Téma: Ave, Cézár!

1/10
Istenasszony 2016 jún. 21. - 10:11:42 1/10
(40/60)
Baromság.
3/10
krammermann 2016 jún. 14. - 10:56:38 3/10
(39/60)
Várható volt, hogy a film nagyon megosztó lesz. A film atmoszférája kiváló, a szereposztás és a színészi munka rendben van (Josh Brolin fényes) a másodlagos mondanivalót értem én de nagyon egyszerû, egy népmese is bonyolultabban ábrázolná. Összességében viszont se füle, se farka! Az zavar a legjobban, hogy egy csomó pénzt, idõt, sztárt elpazarolnak úgy, hogy egy kicsit több kreativitással és empátiával (az átlag nézõt illetõen) maradandót is tudtak volna alkotni de ez nem maradandó..... Így csak 3/10 -et adok büntibõl, mert sokkal jobbat vártam tõlük és tudnak is sokkal jobbat!!!

Lehet, hogy nem gondolkodom elég "amerikaiasan"? :-)
1/10
pihes 2016 jún. 12. - 14:09:29 1/10
(38/60)
Amíg láttam a filmet, csak kerestem, valami, normális kapaszkodót, amin, el lehet indulni. Hiába, nem találtam.
Ennyi, és kész.
10/10
nmikimouse 2016 máj. 31. - 13:10:24 10/10
(37/60)
Messze a legjobb Coen-film, amit ismerek. De nem fog mindenkinek tetszeni. Rétegfilm - de annak nagyon jó.
kareshu 2016 máj. 01. - 23:38:51
(36/60)
Én vagyok egy hülye, hogy egy Coen fivérek filmet nézni kezdek. Mindenük bûn xar, csak valami defektes trend miatt nagy királynak vannak kikiáltva. 40 perc után ott tartok, hogy a filmtõl rögtön felvágom az ereimet! :( Értelmetlen sótlan katyvasz, zéró szórakozás eddig. Ha illene, nyomtatott nagy betûkkel írnám ki, hogy: ne nézd meg!


(Ne nézd meg.)
pitbear 2016 ápr. 11. - 20:42:03
(35/60)
Én már amikor megláttam George Cloney nevét egybõl tudtam, hogy ez a film egyáltalán nem lesz humoros. A képeket meg a bemutatót elnézve is beigazolódott ez a nézetem. Annak a faszinak ugyanis semmi humora nincs. Egy erõltetett ficsúr ez a Cloney semmi több. De a Coen fivérek neve is garancia volt arra, hogy nem lesz humoros a film. Egyetlen filmjükön röhögtem eddig: a Dõl a moné az nem volt rossz.
10/10
nagyattilaferenc23@gmail. 2016 ápr. 06. - 00:50:15 10/10
(34/60)
nekem ezek a jutottak eszembe a film utána: könnyed és humoros de mégis van mély mondanivalója (élet értelmére egy lehetséges válasz), jó humorú, kiforrott, összeollózott, régi, ilyet már láttam de mégis új,képes saját magát kritizálni és véleményt mondani ami nem kis dolog, tükröt állít maga elé és a nézõ elé,van benne önirónia, kerek egész a történet, a komcsi szálat még nem értem de voltak nagyon okos gondolatok a közdazdasággal-élet kapcsolatban.
Összeségében megérte megnézni és kaptam a filmtõl valami plusz amin el fogok gondolkodni.
1/10
Évibébi 2016 márc. 16. - 08:51:49 1/10 Előzmény bivcsy
(33/60)
Teljesen egyetértek. Ez tényleg egy borzalmasan rossz film.
3/10
gery33 2016 márc. 15. - 20:03:25 3/10
(32/60)
A színészek, a jelmezek, a díszletek és az operatõri munka a helyén voltak, azonban története és humora egyáltalán nincs a filmnek. Az amúgy sem telt házas elõadás alatt körülbelül a közönség 20%-a a film közben elhagyta a mozitermet. Unalmas. Nem érdemes ezért ennyi pénzt kiadni, nem ajánlom! Higgyétek el, ez nagyon hamar le fog kerülni a mûsorról.
9/10
pqrs 2016 márc. 14. - 19:12:30 9/10 Előzmény bivcsy
(31/60)
Nem kötözködésbõl, inkább kíváncsiságból kérdezem, hogy konkrétan mi volt az, ami nem tetszett benne?
bivcsy 2016 márc. 14. - 10:42:07
(30/60)
Az egyik legrosszabb film, amit mostanában láttam. Se füle, se farka. Nem értem, hogy George Clooney, Ralph Fiennes, Scarlett Johansson és társai, hogy adhatták nevüket egy ilyen borzalomhoz. Nem nevezném vígjátéknak, az egész film alatt a teljes moziterem csendben ült, maximum egy-két mosoly volt az arcunkon. NE NÉZZÉTEK MEG! Pénzkidobás és idõpocséklás!
9/10
pqrs 2016 márc. 13. - 13:21:24 9/10
(29/60)
Sokkal kevesebbet vártam tõle, de egy hatalmas pozitív csalódás volt!

A mai buta CGI látványfilmek között remek felüdülést kínál a régi vágású filmkészítés rajongóinak. A régi, hatalmas épített díszletek között leforgatott ókori témájú filmek megidézése egyszerre ügyes és vicces is, ahogyan a többi, akkoriban kedvelt mûfaj elõtt is tisztelegnek egy-egy jelenet erejéig. A színészi játékra nem lehet panasz, George Clooney fantasztikus, Alden Ehrenreich még jobb, különösen, amikor a tulajdonképpen önmagát adó Ralph Fiennes agyára megy.

Ugyanakkor tény, hogy nincs nagy történet, és ha kivágnánk a felesleges részeket a filmbõl, egy tízperces nyomozást kapnánk, de akkor pont a lényegét veszítené el: ez egy nagy tabló, ami végigvezérel az akkori Hollywoodon, bemutatja, hogy készültek a filmek, hogy mennyire más volt akkoriban a technika (itt a vágószobás jelenetre hívnám fel a figyelmet) illetve még a film szerepérõl is értekezik: nem kell benne semmi ideológia legyen, csak arra van, hogy szórakoztassa az embereket. És az Ave Cézár! engem végig lekötött, köszönhetõen például Roger Deakins (õt ugye nem kell bemutatni, a világ egyik legjobb operatõre) fantasztikus felvételeinek.

Valószínûleg Coenék látván a mostanság divatos olcsó látványfilmeket készítették el ezt, és ami a legviccesebb az egészben: ez is olcsó látványfilm lett, csak valahogy az ember érzi a különbséget az õ filmjük és a Marvel termékei között. Õk nem rombolnak le városokat, hanem épp ellenkezõleg: teremtenek. Egy régi, letûnt kort, amikor a film még elegáns és visszafogott volt, ahol a legfontosabb személy a fõszereplõ volt, és nem a vizuális effektekért felelõs szakember. Szóval kicsit sajnálom, hogy sokaknak nem tetszett, de úgy látszik, hogy az emberek filmes ízlése is folyton változik.
1/10
petya1123 2016 márc. 09. - 12:24:22 1/10
(28/60)
Ezt a filmet nem értem miért vetitítik a mozikban...
Borzalmas rettenetes , ne hogy megnézzétek !!! Még annyit se ér ez a film , h akár a torrent oldalakról leszedjétek !
Borzasztó volt 10/0,5 a film
6/10
Kolókapitány 2016 márc. 07. - 09:44:57 6/10
(27/60)
Voltak azért nagyon vicces, jópofa részek, de összességében nem egy túl jó film. Nagyon csapongónak éreztem, a forgatókönyv ugye a fõ gyengéje és voltak nagyon rosszul megírt párbeszédek is. Josh Brolin karaktere nekem nagyon nem tetszett és a többi se volt túl jó. Egyedül Alden Ehrenreich volt jól megírva. SPOILER: Az a jelenet amikor berakták drámát játszani marha jó volt. A Laurence Lorenz poén is ült. Ami még tetszett az amikor megmérgezték a Clooneyt az elején. SPOILER vége

Sokkal többet is ki lehetett volna ebbõl hozni, de egyszer meg lehet nézni.
10/10
Peetya911 2016 márc. 06. - 01:29:29 10/10 Előzmény tibcsiri70
(26/60)
Zsenialis! Rejtett utalasok, kicsit cinikus poenok - aki a tipikus vigjatekokat tartja nagyra, az valoszinuleg nem fogja erteni. Mondhatni egy jo parodia, egy szep korbol. Valamint bepillantast nyerhetunk a nagy filmgyarak egykori mukodesebe. :)
6/10
hetimozi 2016 márc. 05. - 21:43:04 6/10
(25/60)
Nem a legjobb választás, mint vígjáték, fõleg ha nem vagyunk hardcore film fogyasztók.
***moderalva***
8/10
Muya 2016 márc. 04. - 10:31:04 8/10
(24/60)
SPOILER lehet


Nagyon jól leírtad :)
Attól függetlenül szerintem akkor is "katyvasz" Ha Gurney a másik játékos, akkor az Õ karaktere miért nem lett nyomatékosabb? Tehát eltáncikál ott (le a kalappal Tatum elõtt- fantasztikus ahogy eljátssza a szerepét), aztán hirtelen kiderül, hogy hithû komcsi? De semmi erre utaló jel vagy valami kis sejtetés. Nekem az Õ figurája nem egyéniség.
Alden Ehrenreich - hát az Õ karaktere mindent visz és még a magyar hang is jól eltalált. És még mindig nem értem, hogy lehetett kihagyni a szereplõk listájából! -Port...
Scarlet Johanssoné viszont nagyon rossz volt szerintem. Lehet azért mert hozzá vagyok szokva, hogy Csondor Kata a magyar hangja. Általában.

Azzal viszont teljesen egyetértek, hogy a mai cgi-s világban ez a film egy ritkaság! Nekem nagyon tetszett!
domo.robi 2016 márc. 04. - 01:12:34
(23/60)
*** SPOILER FIVÉREK ***

Nem értitek a filmet, az a ti bajotok. Pedig elég szájbarágós volt. Nyilvánvaló a párhuzam a komcsi Gurney csapata és a fõszereplõ Mannix csapata között. Mindketten vezetõ egyéniségek, akik a nyilvánosság elõtt szerepet játszanak, egyébként pedig rejtett ideológiák mozgatják tetteiket.

Világossal - Mannix. A katolikus hazafi, aki azt is meggyónja a papnak (naponta), ha a feleségének hazudik. Csapata az álomgyárban a szórakoztatásra törekszik, de ebben egyébként Isten akaratát akarja végrehajtani. Ezért is utasítja el a könnyû pénzt a Lockheednél, és marad az éjszakázós, viszont kihívásokkal teli álomgyárban.

Sötéttel - Gurney. A komcsi (=ateista) hazaáruló, aki nem csinál problémát abból, hogy embereket raboljon el, és agymosott írócsapata mindenhová becsempészi a marxista ideológiát. A könnyû pénz (váltságdíj) nála is ugrik, de nem a saját döntése miatt, hanem mert õ otthagyja az álomgyárat, mert nem az emberek szórakozása miatt dolgozott, hanem a kommunista ideológia terjesztése miatt. Õ lelép, és elhajózik álmai országába.

Kettõjük sakkjátszmájának célpontja Whitlock. A színészt a kommunista ideológia ténylegesen megérinti, a vallás csak szerepjátszás miatt, de végül mégis az álomgyárban marad (visszalopják), szerepet játszani (a vallásos átszellemültség után káromkodik, mert elfelejtette a szöveget), mert a két figura közül - akik hatással voltak rá - Mannix maradt, Gurney lelépett, és Mannix pofonjai gyorsan földre hozták az álomvilágból az egyébként hedonista és világnézetileg gyökértelen színészt.

Tanulság: Még gondolkodom rajta.
De a film jó volt, rendelkezett üzenettel, és kiválóan jelenítette meg az 50-es évek filmgyártását.
A színészek alakítása pedig összességében jó volt:
- Josh Brolin - kiváló
- George Clooney - jó
- Scarlett Johansson - jó
- Channing Tatum - nagyon jó
- Alden Ehrenreich - kiválóóó!! Olyan szépen hozta a butaarcú westernszínészeket, hogy sírtam.

Aki nyomokban Marlon Brandot vagy James Deant vélt felfedezni az egyes szereplõkben, az nem téved...

Ritka gyöngyszem a sekélyes CGI filmek között.
8/10
Muya 2016 márc. 03. - 21:40:09 8/10
(22/60)
köszi :)
5/10
madzag98 2016 márc. 03. - 19:38:50 5/10
(21/60)
100%- ban egyet értek a kommenteddel. Az eddigi csavaros és zseniális Coen mûvekhez képest ez nagyon kiábrándító volt.
De a színészek és a látványvilág miatt 5 csillag.