1/10
csabaga 2018 ápr. 05. - 19:25:03 1/10
(66/66)
Bocs, inkább 100 eltérés. Ez egy állítólag életrajzi film (nem játékfilm!) , az emberek többsége innen ismerné meg a színésznőt, ha a film eseményei és a Audrey személyisége stimmelne.Ebben a formában csak árt és félrevezeti a nézőket.
1/10
csabaga 2018 ápr. 05. - 18:18:49 1/10 Előzmény lukenukem
(65/66)
A 68. hozzászólásomban felhívtam a figyelmet egy kritikára,ahol több mint 50 elemi tárgyi tévedést említenek a filmmel kapcsolatban.

Az egyik legkínosabb,mikor eljátsszák, mintha a Római vakáció motoros jelenete vetített háttérrel ment volna.
Az is rémes,mikor kitalálják, nem tud végigmenni a színpadon egy balettet tanult lány ,aki később varietékben is fellépett.

Mindenesetre Audrey Hepburn életét ne innen ismerjük meg. Főképen,hogy 1960-ban véget ér itt.

A nagyobbik fia nagyon "szomorúnak" nevezte ezt az "életrajzi" filmet a rengeteg tévedés,a hasonlóság hiánya és a színésznő valódi karakterének meg nem ragadása miatt.
Néha egy nyafka libát csinálnak belőle.
lukenukem 2018 ápr. 04. - 23:16:51
(64/66)
nem a filmet veszem védelmembe, csak a sok károgónak szeretném felhívni a figyelmét, hogy ez bizony egy kétrészes életrajzi tv-film. a tv-filmek alapvető ismérve, hogy sokkal kisebb költségvetéssel dolgoznak, mint a moziba szánt darabok. ráadásul 2000-ben mutatták be, akkor még óriási szakadék volt mozifilm, tv-film és a sorozatok között, ami persze a mai napig megvan, de már korántsem akkora, mint volt közel 20 éve. persze már akkor is voltak minőségi mini sorozatok (pl elit alakulat), de amögött az hbo állt és spielberg meg tom hanks voltak a producerei. manapság meg már imax-ben is mutatnak be, amúgy tv-be szánt sorozatok évadnyitóit.
ezzel szemben ez a feldolgozás egy minden ízében alacsony költségvetésű darab. ráadásul egy életrajzi alkotás ami stílusából fakadóan ritkán izgalmas, egy igazi rajongó számára mindig kiábrándító, többségében a vége felé nagyon unalmas, de mindre igaz, hogy egyik ilyen mű sem 100%-osan pontos. mindig vannak túlzások, szépítések, vagy olyan részek amit a történet szempontjából érdemesebb kicsit átírni. minél régebbi a történet annál kevesebb ember van aki első kézből tud mesélni róla. az emberekre is pontosan igaz ez. és ha még életében írják az életrajzát a hírességnek, akkor akár ő is simán elkendőz, másként emlékezik vissza a történetre. vagy pont a személyes érintettség miatt másként szeretne emlékezni rá pl egy családtag. persze az egy más kérdés, hogy hogyan sikerül eljátszania a színésznek... akik révén tv-film, nem a szakmájuk csúcsát képviselik.
ez igaz jennifer love hewitt-ra is. gyerek és tinisztárként ismerte meg a világ, és ebből nem sikerült kitörnie. összehasonlítani pedig hogyan is lehetne a múlt század legjelentősebb színésznőjével, aki még a halálát követő negyed évszázaddal is legnagyobbak egyike. és bár színészi játékban vannak hozzá hasonlóan erős színésznők, de most komolyan... ki és hogyan játszhatná el a világ egyik legnépszerűbb színész legendáját mindenféle kritika nélkül?!?!
1/10
sflkjs 2018 febr. 03. - 01:18:08 1/10
(63/66)
Borzaszto. Soha nem neztem meg a filmet, most is csak a tortenet miatt, hogy lassam mik tortentek Hepburnnel. Hewitt 2018-ig kepes volt visszatartani a filmtol, es elnezve a szineszi jatekat, jo dontes volt.
Véleményem 2016 márc. 27. - 15:19:29
(62/66)
Nem tudom miért ezt a színésznõt rántották elõ ehhez a filmhez, de a ribi karakter nem illik az ikonikus Audrey bõrébe.
Mellesleg annyira hasonlít hozzá külsõre is mint egy uborka az almához.
Többet értek volna egy kezdõvel aki legalább külsõre stimmel.
1/10
csabaga 2015 ápr. 12. - 16:50:30 1/10
(61/66)
Ennek a tévéfilmnek egy elõnye van,hogy szerencsére nem folytatták...
1/10
csabaga 2014 okt. 30. - 18:20:25 1/10
(59/66)
Néhány cím az imdb oldalról.Egyetértek velük:

"Szerintem Audrey forogna a sírjában..."
"J.L.H.kérjen bocsánatot!"
"Mint egy rossz paródia."
"Vicc!"
"Szánalmas."
Astrid9 2013 nov. 14. - 17:27:48
(58/66)
Hát ez egy érdekes film volt, no nem a történet szempontjából hanem az elkészítésébõl. Befejezetlen, összecsapott, és néhány helyen téves is. Kicsit csalódás volt, hogy elvágták a közepén, hiányzik a vége. És szerintem sokkal jobb lett volna, ha az igazi filmet vágják be olyan helyen ahol azt mutatták hogy veszik fel. Egyszer jó volt megnézni, de nem tartom meg.
1/10
csabaga 2013 okt. 01. - 17:48:15 1/10
(57/66)
Hozzávetõleges számítás szerint a filmben közel 200 elemi tévedés van.Mindez érinti az életét,viselkedését,vagy akár a ruháit.

Egy példa.A filmben az Oscar átadást az anyja tévén nézi.A valóságban ott volt a helyszínen,a lánya mellett.
Nem stimmel a ruha és a köszönõ beszéd sem.Sajnos ilyen példákat jócskán találni a filmben.

Inkább egy jó életrajz,nem Bradányi Iván!,mint ez a film.
Ez csak a meglevõ sztereotípiákat erõsíti vele kapcsolatban és néha szinte "hülyének" ábrázolja az egyébként okos nõt.
Nem ajánlom.Vacak!
1/10
csabaga 2013 szept. 06. - 18:21:37 1/10
(56/66)
Még az Oscar beszéde sem stimmel!

Semmit se higgyünk el ebbõl a filmbõl utánanézés nélkül!
1/10
csabaga 2013 márc. 25. - 16:54:35 1/10
(55/66)
A nagyobbik fia szerint a film sok mindenben nem egyezik a valósággal.
1/10
csabaga 2012 nov. 03. - 16:40:42 1/10 Előzmény jeffero
(54/66)
A szájáról jól leolvasható a "Cat" szó.:)
1/10
csabaga 2012 nov. 02. - 16:56:38 1/10 Előzmény szamszi
(53/66)
Eredeti nyelven macskát keres.A magyar szinkronnal lett cica.:)
6/10
szamszi 2011 júl. 08. - 21:34:23 6/10
(52/66)
Ez a film nagyon össze lett csapva!!!! a végét úgy levágták, hogy az borzalom..hogy lehet félbehagyni egy élettörténetet a felénél (se)??? legalább azt kiírták volna a végén hogy második fia a MÁSODIK férjétõl született, mert így nem pontos..utána meg még egy csomó minden történt vele..ja és egy megjegyzés a filmmel kapcsolatban..az eredeti Álom luxuskivitelben zárójelenetében az hõsnõ az esõben a "cicát" keresi, õk pedig "macskának" fordították, nem egy nagy dolog, de akkor is elég furán hangzott, jobban odafigyelhettek volna! Én az elejére nem fektettem volna akkora hangsúlyt (a gyerekkora, a háborúra) és az élete, a szerepei, a kapcsolatai, férjei, gyerekei nagyobb hangsúlyt kaptak volna! én ezt hiányoltam..ha meg nem fért bele 2 részbe, akkor miért nem csináltak még 2-öt? nem bírta el a költségvetés? akkor jobban kellett volna felépíteni azt ami a rendelkezésre állt!
kgabor45 2011 júl. 07. - 14:31:40 Előzmény mernok55
(51/66)
Délutáni szerelem - MGM és Várj, míg sötét lesz - MTV1 adásból DVD-re felvéve. Ha érdekel, szívesen feltöltöm.
kgabor45
lszl139 2011 márc. 20. - 17:33:53
(50/66)
Nekem megvan a filmgyûjteményemben.
Cathy2 2010 jún. 07. - 22:18:55 Előzmény tündemamusz
(49/66)
ez egy elég furcsa reagálás, akkor miért nézni ezt a történetet? nem hiszem, hogy maga Audrey Hepburn örülne egy ilyen megjegyzésnek...eddig jó a film, csak ez a rengeteg reklám botrányos!
tündemamusz 2010 jún. 07. - 08:22:22
(48/66)
Gyerekek ez a fõszereplõ nagyon ronda hogy lehetett egy ilyet beválogatni Audrey szerepére??!!!!!
jeffero 2010 márc. 15. - 09:27:03
(47/66)
Kicsit megdöbbentem, hogy a mai ismétlésben hibamentesen adták le az 1. részt. Sajnos lemaradtam az elejérõl, de kedden mindenképp felveszem újra.

Karácsonykor ugye a film feléig több helyen is csúszott a szinkron, és akkor mindegyik leadásban hibásan ment le. Fura, hogy most meg jó - vagy bejelentés alapján helyrehozták, vagy pedig eleve jó volt, csak a karácsonyi összeállításban szúrtak el valamit. Vagy az is lehet, hogy karácsonyra hibás kópiát kaptak.

Szóval akit érdekel egy jó verzió, vegye fel kedden 16 órakor mindenképp.