8/10
Kaposi András 2023 febr. 16. - 01:27:37 8/10
(4/4)
Fatih Akintól kicsit távoli ez a stílus és téma, de mivel imádom a rendezőt kíváncsi voltam mit hoz ki belőle, és meglepően érdekes lett. A filmjeiban megszokott és általam nagyra értékelt abszolút naturális bemutatása az ezredforuló előtti (kelet)német proli rétegnek itt is zseniális. Szinte érzed a folyamatos orrfacsaró olcsó sör-kapadohány-hugyoskapualj-mosdatlantestszag kombót, ami ezekból a rettenetesen lehangoló félhomályos koszos talponállókból meg szociális lakásokból árad amelyeknremek gyűjtőhelyei a társadalom söpredékének. Olyan érzésed van hogy ezek nem is emberek hanem ostoba csatornapatkányok ezért valahogy az undoron kívül nem is igazán érzel semmi empátiát, sajnálatot de még dühöt sem amikor látod hogy milyen válogatott perverz erőszakos elmebeteg módon kínozza halálra áldozatait ez a véglény. Akinek bírja a gyomra a leggusztustalanabb ótvarabb testek, életterek, es naturális tömény erőszak látványát annak tetszeni fog. Mert egyébként nem hatásvadász hanem meglepően művészi. A párbeszédek jók. A zenék nagyon ott vannak. Ezek a német Zámbódzsimi stílusú sírós romantikázós olcsó slágerek alávágva a hányingerkeltő képkockáknak zseniális kombó. Erős 8as. Ajánlom.
10/10
joci4321 2019 okt. 17. - 19:25:39 10/10
(3/4)
Meg néztük moziba a párommal. Nekem nagyon tetszett! Párom néha rosszul volt de ő nem bírja az ilyeneket. Egy fiatal pár (egy idősek velünk) , a film közepen ki mentek , mert nem bírták. Szinte nem mutatnak semmi olyat , ennél van sokkal durvább film. 10/10
GeltonReTarder 2019 okt. 03. - 12:35:03
(2/4)
borzasztóan csalódott vagyok. ennyire féltik Pest megyét (is) ettől a filmtől?!
mellesleg, csak szólok, hogy a KMKK is visszalépett a ma esti vetítésétől, azaz Vas megye is biztonságban van, inkább Rambo Utolsó vérét folyatják...
GeltonReTarder 2019 szept. 06. - 10:41:36
(1/4)
na, én ezt várom rohadtul. 12-es korhatár karika?! LOL