10/10
csabaga 2014 júl. 27. - 18:10:55 10/10
(14/34)
Kiegészítésképen,ez a film után ismerték el a kritikusok Audrey Hepburnt igazán komoly színésznõnek.:)
"Fegyvert lábhoz",volt az egyik kritika címe.

Számomra hihetetlen,hogy egyetlen szempillantással(lásd,mikor a harangszó miatt elhúzzák egy betegtõl...) mi mindent el tudott játszani.

Sajnos a magyar változatban a filmzenébe szintén belekavartunk.Újat szerencsére nem komponáltunk,csak a kimaradt taktusok helyett rendre a fõcímzene részleteit kevertük oda.
10/10
csabaga 2014 júl. 27. - 18:05:20 10/10
(13/34)
Sajnos nálunk nem.
Egy idõben még Európában sem volt kapható,Amerikából szereztem be egy régiókód mentes változatot.

Engem is zavart a közepébe vágó kezdés és a befejezés,ezért néztem utána a dolgoknak.Lásd:lentebb.:)

Voltaképpen az apa szerepét a film túl idealizálja.Hiszen Gabriella az apja befolyása elõl menekül.Ha nem lehet a szeretett férfi jegyese,akkor majd Jézus jegyese lesz,és ebbe az apja nem szólhat bele.
Hogy ápolónõnek ment,ere számítani lehetett,hiszen a végén kapott egy címet.

Arra viszont nem tudtam rájönni,ki is az az Engelbert,akivel hazaküldik?
Igaz a film elsõre hosszabb volt,még egy kávézóban játszódó rész is volt benne,még az elõzetesben is ott volt,de végül kivágták.

Az apáca élet keménységére néha csak utalnak,érdemes utánaolvasni.Azt látni,a cella egy lepellel leválasztott semmiség.Szigorú napirend,néha még önsanyargatás is...
Viszont van ágyuk és nem a csupasz földön alszanak,mint 100 évvel korábban...

A forgatás alatt Kongóban rémes hõség volt,jól láthatóan folyik a víz a színészekrõl.
10/10
breeder 2014 júl. 27. - 17:11:53 10/10
(12/34)
Még annyit kiegészítésképpen, hogy ez a film megjelent DVD-n is. :)
10/10
breeder 2014 júl. 27. - 16:59:37 10/10
(11/34)
Nagyon kemény ez a film.
Nem semmi történetet dolgoz fel.
Általában Ingmar Bergman filmjei szoktak ennyire elgondolkodtatni, de most ez a film is nagyon megtette a hatását. Vallásos témában 'Az apáca története' egy nagyon nagyon szuper film.
Egyedül az nem tetszett benne, hogy nem volt felvezetés, csak azt látjuk, hogy Gabriella egybõl bevonul apácának.
A vége is egy kicsit lecsapott volt. Bár ki tudja, lehet, hogy így hatásosabb a sztori, hogy a rendezõ a nézõ képzeletére bízza a fõszereplõ további életének alakulását. :)

10/10
10/10
csabaga 2013 jún. 12. - 16:28:27 10/10
(10/34)
Miért is ment Gabriella apácának?
A filmbõl nem igazán derül ki,a könyvbõl igen.

Volt egy jegyese a 17 éves lánynak,1927-ban.Az apja ezt rangon aluli kapcsolatnak találta.Persze megszökhetett volna vele,de az apját is nagyon szerette.
Az apja mellett dolgozott a laboratóriumban.Igazából orvos akart lenni,de ez akkor egy lánynak nem volt olyan egyszerû.Ráadásul a szeretett apja ezt is ellenezte,akárcsak azt,hogy Kongóban dolgozzon.

Így az apáca élet lehetõség volt számára,hogy valóra váltsa az álmait.

Másik némileg érthetetlen dolog,miért is küldte az orvos pont õt haza,mikor elismerte nem boldogul nélküle,és mindkettõjüknek az lenne a jobb,ha maradna.
Az orvos belelátott,a szemébe mondta,nem való apácának.Egyszerûen azt akarta,nézzen szembe önmagával,otthon,hiszen addig nem úgy élt,mint egy igazi apáca.Kongóban a munkájára hivatkozva még a mise alól is felmentést kaphatott.
Lássa meg,milyen az,hogy szinte csak imádkozásból,meditálásból áll az élet.
Kiderült,nem bírja.
A kolostort otthagyva végül ápolónõként dolgozott tovább.
lszl139 2011 ápr. 26. - 10:55:18 Előzmény animanika
(9/34)
Kedves Anikó!
Nekem megvan a film a gyûjteményemben.
sofi 72 2010 dec. 09. - 23:10:10
(8/34)
Húúú, de régen láttam!! Jó volt, talán igaz sem volt..:)
Miért nem lehet ilyeneket mostanában látni????
10/10
csabaga 2010 dec. 09. - 16:16:43 10/10
(7/34)
Végül jobb híján(Európában nem jelent meg egyáltalán!),Az USA-ból szereztem be.
A nálunk vetített változathoz képest sok minden más.
Némileg hosszabb(ez az avatási szertartásokat érinti),megvan végig az eredeti filmzene,míg mi több alkalommal a fõcímzenét használtuk helyette,És mások a nevek.
Az apácák mintegy semlegesnemûeknek számítottak,így sokszor férfi keresztnevet kaptak.
A fõszereplõ magyarítva Lúcia nõvér,eredetileg Sister Luke(Lukács).De Wilma nõvér is William nõvér és így tovább.
animanika 2009 máj. 16. - 15:24:26 Előzmény smileatesz
(6/34)
Szia !

Már elég régóta keresem ezt a filmet, mármint az apáca történetét. Mond, hogyan lehetne hozzájutni?
Email címem: animanika@mail.datanet.hu
Üdvözlet Anikó
9/10
smileatesz 2008 aug. 18. - 09:20:39 9/10
(5/34)
Nekem megvan a film dvd-n. Egy olyan apácáról szól, aki nem tud szabályokhoz alkalmazkodni, de lelkiismeretesen végzi a rábízott feladatokat. Remek film, csak lezáratlan az apáca sorsa, ez kicsit dühítõ volt számomra.
Obránszky Ármin 2008 febr. 07. - 13:47:02
(4/34)
Valakinek van azzal kapcsolatban elképzelése, h hol lehet ezt a filmet beszerezni/megnézni?
Newcastle United 2007 máj. 23. - 17:48:43
(3/34)
Nagyon Audrey Hepburnnek való szerep. Ki is hozott belõle mindent.
Vikke 2007 máj. 18. - 13:40:07
(2/34)
Úgy emlékszem pár hónapja leadta az M1.
Nagyon meghatott.
Vikke 2007 máj. 15. - 17:39:08
(1/34)
Nagyon teszett ez a film. Elég elgondolkodtató, teljesen átlehet élni a fõszereplõ helyzetét.