Téma: Avatar 2

10/10
huanmigel11 2022 dec. 20. - 15:36:07 10/10 Előzmény kbadam
(43/143)
Az majd szerintem a 3. részben fog kibontakozni
7/10
kbadam 2022 dec. 20. - 15:10:47 7/10
(42/143)
A látványvilág és a hanghatások nagyszerűek, lehet végig gyönyörködni, ezért nem tűnik soknak a 3 óra, látványvilág felturbózva az első részhez képest, ahogy lenni szokott, a történet már nem üt akkorát, mint az elsőben!

Ide írd a spoileres tartalmat
viszont maga a történet kissé zavaros, döcögős, a Gekkó gyerek olyan, mintha nem is lenne,
valami nagyobb dolgot remélt az ember tőle, ugyanígy a Dr. Nő (Sigourney Weaver) lányától is valami óriási végső győzelmet eldöntő (monumentális) dolgot váram, ahogy kiderült, mekkora hatalma van, mikor Éuához csatlakozott! A másik faj is erőltetett kicsit... Néhol gyerekes a történet, tényleg, olyan 12-16 éves korosztálynak szóló, kicsit túl egyszerű, sokszor előre megfejthető, hogy mi fog történni.


A sztori csak 6-os / 10 látvány 10/10 - > összességében 7/10
8/10
Kovács kolléga 2022 dec. 20. - 06:13:10 8/10
(41/143)
SPOILEREK a véleményemben.

Egyelőre 2D-ben láttam, de várhatóan sorra kerül majd az IMAX is. Nem mondom, hogy csalódás, de őszintén szólva elragadtatva sem vagyok tőle, és ahogy nézem, sokan vannak ezzel így. Várhatóan ez lesz az év legsikeresebb filmje, de szerintem nem éri majd el a kétmilliárd dolláros szintet és ordas nagy bukásveszély leselkedik a két év múlva érkező harmadik részre.

Mik a problémák?

Egyrészt túl hosszú. Az első rész fél órával kevesebb játékidővel többet mondott el.
De zavaró a túl sok műanyag is. Persze itt mi más lett volna, hiszen ezt a történetet nehéz lenne más eszközökkel elmondani. De mégis van valami, amit Cameron az első résszel nagyon telibe talált, itt viszont mellélőtt.
Mire gondolok?
Na'avik ide vagy oda, az első részben a tényleges főhősök mégiscsak az emberek voltak. Az öt legfontosabb szereplő közül csak Zoe Saldana karaktere nem volt ember. Itt viszont éppen fordítva van a felállás, hiszen egyedül Gekko nem na'avi. És ezzel el is érkeztünk a lényeghez, ugyanis akármilyen látványosak ezek a kék micsodák, mégsem lehet igazán azonosulni velük.
Szerinem a Sully-család jelenlétét némileg háttérbe kellett volna tolni, akárcsak Quaritchot. Helyettük lehetett volna meghatározó karakter Gekko, aki akkor lett volna igazán izgalmas, ha egy Anakin Skywalkerhez hasonló átváltozást látunk tőle (vagyis kiderül, hogy még az apjánál is nagyobb gyökér). Nem kizárt, hogy a harmadik rész ebbe az irányba megy, de a folyamatot már itt el kellett volna kezdeni (nem pedig megelégedni egy-két utalással, miszerint akár ez is bekövetkezhet). Kirinek pedig szintén embernek kellett volna lennie, nem kék micsodának, és a digitális ilyen-olyan Sigourney Weaver helyett egy valódi fiatal színésznőnek játszania. A kettejük közötti sajátos szerelmi szálat pedig fel kellett volna vállalni. Tudom, hogy mindez egyfajta Star Wars-utánzattá teszi a történetet, de ez legalább belecsempészett volna némi izgalmat, ebbe nagy családi összejövetelbe. Az utóbbi miatt egyébként csak dicsérni lehet Cameront, de ugyanakkor fel is róhatnánk neki, hogy a családtörténetek akkor izgalmasak, ha nincs összetartás, mert valaki kilóg a sorból.
Quaritch erőltetését nem értem. Jó karakter volt, és el tudom fogadni, hogy rohadék na'aviként visszahozzák, de annyira azért nem volt hatásos, hogy most már állandóan őt bámuljuk. Lehetett volna újabb szemét alakokat beleírni, Quaritchot pedig valahol a film közepén kinyírni. Ez lett volna az újabb meglepetésfaktor.

Mert itt az egyik nagy gond. Túlságosan kiszámítható a történet, és nincs benne meglepő fejlemény vagy váratlan csavar.
10/10
frottirzokni 2022 dec. 19. - 12:27:47 10/10
(40/143)
A második részben nem történik varázslatos utazás embertestből avatar testbe, nem fedezik fel a csoda-copfukat, meg általában a testüket, mert minden szereplő puff, eleve "kész" navi.
A természetközeli, romlatlan navik ebben a részben már induláskor acélos, harci festésben élő fosztogatók.
Az első részre csomóan (én is) vetítésről vetítésre visszamentek, mert Pandora olyan gyönyörűen lett megcsinálva, hogy nem lehet otthagyni, újra vissza kell menni látni-hallani. A második részben is gyönyörű Pandora, de az arány átbillent inkább háborús filmbe, amit nem biztos hogy vissza fogok menni újra megnézni. Azt hittem inkább szelíd, vizivilággal ismerkedős sztori lesz némi harccal, de EENNYYII harc volt benne, ennyi szépség mellé. Szóval az arány az én ízlésemnek rossz irányba billent. Nem volt rossz, csak eltűnt a varázslat.

Két aranyos rész tetszett. Neytiri full kombat módban tombol a süllyedő hajón, beleállít egy három méteres nyílvesszőt valami fasziba, ami a kislánya mellé zuhan, mire a kislánya boldogan: "megjött Anya!" Meg amikor a srácok verekednek, fater leszidja őket, de azért megkérdi, hogy ...és ők hogy néznek ki? Rosszul, sokkal rosszabbul mint mi. Jó, jó... akkor jó.


5/10
cselaxi 2022 dec. 19. - 11:08:13 5/10
(39/143)
Amely filmek eszembe jutottak: Winetou, Csatahajó, Valerian és az ezer bolygó városa... Amúgy: avatarnak gyerekei, hogyan?
6/10
Hócipellő 2022 dec. 19. - 09:14:25 6/10
(38/143)
Ha nem is türelmetlenül, de vártam a folytatást. A látvány lenyűgöző, varázslatos színek, de.. a cselekmény számomra elveszik ebben a gyönyörű csomagolásban. Mintha az előző rész kapott volna új ruhát, kicsit átszabva. Sajnos nem volt olyan karakter a filmben, akiért izgultam volna. Az első másfél óra még tetszett, aztán unalmassá vált az egész, olyannyira valamikor bele is aludtam. Fenékfájdítóan hosszú. Sajnálom, hogy nem érintett meg. Egyszer jó volt látni, de nem az újranézős kategória.
5/10
kacsaj 2022 dec. 19. - 07:53:15 5/10
(37/143)
Nagy csalódás volt az első rész után, ami a kedvenc filmem. A látvány tényleg jó, de a történet 0, olyan mint egy háborús film.
8/10
Amadila 2022 dec. 18. - 23:53:32 8/10
(36/143)
A látvány világ nagyon szép,de a története ugyanaz mint az elsőnek.
Ráadásul úgy tudom lesz 3. és 4.rész is.

Spoiler

Akik már látták, nem volt olyan érzésetek hogy Neytiri már az elején sejtette ,ahogy nézett rá,hogy a Gekko gyerek,bajt hoz rájuk ?
Miatta halt meg a legidősebb fiúk,mert vissza mentek érte. Erre az mit csinál? Megmenti a szemét apját , hogy majd Sully többi gyerekét is megölje az ezredes?
2/10
tesz-vesz 2022 dec. 18. - 10:40:33 2/10
(35/143)
Es az milyen amugy hogy a Sopranone tabornok sajat maga kinozza es hallgatja ki a maugli gekkofogolyt? Ez csak engem zavar? Foleg h ott valami orvosok is szkenneltek az agyat. O hajtja vegre a halalos iteletejet is? A disney igy kepzeli a fogonoszt.
Cameron elegge szenilis lett. Olyan mint a prometheusos ficko.
5/10
@arch 2022 dec. 18. - 10:36:11 5/10
(34/143)
A látvány gyönyörű, a sztori középszerű. Akciofilmnek elmegy, de míg az első rész legalább a farkasokkal táncoló c. - zseniális - film elfogadható remake-je volt, ebbe a rengeteg pénzen és látványon kívül nem sikerült valódi életet lehelni.
Aki szereti a szuperhősös filmeket annak ez is tetszeni fog, de aki mélyebb tartalomra vágyik, az inkább keressen más filmet.
2/10
tesz-vesz 2022 dec. 18. - 10:34:01 2/10
(33/143)
Guardian: Az avatar 2 a trillio dollaros kepernyovedo 😊

https://www.theguardian.com/film/2022/dec/13/avatar-the-way-of-water-review-james-cameron

3d-be lehet latvanyosabb
2/10
tesz-vesz 2022 dec. 18. - 00:52:55 2/10
(32/143)
a másik, könyörgöm, mikor először láttam az Avatar egyet, nagyon irritált, hogy indiánok az űrlények, még úgy is nyerítenek, mint a FÖLDÖN lévő idiánok, helló csak az egy MÁSIK bolygó, amiről nem tudhatnak!

itt meg maori stílussal vonyítanak a harcolni induló vízfejűek egy másik bolygón. helló eredetiség!
a bálnáknak viszont kellett volna írni valami disney-dalszöveget is, amit elénekelhettek volna együtt vagy valami sanzonnótát mint a Producerekben: "- hogy van a gyereked? - köszönöm jól - milyen nagyra nőtt" talán így szórakoztatóbb lett volna a családi összejövetel a bálnák meg a maori vízfejűek között.
egy közös performansszal, flashmobbal közben, egy vízishow, valami formális tánc is akár. ha már látvány, akkor adjanak bele mindent! ne csak lebegő sziklák legyenek, minden érzékszervükre hassanak.

lehet meg kéne csinálni amúgy a Szomszédokot is Avatar-lényekkel, lehet a 3. rész már ilyen lesz.
Taki bácsi már megint nem ettette meg a repülő vágottkacsasárkányokat.
Vágási Feri végre beszáll a bioűrfainternetbe

olyan sok volt a szappanopera jelenet, hogy már semmin nem csodálkozom. jó hogy nem már az ebéd receptjét, meg a reggeli gyereköltöztetést nem mutatták.
2/10
tesz-vesz 2022 dec. 18. - 00:37:29 2/10 Előzmény kybuck
(31/143)
ne menj. bánom hogy moziban néztem, otthon még lehet elmenne, de lehet kikapcsolnám a közepe előtt érdektelenséggel és unalommal, mint a Lightyeart

az is király, hogy a maugli Gekkó (a Tőzsdecápákból?) végignézi, ahogy apja ki akar irtani egy falut, végig azt demózza hogy ő nem apja, és utálja, de azért megmenti a végén, kell a 3. részbe, ott már lehet hogy tényleg kiirt egy civil falut.

de végülis bármikor lehet egy újabb rész ebből az Avatarból, mindegyik részben kiverik a bolygóról az emberket, de a következő rész mindig azzal kezdődik, hogy azok visszatérnek :D ahogy most itt.
Az Avatar 43-nál meg már megunják a nézők.
2/10
tesz-vesz 2022 dec. 18. - 00:32:00 2/10 Előzmény Tocky
(30/143)
a spirituális inkább egy kicsit ezoterikus, bár szinte ugyanaz :) kínszenvedés volt hallgatni. túl lett tolva.

a filmzene egy idő után irritáló, a CGI jó, kivéve pár részt a vége felé, gondolom kapkodtak, és ott kissé darabos lett vagy a karakterek minősége olyan régi számítügépes játék színvonal lettt pár percre.

elképesztő amúgy, hogy elhagyja az erdőt és nem akar már harcolni. egyszer már legyőzték az embereket szóval teljesen átlátszó, hogy az új látványvilág miatt kell lelépni. csak épp a főszereplő személyiségével ellentétes ez a reakció. bántóan rossz történet.

a sziklák mitől maradnak amúgy a levegőben? eléggé gáz. fantasy, mi?

elképesztően egysikú, egydimenziós a történet, síkhülye a sztori, az első részben legalább volt új elem, de itt ugyanaz a történet, csak több nyifogó szereplővel. nagyon-nagyon "családi " film. szerintem a célközönség 12-16 év lehet. max 18, de a lázadó tinik lehet már nem szeretik az ilyet
2/10
tesz-vesz 2022 dec. 17. - 22:49:16 2/10
(29/143)
Gyerekeknek es 70es IQnak csudajo film lehet. Felnottnek nem eleg a latvany
10/10
Seli78 2022 dec. 17. - 22:32:26 10/10
(28/143)
Ma néztük moziban,még mindig a hatása alatt vagyok . A látvány elképesztő, konkrétan a vízi világnál már elérzékenyültem , annyira szeretnék egy ilyen helyen èlni! Gyönyörű! Nekem a történet is tetszett ,nem volt hosszú, pörögnek az események. A vége pedig sírós volt, legalábbis nekem. Mindenképp újranézem,4DX- ben nagy élmény volt!
kybuck 2022 dec. 17. - 21:21:11
(27/143)
Anno az első Avatarnak is a látvány volt a fő húzóereje, a cselekmény megannyi közismert filmből lehetett ismerő, de akkor még mentette az a filmet, hogy a maga módján mégis egyedi. Most viszont már túl vagyunk ezen, szóval most már kilóg a sekélyes történet, amit megpróbáltak elsőre is eladni, vagyis szép-szép, látványos, de üres, legalábbis a kritikák szerint. Ez csak azért érdekes, mert a mozijegyre szánt pénz mellett felmerül a klasszikus kérdés, hogy hogy osszuk be a kólát, hogy minél kevesebbszer kelljen wc-re menni a több, mint háromórás játékidő alatt. Meggondolandó hogy menjek e moziba, vagy elég lesz itthoni megnézésre is.
10/10
h3stegh 2022 dec. 17. - 20:43:31 10/10
(26/143)
Láttam sok negatív és pozitív kritikát a neten, úgyhogy féltem kicsit a filmtől, hogy megéri-e elmenni rá. Nos, pár órája néztem moziban és semmj csalódás nem ért! Sokan írták, hogy túl hosszú. Én észre sem vettem, hogy már több, mint 3 órája néztem. Cameron filmjei amúgy is azért jók, mert nincsenek összevagdosva (Titanic, Avatar 2009...). A szereplőket lehet szeretni és utálni, egyik sem csak díszszereplő. A történetről annyit tudok mondani, hogy el sem tudtam képzelni mit várjak, de tetszett úgy ahogy volt. Az egész film alatt egyetlen egy dolgot találtam ami kevésbé tetszett, a végén lévő harc. Egy kicsit többet vártam pl. A tengeri mellett jöhetett volna még az erdei (kék) nép, és lehetett volna nagyobb csata, de meg lett oldva a vége rendesen, így igazából ez elhalványul. Tehát összességében nagyon tetszett a film, 2022-ben az Elvis mellett az év legjobb filmjei, remélem a bevétel is ezt támasztja alá majd.
5/10
KriszXD56 2022 dec. 17. - 18:36:38 5/10
(25/143)
A látványvilág lenyűgöző, az akció jelenetek kiválóak. DE a története nem túl érdekes, néhol már lapos is sajnos.
Spoiler!!
Nem tudtak volna egy másik főgonoszt kitalálni a filmhez?
Visszahozták Quaritch karakterét akinek lementették a bevetés elött a tudatát és most avatárként visszatért. A csúnya emberek most a bálnaagyért jőttek nem az ércért stb... KB ugyan az a forgatókőnyv mint az első részben.
Behoztak egy apa fia vonalat a Quaritch klón és gekkó kőzt ami szintén súlytalan volt...
10/10
Zoli2022 2022 dec. 17. - 15:27:43 10/10
(24/143)
Végre, 13 év várakozás után... Próbálom elkerülni a mellébeszélést, de technikai és vizuális szempontból még sosem láttam ilyet. Lenyűgöző, talán túlságosan is, úgyhogy néha lemaradtam a történet főbb pontjairól, mert Pandora halát bámultam. A múlt hónapban újra megnéztem az első Avatart, és alapvetően "egész jó volt". A folytatásban sokkal jobb és mélyebb a jellemábrázolás.

James Cameron ebben az új, háromórás filmben minden nézőt saját franchise-ának nagy rajongójává tud tenni, akik már alig várják a következő filmeket. Az "Avatar: A víz útja" című filmet a franchise új kezdetének tekinthetjük, és Cameron képes volt tovább fejleszteni a forgatókönyvet és a karaktereket, és eltüntetni az első film gyengeségét. Emellett az egyik legkülönlegesebb filmes élményt is megteremtette.

Nem meglepő, hogy a film vizuális mestermű, a lenyűgöző 3D-s díszletek gazdag felhasználásával, így mindenképpen javaslom mindenkinek, hogy nézze meg ezt a filmet IMAX 3D-ben. Mert enélkül nem lehet eléggé élvezni a filmet.

Reméltem, hogy James Cameron egy kicsit javít a látványvilágon, de ezek a látványelemek elképesztőek. Lenyűgöző képkockák egymás után. De ami a leginkább feltűnt, hogy a technikai bravúrokat mindig a karakterek és a világ felépítésének szolgálatában használják.

Ezt a filmet megnézve rájössz, James Cameron a technika mestere... és a rendezése ebben a filmben a legpontosabb a maga nemében. Összességében a film egy technológiai csoda, lélegzetelállító világgal...

Végeredményben azt kell mondanom, hogy James Cameronnak sikerült egy olyan tengeri és galaxis eposzt alkotnia, amire csak ő képes. Az "Avatar 2" című film egy különös, elragadó, sötét és nagyon kék alkotás. James Cameron még mindig mérföldekkel a többiek előtt jár.

Természetesen azt is elfogadom ha valakinek ez nem tetszik más az elképzelése egy filmről, hiszen nem vagyunk egyformák , viszont ők minek nézték meg, az első rész után lehetett tudni mire számítsunk.

Az is lehet, hogy a reklámok hatására, vagy a saját elképzelései az ideális filmről miatt irreális elvárások lettek benne így mivel azok nem teljesültek már csak mérgében is pár pontot adott erre a filmre és fordítva akinek meg teljesültek az 10 pontot adott viszont ez minden filmnél így van saját ízlésünk elvárásaink szerint pontozunk.

A különböző kommenteket elnézve az interneten többségnek a film tetszik, így várhatóan szép siker lesz.