offtopic
nzk 2013 aug. 10. - 16:55:36 Előzmény tengerpartilány
(30/50)
te hány éves vagy? 12? vagy 1 savanyú uborka elvált asszony 2 gyerekkel?
tengerpartilány 2013 aug. 01. - 22:48:52
(29/50)
Ennek a filmnek a mondanivalója: mindegy hogy házas vagy e, ha más megtetszik nyugodtan csald meg legfeljebb elválunk. Pozitív egy üzenet, igazi kis limonádé. Egy nagy tévelygés, erkölcsi hányadék.
10/10
kistejes23 2013 júl. 24. - 23:01:04 10/10
(28/50)
Ebben a filmben a Brigi jones naplója ,az Igazából szerelem és A kabalapasi c. fileket gyúrták össze.Nagyon jól szórakoztam rajta!!! :D Jópárszór sírtam a nevetéstõl.Nem számítottam arra hogy kicsit komolyabb mondanivalója is lesz a filmnek,de meglepõdtem a végén.Kellemeset csalódtam! :) A rendezõnek (aki az esküvõn köszüntõt mond) meg olyan jó beszólásai voltak! A maga mûfajában 8/10
raczkia 2013 júl. 06. - 13:08:48
(27/50)
Volt benne egy két jó poén, de olyan egyszer nézõs fajta. Ettõl függetlenül kis limonádé, amivel elütõd a vasárnap délutánt. 10/7
Dean88 2013 júl. 05. - 17:30:34
(26/50)
A galambos rész nekem nagyon bejött, jókat kacagtam. A film viszont tényleg nem sikerült a legjobbra. Unalmas volt.
6/10
filmbuzi89 2013 jún. 26. - 11:04:28 6/10
(25/50)
furcsa egy film, megnéztem, de ennyi. a vége egyáltalán nem jött be, maga a sztori nem lett volna rossz csak valahogy másképp kellett volna átadni, lehet a rendezõi koncepció volt rossz. valahogy nem volt meg benne az a plusz ami kell. összeségben 10/6
1/10
dr_matt_c 2013 márc. 28. - 18:55:48 1/10
(24/50)
Egy valami miatt volt csak jó; a színész miatt aki nem más mint Simon Baker. Nagyon rossz a film. A sztori is, egyáltalán nem vicces. Semmi nincs benne, ami egy vígjátékba kell. 10/1
9/10
ixlailevi 2013 márc. 23. - 22:10:12 9/10
(23/50)
Poénos laza kis film :)
Az a bizonyos .."kutya póz" xD
3/10
eIemes 2013 márc. 13. - 13:37:30 3/10 Előzmény hannie
(22/50)
Láttad mit írt Bigpapa?

"aztán kezdik megismerni egymást és az apró idegesítõ szokásaikkal nem tudnak együtt élni"

Mesélj, te és a férjed hogy vagyok ezzel? Szeretnék õszintén irigykedni.
9/10
hannie 2013 márc. 10. - 09:38:46 9/10
(21/50)
Egy estés könnyû film, tökéletes kikapcsolódás, sok poén és nevetés. Mi a férjemmel mindketten nagyon élveztük. Mondanivalója nem nagyon van, így csak akkor nézd meg, ha anélkül is tudsz szórakozni egy filmen. (9/10)
7/10
Bigpapa 2013 márc. 09. - 07:43:32 7/10
(20/50)
Tegnap néztük a filmet. Tény, hogy vannak benne baromi jó poénok. A családterapeuta nõnek a Börcsök Enikõ a hangja (most õ szinkronizálta a Személyiségtolvajban is a testes nõcit), valami qrva jó, ahogy ez a nõ szinkronizál. Már azon jókat röhögök, fõleg,ha meghallom a hangját.
A film jó. Tényleg benne van, hogy ahogy egy házasságba beleugranak pár hét ismeretség után a fiatalok, aztán kezdik megismerni egymást és az apró idegesítõ szokásaikkal nem tudnak együtt élni. Ezért nem díjazom azokat,akik fejest ugranak a házasságba. Simon Baker pasi szemmel is jól néz ki, de tényleg, ahogy a csaj elkezdte babrálni a jegygyûrûjét egybõl a szemét néztem, hogy a mentalista kiszúrja e a nyomokat? :DDDD Amúgy a cipõje és az öltönye esküszöm a mentalistából van, szerintem két mentalista epizód közt átugrott ide, lenyomta a szerepet és ment vissza a CBI-hoz ;)
Rose Byrne egyik pillanatban tök jól néz ki a másikban meg néztem,ki ez a banya :) Viszont Anna Faris itt megint elég gáz, pedig isteni csinos az a nõ. De mennyi arca van, ahogy kisfiús a diktátorban, itt egy szakadt nõ, a Házinyusziban meg egy bombázó volt.
Nem életem legnagyobb filmje, de egy 7 pontot megért :) Bár nem mozifilm, hanem olyan hétvégi esti film, de pengeélen táncoló pároknak nem ajánlott :DDDDDDDDD, vagy lehet,mégis?
7/10
Sonic8 2013 márc. 05. - 11:56:13 7/10 Előzmény nmarci
(19/50)
Jó kis film volt.Nem dõltem ki a székbõl a röhögéstõl de azért humoros volt.Simon Baker :DD én már csak a mentalistát látom benne ha még sárkányt játszik vagy nem tudom akkor is. :D

10/7
nmarci 2013 márc. 04. - 11:40:42 Előzmény eIemes
(18/50)
elemes: Nagyon korrekt összefoglaló az életrõl. Az ember leggyakrabban akkor szid valamit nagyon erõsen, ha érzi annak valóságtartalmát. Szerintem a film negatív kritikusai magukra ismerhettek a filmbeli karakterekben, és ez lehet, hogy bosszantja õket. Nagyon jó, hogy végre nem egy megjátszós, amerikás boldogság-film, hanem közelebb áll a való élethez.
3/10
eIemes 2013 márc. 03. - 16:03:05 3/10 Előzmény letigre
(17/50)
...szerintem ezeken felül is volt még pár jó poén, és nekem ezek sem mind jöttek be.
3/10
eIemes 2013 márc. 03. - 11:44:41 3/10 Előzmény letigre
(16/50)
Hát, adtam neki három csillagot, mert volt pár értékelhetõ része... de egy alapvetõen elég jó ötletbõl közepesnél kicsit jobban kidolgozott, de egészében alaposan elrontott film készült. A kínai ütvefúró jutott eszembe, amiben ott van egy csomó csapágy, forgórész, tekercselés, fordulatszámszabályzó, de mégis pocsékolás mert szétesik.

A vígjátéki vonalban volt pár jól eltalált poén, volt néhány olcsó poén (szégyen nem szégyen de ezeken is nevettem) és volt néhány vérgyenge poén. A hatalmas önbizalommal de nulla önismerettel rendelkezõ visszataszító haver figurája sokak számára ismerõs, és többnyire hálát adunk, hogy nem a mi haverunk, hanem csak a haver haverja; az egymás gyötrésében örömet lelõ és már csak ezért együtt maradó házaspárok is meglehetõsen gyakoriak (sajnos); a nyílt és a rejtett gyûlöletre egyaránt hoz karakteres példákat a film. Szívbemarkoló és szívet melengetõ apró részletek sokasága mutatja, hogy a forgatókönyvíróban megvolt a jó szándék, hogy akart valamit mutatni nekünk nézõknek. Sajnálom, hogy vagy õ, vagy a rendezõ, vagy a producer, de leginkább mindhárman végül elbaszták. Bocsánat, de ez történt.

Amikor egy fiatal (nõ vagy férfi) lassan kinövi a kamaszkort, személyiségének egy sok vonása elkezd kirajzolódni. Beleépült már egy csomó olyan érték és ítélet, amit a családjától, a szüleitõl hozott, és ezeket akaratlanul is képviseli a saját életében. Aztán egyszer csak találkozik két fiatal, akikben nyilván van egy csomó közös vonás, közös nyelv, és néhány közös érték – hiszen másként nem értenének szót –, és van valami, amit a másikban különösen izgalmasnak találnak. A számomra kedves ember olyan értékeket hordoz, amely az én családomban nem jelent meg, vagy egyenesen elutasítottuk. És most itt van valaki, aki megmutatja hogy a világ színesebb, mint az a család, ahonnan származom. És persze dolgoznak a hormonok, a feromonok, a szerotonin, az endorfin, a dopamin, szóval dúl a szerelem, a világ gyönyörû, a kedvesem pedig a rózsaszín árnyalataiban tündököl.

Aztán ahogy a szerelem-hormonokhoz lassan hozzászokunk (tolerancia alakul ki), a rózsaszín árnyalatai fakulnak és a szívárvány más színei is betörnek a képbe. A kedvesemet néhány hónapja ismerem, de a szülõi parancsok, a családi értékek évtizedeken át zengtek a fülembe, és lassanként rádöbbenek, hogy kedves, meg jól néz ki, de láthatóan nem azokat az értékeket képviseli, amelyeket én. És van egy csomó ROSSZ tulajdonsága, amit nem bírok elviselni. A rózsaszín eltûnik, és mivel egy pillanatnyi harag is képes (rövid idõre) kitörölni MINDEN pozitív emléket, egy szín marad: a fekete. Már CSAK a hibákat látom, és nem tudom, hogy lehettem olyan hülye, hogy belezúgtam. Átvert, becsapott, megtévesztett.

Legtöbben nem vagyunk elég érettek és egészségesek ahhoz, hogy saját erõnkbõl felismerjük: nincs rózsaszín és nincs fekete. Ahhoz pedig végképp nem vagyunk érettek, hogy akár rövid ideig is elviseljük a kellemetlen érzéseket. Rosszkedvre csokoládé; sikertelenségre számítógépes játék; ha letolt a fõnök, internetes vitafórumokon trollkodás; stresszre (súlyosabb esetben az értéktelenség, elveszettség érzésére) valamilyen keményebb drog, alkohol; a kedvesemmel való konfliktusra pedig új szeretõ a megoldás. Megoldás? Épp ellenkezõleg. Ahelyett, hogy szembenéznék a nehézségemmel és átvergõdnék rajta, talán meglelve a gyógyulást, inkább enyhülést keresek. És miközben az idõ telik, a problémák, amelyek elõl elmenekültem, egyre súlyosbodnak.

Mostantól SPOILER.

Vajon mi az oka, hogy Guy, a gazdag, okos, kedves és vonzó pasi egyedül él? Nem tudjuk; de Nat valószínûleg hamarosan megtudja, és ez még nem elég: az a lazaság és szertelenség, amely Josh-ban megragadta, kezd neki hiányozni. Chloé miért is hagyta ott Josh-t? Azt mondja, túl fiatal volt; de tuti, hogy inkább Josh borzasztóan egocentrikus viselkedésétõl menekült, csak ezt már elfelejtette. Ja, Chloé szinkronja valóban borzalmas, a többi elmegy.

Az a három hónap, amit a borzalmas házassági tanácsadó javaslatára egymásnak adtak, nagyon sokat megmutatott abból, hogyha mindezt a válság ELÕTT gyakorolják, tisztelve a másik értékeit és gyakorolva a kedvességet, akkor válhattak volna boldog párrá.

Amiért a filmnek leginkább nulla csillagot adtam volna: a házassági tanácsadó antifigurája és az, hogy MEGOLDÁSKÉNT mutatja fel a válást és az új kapcsolatot. A kapcsolati tanácsadók többsége sokkal okosabb ember mint a forgatókönyvíró, rendezõ és a producer együttvéve, és tudjuk, hogy önmagában az új kapcsolat nem megoldás semmire. Az új társban új hibákat fogunk találni igen hamar.
2/10
letigre 2013 márc. 02. - 18:42:22 2/10
(15/50)
Katasztrófa ez a film, megalázónak éreztem, hogy néztem, és csak magamnak tehetek szemrehányást, hogy nem jöttem ki a filmrõl. Tipikus példáját láttam annak, hogy a trailerrel hogy lehet eladni egy filmet. Ha a trailert láttad, az összes értékelhetõ poént láttad. A szinkron pedig egyenesen broáf.
8/10
brigike23 2013 márc. 01. - 17:37:18 8/10
(14/50)
Én bemutató alapján rosszabbra számitottam. De annyira nem rossz.
3/10
eIemes 2013 márc. 01. - 16:46:19 3/10 Előzmény Istenasszony
(13/50)
Irigyellek, õszintén.
10/10
zsofikj 2013 febr. 28. - 12:41:49 10/10
(12/50)
Én sem értem a lehúzó kritikákat, szerintem nagyon rendben van. Végre egy nem teljesen nyálas romantikus vígjáték.
10/10
Blythe 2013 febr. 28. - 10:35:49 10/10
(11/50)
Nem szokásom visszanézni a kommentem után másokét, de nekem annyira tetszett a film és ti olyan nagyon csúnyán lehúztátok, hogy úgy érzem, muszáj megvédenem. Szerintem ez egy igenis szerethetõ kis filmecske, vannak benne igazán jó poénok és végre nem azok a kaki-pisi fajták, mint mondjuk a Horrorra akadvában. Én tényleg igazán élveztem. :)