Thorstein222 2009 szept. 16. - 22:38:29
(28/48)
Jaja a képi világ nem rossz! Én egyszer el kezdtem nézni, de azt hiszem fél óra után úgy döntöttem, inkább nem várom meg a végét. Rettenetesen untam...
Cápafej 2009 máj. 29. - 18:14:09
(27/48)
Michael Gondry a kedvenc rendezõm. Ámulatba ejtõ a képi világa, és annyira jó hangulatot tud teremteni...
10/10
oomph 2009 máj. 29. - 18:08:09 10/10
(26/48)
Nagyon jó film!
Legalábbis nekem nagyon tetszett! A történet keltette fel az érdeklõdésemet, de a film kivitelezése is profi volt. A színészekkel is teljes mértékig elégedett voltam, Gael García Bernaltól, azt kaptam amit vártam. A Rossz nevelés óta nagy kedvencem, de ebben a filmben is nagyszerû volt.
Csak ajánlani tudom!
10/10
Gejzir Gejza 2009 máj. 28. - 10:04:03 10/10
(25/48)
Imádom amikor álomszerû,szürreális világot teremtenek a vásznon.Nagy hiánypotló számomra.A legkiválóbb jelenetek ezek.Haláli eredeti és különleges ettõl az egész.Csak ajánlani tudom.
10/10
whohaseatenallyourwindows 2009 máj. 13. - 20:14:56 10/10
(24/48)
éljen soká Michael Gondry
10/10
fota666 2008 nov. 22. - 23:10:10 10/10
(23/48)
mint egy vegetáriánus Noé bárkája :D
10/10
fuge7 2008 okt. 06. - 18:30:10 10/10
(22/48)
nagyon szeretem ezt a filmet. olyan kis kedves, naív, gyermeteg, de ugyanakkor mély érzelmeket mutat be...

a legjobban a szürreális álomképek tetszettek, ahogy bemutatta azt a zûrzavart, ami szegény srác fejében uralkodhatott. nagyon elvont fantáziája lehetett az alkotóknak! :) de én szeretem az ilyen filmeket. persze, van aki nem fogékony az ilyen dolgokra, és ez nem is olyan tipikus "beülök délután a moziba a haverokkal" akcióvígjáték, nem is olyan pörgõs, inkább elgondolkodtató, fantáziadús, érzelmes... és nagyon szép. :)
10/10
St. 2008 máj. 20. - 00:59:19 10/10 Előzmény waterdrag
(21/48)
Nagyon jó film, de azt is megértem ha valaki nem vevõ erre a stílusra.
Ha valaki tovább tud látni a film "infantilitásán", az biztos hogy nagyon fogja szeretni és értékelni!
waterdrag 2008 márc. 09. - 23:37:28
(20/48)
nekem pl az amélie abszolút nem jött be,nagyon nem tudtam élvezni(bár leeht sokat vártm tõle)
ezt a filmet meg még nem láttam,de etrvebe van véve,csak tudnám mikor..lehet marada dvds megoldás--
juditpanda 2008 márc. 09. - 22:42:24
(19/48)
Úgy látszik, itt mindenkinek nagyon tetszett a film.
Nekem sajnos nem.
Sajnos, mert jobbra számítottam, bár így utólag nálam a Makulátlan elme is határeset volt, de az a történet legalább elgondolkodtató. Pontosabban, annak volt története.

Vissza a filmhez: lassú folyású volt (ami még nem volna baj, szeretem a lassú filmeket is) és NAGYON infantilis. Az egész. Nagyon gyermeteg.
Mindezt azoknak írom, akik még nem látták a filmet, hogy vegyék számításba azt az eshetõséget is, hogy - a hozzászólások ellenére - nem fog bejönni a film.
Szóval azoknak ajánlom:
- akik szeretik a mûvészfilmeket, a kreatív látványvilágot,
- ugyanakkor a kreatív látványvilág mellett nem fontos számukra a történet,
- derûs nosztalgiával, majdhogynem vágyakozva tekintenek vissza gyermekkorukra, szeretik gyermeki énjüket, a gyerekes dolgokat (fabrikálás, játékok, játszás, csinálás, szerepjáték), szeretnek olykor maguk is gyerekesen viselkedni.

Sajnos szellemesnek sem találtam az alkotást, a "vicces, humoros, szórakoztató" jelzõ fel sem merült bennem. Mondom, egy szó illik ide: kreatív, de ez is szigorúan csak a látványvilágra (ami sajnos szintén nem tetszett, inkább nyomasztott)

A sztori pedig kifejezetten szomorú, de arra is inkább a "nyomasztó" illik.

Sajnálom, és elnézést azoktól, akik életük filmjét fedezték fel benne.

Ui: egy hasonló film, ami viszont mindenki számára élvezhetõ, eközben kreatív, szívet melengetõ, érdekes: Amelie csodálatos élete (már bocs, hogy ilyen kommersz vagyok)
Redfield 2007 nov. 04. - 05:53:52 Előzmény DPS
(18/48)
Na, ezekben nagyjából egyet is értünk.
DPS 2007 okt. 13. - 21:06:03
(17/48)
Nagyon jó film, az álom, az alvás fokozatainak, megjelenítése zseniális(örülök, hogy a port.hu-s tartalmat csak a film után olvastam el, sajnálom, hogy pl. a szendergés megjelenítését elárulják...). Lehet azért tetszett ennyire a film, mert néha magamra ismertem, mikor összekeverte stephane a valóságot az álmaival. Érdekes még, hogy a részletekre is mennyire ügyeltek a filmben, például a borotvánál, mikor stephan földhöz vágja és ez az álmában, hogyan jön vissza. Én a film végén nem mondtam azt hogy máris vége, én ilyen befejezésre számítottam, ami mellesleg tökéletes befejezés volt, benne volt minden, a "vegetáriánus noé bárkája", a celofán, aranyló, (amiket õk találtak ki közösen, ami összekötötte õket) és stephanie.
morzsa 2007 okt. 04. - 17:48:02
(16/48)
furcsa, furcsa, furcsa.
a legjobb ötlete a filmnek a kartondoboznak álcázott tudatalatti-szerû. és Stéphane nagyon érzékenyen játszott. de a vége hiányzott, nekem.
mezsge 2007 szept. 10. - 20:00:52
(15/48)
nos, sikerült megnéznem moziban. háááát... nem egy szokványos film, az biztos :) de engem lekötött, legalábbis mikor vége lett, a barátnõmmel egyszerre fordultunk egymáshoz, hogy "máris vége??". mindketten más befejezést vártunk.. de nagyon tetszett az álmok megvalósítása, ez a régifajta..ilyen..mintha gyurmából lenne :D (nem tudom, hogy hívják..) szóval nagyon eredeti, kicsit elvont, dehát nem véletlenül artmozikban játszák :)
mezsge 2007 szept. 03. - 19:24:12
(14/48)
most láttam a Che Guevara: A motoros naplója c. filmet, és rögtön rákerestem Gael García Bernal-ra, annyira megtetszett :)

és a filmajánlókból ez tetszett a legjobban, el is határoztam az imént, hogy ezt megnézem. említettétek lentebb, hogy érdemes moziban nézni. (én is erre gondoltam) csak ahogy nézem a mozimûsort, már csak szerdán játszák a Mûvészben, de nekem az sajnos nem jó. :( remélem még játszák késõbb, mert mindenképpen meg szeretném nézni, mert nagyon közel áll hozzám a téma :)
FEB1 2007 jún. 21. - 12:53:40
(13/48)
A Fightclub francia valtozata :)
FEB1 2007 jún. 21. - 12:51:40
(12/48)
A Fightclub francia valtozat :)
Karolka 2007 jún. 06. - 16:13:39
(11/48)
huh, hát ez tényleg nem mindennapi! egyáltalán nem egyszerû alkotás! néha-néha már elvesztettem a fonalat, mi álom és mi valóság! szereplõk nagyon jól játszották amit kellett! García édes,dilis arcát mutatta! tetszett... :D
diadora 2007 jún. 06. - 13:56:11
(10/48)
egyszerûen csodálatos! teljesen el voltam varázsolva:) kölönös, az biztos, de nem tudom hogy tudták otthagyni.
gyakori esetet mutat be kicsit sem átlagosan. látni kell!
DRusza 2007 máj. 13. - 23:43:48
(9/48)
Azért mentek ki mert õk olyan filmet szerettek volna, ahol a "Kecske a szirten" pózról nemcsak beszélnek, hanem csinálják is.... :-) Egyébként valóban olyan film, amire nagyon rá kell hangolódni, nem elég csak nyitva tartani a szemet és a fület. Valahogy a 29 éves Gael García Bernal nekem egyre fiatalabbnak tûnik, nem tom hogy csinálja.... A film legnagyobb erõssége az intellektuális humor. "Egész nap dolgoztam Mama....álmomban! Rettenetesen álmos vagyok!"
Na jó most már megyek aludni! Mi a...? Akkor ezt most nem csak álmodom...?