1/10
ligetiz51 2018 febr. 05. - 21:53:00 1/10
(17/57)
Van olyan vélemény itt, hogy realisztikus film. Nekem néhány esemény inkább sci-fi kategória: pld.. egy magyar cégnél az év legjobb dolgozója címet nem valószínû, hogy egy menekültstátuszú afrikai (bocs. fekete bõrû) dolgozó kapná meg..... vagy pld. egy 55-60 éves tanárnõ családanya (rendezett családi háttér férj, gyerekek) csak úgy beleszeret, ágyba bújik, elhagyja családját az elõbb említett fõszereplõvel. A többi történés az reális, kb. így mûködik. Dokumentumfilmnek jó lenne, de mozifilmnek???
8/10
Gaddemon 2018 febr. 04. - 00:58:55 8/10
(16/57)
Remek film. Minden szereplõ helyébe bele tud helyezkedni a nézõ, és külön tetszett, hogy nem ment el semmilyen irányba a film, semmi nem volt benne eltúlozva, mindenbõl a megfelelõ mennyiség volt - és a vége is reális.
jn 2018 jan. 07. - 23:36:03
(15/57)
Realisztikus, elgondolkoztató, nyomasztó. Jó is lehetett volna, de valahogy nem kötött le, nyögvenyelõsek, amatõrök voltak a jelenetek, a színészi játékkal együtt...kicsit többet kihozhattak volna belõle. Azért egyszer nézhetõ.
bb2626 2017 dec. 15. - 00:51:51
(14/57)
Szerintem is nagyon jó film, mindenképp érdemes megnézni, bõven van mondanivalója.


Spoiler
Nem hagy nyugodni, hogy lehetett volna más vége is a filmnek. Értem én, hogy dráma, de ha a fõhõs kitartó, akár happy enddel is végzõdhetett volna. Mivel megkapta az állampolgárságot, és Shirin telefonszámát is tudta, meglátogathatta volna Iránban, megkérhette volna a kezét, és akkor mindenki boldogan élhetett volna.
inczejudit 2017 dec. 11. - 18:29:46
(13/57)
Remek film! Eszköztelen, mégis rendkívül mély benyomást keltõ alakításokkal. Ajánlom mindenkinek.
6/10
pihes 2017 nov. 25. - 13:23:47 6/10
(12/57)
Egyébként is már olyan tiri-tarka ez az ország.
Nem lesz az ilyeneknek itt otthonuk, papírtól függetlenül.
Nem lett rossz ez a film.

6/10
9/10
Iván Kollár 2017 szept. 10. - 16:27:37 9/10
(11/57)
Na, ezt a filmet is csak azok nem nézik meg, akiknek meg kéne!
10/10
zetorka 2017 febr. 06. - 12:48:50 10/10
(10/57)
Tegnap láttam moziban és még mindig a hatása alatt vagyok. Nagyon elgondolkodtató és szomorú film.

Azt hiszem ennél hitelesebben nem is lehet bemutatni mit jelent menekültnek lenni, és teszi mindezt úgy, hogy az események egy egészen békés kispolgári környezetben zajlanak. Nincsenek halottak, mezítláb fagyban menetelõ emberek, nem éhezik senki, és mégis teljes súlyával ránk nehezedik milyen is a menekült-lét.
Zseniális!

SPOILER
Sokat gondolkodtam Marin. Egyfelõl neki sikerül Wilsont egyszerûen csak embernek látni és nem egy feketének, másfelõl valahol pont ezért nem tudja átérezni a helyzetét. Vagy talán az bántja legbelül, hogy érzi, a menekült-lét, az együtt szülés erõsebb kapcsolatot teremtett Wilson és Shirin között, mint ami köztük valaha is lesz és emiatt féltékeny. Mindezt annak ellenére, hogy egyértelmû, hogy szerelem nincs köztük. Mindenesetre nem tudom mit gondolt, onnantól, hogy Wilson megmutatja az elveszett lányai fényképét már teljesen tiszták a motivációi és világos, hogy bármit odaadna azért, hogy segítse ezt az idegen nõt és annak kisgyermekét.
Olyan szép, boldog pár lehettek volna, de így a végére csak három magányos ember marad, egyikük ráadásul életveszélyben.
10/10
toronyház 2017 febr. 05. - 13:30:46 10/10
(9/57)
Nagyon fontos film, nem tudok mondani jobb, filmet mondani a közelmúltból.
Ha csak feleannyi alázat lenne bennünk, mint a fõszereplõben, mennyire más emberek/társadalom lennénk...

Kedves Vranik Roland!

Gratulálok, nagyon nagyot alkotott! Ne térjen le az útról!
10/10
avithohol 2017 febr. 04. - 23:09:27 10/10
(8/57)
Moziban néztük. Egy nagyon nagyon jól összerakott film mint rendezés, ötlet, és nem utolsó sorban színészi teljesítmény szempontból. Egy percre nem zökkentem ki, hogy filmet nézek, a színészek annyira jól megformálják a hétköznapi embereket, mintha csak az utcán sétálnék. Humor is van benne, dráma, feszültség, igazából minden emberi érzésre hat. Nincs benne semmi ami erõltetett lenne, már-már annyira jó, hogy el sem hiszem, hogy itt készült. Bravó, le a kalappal!
10/10
Bocc 2017 jan. 29. - 23:54:33 10/10
(7/57)
Elgondolkodtató és megrázó film, ami giccsek és közhelyek nélkül mutatja be egy idegen helyzetét Magyarországon. A tükör, amibe belenézhetünk a filmnek köszönhetõen, sehol nem torzít, a valóságot mutatja szelíden, korrekten. A fõszereplõ amatõr, talán pont ezért játszik olyan természetességgel, hogy végig úgy érzem, mintha régi ismerõsöm lenne. Máhr Ági játéka lenyûgözõ, sehol sem tolakodó, pont annyit és úgy játszik, hogy tökéletesen belesimuljon Wilson történetébe. Jó étvágyú film és színház fogyasztó vagyok, de még soha nem írtam egyetlen filmrõl vagy darabról sem véleményt. Azért regisztráltam erre az oldalra, hogy leírjam: aki teheti, ne hagyja ki az Állampolgárt! A film végére megtanultam hálás lenni az életemért jobban, valaha. Ez a film nem egyszerûen jó, hanem zseniális.
elemes 2017 jan. 27. - 16:15:18
(6/57)
Jó ilyen recenziót olvasni, köszi, tuti meg fogom nézni a filmet :-)
10/10
gerocspeti 2017 jan. 27. - 10:51:58 10/10
(5/57)
Nagyon kritikus vagyok a magyar filmekkel kapcsolatban, de nem azért, mert van egy ilyen premisszám, hanem azért, mert nagyon ritkán látni jót. És közben nem vagyok kultúrsznob, tehát nekem jöhet a limonádé-féle zsáner is, meg a nagyon elvetemült agysakk okoskodás is - csak jó legyen. Nos, ez egy ilyen film: jó.
Az ember várná, hogy majd jó doktriner módon elmondja a világ morális igazságait, de szerencsére egyáltalán nem ez érdekli a filmet. A fõszereplõ a legkevésbé tragikus figura. Õ inkább létrehoz egy különös nézõpontot más figurák tragédiájához. Pl. az iráni menekült Shirinéhez, de ugyanennyire az 50-es évei végén járó Mari személyes tragédiájához is. Az emberi viszonyok sokrétûsége érdekli, az érzelmek kiszámíthatatlansága. A nem megszokottság, a különösség, miközben nem akar különcködõ lenni. A magyar bürokrácia ugyanannyira tud hatalmaskodó és hozzáférhetetlen lenni, mint profi vagy éppen, idõnként emberi. A menekült meg nem ab ovo oltalmazandó jóember, hanem egy ember, akinek mindenféle elképzelése, baja, gondja van. Nagyon jól vannak megírva a párbeszédek, nagyon jól vannak kitalálva a karakterek (egy aprócska kritika: nem mindegyik színész hoz egyenletes játékot, sõt, egyik-másik egy kicsit gyengus, de ez bõven megbocsátható). Mikor volt utoljára olyan érzésünk magyar film nézése közben, hogy röhögünk, miközben kínban vagyunk a jelenet erejétõl, mint pl. itt a nyitójelenetben? Nagyon jól kitalált az alapkoncepció is. Nagyon visz a film lendülete, de nem deprimálni akar. A szövevényességébõl, sokszínûségébõl adódik, hogy hol lesújt, hogy felemel. Sõt, van, hogy a kettõt egyszerre. Nagyon kitalált az egész koncepció, alapötlet, a képi világ stb, de mégis könnyed, nem recseg-ropog, mint egyik másik okostojás film. Szóval teljesen odáig vagyok. Végre egy magyar film!
fizsuu 2017 jan. 27. - 10:16:38
(4/57)
valakinek a filmrõl is van értelmes hozzászólása vagy csak a szokásos magyar marakodás:
mizie 2017 jan. 22. - 00:50:47 Előzmény Igazság Hangja
(3/57)
Te filmekbõl nyersz erkölcsi iránymutatást? Nem tudom, hogy sajnáljalak-e vagy csak röhögjek rajtad.
Ervin Bocsi 2017 jan. 13. - 14:45:52
(2/57)
nyomorult barom :)
1/10
Igazság Hangja 2017 jan. 13. - 10:01:25 1/10
(1/57)
Ez az erkölcsi iránymutatás kell a magyarnak: elhagyja férjét a négerért. Undorító propaganda!