Téma: Avatar

ceia 2015 jan. 31. - 19:24:42
(4179/4319)
A találgatásokhoz csatlakozva: ha nincs Alien, akkor ez sem :D Nagyon jó film, de semmiképpen sem kereskedelmi csatornán. Én megvettem, ez megérdemli. Nem állhatom, ha követem a filmet és egyszercsak bevágják a tamponokat, stb.
10/10
Ateellas 2014 nov. 01. - 15:46:30 10/10
(4178/4319)
nem kedvencem a sci-fi, de a sztori és az üzenetén sokat lehet filózni, ezért megérdemel egy 10et! :)
10/10
borkasztik 2014 okt. 26. - 15:28:57 10/10 Előzmény rommel1944
(4177/4319)
Akkor manapság már nem sok filmet tudsz élvezni :) Az a baj hogy manapság már mindent feldolgoztak, szóval ha feldobsz egy témát akkor nem tudsz úgy bemutatni valamit hogy ne ugrana be esetleg más film is. Mellesleg sok olyan ötlet is volt benne ami mondjuk az Alien 2 ben is benne volt, na már most mivel az Alien 2 szintén õ rendezte ez szerintem megbocsájtható neki. :)
Én élveztem a filmet és ennyi :)
rommel1944 2014 okt. 24. - 07:33:05
(4176/4319)
Színmûvészeti Akadémiát végeztem, majd posztgraduálisan az audiovizuális mûvészetek mesterfokozatát (master) fejeztem be.A mesterem mondott egy bölcsességet s én azóta nem tudok másként tekinteni a feldolgozásokra.."Tudja, ma már csak egyetlen lopást nem büntetnek...Az ötletlopást!!!
10/10
Suziy 2014 okt. 16. - 20:04:30 10/10 Előzmény borkasztik
(4175/4319)
Ez az, hogy csak látnak, az ösztöneiket az alvilágba ûzték (a lélekben az alvilágnak metaforikusan a tudattalan feleltethetõ meg)..
Sir_Extreme 2014 okt. 05. - 18:45:47
(4174/4319)
Már 6 éves a film, repül az idõ.
Csak nehogy úgy járjon, mint a Mátrix 2-3...
Cameron azért jóval tapasztaltabb rendezõ, mint a Wachok.
10/10
borkasztik 2014 aug. 22. - 11:53:40 10/10
(4173/4319)
Pontosan és azt a lehetõ legélvezetesebbre formálta :) Ezért is írtam lentebb ez egy újkori feldolgozása egy régi történetnek, de ez még attól nem rossz :) Mert nem hiszem hogy más is ennyit veszõdött volna ezzel.
ha így nézzük akkor Star Wars se született volna régi Western és lovagos történetek nélkül :) Vagy Narnia se Gyûrûk Ura nélkül sõt ha jól tudom még kortársak is voltak az írok a könyvükkel :)
Szerintem egy cseppet se baj ha egy jól bevált technikai újítást vagy ötletet másféle szemszögbõl próbál bemutatni és ötvözni.
Meg nem azért de õk voltak az elsõk akik még igazán komolyabb 3D-s popcorn mozit hoztak létre utánna meg sorra jött ki mindenki a silányabbnál silányabb 3 D-s utánzatokkal, aminek csak térhatása volt semmi más.
ÉN jót szórakoztam rajta és más engem nem érdekel. Eltudtak újra varázsolni kiszakítani a valóságból és én ebben látom ennek a filmnek a varázsát.
Ott vannak azok a sok hülye Remake-k pl Emlékmás, Robotzsaru, Óz, Conan a barbár stb egytõl egyik borzalmasnak találtam mindet. Teljesen ötlettelenül jött ki egy régi történet amit már mindeki ismer és szeret is, de még is úgy eltudták rontani az egészet, hogy ismert közkedvelt alappal dolgoztak, és ez meg ezekhez képest fényévekre jobb. Itt a sok ismert dologgal próbált megalkotni egy új Univerzumot, és szerintem nagyon jól sikerült.
Sz Peter 2014 aug. 19. - 13:35:13
(4172/4319)
Vagy ha nem lett volna a Pocahontas.
10/10
borkasztik 2014 aug. 19. - 12:00:07 10/10
(4171/4319)
Ezzel egyet értek :) Így van ha nem lett volna Star Wars vagy Mátrix nincs ez a film se :)
10/10
borkasztik 2014 aug. 19. - 11:53:40 10/10
(4170/4319)
*Mindenki azt lát bele amit akar
10/10
borkasztik 2014 aug. 19. - 11:52:57 10/10
(4169/4319)
Mindenki azt látja bele amit akar :) De ez amit felsorolsz csak a látszat :)
Metalherceg 2014 aug. 18. - 08:57:04 Előzmény borkasztik
(4168/4319)
kék macskaemberek egy idegen bolygón usb-farokkal rácsatlakoznak az anyatermészetre... butaság! :)
10/10
borkasztik 2014 aug. 06. - 23:18:42 10/10 Előzmény Metalherceg
(4167/4319)
A mélység titka nekem is kedvenc ^^
De már ne haragudj de hogy lehet egy gyerekes butyutaságnak nevezni egy olyan témát mint a természetvédelem vagy más népek leigázása bármilyen okból :) Ez mindig aktuális kérdés lesz, mert sajnos az emberek többsége ilyen "sz*métláda" Akik csak akkor képesek változtatni saját hozzá állásukon ha már a saját bõrükön érzik a veszélyét. . Ezt mindig is megfilmesítették a filmvilág történelmében. Ha jobban tetszik az emberi természetet. Legyen az akár Frakasokkal táncoló, Pocahontas vagy akármi :) Szóval ez ha így jobban eltudod fogadni az újkori változata egy régi történetnek :)
10/10
borkasztik 2014 aug. 06. - 23:11:02 10/10 Előzmény Metalherceg
(4166/4319)
Én azzal nem értek egyet hogy más rendezõ is ennyi pénzbõl kibírt volna hozni egy ilyet. Lásd Transformers pl. Ott is bõdületes pénzeket fektettek abba hogy egy látvány orgiát kapjunk ahol a történet elhanyagolható és nem is számít a logika. Azt én nem tudtam élvezni sehogy se sõt szenvedtem a film alatt.

Itt ebben a filmben azért ez másképp volt. Ha jól emlékszem valami régebbi riportjára Cameronnak, akkor ezt a filmet már régóta tervezte csak nem voltak meg a megfelelõ technikai eszközei ahhoz hogy akkor még eltudjon készíteni egy ilyet és mindezek ellenére, hogy igen olyan történetet vitt filmre ami nem egyedi, olyan hangulatot tudott teremteni hogy még a mai napig is errõl beszélünk még ha mindenki más szemszögbõl is. Olyan hangulata és atmoszférája van amit már a régi nagy klasszikusok óta nem éreztem egy film alatt se. ÉN úgy nézem ez egy modern kori film ami tiszteleg a régi történetnek, és nem azért de tövig rágtam a körmöm a csata alatt a végén.Szóval ha azt kérded sikeres lett volna a 90 es években, a válasz egyértelmû nem, mert így nem tudta volna megvalósítani. De szerintem ez akkor is jól sikerült filmlett, mert itt a látvány a történetet is szolgálta nem úgy mint az elején említett Transformersekbe :)
Metalherceg 2014 júl. 25. - 19:39:24
(4165/4319)
azért kíváncsi vagyok hogy ha ugyanez a sztori '90 körül megjelent volna egy asylum filmben mondjuk "ûrconquistadorok az ûrindiánok ellen" vagy hasonló igényes címmel akkor most ki istenítené fel a magas egekig?! :D
mert a sztori az allegória ellenére is bugyuta, hiába csempészte bele a "hatalmas" mondanivalót, ugye.

véleményem szerint cameron még nem igazán bizonyította a tehetségét, minden munkáját sikerre ítélik már a kigondolásának napjától kezdve. Persze látom én hogy van stílusa, meg persze jó rendezõnek tartom, de azért annyi pénzbõl szinte bármelyik rendezõ ugyanígy megrendezné ezeket...
Kéne neki is egy Fülke típusú film, hogy mindenki lássa, hogy nem a pénz rendez hanem az ember!

Véleményem szerint a Terminator 2 a legjobb filmje, itt annyi felejthetetlen jelenetet kreált hogy tíz filmjébõl (van ennyi? :D) sem lehetne ennyit összeszedni.
Ami nagyon nem tetszik a komában, hogy gyakorlatilag gyerekeknek való bugyutaságokat olyan véres komolysággal adja elõ, hogy az már a felnõtteknek is durva. :D

komolyan! :D
például "folyékony terminátor" gyakorlatilag (mivel hogy többször látjuk hogy semmi nincs a belsejében) el kell hinnünk, hogy gyakorlatilag elektronika meg a sok alkatrész panel, minden ami egy robotban éldegél stb. minden folyékony.
Ennyi erõvel Mézga Aladár kalandjait is leforgathatná 240 millióból aztán a tökéletes látvány mellett senkit nem érdekelne hogy önfelfújós gumiûrhajóval hogy a f.-ba tud az androméda galaxisig eljutni :D

Kedvenc filmem tõle A mélység titka (lehet mert az lapít a legjobban? :D)

Ezzel szerettem volna kezdeni, de kifelejtettem!

látvány: 10/10
film 5/10
10/10
borkasztik 2014 jún. 10. - 22:25:58 10/10
(4164/4319)
* elveikkel
10/10
borkasztik 2014 jún. 10. - 22:23:50 10/10 Előzmény gadus
(4163/4319)
Úgy bírom mikor mindenki ezzel a saját fajtája árulással jön. xd Nem árulta el a fajtáját hanem csak nem értett együtt az elveiket, hogy leigázzanak egy másik népet. MIért ha te tudod hogy tudnál valamit tenni ellene hogy megakadályozz egy mészárlást akkor te simán hagynád hogy megtegyék csak mert ez egy másik fajhoz tartozik? xd VAgy szerinted ez helyes? xd Az emberek is ezt csinálják az állatokkal akiket már lassan a kihalás szélére vadászunk, csak azért mert azt hiszik hogy megtehetik pedig õk is ugyan úgy élni akarnak mint mi :)
Kyoko 2014 jún. 09. - 16:53:20
(4162/4319)
Én nem most láttam az RTL-verzió végét, hanem még mikor nemrég este adták, de nekem is rögtön feltûnt, hogy kivágták az említett szereplõk halálát. Egyszerûen nem érdemes kereskedelmi csatornán filmet nézni.
gadus 2014 jún. 09. - 14:17:02
(4161/4319)
Amennyiben a film mondanivalója az hogy fogadjuk el a másikat,tiszteljük a másságot,egy kis környezettudattal nyakon öntve,kívánom a készítõknek hogy ne csak internetrõl ismerjék hazánk rejtett erõforrásait.A film látványos zavaros mondanivalóval.Spoiler: ráadásul a fõhõs elárulja a fajtáját.Szép.
Hummerdk 2014 jún. 09. - 09:01:13
(4160/4319)
Üdv!
Tegnap úgy döntöttem kipróbálom, hogy az RTL mennyire vág meg egy olyan zseniális filmet, mint az Avatar. Hát elég rendesen… Az egyik kedvenc filmem, milliószor láttam, úgyhogy a részletekre nagyon jól emlékszem. A reklámokba hál’ istennek bele tudtam tekerni, így nem rontott a film élvezetén. A kisebb kivágások sem zavartak, mert jelentéktelen részeket vágtak ki. Na de amikor a film végén a csatajelenetbõl kivágtak ÖT percet, az nálam kiverte a biztosítékot. SPOILER Három fontosabb szereplõ halálát vágták ki (Cu’ Tej, Norm avatarja, Trudi) SPOILER vége. Felháborító… Ennyit akartam.
Sziasztok!