem nagyon tetszett!!!Nem csak a romantikus része, hanem az emberek egyenlõségérõl szóló szál is.A nem fehérek is ugyanolyan emberek.Szerintem a "jó pasin" és a "jó csajon" kívül ezt is fontos látni.
Néha vannak szerintem is kicsit túl csöpögõs részek, bár a végén még el bírtam volna viselni, hogy mondjuk összeházasodnak...:)Az még úgy tetszett volna.Meg egy utolsó "lóterelõs" jelenet.Azon olyan szép.
A színészek jól játszottak.Nem a díjak a fontosak, hanem, hogy aki nézi, az érezze azt, hogy az egész a valóságban történik.
Szerintem.:)
10/10
kussjack7# 2009 febr. 10. - 13:54:51 10/10
(180/330)
sztem ezt egy GYU-s oldalon tárgyaljátok meg:P
7/10
offtopic
Zempy 2009 febr. 09. - 22:23:51 7/10
(179/330)
Csak Gandalfét? Szerintem mindenki TÖKÉLETES benne.
Azért poén, h itt kezdjük kitárgyalni a GYU-t, de mindig örülök, ha rajongókkal találkozom :-)
E.Bennett 2009 febr. 09. - 21:19:45 Előzmény Zempy
(178/330)
:) Nekem is az elsõ a kedvencem..és minél többször nézem, annál inkább meg vagyok gyõzõdve, hogy a lehetõ legjobb emberre osztották Gandalf szerepét.
Ettõl függetlenül, ha kiadják az Ausztráliát - valahol olvastam, hogy márciusban megjelenik az 1. régióban - biztosan beszerzem.
7/10
Zempy 2009 febr. 08. - 23:17:18 7/10 Előzmény E.Bennett
(177/330)
Jaj, ez a Frodós idézet nagyon jó, imádom a GYU-trilógiát, különösen ezt az elsõ részt! :-)
Szerintem a Moulin iszonyat jó alkotás, remekmû, nekem most is tetszik. Ausztrália sajnos nem sikerült túl jól, de ez van, ennek is örülni kell.
E.Bennett 2009 febr. 08. - 20:47:25
(176/330)
Talán azért hasonlítják, mert annyira hatalmas..de az tény, hogy már nem csinálnak hatalmas költségvetéssel nagy, epikus mûveket. Szerintem a Titanic sikere annak is köszönhetõ, hogy a könnycsatornákra hat..és egy állandóan címlapon tartott, mi lett volna ha? kategóriájú témát dolgoz fel. Egyébként azt a filmet azért szeretem, mert nagyon figyeltek arra, hogy az utolsó abrosz is a helyén legyen..(jó, eltekintve néhány úszó festménytõl, de ezt megbocsájtom neki..) Az Ausztrália inkább más..ha az Egy történt egy éjszakával, vagy a Nápolyban kezdõdött c. filmmel vetnénk össze, megállná a helyét. Most furcsán hat, ez tény. De anno a Moulin Rouge! is furcsán hatott, lehet, ma már az sem tetszene. Ki tudhatja ezt, Frodó..:)
7/10
Zempy 2009 febr. 08. - 19:22:56 7/10
(175/330)
Senki nem kövez meg, a véleménykifejezése való a fórum, pláne, hogy nem keveseknek tetszett a film! :-)

Noha nem fogom fel, hogy miért hasonlítgatják a Titanichoz, de abban biztos vagyok, hogy ha akkor készül, akkor sem kap több díjat. A Titanic az akkori díjátadókon csúnyán lemosta a szintén zseniális remekmûvet, a Szigorúan bizalmast, így aligha lett volna a gyengécske Ausztrália sikeresebb nála.
E.Bennett 2009 febr. 08. - 18:53:06
(174/330)
Kövezzetek meg, de nekem tetszett..Tény, hogy rajongója vagyok a fõszereplõ hölgynek, így nem tudok elfogulatlanul ítélni. A forgatókönyv talán nem túl szerencsés, de a színészek kihoztak a figurából mindent, amit lehetett. Szeretem a 30-as, 40-es évek filmjeit, a gesztusokban, a színekben, a szereplõk sematizálásában erre emlékeztetett. Ha abban az idõszakban készül, mint a Titanic, vagy a Gladiátor, nagyobb eséllyel pályázhatott volna szakmai díjakra..bár Satellite díjra így is nominálták, de mikor kevesebb bevételt produkált a vártnál, valahogy megszûntek a nominációk..rejtély:)
cherry baby 2009 febr. 05. - 08:36:33
(173/330)
Most szombaton megnézzük ezt a filmet. Hétfõn írok róla :)))) bár én elfogult vagyok a 40-50's történetekkel :DDDDD
7/10
Zempy 2009 jan. 31. - 23:04:35 7/10 Előzmény gigigelem
(172/330)
Hát ez az. Szép tájak, szép Kidman, jó pasi... ééés kb. ennyi. Ezért tíz csillag? Ne már.
10/10
gigigelem 2009 jan. 30. - 22:46:45 10/10
(171/330)
Nekem nagyon tetszett. Gyönyörû fényképezés, szép tájak, jó pasi. Azt olvastam róla, h 2 film 1 áráért, ami igaz is. A vége felé már kicsit furcsa volt, hogy mindig minden a fõhõsök számára pozitívan végzõdik, de nagyon sok érzelmet vált ki a film és ez feledteti ezt a hiányosságot.