Téma: Az 5. hullám

5/10
doktormacko1 2016 febr. 06. - 21:44:30 5/10
(31/91)
5 / 10 Tragédia . Ezért pénzt kiadni , örûltség. Én legalább otthon néztam meg.
MrNoob 2016 febr. 04. - 00:42:23
(30/91)
Ez a fílm...Senkinek nem ajánlom!
Se eleje se vége,vontatott és a történet egy rakat sz@r...
1/10
offtopic
Csepi Eszter 2016 febr. 03. - 23:53:50 1/10 Előzmény Hagymasbab01
(29/91)
Meg is érdemlem?! Hát erre csak annyit tudok reagálni: cöhh! :D
1/10
honfoglalo111 2016 febr. 02. - 23:57:44 1/10
(28/91)
Jót nevettem a leírásodon, tényleg alaposan elk@rtak ezt a filmet!
Egy nagy F@S az egész, senki ne nézze meg!

Azért valakiket megdicsérhetünk: a marketingeseket.
Egy ekkora sz@rt díszdobozban adtak el nekünk, még a szagát sem éreztük... Telis-tele volt minden a hirdetéseivel: internet, tv, plakátok. A trailert is jó összevágták: mintha egy jó film lenne... A legsemmitmondóbb jelenettel hirdették, mikor a kiscsaj lelõtte a csávót. Passz, ennyi. Úgy lett volna értelme, ha nem lövi le és õ lesz a segítõje.

Logikátlan volt minden, nem állt össze a történet, nincs eleje és vége, lógott az egész a levegõben...
Még mesének is rossz volt.

Az értékelésem szerint ez a film EGY NAGY NULLA.

Csak folytatást, azt neeee!!!! :P
1/10
Robi Szabo 2016 febr. 01. - 09:04:14 1/10
(27/91)
Nem értem. Ez a film nélkülöz minden logikát. Aki nem vágyik másra csak egy tiniregény sci-fibe átültetett remakjébe annak biztos jó szórakozás. De már megint mi ez? Mi a francért kell erõltetni ezt a kölyök vonalat? És miért agyalágyult ebben a filmben mindenki. Konkrétan mind az idegenek, mind az amerikai kormány egy magatehetetlen 5 éves gyerek intelligenciájával megáldott.. Csak gratulálni tudok. Egy ilyen film felvet kérdéseket.
Spoiler....

Adott egy fõszereplõ lány aki a lehetõ legjobban csak akadályozza a történet elõrehaladását.
Nagyon kemény és ossza az észt. Még semmit sem tud az idegenekrõl, de az elsõ dolga megölni egy haldoklót embert.
Na de korábban.. Hatalmas úrhajó áll vészjóslóan hetekig egy kisváros felett.. A kezdeti meglepõdés után megszokják és amúgy meg senkit sem érdekel... megy tovább az élet,páran elköltöznek attól való félelmükben hogy rájuk zuhan a nagy valami, de amúgy meg élik tovább szürke kis életüket az emberek. Sehol egy katona sehol sincsnek japán túristacsoportok. Kutatócsoportok, kormányügynökök, megszállott ufórajongó idióták, lezárt szûzmária, semmi.
Annyira reális, az emberiség elsõ találkozása egy idegen civilizációval pont így fog történni, hogy az égvilágon senkit nem érdekel... Aztán az elsõ támadás.. hát az vicc.. kiszívja mindenbõl az áramot. Hmm jól ki van ez találva.
Ezek után az emberiség rögtön kiköltözik az erdõbe, nomád körülmények közé élni. A realitás az lenne hogy miután támadt az az izé, 100 megatonnás atombombák csapódnának a tetejébe, lézerrel sütnék az oldalát. plazmavágóval bemennének kommandós csapatok.. mindezt áram hiányában. mert nem mindenhez kell áram. késõbb persze kiderül hogy a katonai rendszereknek nem lett semmi baja. Csak biztos azt hitték hogy viccelnek ezért nem ragáltak. Majd csak miután ugye milliók meghaltak. akkor is csak azért jöttek hogy jól lemészárolják a túlélõket, mert biztos van köztük lény. Zseniális. Az ötödik hullám az maga az abszurd képtelenség. egy csapat kölyök akiket átvernek a lények. De furcsamód nem szállják meg õket, csak átverik õket. Persze lõnek kettõt a levegõbe a kis komiszok és mindjárt rájönnek a turpisságra. Aztán a lények menekülnek egy csapat kölyökkel 2 hülye gyerek elõl.. ezt nem is igazán értettem.

a legszebb az egészben hogy az idegenek annyira nyomorultak, hogy saját testük sincsen. akkor mégis mi a fenével építenek ûrhajót? Ja hogy belebújnak pl: az emberbe? Akkor miért akarják kiírtani az embert? A választ megkapjuk. kell a föld. Azt mégis minek hogy kukackodjanak benne, mint valami földi giliszta? szóval Agyrém az egész.

A fõszereplõ lány végül megtalálja amit akart. neki arról szól a film hogy miután végigjárta az összes erdõt, megtalálta a kisöccsét. És persze a sármos ufógyerek is beleszeretett. A vége persze nagyon tetszett. az ufógyerek valahogy bejárta a teljes bázis és sikerült észrevétlenül pár száz kiló robbanószert a bázisban észrevétlenül elrejteni és behuzalozni a rejtett bázis több tucat pontján. Majd szerelmet vallott fõhõsünknek, rögtön el is tûnt és hagyta hogy a csaj a régi szerelmével jól felrobbanjon a fenébe.. De ez végül sajnos nem történt meg, így lesz folytatás.
Torolt Felhasználo 2016 febr. 01. - 00:48:43
(26/91)
Amik szintén nem jobbak 5/10-nél.

Vagy tévednék? Gyõzz meg! TÉGED mi fogott meg ebben a filmben?
zegorias 2016 jan. 31. - 22:26:56
(25/91)
Sokan lehúzták ezt a filmet, pedig jó kis filmecske volt ez. Felveszi a versenyt egy Útvesztõ-vel, vagy egy Beavatott-al.
Hagymasbab01 2016 jan. 31. - 11:51:18 Előzmény Csepi Eszter
(24/91)
Nekem elég volt belõle egy mozi elõzetes is.:) Néha csodálkozom embereken, hogy vállalkozó kedvûen beülnek, egy filmre, ami már a trailer alapján is egy fos filmnek ígérkezik, aztán õk vannak a legjobban meglepõdve, hogy jé ez de szar. :) Meg is érdemled, hogy végig kellett szenvedni. Persze van amikor a trailer alapján jónak tûnik, aztán mégsem jó, az más tészta, de itt elõre borítékolható volt, hogy ez egy kalap szar.
Ákos Bodó 2016 jan. 26. - 23:23:47
(23/91)
Csak egy szó: Minõsíthetetlen...
1/10
Csepi Eszter 2016 jan. 26. - 22:55:17 1/10 Előzmény kovecses
(22/91)
Hadd csatlakozzam én is.
Ez a film olyan felháborítóan rossz, hogy muszáj volt kiadnom magamból a felgyülemlett dühömet.
8-an voltunk a moziteremben, a legszörnyûbb részeknél együtt röhögtünk kínunkban. A szerelmem határozott kérésére nem menekültem ki a film egyharmadánál (plusz akkor jelent meg a kis erdei megmentõ-srác, na akkor azt lestem programként, hogy õ mikor lesz még.) Az elõttünk ülõ két plázacicus is hangosan sóhajtozva szenvedett végig.
SPOILER
Kedvenc részek:
-Twilight-vámpírként szökdösõ jó rosszfiú
-a csókjelenetkor már biztos voltam a szerelmi háromszögben (Hunger Games)
-kétlépcsõs-alvó ügynökös-féligufó....?
-,,a remény a gyengeség jele": ez a mondat akar így, a levegõben lógva, de kifejtve is kreténség, B.): mihez kapcsolódik?
-szeretet-téma: megint ennyi összefüggéstelen hülyeséget...!
-a ,,jóképû" gimis fiú, a fõhõsnõ (elsõ) szerelme semmilyen szögbõl sem jóképû
-sírhatnékom lett a buszos jelenettõl. A körben álló túlélõknek + katonáknak nem tûnt föl az a fél méterrel a busz mögött loholó gyerek?
-jónéhány jelenetnél fizikai fájdalmaim voltak a Cassie-t alakító lányka elõadását nézve. Irgalmatlanul erõltetett, hiteltelen, buta, bunkó.
-tiszta szerencse, hogy egy hét ,,kóma" után is tökéletes Cassie szeminkje, és szerintem a megmentõ fiú álmában szedhette Cassie szemöldökét. Az erdõben való caplatáshoz szintén nélkülözhetetlen a csinosan besütött haj
-azért néztem végig, hogy a kisöcsi megmentése után még legyen valami lelki marcangolós jelenet a félig ufó-vámpír beütésû sráccal is. Ejnye, de nem volt! Ha tudtam volna, megspórolom az utolsó 10 perc szenvedést.
SPOILER
Ez a film olyan rossz, hogy arra nincsenek szavak. 1/10.
timisske 2016 jan. 26. - 12:13:51
(21/91)
Ez a film nem jó. :)

SPOILER

Meglepõen hamar letudták az elsõ 4 hullámot, kicsit azért részletesebb történésekre számítottam. A film nagyon felemás: a jelenetek a Cassievel teljesen jók lennének (kivéve, hogy az öcsike megmentése alatt leáll hancúrozni a vonzó megmentõjével), de ez a gyerek hadsereg téma nagyon béna. A 2 fõ katona, a szomorú szemû Zombie és jóseggû lány akinek megszaladt a szemceruza, áh hagyjuk már, morci gonosz katona néni szintén katasztrófa. :D Sajnáltam a mozijegyre a kiadott pénzt.

SPOILER VÉGE

10/4
Torolt Felhasználo 2016 jan. 25. - 14:04:29
(20/91)
Szóval ez tényleg egy rakás kaka, az "önjelölt Rézandrásoknak" vanigazuk itt is,a Swiinél is...

A könyv meg nem érdekel mikor a filmet nézem. A Legenda Vagyokot sem fogom felértékelni 0/10-rõl csak mert a könyv jó volt.
10/10
mókamuki76 2016 jan. 25. - 12:44:30 10/10
(19/91)
Nekem tetszett. Várom a következõ részt. :)
ko.ga 2016 jan. 24. - 22:56:37
(18/91)
Ez egy katasztrófafilm. Mármint egy katasztrófálisan rossz film.
offtopic
cellasto 2016 jan. 24. - 22:49:07
(17/91)
látszik,hogy ez nem kapott semmiféle hájpot,meg nem lehetett elõre fél évre jegyet venni rá..
így az imdb-n és itt is 5.7-en áll

bár én nem láttam,de a trailer alapján nem is szeretném
Kovács kolléga 2016 jan. 24. - 21:50:49
(16/91)
Ma megnéztem a filmet. Meglepõen sokan voltak a moziteremben, pedig az elmúlt hét negatív kritikái után azt hittem, hogy egyedül ülök majd a nagy sötétségben.

Összességében messze nem volt ez a film annyira gáz, mint ahogy egyesek eláztatják. Amúgy is érdekes divat, hogy a sok önjelölt internetes rézandrás újabban mindent lenulláz és hulladéknak minõsít (a Star Wars 7-tõl kezdve az Aljas nyolcasig elég tekintélyes a "halálra ítélt" filmek sora, ami azért érdekes, mert én ezeken rendre jól szórakoztam).
A film elsõ háromnegyede tisztességes és vállalható munka. Sajnos a vége megbicsaklik, mert össze lett csapva, így aki nem ismeri az eredeti regényt az tényleg egy katyvasznak láthat mindent. Kár, mert a könyvnek a jól megírt befejezés volt az erõssége.

6/10
idõjós1010 2016 jan. 22. - 22:41:36
(15/91)
A képek alapján azt mondanám, hogy ez egy kisebb költségvetésû darab, és elsõ sorban tinikrõl szól, tiniknek. Biztos hogy nincs benne akkora látványorgia mint pl a 2012 c darabban. Látatlanban is pénzkidobásnak érzem beülni rá moziba.
1/10
Ölvedi Richard 2016 jan. 22. - 21:43:24 1/10
(14/91)
Leirnam a velemenyem...talan sosem ereztem meg ilyen kellemetlenul magam moziban...1 orat az arcom takarasaval toltottem el kb...en azt ajanlom nezzetek meg...es vegre ertsetek meg, hogy milyen nehez is jo filmeket csinalni...szanalmat erzek es duhot, hogy egy ilyen film eljutott a mozivaszonig...szornyen erzem magam nem hiszem el ami az elmult orakban vegigneztem...
10/10
Xerow 2016 jan. 19. - 12:20:48 10/10
(13/91)
Teljesen rendben volt a film hangulatban, látványban egyaránt.
Nem vártam tõle túl sokat, de jóval többet adott.
aerociklon@gmail.com 2016 jan. 18. - 15:48:59
(12/91)
Szünidei matinénak való 14 éveseknek