Téma: Az acélember

8/10
beo71 2013 nov. 12. - 17:56:19 8/10 Előzmény Keló Scofield
(808/948)
Úgy látom az adatlapod és a hozzászólásaid alapján eléggé hasonló az ízlésünk, ez jó, már azt hittem, olyan csodabogár féle vagyok. Tarantino, Eredet, Viharsziget és A remény rabjai, kiváló kedvenceid vannak.
Persze a kivételek erõsítik a szabályt. Én szerintem kissé másképpen osztályozok, mint az emberek többsége, de szerintem nem is lehet egy számmal kifejezni a véleményünket, az a jó, ha lehet beszélgetni egy-egy filmrõl.
borkasztik 2013 nov. 12. - 10:30:11
(807/948)
Na és ez miért okoz fennakadást mert az ûrben is olyan erõs?
Már több évtizede képregényekben elõzõ régebbi filmekben és mesefilmekben is elõfordúlt hogy superman az ûrben is olyan erõs. Most nem tudom ez mi újdonság benne. MIért csak most tûnt fel ez nektek? :O
Igen nagyon sok hibája van a filmnek de azért ilyeneken nem kéne leragadni ami már régebben is bevált szokása volt ...

Meg külömben is én úgy tudom hogy maga a csillag a nap ereje hat rá vagy nem tudom de kit érdekel. Ne ez legyen már a legfõbb probléma a filmmmel xd Nem ez a baj mert tök jól néz ki ez az erõ és sebezhetetlenség. A látvány pazar és lehengerõ volt, it a probléma csak az volt hogy a látványon kívül magát a történetet nem dolgozták ki és elég sok logikátlanság volt benne. De ilyeneken én nem ragadok le hogy te jó ég olyan erõs az ûrben mint a Földön. Hacsak ez lett volna a legkissebb probléma de jó lett volna.

Összeségében a hangulat is jól sikerült, szóval nekem erõs 7 es film, de zgyan akkor nagyon csalódott is vagyok a történet vezetés miatt.
Keló Scofield 2013 nov. 11. - 18:54:22
(806/948)
Igen! A látvány eszméletlen, nekem a története is tetszett, de mégis olyan 10/7.
8/10
beo71 2013 nov. 11. - 14:25:45 8/10
(805/948)
Ha egy földönkívüli történetét nézem, nem várom el, hogy általunk, Földlakók meglátásai szerint viselkedjen ez a szuperhõs. Nem várok drámai mélységet, csak élvezni akarom a látványt, ennek megfelelt.8/10.
6/10
Findzs 2013 nov. 03. - 15:57:40 6/10
(804/948)
ezt jól megmondtad, egyetértek :)
még szerencse, hogy nem adtam érte pénzt :)
5/10
r0t0 2013 nov. 02. - 12:25:20 5/10
(803/948)
Nem kell annyira elítélni a filmet! Talán sokan nem tudtátok, de ez is csak egy képregény adaptáció. :) A CGI világ sem lehet túlságosan sokkolóan új :) Thor, Függetlenség napja, Transformers *, Matrix 3, Világok harca, Star Trek Into Darkness stb. hogy ne is folytassam a sort: MINDEN ezekbõl a filmekbõl jött. Azokba meg máshonnan. :)
Russel Crowe szerencsére valamennyit ment a filmen. Ha õ nem lett volna benne, akkor 5.5, így részemrõl 6.5.
6/10
Sadenal 2013 nov. 01. - 12:34:26 6/10
(802/948)
Új értelmet nyert nálam a giccs. Tipikus hatásvadász elemek, giccs felsõfokon. Bukott szuperhõsös film jó effektekkel, de tele volt lopkodva. Mit ér ezen 7,6? :O Jah nem is. Metascore: 55, Rotten Tomatoes: 56%...akkor tényleg igazam volt! :D



6/10
jani-wan 2013 okt. 31. - 19:36:04
(801/948)
A kritikusnak nem tetszik mikor õt kritizálják? :)
Nézd, szerintem elõször inkább te törölgesd szemed egy jó darabig, gyalogolj hátrébb jó hosszan, és közben gondolkozz el, hogy szerinted miért csak az a jó amit még nem láttál sehol, hogy hány olyan film készült az utóbbi 20 évben, és hány olyan forgatókönyvet tudsz te megírni ami a te elvárásaidnak megfelel.
És ha már elkezdted a gondolkodást, akkor azt is gondold át hogy nem csak neked készülnek a filmek, hogy hány ember van akik még nem láttak olyan sok filmet mint mi, akiknek számára sok dolog igenis új. Illetve ha már ezt sikerült mind átgondolnod hosszú mentális hátrafelé gyaloglásod során, akkor talán azt is próbáld átgondolni, hogy milyen nehéz olyan filmet készíteni mindenki számára, aminek nagy vonalakban elõre ismerjük a történetét.
3/10
offtopic
efes 2013 okt. 31. - 17:30:12 3/10 Előzmény jani-wan
(800/948)
Nézd, szerintem inkább töröld meg a szemed, lépj egyet hátrébb, vagy kettõt és gondolkozz el, mit nem láttál eddig.
6/10
kamisama 2013 okt. 30. - 23:09:05 6/10
(799/948)
Szeretem a Superman filmeket, de ettõl egy kicsit talán többet vártam. Rengeteg idõt áldoztak a visszaemlékezésekre, lelkizésre, bambázásra, stb. Nagyon szép képek voltak benne, az akciójelenetek (az a kevéske ami volt) elég ütõsre sikerültek.
Kicsit csalódás volt számomra, mert szerintem többet is ki lehetett volna hozni a filmbõl. Kár volt megborotválkozni Kal-El-nek, úgy sokkal karakteresebb és rokonszenvesebb képet festett.
Superalonso 2013 okt. 30. - 16:44:47
(798/948)
Nyugi mi is észrevettük benne a logikai hibákat, ám ezektõl eltekintve is iszonyat ostoba egy bárgyú film, egyetlen értékelhetõ dolog van benne az pedig a látvány, na kb Snyder ennyit is tud a filmrendezéstõl sajnos.....kár érte, mert nagyon ütõs filmet is lehetett volna csinálni belõle...
csibu 2013 okt. 30. - 15:05:27
(797/948)
Csak én nem figyeltem elég jól, vagy van válasz a következõ SPOILER kérdéseimre?
- Miért akart hatalomátvételt a fickó?
- Mitõl robbant fel a bolygójuk?
- Tudták-e, hogy felrobban a bolygójuk?
- Ha igen, miért számûzték, és mentették meg így az életét? Ha nem, akkor miért nem lepõdtek meg?
- Miért vette át olyan könnyen a hatalmat a fickó, 15 perccel késõbb meg hogy kapták el mégis olyan könnyen?
sayanet 2013 okt. 30. - 10:05:03
(796/948)
Ez a film számomra csalódás.
Logikátlan,gyenge történettel,és ezen még a látványos jelenetek sem segítenek.
Mert azok néha annyira túlzóak,hogy szinte fáj,és nevetséges....
Tudom,ez egy ilyen történet,egy szuperhõsrõl,de ez eddig semelyik hasonló témájú filmnél sem jutott eszembe,nem zavart,mialatt néztem.De ennél e filmnél pl.már az is gáz volt,ahogy Superman repkedett össze-vissza. :)
Mitõl?Mi hajtja?A bizonyítási vágy? :)Nagyon el lett ez túlozva,a kevesebb szuperség hihetõbb,nézhetõbb lett volna.
Na mindegy.Ezt is láttam....

SPOILER

Zod tábornokot és társait miért ítélték 300 ciklus "börtönre" vagy mire?!
Ezzel gyakorlatilag megmentették az életüket és elmenekítették õket a felrobbanó bolygóról,
hogy aztán megkereshessék Supermant.Õk meg elpusztultak a bolygóval együtt!! :))
Nagy húzás volt,jól megbüntették õket:)
Amúgy meg minek akart Zod hatalom átvételt?
Hogy õ legyen a fõnök amikor felrobban a bolygó?
És ez csak a film eleje.
Nem írom le a többi baromságot,mert kevés lenne a hely rá:)
Superalonso 2013 okt. 29. - 22:18:53
(795/948)
143 perc tömény unalom és kínszenvedés.....katasztrófálisan gyenge sajnos....Zack Snyder filmet többet biztos nem nézek..... maximum, ha fizetnek nekem érte.....
8/10
m3246 2013 okt. 26. - 23:16:36 8/10
(794/948)
Kíváncsian vártam a filmet, ugyanis nem sokat tudtam róla. Sõt valahogy úgy hozta a sors, hogy soha életemben nem láttam Superman-es filmeket, csak úgy derengett a történet régrõl néhány foszlány vagy hasonló de semmi konkrétum.
Kellemesen csalódtam. Sõt a film közepe-kétharmadára egészen felpörögtem, kifejezetten tetszett. Viszont az utolsó harmadra nagyon kifullad a film. Nagy kár érte, szinte unalmas az utolsó fél óra. Mindezektõl függetlenül nagyon kellemes film. 8/10
Keló Scofield 2013 okt. 26. - 17:16:57
(793/948)
Nem volt rossz, de meg sem közelíti a Batman trilógiát, mert azzal vontam párhuzamot, így olyan 10/7.

Csak nekem volt olyan érzésem a végsõ összecsapásnál, mintha a Matrix befejezõ részében Neo vs. Smith párharchoz hasonló jelenetsor játszódott volna le?

A története viszont tetszett, nem követtem ezt a "superman-es" vonalat, mert nem érdekelt, kizárolag C. Nolan miatt néztem meg.
1/10
Meklód fia 2013 okt. 26. - 14:02:58 1/10
(792/948)
a föld utánnal és a gravitációval egyetemben ez is az év csalódási közé tartozik
10/10
juhaszjani 2013 okt. 25. - 19:55:44 10/10
(791/948)
Volt szerencsém megnézni a filmet végre. Szuper lett, ennyire látványos szuperhõsös filmet még nem láttam, nekem nagyon tetszett. Olyan sokféleképpen láttuk már Kriptont, és Supermant de még így nem. Nagyon szórakoztató volt, ilyen városrendezést még a Pacific Rim-ben sem láttam. Annyira élethûen nézett ki minden pusztító jelenet, hogy mármár igazi. Nagyon szívesen megnéznék egy filmesített Brainiac vs Superman részt. A Sony-nak szerintem az eddigi legjobb képregényhõsös filmje. A zenék is fülbemászóak, egyszerûen mestermû. Egy dolgot tudok felróni hibának, hogy vártam amikor a végén felteszi a Daily Planetnél a szemüveget felszólal a régi filmek zenéje.
9/10
Dr. Apafej 2013 okt. 25. - 04:45:19 9/10
(790/948)
A pókembert hagyd ki... gyerekkorom egyik kedvenc filmje volt most meg felnõtt fejjel néztem meg mindhárom részt, + a Csodálatos Pókembert is, elvesztettem a rajongásom irántuk.
8/10
TripleH 2013 okt. 25. - 00:34:21 8/10
(789/948)
10/7 nem volt olyan jó amire számítottam . Szóba se jöhet egy Batman vagy egy Pókember-hez.