Téma: Az ajándék

10/10
Front3r 2016 jan. 02. - 21:44:16 10/10 Előzmény headavid15@hotmail.com
(28/48)
Hello Simon!
7/10
ZoliD 2015 dec. 25. - 22:34:08 7/10
(27/48)
Huhh, éppen most fejeztem be, és hirtelen nem is tudom, mit írjak, annyira meglepett ez a film! :) Elõször is az elsõ 70 percben egy nagyon izgalmas thrillernek tûnt, tele feszültséggel. Majd jött egy olyan fordulat, ami teljesen más síkra helyezte a történetet, amit elõször nehéz is volt lenyelni, de ahogy ment tovább a sztori, kezdett érdekessé válni. (Tudom, hogy ez így eléggé rejtélyesen hangzik, de nem akarok spoilerezni.) A befejezés végül egészen szokatlan volt ahhoz képest, amit az ember egy thrillertõl általában elvár. Mindenképpen az év egyik legfelkavaróbb filmélménye volt számomra. Tetszett!
7/10
10/10
BabyBaba07 2015 dec. 07. - 02:21:56 10/10
(26/48)
Rég' láttunk ilyen jó trillert :). Tele csavarokkal, fordulatokkal. Jó a felépítése, folyamatosan fenn tudta tartani az érdeklõdést, végig feszültséggel teli részekkel! Mindenkinek ajánlom!
Funtineli 2015 nov. 08. - 08:59:06
(25/48)
Nagyon ócska film. 2 pontos maximum.
8/10
beo71 2015 okt. 29. - 14:16:08 8/10
(24/48)
A film bemutatója idején háborogtam, hogy semmi info a sztoriról, csak a nagy meglepetés keltegetés.
Sokáig nem is érdekelt, pedig jó kritikákat kapott, ( bár, ezt tudjuk, sokszor mellényúlás, szórakoztató filmeket húznak le és a felflancolt ürességeket dicsérnek, lásd : Jurassic World.), aztán a párom megnézte és dicsérte, így neki láttam én is.
A történet tényleg nem döngöl a földbe, de nem is ez a lényeg. A belepörgetõs emberek talán csak a film felétõl nézik, ami nagy hiba, mert hiába indul laposan a dolog, át kell esnünk a részleteken, hogy mûködjön a para. Elõször idegesítõ, hogy Bateman borostájával tüntet ( most nem az a jófej vígjátéki pasas leszek )Rebecca Hall sem szexi ( azért késõbb, az lesz ! )Edgerton-ról el sem tudtam dönteni, hogy jó-e vagy csak unalmas.Aztán alakul a film, a feleség "egyedül-otthon-paranoia" vonala egész jó és lesz egyfajta feszültség a filmben. ( Mondjuk, akinek, az jött le, hogy sokat van sötét, annak tényleg a Jurasics9-et ajánlom ! ).
Végül a történet is kibontódik, lehet drukkolni, izgulni, élvezni a dolgot.
Összességében tetszett a film, 8/10, mert bár nem volt katarzis, azért jócskán élvezetes, jók a színészek, jó a rendezés, végre nem blockbuster sztorit kell végig unatkozni. Talán az ócseny drága mozijegy sokaknak túlzás, de ez simán mûködik képernyõ elõtt is.
sogam 2015 okt. 27. - 15:58:42
(23/48)
Nagy szar sötét az egész film! Nem tudom mi célja van egy rendezõnek azzal, ha az egész film 3/4-e sötétben játszódik. ???
Ez rányomja a bélyegét az egészre! A cselekmény is fura. Egyszer nézhetõs.
raczkia 2015 okt. 23. - 14:01:14
(22/48)
Nem jött be. Semmi izgalom...Unatkoztam, és vártam, hogy vége legyen.:(
5/10
offtopic
barcsajani 2015 okt. 07. - 21:26:40 5/10
(21/48)
Tesóm félt a filmtõl és attól, hogy sokszor volt sötét benne, idézném mit mondott: "Annyi pénzük van, de egy rohadt neont nem tudnak venni!" :)))
10/10
offtopic
ADIZS 2015 szept. 11. - 14:26:02 10/10 Előzmény tazmanch
(20/48)
Tehát, ha nem moziban nézed, hanem torrentrõl lehúzod, akkor ingyen volt és akkor már nem 1 pont hanem 5? Érdekes meglátás :) Mondjuk én még mindig inkább maradok annál, hogy dedós.
azem 2015 aug. 31. - 14:25:17
(19/48)
legközelebb írja oda kérem, h SPOILER, SPOILER, SPOILER
9/10
Ledina 2015 aug. 29. - 23:29:25 9/10
(18/48)
***SPOILER PÓTOLVA***
Az a jó benne, hogy nem kiszámítható. Csavaros és felkavaró. Nagyon amerikai, mert megbünhõdik, akinek meg kell, de ez így van jól. Csak azért egyszer nézõs, mert másodszorra már tudod mi következik és úgy nem izgi, de különben nagyon jó szórakozás és kikapcsolódás.
10/10
sicambria 2015 aug. 28. - 21:08:59 10/10
(17/48)
Elõször ültem be moziba úgy, hogy a filmrõl semmit tudtam, csak "elmehetnénk végül is moziba is, lesz még aznap egy akciófilm meg egy vígjáték, szerintem nézzük meg Az ajándékot" alapon néztük meg, de azt hiszem ezentúl gyakrabban alkalmazom ezt a módszert. Remek thriller. Igényes film, nagyon tetszett Joel Edgerton alakítása is, engem megfogott. Külön meglepetés volt, mikor olvastam, hogy õ volt a rendezõ és a forgatókönyv írója is.
1/10
tazmanch 2015 aug. 27. - 18:08:42 1/10 Előzmény Pszichoapu
(16/48)
Mint írtad: "Nekem a thriller épp ezt jelenti: folyamatosan gyomorba markoló szorongást, ami akár még a film végeztével sem hagy alább, valamint a fokozatosan felépített félelmet".
Mint írtam: "A film elejétõl a végéig vártam, hogy épüljön fel a feszültség, a történések ragadjanak magukkal, borzongjak,
ami nem következett be nagy sajnálatomra." - ez a különbség a kettõnk film iránti megítélésérõl, de persze ízlések és pofonfák.

Én nem azt írtam, hogy fix lezárást vártam volna a filmtõl, hanem egy kerekebb, összerakottabb sztorit. Talán nem olyan nagy kérés...Kísértetes és szellemjárta házas filmekre sem reflektáltam, mindössze az elsõ kommentemben említett és azokhoz a filmekhez hasonlított eme alkotást nem lehet velük egy lapon említeni.
1/10
tazmanch 2015 aug. 27. - 18:06:38 1/10 Előzmény ADIZS
(15/48)
Igen, filmek terén önzõ vagyok, mert ha már kifizetek a moziban egy rakat pénzt érte, akkor elvárom, hogy szórakoztasson. Ez most nem jött össze. Nagyon nem.
Szóval meg is kapta tõlem a (mostmárcsakazértis, átlagtól függetlenül) jogos 1-esét.
Ha pedig neked az lelki békét és megnyugvást ad (és ennyi szabadidõd van), regisztrálj orrvérzésig és pontozd fel, attól számomra a film xar marad :)

***SPOILER ON***
Nem a kutya ellopása és a házban futkosás itt a lényeg. Ezek teljesen felesleges töltelék elemek voltak. Inkább azokra vártam volna - akkor a lezáratlanság helyett fogalmazzunk úgy: magyarázatot - mint pl mitõl depis a nõ? Nyilván történt v.mi a múltban gyerek-fronton, na ez nem derül ki. Volt gyerekük, csak elvesztették? Vagy lett volna, de elvetélt? Vagy nem jött össze akkor? A másik: férjuram pontosan milyen gaztetteket követett el a suliban és jelenleg mikre vetemedik, hogy kiüsse a vetélytársait a nyeregbõl. Oké, régen csesztette a többieket, meg kitalált sztorikat, illetve most meg v.mi kreált email-ekkel
ügyeskedik, de azért ez édeskevés a bosszúhadjárathoz. Szóval ez sem állt össze, illetve amit említettem, az ilyen jellegû sztoriknál kötelezõ feszültség- és döbbenetfaktor - számomra - elmaradt, üresség tátongott a végére. Valóban, a végén a fiú hovatartozása már tök lényegtelen.
***SPOILER OFF***
10/10
Pszichoapu 2015 aug. 23. - 01:27:47 10/10
(14/48)
Maximálisan egyetértek veled, hogy eléggé sekélyes dolog csupán 1-esekben és 10-esekben gondolkodni, habár most látszólag én is ugyanebbe a hibába esem, csak épp a másik végletbõl. :) Az ember igazságérzete néha kiabál az ellen, amit az átlag pontszám tükröz és ilyenkor hajlamos erõsen súlyozva pontozni, hogy az általa vélt mérleg nyelve helyrebillenjen. Azonban teljesen jogos vélemény, hogy ez ostobaság és ezúttal én sem azért adok 10-est, hogy "feljebb húzzam" az átlagot, hanem azért, mert a film számomra igenis hatalmas nagy élményt adott. Nekem a thriller épp ezt jelenti: a folyamatosan gyomorba markoló szorongást, ami akár még a film végeztével sem hagy alább, valamint a fokozatosan felépített félelmet és nem pedig a kizárólag olcsó hatásvadász ijesztgetésekkel operáló, csupán pillanatnyi hatást kiváltó elemekkel túlzsúfolt filmet. Tény, hogy ebben is elõfordul 1-2 efféle, székbõl kiugratós jelenet, de a történetnek pont nem ez az erõssége (inkább a gyengéjének nevezném), hanem a végkifejlet, ami felé a sztori halad feltartóztathatatlanul. A film vége például engem legalább annyira letaglózott, mint anno a "Hetedik"-ben a záró jelenet és számomra sokkal inkább ettõl lett igazán kimagasló thriller és nem attól, ha ezer decibellel a pofámba toltak volna valamit a vásznon. Aki erre izgul, annak ez a film valóban nem félelmetes, mert ez lassan építkezik, a csavar is egészen egyedülálló és nem kiszámítható benne. Az is pozitívum, hogy végig kétségek közt tart és nem rág mindent a nézõ szájába - egész egyszerûen hagy végre gondolkodni. Egy ilyen szituációba nem kell lezárás vagy happy end, mert ennek a történetnek sosem lehet igazi nyertese.
Nekem ez egyértelmûen az idei év legjobb thriller-e volt, amiért jár a 10 pont - de közel sem azért, hogy kb. egy tizedet toljak az átlagon. Amúgy meg épp emiatt a mostanában elharapózott, csak 1-est és 10-est osztogató "filmesztéták" miatt nem kell foglalkozni az átlaggal, hanem csak szimplán élvezni kell a filmet. :) Mert ezt igenis lehet, ellentétben a már unásig ismételt kísértetes és "szellemjárta házas" vackokkal.
5/10
csokikugli 2015 aug. 22. - 16:42:27 5/10
(13/48)
Senkinek nem ajánlom ,hogy befizessen erre a filmre. Otthon egyszer nézni elmegy, de pénzt adni érte pazarlás. Tipikus olyan film ,hogy a bemutatóba minden izgalmasabb rész össze van sûrítve , de önmagunkban egyik jelenet sem izgalmas/horrorisztikus.
k11zoltan 2015 aug. 21. - 23:49:24
(12/48)
Mozizni jó élmény. De sajnos nem ezzel a filmmel.
Unalmas, és a csattanó sem szólt nagyot.
10/10
ADIZS 2015 aug. 21. - 15:34:19 10/10 Előzmény tazmanch
(11/48)
Na elõször is, ez a "lehúzom a filmet a pcs@ba, hogy olyan pontja legyen, mint amit én gondolok" hozzáállás eléggé dedós dolog. Ez a hozzáállás tudod mit mutat? Önzõ, önfejû ember vagy. Csak neked lehet igazad, inkább adsz 1 pontot egy szerinted 5 pontos filmre, csak hogy felülírd mások véleményét. Innentõl már csak 1 lépés, hogy én meg majd regisztrálok még 10x és felpontozom, hogy annyi ponton legyen, amennyin én gondolom, nem?
Másodszor: milyen lezáratlan szál maradt?

SPOILER
Nem derült ki, hogy õ lopta el a kutyát meg hogy tényleg mindig õ futkosott a házba. Igen. Miért nem derült ki? Hogy kétségben maradj: tényleg mindig bejárkált Gordó a házba, vagy szimplán a férj a rá nehezülõ nyomástól, a nõ meg a bogyói megvonása miatt lett paranoiás? Ennek a "lezáratlanságnak" (ami szerintem nem az) volt dramaturgiai helye, innentõl fölösleges ezért papolni.
Az, hogy a végén a fiú kié, vagy kié nem, szintén nem lényeges. Az volt itt a cél, hogy ezzel ráébressze a férjet arra, hogy milyen szörnyû az, amikor az embert így elintézik és bizonytalanságban kell élnie. Nyilvánvalóan ha lett volna a sztorinak folytatása, akkor 3 nap után kiderült volna a dolog egy dns vizsgálattal, de hogy ezzel jobb lett volna a befejezés... hát biztos, hogy nem.
SPOILER OFF
1/10
tazmanch 2015 aug. 20. - 03:41:24 1/10
(10/48)
Jól írtad: "befejezetlen". A lezáratlan az ezzel nem egyenlõ. Ez is lehetett volna lezáratlan, azonban ha jól figyeltél, itt rengeteg szál maradt magyarázat nélkül. Mintha összerántottak volna több régi titkos szálat, aztán majd a nézõ kibogozza. Szinte semmire nem kaptunk választ. Ha pl egy, (a fõ zárás) lezáratlan marad úgy, hogy közben a többi indíték magyarázást kap, azt mondom rendben. De sajnos itt semmi nem derült ki (most hadd ne soroljam mik). Ajánlom nézd meg még egyszer, nem leszel okosabb.
1/10
tazmanch 2015 aug. 19. - 00:47:34 1/10
(9/48)
Nagy várakozással ültünk be a filmre, mert jó elõszele volt. Nos, számomra csalódás lett.
Sok helyen hasonlították olyan (valóban) klasszikus '80-as, '90-es évekbeli thriller-ekhez, mint a Végzetes vonzerõ, Csendes terror, Egyedül álló nõ megosztaná..., vagy a Kéz amely a bölcsõt ringatja. Na ezek tényleg a mai napig ütõs home-invasion alkotások, amit sajnos az Ajándékról nem lehet elmondani.

***SPOILER lehet***
A film elejétõl a végéig vártam, hogy épüljön fel a feszültség, a történések ragadjanak magukkal, borzongjak, ami nem következett be nagy sajnálatomra. Egy rengeteg jó lehetõséget kihagyó mozi lett ebbõl, sok elvarratlan szállal és egy magamra maradt, "gondolj amit akarsz" befejezéssel. Ami egy Fûrész esetén megállja a helyét, de egy ilyen jellegû sztorinál igenis követelném a kerek történetkialakítást és befejezést. Nem így történt, a moziterembõl csalódottan távoztam, ezt kár volt nagy vászonra vinni, elég lett volna v.melyik tv csatornán letolni éjfél környékén (altatónak) - a pulzusom kb. 58-as volt végig.
***SPOILER lehet vége***

Részemrõl nem ajánlott, esetleg háttérmozinak be lehet tolni baráti sörözés, pizzázás közben. Az 1-es értékelés pedig nyilván nem a film valós osztályzása, de muszáj az általam megítélt kb 5-ös szinthez közelebb hozni, amit csak így tudok megtenni.