Téma: Avatar 2

10/10
Jacka 2023 jan. 23. - 18:29:29 10/10
(103/143)
Ez a film az a fajta amiről megoszlanak a vélemények. Valakinek nagyon tetszik, valakinek nem. Kritikám spoilermentes.

A film bevezető része nagyon gyors, tömör, amit viszont sajnálok, mert megnéztem volna jobban, hogy mi is történt azalatt a sok idő alatt, amíg otthagytuk Pandorát. Szerintem a film jól tagolja a részeket, jól érthetően, lassan. Voltak benne olyan részek amiket én személy szerint feleslegesnek éreztem, ki lehetett volna hagyni a filmből. A film vége fele megint csak nagyon begyorsul, amit viszont nem bánok, mert nagyjából 30 percig akció van. Látványból nincs hiány, mint ahogy érzelemből se. Szerintem egyáltalán nem vontatott, logikátlán. Direkt hagyták így a történetet ennyi nyitott szállal a végén, hogy legyen min gondolkudnunk az elkövetkező 2 évben. A vége úgy fejbe kólintott, hogy mégegyszer meg kellett néznem a filmet, és még mindig nem tudom elfelejteni.

A film összeségében nagyon jóra sikerült nem csak látványvilágában. Családi dráma felsőfokon.
3/10
LASZLONINE 2023 jan. 22. - 00:06:15 3/10 Előzmény Mandyka
(102/143)
Csak a közhelyet éled.
3/10
LASZLONINE 2023 jan. 22. - 00:04:16 3/10
(101/143)
Szép a vilàg, de ez az indianokrol koppintott, kiszamithato szabaditsatok ki vilit kompania nem sokat er.
Egyszer nezheto, tul van dramazva es reklamozva.
Helyenkent mifejezetten idegesito.
80 IQ alatt elvezetes lehet vagy betepve a kanapen.
Nem sajnalom ra a 2jegyet, de qnnyit is ert.
Semmi maradando.
7/10
Katalin93 2023 jan. 19. - 20:21:12 7/10
(100/143)
Moziban nagyon látványos volt, de ennyi. 3D-ben a képi világ gyönyörű, kiváltképp a tengeri jelenetek.
A sztori hagy némi kivetnivalót maga után:


Olyan dolgoknak szentelnek jelentőséget, melyek az első részben fel sem merültek (pl. 4 vs. 5 ujj korcs). Ami a főgonoszt hajtja totál értelmetlen, az első rész sztorija sokkal, de sokkal erősebb alapokon mozgott, pedig Cameronnak az első rész óta bőven volt ideje törnie a fejét egy ütős történeten.
Ami a leginkább zavart, hogy Kiri-ről nem tudtuk meg ki is az apja és hogyan keletkezett, ahogy a gekkó gyerekről sem derült ki semmi, pedig az elbeszélések alapján már az első részben is jelen volt.



Összességében az első rész sikerére alapozva csináltak egy olyan folytatást, amit lezáratlanul hagyva még sok-sok újabb mozival tudnak majd folytatni.
1/10
lupin17 2023 jan. 19. - 01:24:31 1/10
(99/143)
Vontatott, közhelyes, tele logikai bukfencekkel. Semmi önálló ötlet. A főhős egy töketlen férfi képét mutatja, aki sokszor csak nyafog. Itt is érvényesülnek azok a mostani programok, hogy erős, férfias nők és töketlen palik képe égjen a társadalomba tovább, ahogy eddig. Aztán ez a bűntudat keltés, hogy szégyelld magad, csalódtam benned fiam, kérj bocsánatot mégha a másik volt a hibás teljesen szánalmas! A spirituális vonalat is sikerült elrontani. Már nem is tudom, hogy a gonosznak mi volt a célja, mert mindig változott, már maguk sem tudják lehet! Meg, hogy az otthonuk a víz, amikor nem az! Meg az összetartás a gyengeségük meg az erősségük mondja a főhős! Akkor most melyik?! A felénél ásítoztam. Maradok az Avatar 1-nél!
kriszta.g 2023 jan. 17. - 20:41:38
(98/143)
Az első része gyerekfilm a vége akció. Egyiket sem kedvelem. A vízi világ csodaszép. A többi unalmas.
Spoiler
A srácot a végén sajnáltam meg se ismertük igazán. Inkább a kis gekkó gyerek halt volna meg vagy Kiri de ők ugye kellenek a folytatásba. A végén hova tűnt az egész vízi brigád? A harcban egyedül hagyták őket?
2/10
pdia 2023 jan. 15. - 22:43:34 2/10
(97/143)
Rettenetesen logikátlan, blőd, értelmezhetetlen történettömeg. Unalmas, a látványvilág sem menti meg. Túl hosszú, ennek ellenére nincs idő összekötni az eseményeket. Sokszor kínomban már nevettem, paródiának tűnt.
10/10
Mandyka 2023 jan. 15. - 15:08:58 10/10
(96/143)
Az elmúlt idöszak legcsodálatosabb filmje amit láttam. Az emberiség kegyetlensége, a mai világ eltorzultsága és a hatalom az ami a mai világot jellemzi tisztán megmutatkozik a filmben, miközben a másik oldal egy szeretetteljes, összetartó, lelkileg is egymáshoz kötött csodálata jelenik meg. Amikor vége lett, az első gondolat ami megfogalmazódott bennem, hogy: " megérett az emberiség a pusztulásra" 2x láttam és sírás nélkül nem ment. Mindenkinek ajánlom akiben még maradt némi jóérzés és szeretet.
7/10
trev 2023 jan. 13. - 10:02:18 7/10
(95/143)
Látványorgia a szemnek, alamizsna az elmének.
Gábor TAMÁSY 2023 jan. 12. - 12:02:40 Előzmény Barnabás66
(94/143)
Még nem is láttad?
szasko 2023 jan. 10. - 00:41:23
(93/143)
Sziasztok!

Melyik mozi adja a legnagyobb élményt? Melyik előadás?

Itt nálunk fullosan mentek az előadások?

"Több helyről is visszajelzés érkezett, hogy a mozik, pontosabban a projektorok és vetítőgépek nem bírják azt a megterhelést, amit a film igényel. Az alkotás bizonyos részei, főleg az akciójelenetek ugyanis másodpercenkénti 48 képkockás technológiával (HFR) készültek, ennek levetítésére pedig csak a legmodernebb, vagy frissített projektorok képesek.

Ez okozott legalább három japán mozihálózatnál is gondokat a rajongók szerint, egy részük pedig pénzvisszafizetést követelt a nem megfelelő élmény miatt. A HFR-technológiát eddig nem sok alkotásnál használták, leginkább A Hobbit-filmeknél, illetve a Gemini Mannél lehetett vele találkozni, emiatt maguk a mozik sem voltak igazán tisztában azzal, hogy vetítőgépük alkalmas-e az adott verzió lejátszására. Most kiderült több esetben is, hogy nem."
10/10
nekemvanigazam 2023 jan. 09. - 16:05:12 10/10
(92/143)
Mikor lesz már a 3. rész?
9/10
Paradiselost02 2023 jan. 08. - 23:20:41 9/10
(91/143)
James bácsi keze olyan nagyon durván pro, hogy nem találsz hibát a filmben. Látvány tökéletes, karaktervezetés király, sztori izgalmas és csupa nagy betű minden tényleg!A navik cicije viszont nagyon kicsik és sajnos inkább az állatok vannak kidolgozva mint a szereplők. De ettől még megható, itt ott felemelő a történet és pazar a látvány. Az eleje kissè uncsi de a végére nagyon beindul és le hengerelt,még meg is könnyeztem!Szuper mozi, abszolút kiemelkedik a sok faszság közül amit kapunk ennyi pénzért , de hát nem is vártunk kevesebbet ettől mint hogy lenyűgöz majd. Szuper volt és várjuk a folytatást!
2/10
rotaklammer 2023 jan. 08. - 14:37:03 2/10
(90/143)
Csak azért nem 1* mert az első rész 10* volt.

Itt a 2-ben már már klisé szerűen totál koppintották az első rész akkor még ütős részleteit.
Itt már kifejezetten ratyi, gagyi, hogy betettek egy nőt ezredesnek, aki ugyanúgy bögrével a kezében áll pontosan ugyanúgy a pilótafülkében, mint az egyben a sebhelyes.

A spirituális vonalat, ami az egyben csodásan, és érthetően végig jelen van, és kiteljesedik, itt a 2-ben ledegradálták haverkodós szintre, amihez már már pszichológus is kell...

Óriási csalódás.
10/10
Barnabás66 2023 jan. 08. - 13:07:23 10/10
(89/143)
Hihetetlen a grafika, a története tényleg hasonló dr ez közelj sem baj, izgalmas, lebilincselő, és elképesztő, az egyik talán a legjobb családi film, én tervezek elmenni megnézni 2D is vagy IMAX-ba még nem tudom.
8/10
István Pityu Herczeg 2023 jan. 06. - 22:18:52 8/10
(88/143)
Kicsit féltem hogy valami libsi propagandafilm lesz, de amúgy tök jó üzenete van a filmnek, hogy mennyire fontos a család stb. A látvány elképesztően élethű, még az első részen is túltesz, bár tényleg sok benne a sablon meg a hatásvadász jelenetek de alapvetően így is tetszett, a jobbik fajta filmek közé sorolható. Adok neki egy 8-ast, ha már itt így leértékelték a port.hu-n.
5/10
Mf7hd 2023 jan. 04. - 20:46:40 5/10
(87/143)
A film nagyjából olyan, mintha Cameron az eddig amúgy remek közönségfilmjeit Avatar formátumba konvertálta volna egy programmal, majd ezeket jól kinyújtotta volna a végtelenségig, van benne egy kis A bolygó neve: Halál, a Mélység titka, a vége pedig egy egyórás Titanic különkiadás, csak sajnos pont a True Lies - Két tűz között fanyar humora maradt ki, ami nagyon hiányzik a filmből. Meg sajnos James Horner is kimaradt, aki 2013-ban repülőbaleset áldozata lett, a film egyik gyenge pontja a sok közül pedig a filmzene, ami nyomába se ér az elődjének. A másik a film hossza, a közepéből 20-25, a fináléból pedig 5-10 percet minden szívbaj nélkül ki lehetett és kellett is volna vágni, mert így 1,5 óra után már tömeges az óra és telefonnézegetés a moziban. A látványvilág kétségtelenül most is lenyűgöző, bár az első rész már ellőtte a puskapor nagyrészét, ráadásul az Avatar néhol még felül is múlja a A víz útját, úgyhogy az a hűha érzés, ami az első rész látványvilága utáni csodálatot okozta már rég a múlté. A forgatókönyv viszont most is film legnagyobb gyengéje, még egy Zs kategóriás Steven Segal filmben is több fordulat van. Az egész egy először menekülünk, aztán egy nagy üresjárat, majd a végén jól odacsapunk a gonosznak egy nagy csihi-puhiban ezerszer látott kilséhalom. Összefoglalva egy bőven nézhető, de fárasztó, beltartalom nélküli és indokolatlanul hosszú ellenben tényleg látványos CGI orgia, gyerekeknek a néhol meglepően erőszakos jelenetek miatt semmiképp nem való és randifilmnek sem, mert a film közepi 1,5 órás üresjáratban félő, hogy a partnerünk elszunyókál.
4/10
Coyote77 2023 jan. 03. - 01:12:21 4/10
(86/143)
A film inkább egy amolyan ráadás alkotás. A látvány grandiózus, viszont a történetvezetés tele van hatásvadász érzelmi manipulációval, meg az a sok egó domborítás....hagyjuk. Viszont a tanulság talán annyi lenne, hogy hiába keressük az űrtávcsöveinkkel a lakható bolygókat, mert az ember, ember marad. Mert ha erre a Földre ahol élünk sem tudunk vigyázni, akkor minek egy másik. Ha mégis eljutna az emberiség egy lakható bolygóra, az is előbb-utóbb a pénz- és hataloméhes elnyomó főgenyák játszóterévé válna, és ezt a film igen jól bemutatja. Amúgy bizonyos szempontból már megtörtént eseményeket dolgoz fel, átültetve egy fantázia világba.
5/10
csincsilla72 2023 jan. 02. - 20:50:47 5/10 Előzmény OM72
(85/143)
Tuggya fene, ha már látványvilág és mondanivaló szorzatának tekintetében osztályozunk, akkor ezerszer inkább a Némó nyomában. Az tényleg gyömörű, vicces is, mondanivalója is van. Nem szájbarágósabb vagy elcsépeltebb, mint az Avataré.
És azt is sokan csinálták.
De ugye tudjuk: kinek a pap, kinek a paplan.
10/10
pikigeri 2023 jan. 02. - 17:51:57 10/10
(84/143)
Lenyűgöző! Csodálatos! Lélegzetelállító! Csak IMAX-ben érdemes nézni.