Téma: Avatar

9/10
Tiberio 2020 okt. 17. - 01:46:12 9/10
(4299/4319)
Olyan szép ez a mese, és a vfx-részek méltóak és illenek hozzá: a szaturált színek, a tónusok, a rajzosan éles kép. A valós felvételek sajnos nem érnek fel ehhez: ebben a filmben nem a vfx-et kellett volna hozzá gyógyítani (lebutítani) a valósághoz, hanem a valós felvételeket kellett volna a vfx-jelenetekhez rajzolni, azokhoz felskálázni, átstilizálni. Kár, hogy az alkotók erről mást gondoltak; így is kilenc pont.
10/10
greilod 2020 júl. 18. - 01:55:05 10/10
(4298/4319)
Ma újra megnéztem, mert nagyon szeretem ezt a filmet. A kibővített verziót néztem meg (vagyis az eredetit amiből kivágtak egy csomó részt) és így még jobban tetszett. Főleg Pandorás magyarázó részeket (szimbolikus lelki dolgokat) vágtak ki sajnos, amik szerintem nagyon izgalmas voltak. Plusz az elején a Föld is be volt mutatva pár percben. Szerintem így sokkal kerekebb volt a sztori. 3 órás volt, de abszolút megérte. Elvarázsolt. Elkapráztatott. Egyedül az akció elemeket éreztem soknak.
offtopic
Midnight67 2020 ápr. 18. - 17:53:50
(4297/4319)
Most megnézem, mert megígértem.:)
offtopic
Midnight67 2020 ápr. 10. - 19:18:48
(4296/4319)
Legyen úgy, ígérem, legközelebb megnézem! :)
offtopic
Midnight67 2020 ápr. 10. - 19:03:24
(4295/4319)
Barátkozom a gondolattal, de eddig még nem tudtam rávenni magam, hogy végignézzem. Egyszer sort kerítek rá, ha adják. Per pill igyekszem a felgyűlt felvételekkel megküzdeni, többek között olyanokkal is, amik elsőre nem tetszettek. Most épp a Csillagok közt van soron, egyszer már félbehagytam, mert iszonyat hosszú, most nézem a felétől, de sajnos úgy érzem, csak időpocsékolás, mint nálam a legtöbb sci-fi :( De most már végignézem, ha a fene fenét eszik is, mert ugye ez is olyan, amit látnom kell, mielőtt meghalok.:)
k11zoltan 2020 márc. 15. - 12:21:57
(4294/4319)
Megnéztem, hogy kipipáljam.
Nekem marad az "egyszer nézhető" kategória.
Túl hosszú.
10/10
sadrok 2019 febr. 23. - 14:30:43 10/10
(4293/4319)
Pár éve láttam először, moziban... azóta párszor a tv-ben is. A háborús részt olyankor kihagyom, mert a brutalitás nem az én "műfajom". Egyébként valóban lenyűgöző film, szép és tartalmas, már az első megnézés után sem értettem, miért ne akarná bárki is látni ezt a csodálatos filmet? :-) A kor nem számít, 30 éves fiamnak éppúgy tetszett, mint hatvanas anyukájának :-) Leszámítva ugye az öldöklős részt.... nem az életkor, annál inkább a lelkület ami döntő. És többnyire ugyanazokon a részeken érzékenyülök el.... látva pl azt a felszabadult örömet, amit akkor érez Jake, hogy először áll lábra na'vikként... :-) Káprázatos a táj, és azok a különös na'vikok,.... ! Látványos és lenyűgöző! Nem érzek benne hatásvadász hollywoodi húzásokat, talán ezért is hat rám úgy ahogy..... Szóval, ez is egy megunhatatlan ....
10/10
ABanonym 2019 jan. 06. - 09:42:19 10/10
(4292/4319)
Amikor megjelent a film, Én is csak részletekben láttam, mert nem voltam kíváncsi rá. Folyton az volt bennem "biztos valami idióta akció film, ami tetszik a tömegnek, max 1-2 jó jelenettel"
Viszont tavaly megnéztem az egészet, és lenyűgözött! Hihetetlen egyedi és varázslatos világot mutat be. Nem kevés munka lehetett benne, olyan aprólékosan van felépítve az egész. Nagyon örülök, hogy gazdagabb lehettem ezzel a filmélménnyel, és természetesen repesve várom a folytatásokat, amit már biztos moziban fogok megnézni, és csak remélem, hogy lesz olyan jó, mint ez a rész!
Anni62 2019 jan. 01. - 15:12:41 Előzmény Midnight67
(4291/4319)
Sajnálom, hogy nem tetszett a film. A"67"-ből úgy gondolom fiatalabb is vagy mint én. Én nagyon szeretem a filmet, bár se az eleje, se a vége nem hiányzik. A lényeg számomra a mese a "kék fejekkel", szívesen megérinteném azt a fantasztikus világot amiben élnek.
Midnight67 2018 szept. 08. - 20:40:17
(4290/4319)
Tisztában vagyok vele, hogy ez egy nagy filmnek minősül, de korom miatt valószínűleg már nem az én világom, ezért már akkor sem néztem meg, amikor premier filmként 3D-s mozikban adták. A trailerekből meg kizárólag a számomra visszataszítóan ható kék fejek maradtak meg, ezért soha nem is erőltettem a megnézését. Nem mondom, hogy nem vagyok kíváncsi rá, de kérdéses, hogy egy 80-90-es évek filmjein felnőtt "nemzedéknek" érdemes-e erre kb. 200 percet rászánni, pláne, hogy még csak nem is HD-s tévén nézném.
szookedorina 2018 aug. 08. - 09:37:09
(4289/4319)
civilizáció minusz kettő -2.
Ha választanod kéne, minden nap szekérrel kell járhatsz vagy egy Ferrarival, melyiket választod?
Ne kamuzz, hogy a szekeret!
szookedorina 2018 aug. 08. - 08:08:48 Előzmény tobywong
(4288/4319)
"Mikor kijött a mozikba és megnéztem a trailer-t bizony én sem tartottam nagy durranásnak, úgy különösebben sosem voltam rá kíváncsi. De a napokban valahogy rászántam magam és bizony nem bántam meg. Nagyon tetszett, megérte megnézni. "
Ma és a jövőkép szempontjából nem tartom nagy dobásnak.
A filmipart is ellepték rendesen a Carpe diem elemek!
"Szakítsd le a napot!" Horatius
(ameddig lehet?!)
9/10
sexykex 2018 ápr. 02. - 11:55:17 9/10
(4287/4319)
Akárki tervezte a Pandorát nagyon jól sikerült. Amíg a természetről, az életről, az élőlényekről van szó, addig a film szinte hibátlan. Később azonban jönnek a klisék: a katonás katonák, a humánus biológusok, a lelketlen üzletember és az az egy, aki bármit képes megmenteni. Ezzel együtt egy látványos és szerethető sci-fit/fantasyt/kalandfilmet kaptunk, amelyik a tetemes műsoridő ellenére sem tűnik hosszúnak.
tobywong 2018 febr. 17. - 22:46:46
(4286/4319)
Ahhoz képest, hogy Cameron mennyit agyalt ezen a filmen és mennyire szívügyének tekintette, hogy a Pandora élõvilágát ennyire zseniálisan kitalálva és kidolgozva tárta elénk, ráadásul még külön nyelvet is készíttettet hozzá, igazán foglalkozhattak volna a hangkeveréssel is kicsit többet és nem pedig a fõbb állathangokat a Jurassic Park projektébõl kölcsönözték volna. Ez engem nagyon mélyen érintett. ondolom többen is észrevették. Ezt félretéve számomra egy remek film 8/ 10.
gadus 2017 dec. 30. - 17:17:17
(4285/4319)
Jó kis faj gyalázós film:))
Arter 2017 aug. 30. - 20:36:41
(4284/4319)
A film képi világa engem is megfogott, rengeteget költöttek a filmre, de meg is érte nekik. Mondhatni páratlanok azok a grafikai megoldások, amelyeket ebben a filmben alkalmaztak. Persze ma már vannak hasonló grafikával rendelkezõ filmek, de valahogy ez a film mégis viszi a prímet nálam képileg, de persze itt nem csak látványfilmrõl van szó. Elég sok témát érint a film. A karakterek nagyon jól fel vannak építve, remek színészi alakítások és kitûnõ történet vezetés látható a képernyõn. A hossza ellenére sem untatott. Remek kultifilm lett, nem véletlenül!
8/10
Xxy92 2016 nov. 06. - 22:51:28 8/10
(4283/4319)
Szégyen, nem szégyen, én csak \"most\" láttam elõször, mikor augusztus 20-án leadta a TV2. Bár hallottam, mekkora film és talán egy másik port.hu-s filmadatlapon nem szerepel ennyi szavazat, csak valahogy mindig elkerültem.
Nos, nekem is tetszett, de azért az extázis elmaradt. Mindenesetre fenomenális a grafika, és a színészek játéka. Külön tetszik, hogy saját nyelvrendszert is megálmodott a rendezõ, amit egyébként egy nyelvészprofesszorral alakíttatott ki.
Jut bele minden; szerelem, fantázia, akció, barátság, dráma, kaland, humor. Nálam mégsem tudott annyira átjönni, és pl. a Titanic-kal, vagy Harry Potterrel egy napon sem tudnám említeni.
De örülök, hogy végre láttam. Aki esetleg még nem ismeri, nézze meg mindenképp, mert sok tekintetbõl kuriózum ez a film!

8
_nyugiss_ 2016 szept. 21. - 21:32:05 Előzmény tobywong
(4282/4319)
sajnálhatod, hogy moziban nem láttad
nekem leeset az állam
az elsõ félóra fura volt, de utána nagyon magával vitt a látvány és a hangulat

jövõre jön a második rész, majd kiderül cameron mester tudja-e fokozni :)
tobywong 2015 dec. 29. - 19:04:15
(4281/4319)
Mikor kijött a mozikba és megnéztem a trailer-t bizony én sem tartottam nagy durranásnak, úgy különösebben sosem voltam rá kíváncsi. De a napokban valahogy rászántam magam és bizony nem bántam meg. Nagyon tetszett, megérte megnézni. Várom a folytatásokat és azokat már biztos moziban nézem. 7/10
Jozsó70 2015 dec. 08. - 20:46:51
(4280/4319)
Elõször mikor errõl a filmrõl hallottam hatalmas marhaságnak tûnt a sztori. El sem tudtam képzelni, hogy egy ilyen csodát lehetett ebbõl a történetbõl csinálni.
http://filmecske.hu/legujabb-filmek/avatar-online-film
A legnagyobb kedvencem lett ebbõl a filmbõl. És átvitt értelemben a másság elfogadásáról szól.Persze nem ezért szeretem annyira, de nem tudom elégszer megnézni, annyira tetszik. Mindenkinek csak ajánlani tudom!