Téma: Az agy titkai

Robzombi 2019 ápr. 10. - 15:49:56 Előzmény Kit Fisto
(5/5)
Ez a MÁTRIX :D
Kit Fisto 2019 ápr. 10. - 05:01:13
(4/5)
A ma látott részben azt próbálták elhitetni a nézőkkel, szabad akarat nem létezik, mi mind a tudatalattink irányítása alatt állunk, és hogy minden ember agya kapcsolatban áll egymással, egy nagy közös rendszert alkotva. Ekkora baromságot csak a liberálisok állíthatnak, akik készítették ezt a műsort.
Kit Fisto 2019 febr. 11. - 02:40:07
(3/5)
A felhozott példáik nem mindig helyesek. Vegyük pl. ezt, az érzelmi és értelmi döntést bemutató példát:

Egy sínen elszabadult vasúti jármű robog négy, a sínen dolgozó munkás felé. A biztos halál vár rájuk. De van egy váltókar, amit ha meghúzok, átirányítom a járművet egy másik sínre, ahol csak egy munkás dolgozik, és csak ő hal meg. Túl messze vagyok, semmi mást nem tehetek. Meghúzom a váltót? Én nem.

De az alanyok mind meghúzták volna!



Ugyanez a helyzet, de most nincs váltókar. Viszont van a közelben egy magas rámpa a sín közelében, amin áll egy testes ember. Ha lelököm őt a sínre, a testtömege lefékezi a járművet, és megmenekül a négy munkás. Lelököm? Nem.

Az alanyok is mind így döntöttek.


A műsor készítői szerint az első esetben értelmi, a másodikban érzelmi döntést hoztak az alanyok.



Azzal indokolták, hogy másodszor puszta kézzel kellett volna lelökni a munkást, és kioltani az életét, míg először a váltókar meghúzása nem járt közvetlen fizikai kontaktussal az emberélet kioltásában. Szerintem nincs igazuk. Mindkét esetben lehet értelmi és érzelmi döntést is hozni. Annál inkább, mivel csak pár másodperc állt a rendelkezésükre a döntésben. Én inkább értelmi döntést hoztam, mert mindkét esetben bűnt követnék el, és elítélnének érte. Nincs jogom kioltani senki életét, még akkor sem, ha azzal másik négyet menthetek meg. Ha nem lehetséges a munkások értesítése, akkor sajnos el kell fogadni, ez a sorsuk. Balesetek vannak.
10/10
osa111 2018 nov. 15. - 18:53:17 10/10
(2/5)
Van 5. rész? Az 5. részt mikor vetítik?
3/10
ati01 2018 júl. 22. - 19:53:37 3/10
(1/5)
Közhelyes. Sokkal komolyabbat össze lehetett volna hozni.