Téma: Avatar 2

2/10
ardian 2023 jan. 01. - 21:07:28 2/10 Előzmény OM72
(83/143)
Ühüm. Igen. Erről szólt az első rész. De a második már csak felesleges újabb bőr lehúzás volt. És ha olyan fennkölt akart lenni, hogy mi, csúnya, emberek, szólhatott volna másról, mint két macsó harcáról.
2/10
ardian 2023 jan. 01. - 21:04:11 2/10
(82/143)
Hát, nekem nagy csalódás volt. Mintha egy 3 órás természetvédelmi dokufilmet láttam volna.
gyereamozibabe 2023 jan. 01. - 19:47:50 Előzmény Captain_HUN
(81/143)
A SPOILERT írjuk már oda Kapitányom!
8/10
Captain_HUN 2023 jan. 01. - 19:03:48 8/10
(80/143)
Maga a film nem rossz, részemröl egy spirituális gyaramatositó természetfilm, némi akcióval. látványvilág jó, mindenkinek úgy jön le ahogy. A történet hasonló az elsö részhez, de nem értem miért kelett megöletni Neteyamot a rendezönek? Megszerettem a karatert, volt benne potenciál, és sajnáltam is. Lo'ak és gekkon kivül, többivel nem tudtam azonosulni, Kiri kimondottan idegesitett. Elhiszem hogy Eywa gyermeke de akkor is. haragszom Cameronra ezért, Neteyamot tudtam volna elképzelni a követekzö részekben, hogy átvegye az apja helyét.. Az sem kizárt hogy visszatér a 3 részben, ugyan is sokan vissztértek akik már meghaltak..
10/10
promy 2023 jan. 01. - 16:36:05 10/10
(79/143)
szuper 10/10
10/10
OM72 2023 jan. 01. - 03:57:48 10/10 Előzmény tesz-vesz
(78/143)
A békával, aki a kútban él, nem fogja tudni a gólya elhitetni hogy az ég, ameddig a szem ellát mindenhol van. A béka TUDJA(!) hogy az ég kics és kerek. Egész életében ezt látta belőle. Ha kiemeled a nézőpontod a kútból, majd meglátod.
The_Sandman 2023 jan. 01. - 00:57:21
(77/143)
Technikailag rendkívüli, a storyboard, az

a nemes réz(kék)bőrűek milliószor látott harca a gonosz gyarmatosító fehér ember ellen, bálnavadászattal, egyebekkel színesítve. Remélem, a következő részben nem fog befigyelni Jar Jar Binks, mert az maxigáz lenne, Brrrr...


2/10
tesz-vesz 2023 jan. 01. - 00:31:40 2/10 Előzmény OM72
(76/143)
"Sok száz ember munkáját fikázzák le... OMG... "

a holokausztot is nagyon sok ember csinálta.
mi volt olyan nagy a sztoriban számodra? de tényleg, szerintem ezt 90-es IQ felett mindenki unja.
ez egy gyerekmese 16 éven aluliaknak, csak nekünk felnőtteknek ezt mondta senki.

amit leírtál ide.... szerintem mindenki láthatja, hogy kiknek tetszik:
" tudták a lélek örök" - nem tudták. és hülyeség is, a lélek az agyad és az identitásod része. nem ezoterikus kozmetikus mancikák fogják megfejteni a világunkat. az biztos.

"a sorsod elől nem menekülhetsz. Szembe kell nézned a félelmeiddel. "

... te vagy az Orawecznóra? .....
2/10
tesz-vesz 2023 jan. 01. - 00:25:35 2/10 Előzmény Ferenc Nith
(75/143)
mármint az nálad sztorifordítás, hogy helyszínt cseréltek, de a sztori ugyanaz?
jönnek az emberek, és kiverik őket a bolygóról
következő rész: jönnek az emberek, és kiverik őket a bolygóról
következő rész: jönnek az emberek, és kiverik őket a bolygóról
x80
tibike99 2022 dec. 30. - 19:07:37 Előzmény DoMo
(74/143)
Mi most néztük meg a párommal. És valóban idegesítő volt sokszor, hogy duplán látszódott a kép egy része. Én szemüveges vagyok, a párom nem. Mindketten láttuk, hogy nem okés. Nem IMAX-ban néztük mert az nincs felénk.
capt.nemo 2022 dec. 30. - 05:16:17
(73/143)
12 éven felülieknek nem ajánlott.
martonb84 2022 dec. 29. - 23:01:31
(72/143)
Szerintem borzalmas az egésg. Erőltetett, túllihegett, a cselekmény az ötezerszer lerágott csont, sehol egy nem várt fordulat. A két párhuzamos cselekményből az egyik abbamarad. Időpocsékolás. És nagy nagy csalódás az első rész után.
10/10
EszGyu 2022 dec. 29. - 22:17:15 10/10
(71/143)
Szerintem, hibátlan a film. Látvány: Spitzenklasse
10/10
Ferenc Nith 2022 dec. 29. - 19:34:41 10/10
(70/143)
Az első rész nekem átlagon felüli dobás volt az első 3D élménnyel kombinálódva. Itt nem vártam sokat, az első pár percben azt is hittem, hogy gagyi remake lesz, de utána fordítottak a sztorin, és végig izgalmas, eredeti pozitív kalandfilm lett belőle. A lövöldözős szci-fiket kenterbe veri csillagok háborújás dűnés strar trekes gravitis mindent. Képesek voltak újra egy új világot (ezúttal vizi) teremteni 3D-ben. Lebilincselő, ki tudja tölteni a 3 órát is. Persze senki se vegyen ebből evangéiumot, mert ez egy kamu mese.
7/10
csikzoli 2022 dec. 29. - 07:03:46 7/10
(69/143)
Kicsit elmentek a Titanik felé, ami furcsa, mert megvolt ennek a filmnek a saját stílusa. Az élet fája részét, elnyomták azzal, hogy flúgos a kiscsaj. Megmutatták, hogy ez az ősök földje, de minek? Nekem ez kevésbé volt szerethető, mint az első rész.
5/10
Adriamus 2022 dec. 29. - 00:37:04 5/10
(68/143)
Karaktergyilkosság, játék szerű látványvilág, gagyi sokszorosan elcsépelt sztori, túlerőltetett mondanivalóval. Ráadásul nagyon nagyon hosszan. Hiányzik a dramaturg, hiányzik a fejlődés mögüle. Élvezhető, mert szép. De semmi több. Aki a mondanivalóját dicséri annak nagyon szegényes a repertoárja ami a látott filmeket, könyveket illeti.
10/10
steelprophet 2022 dec. 28. - 07:41:56 10/10 Előzmény DoMo
(67/143)
Én is így jártam a családommal az elején, aztán a fiam szólt, hogy : Apa menjél ki és vegyél IMAX szemüvegeket, mert a régi 3D-s szemüveg ide kevés. Kár hogy ezt a jegy ellenőrzésekor nem említették.
10/10
OM72 2022 dec. 27. - 23:10:01 10/10
(66/143)
Olvasva a kommenteket, azt érzem.... Inkább hagyjuk mi érzek...
Pl aki telefonon/online nézte meg és leminősíti a látványt,... Mivan???
Meg akik nem tudnak a látványtól és a cselekménytől mélyebbre nézni... A mondanivalóját, az üzenetét meglátni a filmnek.... és kritizálják hogy gyenge, szar, unalmas...
Sok száz ember munkáját fikázzák le... OMG...
Gyerekek csak magatokat minősítitek...
Jöjjön már az a meteorit...

Szóval az én Avatar 1-2 élményem:
Tükröt tart elénk.
Két civilizációt hasonlít össze.
A régmúlt törzsi, természeti népekét, és a mostani technikai civilizációt.
A természeti népek, összhangban éltek a környezetükkel, és tisztában voltak azzal, hogy mélyebben az egész egy élőlény.
Tisztában voltak a test csak kölcsönkapott energia, az élete idejére, tudták a lélek örök.
Ezért a halált is tudták a helyén kezelni.
Mindenkinek meg volt a helye és a feladata a törzsben. A legrátermettebb irányított.
A sámáni gyógyító pedig tartotta a kapcsolatot a túlvilággal.
Tudták csak annyit vegyenek el a természettől, amennyire szükségük van.
Ez az életmód fenntartható ezer évekig.
A másik a technikai civilizációt, nem kell bemutatni.
Ebben élünk. A leg agyafúrtabb legszemetebb irányít kapzsiság által vezérelve. Mindent bevetve, mindenen átgázolva a céljaiért. Pusztulást hozva maga után és céltalan, helyüket nem találó embereket. Akik csak a testükben hisznek, és annak a túléléséért, jólétéért küzdenek, akár egymást is eltiporva.
A filmben démonok népének nevezték, nem véletlenül....
Erre tartott tükröt ez a film.
Ennél sokkal több is van benne, de azt csak azok látják meg, akik már tapasztalták a túloldalt, a mindent és mindenkit összekötő ÉLETET. Akár sámáni úton akár máshogy. A többieknek a film ezen része nem nyílik meg.
(nem tudod, hogy mit nem tudsz)
Szóval szerintem gyönyörű és mestermunka.
Azt is megmutatta, a sorsod elől nem menekülhetsz. Szembe kell nézned a félelmeiddel.
A vízről való tanítás, ami kétszer is elhangzik: cseréld ki a víz szót az életre, vagy ha úgy tetszik Istenre.

Szóval én egy másik filmet láttam, ami csodálatos volt és mélyen megérintett.
10/10
Aventador 2022 dec. 27. - 20:03:43 10/10
(65/143)
Látvány, filmzenék 10/10.
Nekem hozta a várt élményt.
A történet ismerős volt ugyan, de amibe becsomagolták az elképesztő.
Alig várom, hogy újranézhessem itthon BluRay-en.


Nem is értettem Jake-et, hogyan gondolta, hogy azzal megvédhet mindenkit, hogy elköltözik a családjával. Nekem ez értelmetlen volt és butának hatott. Várható volt, hogy úgyis megtalálják és akkor lesz ne mulass, akárhova is megy. Na meg az idegesített fel, amikor az ezredest megmentette Gekkó. ÁÁÁÁ mondom ennek soha nem lesz vége. Főleg, hogy még az elméjét is lementették a palinak. Minden részben ő lesz a főgonosz vagy mi? Ez is egy kicsit bugyutának hat, de mindegy is. Összességében tetszett.


6/10
Csemegeuborka 2022 dec. 26. - 22:53:14 6/10
(64/143)
Az első rész abszolút kedvenc volt, a moziból nem akartam hazamenni, hanem nézni akartam tovább. 13 éve vártam a folytatást, de hatalmas csalódás lett. A látvány (VFX, 3D, HFR) tökéletes volt az IMAX élménynek hála, de már az első percekben éreztem, hogy mélyen alulmúlja a várakozásaim a történet. Avatar-fanként nem lehet szavakba foglalni a csalódottságomat. Technikailag hibátlan, dramaturgiailag borzasztó. A film közepén már vártam, hogy mikor lesz vége. Ezt a vízalatti Tropicarium-os vonalat kár volt erőltetni. Rossz filmnek nem mondanám, de nem Cameronhoz méltó alkotás lett. A látvány miatt IMAX-nél rosszabb moziban/TV-ben vétek megnézni, aki meg onlinefilmek-en nézi, az egy igénytelen tróger...
A látvány 10 pont, a történet 4, összességében 6 pont. Alacsonyabb ingerküszöbű embereknek egyenesen ajánlott film, fanoknak kevésbé.