Téma: Az amerikai

4/10
Mike088 2011 máj. 24. - 22:48:37 4/10
(65/125)
Egy film akkor lehet jó ha:
-megnevettet
-izgalomban illetve feszültségben tart
-szerethetõvé válik valamelyik karakter
-erõs mondanivalóval rendelkezik
-emocionálisan izgató hatású
Erre a filmre sajnos egyik se jellemzõ. A vágások jók és szép a táj de nagyjából ezzel ki is fújt a pozitivum.
Spoiler: Valami értékelhetõt adott, hogy a halálán lévõ Jack még látni akarta a prostit akibe belszeretett de annak fényében, hogy a karakterét egyáltalán nem lehetett eléggé kiismerni és megszeretni se 1 másodpercig se volt traumám a befejezés után. 10/4 alá.
3/10
Roti1 2011 máj. 23. - 13:50:52 3/10
(64/125)
Nagyon vontatott egy film. Mondjuk nekem alapáraton a hosszú filmekkel nincs problémám, amelyekben a párbeszédek hosszúak és a jellemábrázolások, de ez nem ilyen. Számomra inkább a régi idõk filmjeit idézte fel, mint a Volt, egyszer egy vadnyugat (ez amúgy ment is benne a tv-ben :)), vagy a Conan, a barbár stb. Már abból a szempontból hasonlított ezekre, hogy nagyon sok idõ telik el két megszólalás között és sokáig csak csöndben járnak-kelnek-ülnek stb. Lényegében azért néztem csak végig, mert rohadt kiváncsivá tett, hogy miután az elején ***SPOILER*** váratlanul lelövi a csajt /SPOILER miképp tudják még elérni, hogy végülis Clooney egy szerethetõ fõhõssé válljon. De összeségében én a filmet nem ajánlom senkinek, maximum benyugtatózva :)
Paladso 2011 máj. 23. - 12:48:47
(63/125)
Régen láttam már ilyen unalmas filmet.Sajnos a lényeget amitöl egy film "jó" lehetne azt elvitte a cica.Nem ajálom senkinek.Tipikusan az a helyzet hogy George Clooney nevével biztos el tudjuk adni a filmet,csak ezentúl kétszer is meggondolom hogy megnézem e a vele készült filmet!George,miért kellet elválalnod?!
1/10
Kolókapitány 2011 máj. 04. - 14:08:13 1/10
(62/125)
Hihetetlenül vontatott unalmas film, nagyon rosszul megírt párbeszédekkel. Fúú nem ajánlom senkinek :D
4/10
zozohouse 2011 ápr. 25. - 14:05:26 4/10
(61/125)
Lassú.
skiiip 2011 ápr. 25. - 11:21:55
(60/125)
Nagyon kellemes látványvilágú, szép film. NEM a popcornzabáló hülyegyerekek filmje, ahogyan látszik néhány butuska hozzászólásból.
atyx88 2011 ápr. 24. - 09:46:41
(59/125)
Hát pont az ehhez hasonló személyek miatt is fognak a szinkronok egyre rosszabbak lenni. Persze nekem eddig még komolyabb bajom nem volt a magyar szinkronokkal, összességében meg vagyok velük elégedve. És igen, biztos, hogy eredeti nyelven jobb de én nagyon utálok olvasni és nézni is egyszerre.(egyszerûen lefáraszt az egész, ráadásul az sem kizárt hogy olvasás közben lemaradok valami fontos jelenetrõl-mivel ez nagyon ritkán még a magyarul beszélõ filmeknél is elõfordul :)
Szerintem örüljünk annak hogy ilyen van, nem kell itt fikázni semmit se...
offtopic
miénkittatér 2011 ápr. 23. - 15:14:42
(58/125)
Én a szinkront nem szeretem, ha tehetem csak eredeti nyelven nézem a filmeket. De elismerem, hogy Szabó Sipos tud plusz értéket adni Clooney munkájához.

Maga a riport az nagyon durva , de jellemzõ sajna már szinte minden területre.Nincs értéke a munkának.
10/10
izom 2011 ápr. 23. - 14:39:28 10/10
(57/125)
http://www.origo.hu/teve/20101002-szabo-sipos-barnabas-szakitott-george-clooneyval-es-szinkronmunkaival.html?

végighalgattuk,

akkor e végleg igy marad (basszus,mindazokáltal én tökéletesen megértem)még annyit ,hogy már igy is sok olyan csatorna van ahol élvezhetettlen a szinkron,mintha csak felolvasná a szöveget.

szerintem,ha ez tovább sulyosbodig,felejtsék el a szinkront,asz feliratozzanak.
10/10
izom 2011 ápr. 22. - 01:32:14 10/10
(55/125)
revicki,Láng,Kránitz,Schnell,Prókai,stb-stb valyon az összes szinkron hangot stornozzák majd kapjanak már észbe,romantic szinvonal kell,nagyon-nagyon,haragszom (maguukra)
10/10
izom 2011 ápr. 22. - 00:57:17 10/10
(54/125)
hihetettlen,hogy a szinkron studio(k)kicsinyessége miatt nem Szabó Sipos Barnabás a hangja clooney-nek,rohadt,nem elég,hogy a film olyan amilyen,de igy,én már a kecskebüvölöket sem tudtam végignézni,eszem,fas.om megáll,a szinkron ha jo má jo minöségü ne garaskodjanak már megfizetni akinek a hangjával 14-15 éve összefort.mikor a dvd megvettem (kecskebüvölök)majdnemhogy kukában landolt,ugytudom itt sem (Szabó Sipos Barnabás)lessz a hangja mivel már nem is akar szinkronizálni,ugyhogy akkor eszt én igy sztornozom,a mai helyzetben 1 ember is számit szerintem.
3/10
h.tibi91 2011 márc. 10. - 17:08:16 3/10
(53/125)
George Clooney eladja magát. Olyan érzésem van, mintha most jött volna rá, hogy kevés az az évi egy szerep, így most csinál magának egy sajátot. Egy olyat, amiben megmutathatja egy másik arcát, amelyben még beszélni se nagyon kell.
Nem igazán történik semmi a filmben, nem mond ki dolgokat mindent a nézõnek kell belegondolni, teljesen szabad asszociációt kapunk. Gyilkos, aki papot gyóntat, szerelembe esik, átver és átverik.
Õszintén szólva nem tetszett, mert semmit nem kapunk készen, de ha gondolkozunk kicsit akkor sem sokkal többet.
Unalmas, szokatlanul lassú film, ráadásul összecsapott, elnagyolt befejezéssel "büszkélkedhet."
Az õsz szívtipró rajongóin kívül nem igazán ajánlom senkinek, bár lehet õk is csalódnak majd.
3/10
2/10
Puhito 2011 jan. 30. - 11:44:41 2/10
(52/125)
Bocsi, elõbb írtam, mint hogy olvasgattam volna. Megkaptam a választ. Köszi!
2/10
Puhito 2011 jan. 30. - 11:40:39 2/10
(51/125)
NAGYON unalmas, nem szól semmirõl, Clooney-nak nem áll jól szerep. Akció nuku, az elõforduló cicivillantások nagyban emelik a film színvonalát, így elérte nálam a 2 pontot :-D. Ha moziban néztem volna nagyon mérges lettem volna.
**Spoiler**
A végén ki és miért lõtte le a merénylõ csajt? Mert ha a fõnök volt, annak nem sok értelme van!?
7/10
firpo 2011 jan. 26. - 05:08:52 7/10
(50/125)
Ne mozduljon! Védett.XD
balaj 2011 jan. 09. - 21:37:55
(49/125)
ez egy talicska trágya, nem film!
unalmas, vontatott, rideg, és kib.tt idegesítõ zenéje van, ami néhány zongorakopácsolásból áll, és csak még szarabbá teszi ezt a retket

NE NÉZZE MEG SENKI!!!!!!! pénzkidobás
szar, fos, ganaj
greeen 2011 jan. 09. - 06:13:41
(48/125)
de Mindettõl függetlenül egyetértek mindennel...
greeen 2011 jan. 09. - 06:12:03
(47/125)
Az egyik csaj Holland,a Másik Swéd:) mindig megnézem a szereplõket imdb-n.De nekem nem is Tûntek olasznak...
pilota-kex 2011 jan. 09. - 00:12:50 Előzmény greeen
(46/125)
milyen film is ez? dráma? akció? mûvészfilm? vagy romantikus?
szerintem mindegyik kategóriában gyenge, mégis valamiképp megnézhetõ darab.
a filmet nézhetõvé tette, hogy Clooney játszotta el a fõszerepet, az olasz kisváros hangulata, és egy két természetes szépségû olasz nõ.
Minden karakter átjött, de a kapcsolatokat én spec nem tudom hova tenni.

****Spoiler*****
Pl: az atya és a fõszereplõ kapcsolata: pikk pakk bensõségessé válik, de minek?, miért és hogyan? Vagy pl a prosti egyik pillanatban még csak egy prosti, a másikban meg már dúl a szerelem, de mitõl és minek? Azért, hogy a végén dráma legyen. Logikai hibáktól hemzsegõ film. Még szerencse, hogy a film nagyobbik része igazából a nézõ fejében születik meg, hozzágondolva és kiegészítve a hiányzó elemeket.
Nos itt szerintem nem hozzágondolni kellett a történethez, hanem kijavítani azt. Azt a sekélyes történetet, amit elénk tár a film, nincs tanulság, nem jött át !jól! a jellemfejlõdése sem a karakternek, én a szerelmi szálat sem éreztem, könnyem sem csordult, mikor meghalt a színész, nem sajnáltam meg a prostit sem, nem téptem a karfát mikor a lövöldözõs jelenet volt. A jellemfejlõdõs filmek között van egy, amit érdemes megnézni, az a címe: Ádám almái. a film értékelése tõlem: 10/6