Téma: Ausztrália

4/10
tündemamusz 2009 ápr. 21. - 18:53:08 4/10
(210/330)
de volt egy jelenet amiért érdemes volt megnéznem...
4/10
tündemamusz 2009 ápr. 21. - 18:34:40 4/10
(209/330)
Hát ez borzasztó volt!
Karolka 2009 ápr. 06. - 22:30:54
(208/330)
Elsõre azt mondom, h jó film és megérte a 3 órát. De ha jobban belegondolok annyira nem is volt jó! :S Vannak helyettem mások, akik bõvebben kifejtik! :D
9/10
hutizs 2009 ápr. 06. - 14:57:52 9/10
(207/330)
Még csak annyit: Nem értem, hogy az ismertetõk miért csak Hugh Jackmanrõl és Nicole Kidmanról írnak, miért csak az õ történetüket ismertetik, aminek - lássuk be - tulajdonképpen nem sok köze van Ausztráliához, játszódhatna akár Texasban is. Ezzel szemben nem írnak Ausztrália õslakóiról, nem említik az ellopott generációkat, nem azt emelik ki ami pedig a film igazi üzennivalója lenne.
9/10
hutizs 2009 ápr. 06. - 14:47:41 9/10 Előzmény Cameron66
(206/330)
Szerintem nem csak az eleje, hanem az egész film róla, ill. róluk szólt. A szerelmi szál, stb. csak körítés. A bennszülöttek, az erõszakos asszimiláció, a tejeskávé gyerekek "létrejötte", a rasszizmus, szerintem ezek a film fõ mondanivalói.

Sok kritika érte a két fõszereplõt. Szerintem mindketten hiteleset alakítottak, odaillõt.
Többen felvetették, hogy hitelesebb lett volna, ha a végén valaki meghal. Nos, lehet, de ez semmiképp sem lehetett volna a kisfiú, hiszen õ meséli el az egész történetet. Róla már az elején tudjuk, hogy élni fog a végén.

Megintcsak többen kritizálták a szinkront. Engedtessék meg nekem - és gondolom, ezzel nem vagyok egyedül -: Nem tudok angolul. Eredetiben tehát nem hallgathatom. Feliratozva pedig nem értékelem az akcentusok közti különbséget. Akkor miért ne nézhetném szinkronizálva? Egyébként szerintem a szinkront elég jól eltalálták, jók a hangszínek, a hangsúlyok, nekem megadják azt az élményt, amit várok. Sõt, szerintem a kissrác szinkronja egyenesen kitûnõ. Fõként, ha figyelembe vesszük, hogy a "szinkronszínész" valószínûleg szintén egy hasonló korú kisfiú, minden tapasztalat nélkül. (Ha mégsem így van, és kiderül, hogy egy profi, képzett színész tévesztett meg, akkor természetesen visszavonom a magasztalást, hiszen tõle ez a profizmus már elvárható.)
Megint csak zavarónak találják sokan Kidman éneklését. Mivel, ismétlem, nem tudok angolul, és a dal szövege nem volt feliratozva, nem igazán értem, kinek, mi baja van vele. (Gondolom, a szövegben lehet valami, mert maga az éneklés ténye nem akkora gáz, hogy ilyen ellenérzést váltson ki.)

Kritika érte azt a tényt is, hogy a két fõhõs a hõsnõ férjének halála után igen hamar egymásra talál. Ehhez azért talán figyelembe kellene venni azt a tényt, hogy a házaspár már jó pár éve egymástól külön, nagyon messze élt.

Mindösszesen annyit mondhatok a végén, hogy szerintem egy nagyon érdekes, szórakoztató film, ami egyáltalán nem unalmas. (Észre sem vettem, hogy ilyen hosszú.) Nagyon jó szereplõkkel - színes bõrû, fehér, tejeskávé egyaránt -, tartalmas mondanivalóval. Persze, lehet benne hibát találni. (Aki keres, talál, sõt, lehet, hogy egy kicsit könnyen talál, mert elég sok van belõle.) Ezek a hibák azonban nem vonnak le a mondanivaló értékébõl, sem a szereplõk teljesítményébõl.
Nekem a világháború motívumaiból is bõven elég volt ennyi, hiszen nem háborús filmet akartam nézni.
shdise 2009 márc. 29. - 17:06:34
(205/330)
nos... Elfújta a szél felújított változata, megfûszerezve Pearl Harborral és a Titaniccal... én két különálló történetnek érzem, nincs összhang az eleje és a vége között. Hugh Jackman remek színész, Nicole Kidmant közeliken nem nagyon kellett volna mutogatni, és szégyen, hogy az egyik fõszereplõ Nullah (Brandon Walters) karaktere itt még csak meg sincs említve...
Mindent összevetve szép film remek cselekménnyel. 10/9
10/10
Rebecca 2009 márc. 23. - 19:28:05 10/10
(204/330)
Ez egy nagyon jó film! Szombaton láttam és azóta bele vagyok esve a filmbe. Igaz,hogy kicsit hosszú,de szerintem kibírható. Amikor tehetem, újra meg fogom nézni!
Cameron66 2009 márc. 23. - 19:19:46
(203/330)
Szerintem jó film. Egy kicsit hosszú, de nincs vele baj. Nekem tetszet. Mondjuk egy kicsit untam, hogy minden a kis Nala-cskáról szól az elején, de nem baj.
1/10
szh53 2009 márc. 23. - 18:15:00 1/10
(202/330)
Nagyon vacak, összecsapott, langyos kis film, Kidman is nagyon "ócska" benne. Jobban is megcsinálhatták volna, és másik színésznõt kellett volna választaniuk Kidman helyett.
dr66 2009 márc. 15. - 23:28:51
(201/330)
Azért emlékeztetett a Moulin Rouge-ra,mert a rendezõ ugyanaz,Baz Luhrmann.Egyébként,hogy mennyire mások az emberek,nekem az egyik legnagyobb filmélményem és kedvencem a Moulin Rouge.Akárhányszor meg tudom nézni,mindig elvarázsol.Ha ezt az érzést nem is,de hasonlót ez a film is kiváltott belõlem.Igazi nagyszabású film sikeredett.Ritka az ilyen mostanában.Ja és a képek!Az valami fantasztikus látványt nyújtott.Aki teheti moziba vagy nagyképernyõn nézze meg,mert úgy még jobban üt.
offtopic
Anditos 2009 márc. 15. - 22:21:51 Előzmény JACKAL89
(200/330)
László Zsolt.
Smonika 2009 márc. 15. - 21:54:34
(199/330)
Hát...van akinek biztos tetszett. Én alig vártam, hogy vége legyen.A történet egyáltalán nem kötött le, végig unatkoztam. Túl hosszú, túlságosan mesterkélt, természetellenes karakterek és háttér, fõleg Kidman borzasztó színpadias, és modoros végig, pedig nagyon szeret(t)em, mint színésznõt. Végig az volt az érzésem, hogy erõlködik. Mint ahogy az egész film rettenetesen erõltetett volt. Még Jackman sem tudott elvarázsolni, pedig állítólag dögös pasi. Kár volt idõt pazarolni a filmre. A Moulin Rouge-ra emlékeztetett, azt végig se tudtam nézni.
Meriamon 2009 márc. 15. - 01:58:47
(198/330)
Nagyon tetszett a film! Kalandfilm lehet de nagyon élvezetes story és karakterek. érdemes megnézni!
JACKAL89 2009 márc. 12. - 17:13:18
(197/330)
Hellosztok!

Megtudnátok mondani hogy ki Hugh Jackman magyar hangja??
Köszi a választ!
6/10
Bence17 2009 márc. 11. - 15:14:27 6/10
(196/330)
Nekem ez a film kicsit sem jött be túl hosszú és untató.Ez persze az én magánvéleményem.10/5
cherry baby 2009 márc. 11. - 10:15:34
(195/330)
az hogy hollywoodi háttér szinte minden filmben van. én nagyon jót szórakoztam a filmen. nagyon tetszett. fõleg, amiért csinálták...

hamarosan rólunk Magyarokról is fognak ilyen filmet készíteni, bár remélem én ezt már nem élem meg...
Anditos 2009 márc. 04. - 12:06:40
(194/330)
Hát sajnos, ez ma már szinte mindegyik filmnél észrevehetõ.
pacica 2009 márc. 04. - 12:05:17
(193/330)
Nagyon sok jelenetnél lehetett látni hogy nem valós a háttér hanem greenbox.
Anditos 2009 márc. 04. - 12:04:20
(192/330)
Tegnap néztem meg moziban az Ausztráliát. Gyönyörûen van fényképezve, a táj varázslatos, a félvér kissrác nagyon szép és profi módon alakította a szerepét, Hugh Jackman nagyon szexi szakállasan, izzadtan, formás combján a feszülõ nadrággal... De kb ennyi, amit elmondhatok pozitívumként a filmrõl. Az utolsó 20 percben négyszer is azt hittem, na ez már a vége, aztán mindig történt valami, amitõl túl hosszú lett a film. Ráadásul eddig szerettem Nicole Kidman-t, de itt nem tetszett ahogy játszott, idegesítõ volt a karaktere is, ráadásul nagyon megcsunyult, hogy feltöltette a felsõ ajkait. A film csúcsjelenete számomra az volt, amikor a bálban a Drover megjelenik megborotválkozva, öltönyben. :-)
10/10
NagyR1 2009 márc. 02. - 13:25:37 10/10
(191/330)
Tökéletes szórakozást nyújt, ajánlom mindenkinek!

Nagyszerû film!