Téma: Automata

1/10
neofery76 2015 máj. 28. - 00:25:48 1/10
(18/58)
Aki azt írja hogy egyszer meg lehet nézni az azt jelenti hogy egy szar.Nekem az a nem rossz film ami tetszik és többször meg is tudom nézni.De ez a film egy nagyon gyenge és több filmbõl összerakott koppincs.
7/10
kinguci18k 2015 máj. 25. - 16:57:31 7/10
(17/58)
Nem olyan rossz film,mint ahogy itt próbálják többen is le húzni.Egyszer meg lehet nézni.Van mondanivalója is.Aki nem értette meg,azzal gondok vannak.Igaz hogy Vannak benne kevésbé kidolgozott részek is.És hogy más filmekbõl is ellopott dolgok(pl a robotika 3 törvénye át írása az Automata 2 törvényére,ez engem is negatívan érintett).De az nagyon is igaz,amit sokadszorra mondanak ezek a filmek.Az ember a Föld leg károsabb élõlénye,teremtménye.És tetszett a mondat hogy: egy életforma sem lakhatja a Bolygót a végtelenségig.Az emberiség meg is érdemli a sorsát,a filmben.És sajnos az életben is az emberek tették és teszik tönkre a Bolygót.
A film értékelése:6.8/10
garabaz 2015 máj. 25. - 13:04:03
(16/58)
Szerintem elvezheto, a maga lassusaga es muvesziessege miatt nem mozifilm, mert az ott elvart erzeseket nem hozza elo a tucat emberbol, de megis tartalmas.
SPOILER
Es persze hogy nem ertjuk miert csinalnak mindent, elmondta a ficko is, hogy az automata mar annyira intelligens volt hogy megszunt a kommunikacio, nincs mar mit mondania az embernek, amit meg mond, ugy se ertene. A leny amit meg letrehoznak, mint az automata is mondja, lelegzik, tehat egy uj eletformat hoztak letre, amit az agressziv majmoktol kell megvedeni valoszinu, mivel az ember gyarlo.
SPOILER VEGE
zenebona5 2015 máj. 25. - 12:21:35
(15/58)
Várja az ember a"csodát"de nem történik meg! 2/10
2/10
Owl 2015 máj. 16. - 17:00:32 2/10
(14/58)
Hosszú, vontatott, értelmetlen kliséktõl hemzsegõ, itt-ott összelopkodott "mû". Egyedül a látvány ami adhat egy pluszt, de véleményem szerint ezt nem mentheti meg. Egyszerûen nincs benne értékelhetõ történet, átveszi helyét a dögunalom...
2/10
Pjotr Puszta 2015 jan. 20. - 22:32:27 2/10
(13/58)
!!!SPOILER!!

Nem nagyon lehetett követni, hogy ki mit akar és miért ebben a filmben, és azt sem, hogy mire megy ki az egész, és hogy Banderas (aki kissé Bruce Willis-es ebben a filmben) hova megy a családjával, amikor elindulnak a sivatagból...
Borzasztó egy katyvasz, szerepelt benne jóságos, csillogó szemû robotlány (aminek az erotikus vonatkozásai roppant eröltetettek), bölcs fõrobot (ami szerint nem az egyéni élet, hanem a létezés egésze a fontos, és mivel az embereknek annyi, jöhetnek a robotok), tehát amolyan szeretnivaló figurák, amiket meg kell menteni. És szerpeltek benne gonosz és folyamatosan valami összeesküvést szövögetõ (vagy legalábbis úgy viselkedõ) emberek...
Ez az üzenet ember és robot kapcsolatáról, több mint ostobaság... ez már egy aljas és gonosz maszlag, hogy a gépek az ember elé valók...
Ráadásul Banderas az egyik forgatókönyvíró is...
Csonger 2015 jan. 04. - 09:08:38
(12/58)
Látványilag jó.
Zeneileg nulla.
Történetileg abszolút nulla.

SPOILER

Unalmas és vontatott. Ami igazán bosszantó: végig azt várom, hogy majd valami nagy dolog derül ki a végén. Meg hogy megtudom, mi miért történt (kik lõttek rá Banderasra és miért, a fõnökét miért vitték ki a sivatagba, miért viszik magukkal a robotok a fõszereplõt, stb).
De végül semmilyen kérdésemre nem kapok választ. A nagy durranás a film végén pedig egy gagyi robotcsótány. :D Ezért volt az a nagy felhajtás? Kész…

Az meg aztán igazán eredeti ötlet volt, hogy a robotika három törvényét átírták az automaták két protokolljára. :)
csibu 2014 nov. 24. - 22:34:48
(11/58)
10/10
bici750 2014 nov. 14. - 00:23:05 10/10
(10/58)
Hát, nekem nagyon bejött ez a film. Egy igazi sci-fi, kicsit olyan "Asimov-os" a sztori.
A látványvilág kiválló, a történet is. Nem akciófilm, de aki szereti a scifit, nem fog csalódni!
10/9,5
1/10
Ro-bika 2014 nov. 07. - 15:12:38 1/10
(9/58)
Álmatlan álmodó 2014 nov. 06. - 12:57:09
(8/58)
Ez a film pont annyi aminek lennie kell és nem több. Nem az a túlzott látványvilággal operáló szuperprodukció és nem is kell annak lennie. Pont a mögöttes tartalom és az amin elgondolkodtatja az embert teszik jó filmé. Akinek a látvány kell nem pedig a szépen kidolgozott részletek, és elõnyben részesíti a pörgõs, robbanós, száguldozós akciót akkor annak igen az Én, a robot a megfelelõ film. De összehasonlítani a kettõt olyan felesleges mint a kakaós csigát a fahéjas csigával. Az alapok ugyan azok persze de a megvalósítás és az amirõl még mellékesen szólnak teljesen más. Nem kell azt várni hogy minden film a szádba rágja a mondandóját. Azt állítani pedig hogy ez a film az Én, a robottól lop hát merõ badarság. Akkor pedig az öregebb generációnak az lop más régebbi filmekbõl. Nem az volt bõven az elsõ film ebben a témakörben amivel nagyot alkottak és remélhetõleg nem az utolsó lesz ez sem.
k11zoltan 2014 nov. 04. - 22:39:43
(7/58)
Ennek a filmnek semmi értelme nem volt.
10/10
kistejes23 2014 okt. 16. - 22:15:29 10/10
(6/58)
Féltem megnézni a filmet de nagyon kellemeset csalódtam. Komoly üzenete van a filmnek, amin még másnap és harmadnap is elgondolkozol. Ember és robot kapcsolatáról és az emberi faj jövõjérõl szól a film. A film megpróbál szerintem a mûvészfilm és a tömegfilm határán maradni amit kissebb nagyobb sikerrel végre is hajt.e ijegyetek meg az eleje kicsit lassúra, döcögõsre sikeredett de késõbb meglepõ dolgok töténnek benne és késõbb azt veszed észre hogy érdekel mi fog történni. Szerintem nagyon jó hogy ilyen "gagyi" robotokat tettek a filmbe mert ezáltan simán el tudom képzleni hogy ez valóban meg fog velünk történni. Nagyon odafigyeltek a részletekre szerintem ami szerinetm az egyik legnagyobb erõssége a filmnek. PLusz meglepõen jól alakított ebben a filmben Banderas!Nem tudom hogy vagytok vele de én tudtam vele azonosulni. 8/10 Jó film volt!
offtopic
zottyo534 2014 okt. 15. - 17:38:37
(5/58)
Ja. Mûvészfilm az pont nem.
offtopic
zottyo534 2014 okt. 15. - 17:38:01
(4/58)
Ez minden volt.
6/10
Ze74 2014 okt. 14. - 08:25:01 6/10
(3/58)
Nem lett volna rossz de az egy harmada után nagyon belassult és ellaposodott.
Tényleg a szárnyas fejvadász és az én a robot keveréke ugrott be nekem is.
Viszont a képi megvalósítás az nagyon profi munka volt,ha másért nem akkor legalább ezért érdemes megnézni.
czky78 2014 okt. 12. - 19:11:08
(2/58)
Vajon miért nem lehet értékelni a filmet?
10 pont mi? IMDB 6,8? Ugyan már.
4 körül lenne reális.
Vontatott és értelmetlen.
Egyszerûen nem történik benne semmi lényeges.
offtopic
zottyo534 2014 okt. 12. - 17:07:07
(1/58)
Rég vártam már ennyire a végét egy filmnek. Mikor a sivatagban cammogtak, majdnem lekapartam az arcom, szerencsére magától is leolvadt mire a végére értek. Az ötletet viszont nem aprózták el, egybegyúrták a Szárnyas fejvadászt az Én a robottal, mert csak a nagyoktól érdemes lopni.