10/10
judit67 2009 okt. 31. - 15:10:18 10/10
(61/141)
Ez egy alapfilm, amit Mindenkinek meg kell néznie 1X az életében! Nem elõször láttam, de mindig magával ragad ezzel a szenvedélyes, érzelmi viharaival, be nem teljesedhetett szerelmi történetével...
10/10
pirki 2009 okt. 30. - 18:25:14 10/10
(60/141)
A véleményemmel csatlakozom azokhoz, akik a film "lebegõ hangulatát" és nem a pontos történelmi valóság hûséges ábrázolását tartják fontosnak , hisz a film egy mûalkotás.Nézzétek meg minél többen, a színek is kiemelnek egy-egy eseményt a történet folyamán, ezt a rendezõ is elmesélte egy nyilatkozatában:)
Pl. Titanic filmben a szerelmi szálon kívül minden úgy zajlott, ahogy lejátszották, utánanéztem, hát, nem egy vidám történet....A film hangulata viszont ott is megkapó.
10/10
Hannibal Lecter 2009 okt. 30. - 16:13:39 10/10
(59/141)
A film végén ki van írva, hogy csak bizonyos részei felelnek meg a valós eseményeknek. Pl az úszók barlangja, stb, a többi fikció. Ezt sosem értettem, hogy te ülsz és morogsz bmeg, hogy ez nem így volt, ahelyett, hogy hagynád, hogy a történet magával ragadjon, a másik pedig, hogy ki a fasz veszi a filmeket valóságnak? Almási itt csak karakter, nem az õ életét akarták bemutatni, akkor te meg ne várd ezt tõle. Az angol beteg talán az egyetlen olyan amely giccsmentesen mutat be egy olyan szerelmet, mely a mai korra egyre kevésbé jellemzõ, talán a II. világháború volt a korszakváltás, azóta vagy közönségesen vagy giccesen, vagyis két véglet alapján nézzük a szerelmi kapcsolatokat. (tisztelet a kivételnek) Egyszerûen zseniális ez a film, azzal a végig lebegõ, szûnni nem akaró érzéssel, hogy a film örök remekmû, ezt érzi az ember a Ben-Hur, vagy az elfújta a szél alatt is, ez ami a legyetek jók ha tudtok szerelmi vonulatában is ott van, ez a hideg, valóságos és mélyünkbõl jövõ érzés.
Az egyik legjobb film amit valaha csináltak, Minghella a mesemondóban való rendezõi és forgatókönyvírói munkássága óta töretlenül míg élt minõséget készített, kivéve a Cold Mountain, de ezt most hagyjuk. A film legnagyobb erénye, hogy az egyik utolsó azok közül, amelyiknek klasszikus értelemben volt hangulata, légköre, ezt Gabriel Yared repülõgép motort utánzó mély férfi kórusától Sebestyén Márta daláig nem is vitathatjuk, szóval örök remekmû, nem fordul el ha érzéseket kell megragadnia a mélyünkön, a homoszexuális kutató társtól az ujj levágó náciig, tökéletes alakításokkal, különösen Dafoe-t emelném ki. Senki se hallgasson az ilyen barmokra, már elnézést, egy ekkora filmet leszólni és egy ilyen hülye érvvel bmeg, hogy nem a valóság, ki a f. mondta, hogy az?
fedexx 2009 okt. 30. - 14:57:26 Előzmény Artemisz25
(58/141)
Ott a pont. Jó kis film ez, meg is nézem újból.
Artemisz25 2009 aug. 30. - 10:19:12
(57/141)
A leggyönyörûbb film, amit valaha láttam! Nem értek egyet az elõzõ hozzászólóval: a (film)mûvészetnek nem feladata, hogy a valóságot tükrözze, hanem éppen az, hogy a valóságból kiragadjon! Aki a gróf igaz történetére kíváncsi, vegyen ki egy dokumentumfilmet!
toshiba321 2009 aug. 22. - 13:15:01
(56/141)
sokan dicsérik pedig szerintem egy nagyon rossz film. A történet nagyon el van benne ferdítve kicsit utána kellene nézni annak hogy ki volt gróf Almásy László mirõl híres és mikor és hogyan halt meg akkor talán sokan rájönnének miért marhaság ez a film. Csak az a baj hogy az igaz hogy egy filmnek nem feltétlenül kell követni a történelmi hûséget de sok ember ezt fogadja el történelemnek tapasztalatból beszélek volt aki meg volt gyõzõdve hogy minden úgy történt ahogy a filmben volt.
toshiba321 2009 aug. 22. - 13:10:23
(55/141)
attól hogy egy film Oszkárt kap vagy több Oszkárt kap még nem jó film. Sokszor a témát díjazzák stb. nagyon sok jó film van amelyik még az Oszkár közelébe semmi jutott
barackvirág30 2009 aug. 12. - 15:04:50
(54/141)
Sajnos még nem láttam,de csupa jót hallottam eddig róla,úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok rá!
10/10
smileface03 2009 aug. 12. - 12:42:07 10/10
(53/141)
Imádom ezt a filmet...annyira jó:) és olyan szomorú:(10*
8/10
Noncika 2009 júl. 26. - 15:35:23 8/10
(52/141)
Szép (bár talán kicsit hosszú) film gyönyörû zenével:)
10/10
fredi60 2009 máj. 08. - 16:59:27 10/10 Előzmény kgyuri0
(51/141)
Már én sem emlékszem,hogy adtak-e ki közösen lemezt (esetleg együtt felléptek-e koncerteken is) vagy csak 1-2 Sebestyén dalt dolgozott fel önállóan a Deep Forest.
3/10
kgyuri0 2009 máj. 08. - 01:36:00 3/10 Előzmény fredi60
(50/141)
De volt valami köze SebestyénM meghívásához a DeepForest zenekarnak is, nem?
Már nem emlékszem, mimódon.
10/10
fredi60 2009 máj. 05. - 10:33:21 10/10
(49/141)
Csodálkoznék, ha komolyan nem tudnád, hogy kerül szóba Sebestyén? ;-) Lusti vagyok sokat írni, inkább bemásolom:
"Szerelem, Szerelem"
Traditional Hungarian folk song
Performed by Muzsikas featuring Márta Sebestyén
ikoo 2009 máj. 04. - 15:14:53
(48/141)
Miért volt uncsi?Szerintem nagyon jó film volt!
3/10
kgyuri0 2009 máj. 04. - 11:51:53 3/10
(47/141)
Na, jó, mivel eltévesztettem, ebben a filmben a férfi nem a sivatagban haldoklik, ebben nincs párhuzam az Oltalmazó éggel, ez egyáltalán nem mentõ körülmémény az AngolBetegnek.

De ha már másodszor is szólok, egy idézet a Porton található egyetlen, Népszabi- beli kritikából, mely annyira méltányos, amennyire az egyáltalán lehetséges:
„Az angol beteget hosszadalmassága ellenére sem unalmas nézni, durva ízlésrombolással nem vádolhatjuk meg a film készítõit, de amikor véget ér a vetítés, kissé szomorúan konstatáljuk: olcsó moziregényt láttunk, a felszabadító katarzis elmaradt.”
3/10
kgyuri0 2009 máj. 04. - 11:39:15 3/10
(46/141)
Ebbõl nálunk mindenképpen érdemeinél nagyobb feneket kerítettek, nyilván SebestyénMárta miatt. Nekem azonnal ellenszenves is lett, vagy úgy is fogalmazhatok, az egyetlen jó tulajdonsága a filmnek, hogy benne van SM dala (Na, azért ezt a vívmányt se túloznám el!). Egyszer láttam is valamelyik adón, s minden averziómat beigazolva láttam.
Sajnos elfelejtettem, most meg kíváncsi lettem újra megnéztem, hát azóta se, és még mindig nem tud meggyõzni.
Elõször is ez nekem túl romantikus, hiteltelen, egy rakás közhely, szépelgés, õszintétlenség, dramaturgiailag kidolgozatlan részek. A Caravaggio nevû figura az a puska, amely az elsõ felvonásban a falra van akasztva, de a darab végén is elfelejt elsülni. Néhány egyéb dramaturgiai baki meg egyenesen szégyen s gyalázat!
Szirup. Ismét beigazolódott számomra, az Oscar nem jelent semmit, legfeljebb annyit, hogy a közhülyeség föltehetõleg véletlenszerûen egy-egy film körül nagyobb habokat ver.
Pl. Ahhoz, hogy egy párkapcsolat ábrázolása hitelesen mondjon is valamit, tartalmilag õszinteségre lenne szükség, s formailag olyan szereplõkre, akik szerethetõk, akiket szívesen beengednél a saját életedbe(itt a nõ elég tudálékos, s elég légbõlkapott jellem, a férfi pedig egy felszínesen ábrázolt hiszterika a „kisajátósdiságával” együtt).
Az sem igaz, hogy élbõl ellene lennék a romantikának: Ott van pl egy másik afrikai történet, a remek Out of Africa. Sõt egy másik példa Bertolucci „The sheltering sky”(Oltalmazó ég). Ez utóbbira egyébként az AngolBeteg sokban emlékeztet(nõ egyedül az istenháta megetti sivatagban haldokló férfival), csak hát az mûvészet, ez meg fércmû.
A szinészek? Ja, nejem szerint Binoche nagyon jó. Ilyen „helyes pofikánál” nehéz eldönteni, de ha egy nõ mondja, azért lehet benne valami. A többi jó szinészeknek legszívesebben rlészvétemet nyilvánítanám.
10/10
Slujza 2009 máj. 01. - 20:53:27 10/10
(45/141)
nagy kedvencem :))
petru 2009 ápr. 27. - 12:05:31
(44/141)
Az angol beteg (btw kétértelmû a cím) nagyon jó film. Szerintem nincs miért hasogatni a szõrszálakat hogy megérdemelte-e a sok Oszkárt, meg hogy minden részletében kiváló-e stb. Én nem vagyok kritikus hanem filmkedvelõ, de ha kritikus lennék is, nem epébe mártogatnám a tollamat, hanem dícsérném ha valami jó.
De.
Minek ez a marhaság hogy Almásy gróf (méghozzá "de Almásy"!). A gróf úrnak egyetlen köze az egészhez, hogy egyiptológus pilóta volt. Mindég fölmegy a vérnyomásom, amikor minden ok nélkül egy létezõ személyt kevernek bele egy fikcióba. Miért csinálják ezt, miért "érdekes" - el nem tudom képzelni.
kisbogáncs 2009 ápr. 26. - 16:50:37
(43/141)
engem mondjuk azért érdekel, ha egy filmet nézek, mennyire alszom be tõle, vagy éppen mennyire hiteles, ha az a lényege.. :)
nagi 2009 jan. 29. - 11:35:08 Előzmény Nelli76
(42/141)
Ez jó: "jávorszarvas úr meg a másik" :DDD!
A film vegyes érzelmeket keltett bennem. Nem rossz, de nem is nagyon jó. Oscar? Ez tényleg értékmérõ lenne?
Ezzel nyilván sokan nem így vannak - fõleg az XY-osok ;) - de ami abszolút magával ragadott és felkavart: Fiennes sötét, szinte nyomasztó szenvedélyessége.