3/10
sexykex 2019 jún. 27. - 16:19:35 3/10 Előzmény Sz. Péter
(114/134)
Nehezemre esik elhinni, hogy piciny hazánkban – és ez a világ jelentősebb részére is érvényes – ennyi képregény fan lenne. Inkább egy új divatról van szó, amit erősít az, hogy jól egymásra talált a CGI és a mesefilm. Vannak remek humorral megáldott képregény adaptációk, amiket szeretek, de sajnos előbb-utóbb elkezdik gyepálni egymást – amit nem szeretek. Nagyon sok filmet megnézek és ugye Shakespeare szavaival élve:
„Az ember ember: még a legkülönb is
Hibázik olykor.”
Sz. Péter 2019 jún. 22. - 10:06:43 Előzmény sexykex
(113/134)
Mit tehetnél?
Pl nézz olyan filmeket amelyek nem képregényből készültek.
Még csinálnak olyat is . :)
3/10
sexykex 2019 jún. 16. - 22:15:24 3/10 Előzmény Sz. Péter
(112/134)
Ennek a filmnek a világméretű bruttó bevétele meghaladja a 2 milliárd dollárt. Ez annyit jelent, hogy idén, vagy jövőre még több mesefilmet fognak forgatni, mint tavaly, vagy tavalyelőtt. Mit tehetnék? Próbálok rászokni, mint gyerekként a dohányzásra. A Fecske csípős volt, a Kossuth erős, a füstjük büdös, de addig kínoztam magam, amíg kezdett hiányozni az a kis köhögés.
Amúgy köszönöm az aggodalmat és a jó tanácsot még akkor is, ha tudom, hogy valójában nem érdekel a sorsom.
Sz. Péter 2019 máj. 22. - 21:30:23 Előzmény sexykex
(111/134)
Ha már gyötörnöd kell magad ahhoz, hogy valami felizgasson - ami alapból nem érdekel - inkább ne erőltesd.
Én ezért nem járok pl balett-előadásokra. ;)
3/10
sexykex 2019 máj. 22. - 18:19:40 3/10
(110/134)
Amikor gyerek voltam, úgy 10 év körül – inkább kicsit alatta – szerettem mozisat játszani. Kinyitottam a sakk dobozát és derékszögben kitámasztottam. Máris volt vászon és a megfelelő távolságra elhelyezett diavetítővel indulhatott a vetítés. Én voltam a narrátor, a sakkfigurákból lettek a nézők.
Ez a film ragyogóan passzolt volna a Sakkmozi műsortervébe, biztosan tetszett volna a futónak, a bástyának és a lónak. Nekem és a parasztoknak kevésbé, mert mi a klasszikus mesék bűvkörében éltünk és nem ismertük az amerikai képregényeket. Azóta sokat fejlődtem – többek között években, kilókban, tudásban – és egyre több képregényhőssel sikerült összefutnom az LCD fényein keresztül. Ám hiába gyötröm magam, Thanos kőhajszájának eseményei képtelenek voltak felizgatni. Olyan elképesztően gyerekes az egész.
4/10
gyereamozibabe 2019 máj. 20. - 18:10:32 4/10
(109/134)
Ezeknek a filmeknek mi értelme? Nyolcéves koromban találtam ki ilyen sztorikat. Karakterek jönnek, meghalnak.. harcolnak, Szomorú, hogy az amerikai szellemi színvonal már ide is beszivárgott. (szép lassan lehülyülünk egy átlagamcsi szintjére)
2/10
Révész István 2019 máj. 12. - 17:55:03 2/10
(108/134)
Akkora fa@ság, mese 10 éves gyerekeknek, unalmas, hosszú sz@r. Alig bírtam kivárni, hogy véget érjen, még úgy is, hogy átpörgettem a hülye verekedős részeket.
10/10
A l a d á r 2019 máj. 06. - 19:48:39 10/10
(107/134)
Zseniális karakterek, minden logikai elemében helytálló, minden "superhero" "supervillain" az elveihez hű, remekmű. Az első Bosszúállók filmmel összhangban. Kár, hogy Végjáték annyira rossz, amennyire csak lehet... Ez 10/10, az 2/10. Hogy lehet ennyire szomorúan elrontani egy ilyen zseniális sorozatot? Persze ez nem ide tartozik, ez zseniális, a végjátékot ne nézzétek meg!!!, itt ért véget a Marvel Univerzum, méltó lezárása a történetnek és 20 előzményfilmnek.
8/10
Palmi Bi 2019 ápr. 23. - 15:52:21 8/10
(106/134)

Amikor Strange-ék a Titánon voltak, Thanos miért is nem pusztította el őket? Quill félemberként egy kővel megölte Ronant (habár nem egyedül), akkor egy titán öt kővel miért ne lenne rá képes? Másrészt meg ha a hat kő az ősrobbanás után keletkezett és az univerzum alappilléreinek tekinthető, akkor amikor egy pillanatra elpusztult az Elmekő (bár azt se értem, hogy hogy volt erre képes a Skarlát Boszorkány, ha a Bosszúállók első részében konkrétan a Tesseractot nem lehetett elpusztítani, akkor most az Elmekövet egy ember hogy tudná?), akkor nem kellett volna az univerzum egyhatodának megsemmisülnie, vagy legalábbis megroggyannia? Meg amúgy már nem azért, de hogy Thanost Thor is és Gamora is le tudta szúrni, az egy kicsit túlzás. Hahó, ez egy titán, a Fekete Özvegy meg mindent túlél? Na, ne vicceljünk már.


Sok helyen homályos a film, de azért hozza a megszokott látványt/humort, sőt annál többet is. 8/10
10/10
azizlesficamszuletesirend 2019 ápr. 09. - 23:35:07 10/10 Előzmény Sz. Péter
(105/134)
Nyerni biztos nyernek, máshogy nem lehet vége ennek. Pár főbb karakter tuti meghal nagyrészt a szerződések lejárata miatt. Az emberiség változását meg arra értettem, hogy lesz-e a megfelezésnek nagyobb társadalmi következménye, amit te is írtál, mindenféle zavargás és ilyenek.
Sz. Péter 2019 ápr. 09. - 22:52:58 Előzmény azizlesficamszuletesirend
(104/134)
Szerintem pedig nem lesz semmiféle változás.
Strange látta az összes lehetséges variációt és az időkő segítségével majd jól "visszacsinálják" az eseményeket és természetesen jól - ha nem is veszteségmentesen - nyernek a végén. :)
10/10
azizlesficamszuletesirend 2019 ápr. 09. - 21:22:21 10/10 Előzmény Sz. Péter
(103/134)
ez igaz. az emberek semmiből nem tanulnak és még ha tudjuk is mi lesz a sírunk akkor is homokba dugjuk a fejünket, nem foglalkozunk vele, de ez egy nagyon sokoldalú és bonyolult filozófiai és társadalmi téma. Többek között ezért sem kezdtek el azon gondolkodni a bosszuállók, hogy most lehet nem is lenne rossz nekünk ez a kis takarítás. Nyilván ez egy drasztikus és elég kegyetlwn megoldás, de egyben igazságos is, mert nem válogat. Nagyon kíváncsi leszek az emberiség hogyan változik meg, milyen problémákkal szembesül majd az Endgame során a globális gyász mellett. Elég komoly hangvétele lesz és remélem méltó befelyezése ennek a 21 filmnek.
Sz. Péter 2019 ápr. 09. - 20:50:28 Előzmény azizlesficamszuletesirend
(102/134)
"mégis van igazság abban ahogy látja a dolgokat"

Valóban elgondolkodtató Thanos elképzelése, viszont ő az egész galaxisra vonatkoztatott és szemmel láthatóan nem ismerte eléggé az emberiséget.
Mert ugye mit is old meg a Földön az, ha felezi a népességet?
Egy óriási globális zűrzavar, regionális háborúkkal fűszerezve, aztán minden kezdődött volna elölről, mert az emberek soha nem tanulnak a hibáikból.
10/10
hunter123 2019 ápr. 09. - 18:26:46 10/10 Előzmény jozsi86
(101/134)
Ha tudsz ennél látványosabb, izgalmasabb filmet csinálni akkor mond, hogy(unalmas) addig meg kussolj!
10/10
azizlesficamszuletesirend 2019 márc. 15. - 16:04:04 10/10 Előzmény tirszin
(100/134)
Ez pont bemutatja egy olyan titán életét ha végignézted aki szerint a túlnépesedés megoldása a válogatás nélküli mészárlás. Ezzel magára megváltóként gondol, holott csak egy gyilkos, mégis van igazság abban ahogy látja a dolgokat. Ezen tudsz gondolkodni, mert ez a téma nemsokára be fog következni, de a világ nem akar foglalkozni vele. A Föld erőforrásai, fái rohamosan fogynak, az édesvíz se végtelen és ezzel a tempóval nem húzzuk sokáig.
2/10
tirszin 2019 márc. 15. - 15:57:50 2/10 Előzmény azizlesficamszuletesirend
(99/134)
Ettől még nem művészfilm, de ha van tartalma és el lehet rajta gondolkodni, netán emberi kapcsolatokat mutat be, sztem magasabb szintet képvisel, mint egy üres akció.
Mkls 2019 jan. 19. - 11:10:29 Előzmény jozsi86
(98/134)
"Szokásos"? Ezalapján feltételezhetjük, hogy végignézted mindet... Miért is, ha nem tetszik? Valamint, akkor javasoljatok már egy általatok jónak tartott filmet...
4/10
jozsi86 2019 jan. 11. - 23:02:54 4/10
(97/134)
Unalmas. Szokásos Marvel bénán poénkodós látványos semmi.
redpali500 2018 dec. 30. - 15:54:08
(96/134)
Szarakodnak a kesztyű lehúzással ahelyett hogy levágánák a kezét
1/10
Aprósólyom 2018 dec. 24. - 05:54:53 1/10
(95/134)
"Intelligencia kell hozzá, hogy megértsd a történetet." xD Legfeljebb képeregény ismeret szükséges. Intelligencia ahhoz kellene, hogy ne hemzsegjen a film logika bakiktól. Gratulálok, hogy neked ez a valaha legjobb film, ami létezett. Reprezentálja szűkös lelki és értelmi képességeid. Bocsi, hogy megsértelek vele, de hát eme fenkölt gondolatokat maga a film is használja.... :) Így csak remélni tudom, hogy ennél sokkal értelmesebb filmeket is látni fogsz a jövőben.