Téma: Az 5. hullám

Tiberio máj. 25. 21:33:18
(84/84)
Nekem csak egy hullám lesz, az első és az utolsó egyben, miután meghaltam.
Koncsita 2018 nov. 25. - 16:50:48
(83/84)
*** SPOILER ***

Mindenféle attrakcióra képesek voltak az "idegenek", az ötödik hullámban mégis azt találták ki, hogy egyenként lelövik az embereket, mert "kell a hely"? Nem túl komoly ez.
1/10
alexmotier 2018 nov. 24. - 23:33:16 1/10
(82/84)
Sok marhaságot láttam már, de ekkorát már régen. Nem olvastam a könyvet, de kíváncsi lennék, az is ekkora logikátlan, nyálas szemét-e vagy csak jó szokás szerint valami analfabéta összetákolt egy filmet, ami köszönő viszonyban sincs a könyvvel, pl Ender's Game. Ez mindenesetre egy zagyva tini disztópia volt a szokásos klisékkel, a kamaszokkal, akik megint megmentik a világot (ismét egy lány a főszereplő, mert most ez a trend) és a félelmetes idegenekkel (mármint azzal a kettő darabbal, akit megmutattak), akik majdnem olyan idióták, mint a Home Alone betörői és akiket könnyűszerrel le lehet győzni. A kötelező szerelmi szálról már nem is mondok semmit.
dr.66 2018 aug. 26. - 22:56:45 Előzmény sexykex
(81/84)
Második rész? Úgy tudom nincs szó arról,hogy megcsinálják. Bizony aki kíváncsi a folytatásra annak könyvben kell elolvasnia a második meg a harmadik részt is. Én bele is vágok.
3/10
warynski 2018 aug. 22. - 19:12:19 3/10
(80/84)
Logikátlan, rosszul fotózott, bárgyú gagyi.
10/10
Benorus 2018 júl. 07. - 20:50:08 10/10
(79/84)
Nem volt ez rossz film.
10/10
huanmigel 2018 jún. 23. - 17:46:02 10/10
(78/84)
Egyedi, élvezhető, nem tipikus tömeg szar ufó film!
sexykex 2018 máj. 29. - 11:19:28
(77/84)
A lények alapvetően olyanok, mint az emberek csak űrutazásban jobb eredményeket értek el. Sőt, bizonyos értelemben szelídebbek, mert nem vetnek be komolyabb tűzerőt, inkább az emberekre bíznák, hogy irtsák ki egymást. Én nem nevezném a filmet se nézhetetlennek, se logikátlannak, se jónak.
Azonban találtam benne két gondolatot, amit érdemes közkincsé tenni: „A szeretet illúzió, ami csak a fajfenntartást szolgálja.” Ha a szeretet szót kicseréljük – a szeretet az komoly dolog, azzal nem viccelődnék – a szerelem szóra, akkor egy nagyon-nagy igazságot kapunk eredményül. A másik: „a remény tesz minket emberré” sem piskóta – én például remélem, hogy a 2. része jobb lesz ennek a filmnek.
Kit Fisto 2018 máj. 28. - 03:48:56
(76/84)
Meglepően jó volt, és erre tényleg mondható, hogy sci-fi.
1/10
Ricsárdka 2018 jan. 04. - 19:44:59 1/10
(75/84)
Sajnálom a ráfordított idõt pedig én nagyon toleráns ember vagyok. A vége el lett vágva, vontatott, nem akar beindulni és nincs vége. Kb ennyi
6/10
ezso1 2017 dec. 03. - 07:10:44 6/10 Előzmény sorozatneked.hu
(74/84)
Én sem bántam meg ezt a közel 2 órát.
1x abszolút nézhetõ.
6/10
sorozatneked.hu 2017 okt. 04. - 17:47:40 6/10 Előzmény barna pólós2
(73/84)
6/10

Nem volt olyan rossz, kisebb költségvetésû ûrlényes apokaliptikus film. Aki ilyen nagy effektekre számít, mint pl. a Függetlenség napjában, csalódni fog, de különben egész nézhetõ darab, engem lekötött a hiábi ellenére is.
1/10
Babeti85 2017 aug. 21. - 14:51:51 1/10
(72/84)
Ez valami borzasztó gyenge film!
Szánalmas!És ha már ott tartanánk,hogy itt lennének a \"Lények\",egyáltalán nem életszerû az egész történet!
Borzalmas!Értékelhetetlen..
barna pólós2 2017 ápr. 11. - 23:03:42
(71/84)
Nagy meglepetés volt számomra a film, mindenkinek nagyon rossz volt a véleménye róla, de szerintem jó volt, egyáltalán nem egy ostoba tini-sci-fi, sokkal értelmesebb, logikusabb, mint sok más mai tinifilm, nem voltak benne béna dialógusok sem. Nemrég láttam a Snowpiercert, ami egy jobb film, de abban is sokkal komolyabb logikátlanságok voltak, mint ebben. Remélem, megcsinálják a folytatásokat, mert így a történet csonka.
8/10
7/10
tezarus 2017 ápr. 02. - 11:30:01 7/10
(70/84)
Tény, hogy vajmi kevés logikai esemény volt a filmben. Ha emiatt van leszarozva, akkor az kevés.
A filmkritikus hozzászólók írják azt, hogy nekik nem tetszett ezért meg azért, fejtsék ki. És ne csak annyit, hogy szar, nézhetetlen, felénél elaludtam, kimentem moziból.
Engem soha nem befolyásoltak a negatív kommentek, hogy eltántorítani, hagyjam magam egy film megnézésétõl.
Nem lehet ráfogni filmekre, hogy jó vagy rossz, ízlések kérdése. Sok Oscar díjas film van, amit hajlandó se vagyok megnézni, mert nem nyeri el a tetszésem a bemutatói.

Ez a film annak ellenére, hogy tele volt hibákkal és kiszámítható volt sokszor, mégis egy vasárnap reggeli utáni relaxációhoz megfelelt.
2/10
kissattila4 2017 febr. 02. - 22:13:28 2/10
(69/84)
Kizárólag ittasan!!!!
2/10
Vapeti1 2016 nov. 27. - 19:01:46 2/10
(68/84)
Gagyi, felejthetõ film, tini-nindzsáknak talán nézhetõ..
1/10
Kisrozsdás 2016 nov. 23. - 07:44:13 1/10
(67/84)
Ennek a filmnek nem volt semmi értelme, nem jött le az se, mirõl szól :D A "lényeket" ahogy jelzi a kalapjuk, olyan, mint egy régi Nintendo 64-es játék része, iszonyat gagyi, de a történethez méltó legalább. 15 gyerek megmenti a világot, sehol egy katona, azt se tudjuk ki az ellenség és mit akar, felnõtteket alapból kinyírták, stb.. hihetetlen semmilyen gyenge film. Nem is tudom mihez hasonlítani, vicc
3/10
Gollam24 2016 szept. 18. - 11:37:14 3/10
(66/84)
Úgy a 30. percig egész nézhetõ, de utána átfordul a történet valami ostoba, feledhetõ lányregénnyé, sokkal több lehetett volna ebben a történetben. 3/10.
1/10
Robi Szabo 2016 szept. 11. - 20:50:09 1/10
(65/84)
Ha valaki csak bambán bámul maga elé akkor hozza a jóban rosszban színvonalát. Végül is azt is megnézik páran.
De ezt a filmet nem értem. Ez a film nélkülöz minden logikát. Aki nem vágyik másra csak egy tiniregény sci-fibe átültetett remakjébe annak biztos jó szórakozás. De már megint mi ez? Mi a francért kell erõltetni ezt a kölyök vonalat? És miért agyalágyult ebben a filmben mindenki. Konkrétan mind az idegenek, mind az amerikai kormány egy magatehetetlen 5 éves gyerek intelligenciájával megáldott.. Csak gratulálni tudok. Egy ilyen film felvet kérdéseket.

Spoiler....

Adott egy fõszereplõ lány aki a lehetõ legjobban csak akadályozza a történet elõrehaladását.
Nagyon kemény és ossza az észt. Még semmit sem tud az idegenekrõl, de az elsõ dolga megölni egy haldoklót embert.
Na de korábban.. Hatalmas úrhajó áll vészjóslóan hetekig egy kisváros felett.. A kezdeti meglepõdés után megszokják és amúgy meg senkit sem érdekel... megy tovább az élet,páran elköltöznek attól való félelmükben hogy rájuk zuhan a nagy valami, de amúgy meg élik tovább szürke kis életüket az emberek. Sehol egy katona sehol sincsnek japán túristacsoportok. Kutatócsoportok, kormányügynökök, megszállott ufórajongó idióták, lezárt szûzmária, semmi.
Annyira reális, az emberiség elsõ találkozása egy idegen civilizációval pont így fog történni, hogy az égvilágon senkit nem érdekel... Aztán az elsõ támadás.. hát az vicc.. kiszívja mindenbõl az áramot. Hmm jól ki van ez találva.
Ezek után az emberiség rögtön kiköltözik az erdõbe, nomád körülmények közé élni. A realitás az lenne hogy miután támadt az az izé, 100 megatonnás atombombák csapódnának a tetejébe, lézerrel sütnék az oldalát. plazmavágóval bemennének kommandós csapatok.. mindezt áram hiányában. mert nem mindenhez kell áram. késõbb persze kiderül hogy a katonai rendszereknek nem lett semmi baja. Csak biztos azt hitték hogy viccelnek ezért nem ragáltak. Majd csak miután ugye milliók meghaltak. akkor is csak azért jöttek hogy jól lemészárolják a túlélõket, mert biztos van köztük lény. Zseniális. Az ötödik hullám az maga az abszurd képtelenség. egy csapat kölyök akiket átvernek a lények. De furcsamód nem szállják meg õket, csak átverik õket. Persze lõnek kettõt a levegõbe a kis komiszok és mindjárt rájönnek a turpisságra. Aztán a lények menekülnek egy csapat kölyökkel 2 hülye gyerek elõl.. ezt nem is igazán értettem.

a legszebb az egészben hogy az idegenek annyira nyomorultak, hogy saját testük sincsen. akkor mégis mi a fenével építenek ûrhajót? Ja hogy belebújnak pl: az emberbe? Akkor miért akarják kiírtani az embert? A választ megkapjuk. kell a föld. Azt mégis minek hogy kukackodjanak benne, mint valami földi giliszta? szóval Agyrém az egész.

A fõszereplõ lány végül megtalálja amit akart. neki arról szól a film hogy miután végigjárta az összes erdõt, megtalálta a kisöccsét. És persze a sármos ufógyerek is beleszeretett. A vége persze nagyon tetszett. az ufógyerek valahogy bejárta a teljes bázis és sikerült észrevétlenül pár száz kiló robbanószert a bázisban észrevétlenül elrejteni és behuzalozni a rejtett bázis több tucat pontján. Majd szerelmet vallott fõhõsünknek, rögtön el is tûnt és hagyta hogy a csaj a régi szerelmével jól felrobbanjon a fenébe.. De ez végül sajnos nem történt meg, így lesz folytatás.
Lakatos Mónika - Romanimo
2019. november 12., 19:30 Lakatos Mónika - Romanimo

Évszázados roma balladák és ritmusos pergetők a Müpában.

Jegyvásárlás