6/10
sajtoscsirke 2013 jan. 23. - 00:16:39 6/10
(44/184)
Hát nekem se igazán tetszett ez a film. Elaludni nem aludtam rajta, de akció, meg feszültség..? Bennem semmi izgalom nem volt. Ezek a pont-minden-éppenhogy-sikerül-idõben dolgok inkább elvesznek mintsem hozzáadnak, bár ezek nélkül talán még kevésbé lett volna érdekes. Ben Affleck mint színész nem igazán nyújt maradandót, de a többiek se veszik túl komolyan a szerepüket. Egyetlen kiemelkedõ, vagy igazán jó alakítást nem láttam benne. A rendezés viszont nagyon ott van. Mondanám, hogy korhû, de nem éltem ebben a korban, viszont simán elhittem, hogy a kameraman 30 éve felvette az egészet. Összességében unalmas, de nagyon jól elkészített film véleményem szerint. 6/10
7/10
donbosco 2013 jan. 21. - 12:47:01 7/10
(43/184)
Nem rossz film ez. Nekem lassan indult, úgy fél óra után unatkoztam, de aztán izgalmas lett. A sok díjat és jelölést viszont túlzásnak tartom, annyira nem monumentális semmilyen szempontból sem. Az persze dob rajta, hogy igaz történet, de ennyire akkor sem jó. 10/7
ambtari 2013 jan. 19. - 21:40:42
(42/184)
Akármennyire is rossz véleménnyel vagyok az átlag amerikaiakról, illetve a kormány külpolitikájáról, erõs túlzásnak érzem a propagandafilm vádat. Igazságok hangzanak el már a film elején, ahogy elõttem azt többen is leírták (Sah, bábállam, olcsó olajszerzés). Van itt önkritika rendesen, és szerencsére Ben Affleck se a Pearl Harboros propaganda hõs image-t hozza. Azt meg végképp el kell ítéljem, hogy a gyõztes forradalom vezetõi (akik ugyanolyan zsarnok, népsanyargató diktatúrát vezettek be, mint elõtte a Sah), ártatlan amerikai állampolgárokat, hivatalnokokat ejtettek túszul, és rajtuk akarták megtorolni a politikusok és katonai vezetõk által elszenvedett sérelmeket.
Chucky_80 2013 jan. 17. - 12:34:57
(41/184)
Tolvajok városa? Hideg nyomon? Jó filmek.
10/10
ShaeLynn 2013 jan. 17. - 10:00:52 10/10
(40/184)
Szánalmas ország, szánalmas vezetõkkel és egy középkori szintû társadalommal. Egyszer elfogy az olaj és akkor majd nem lesz mivel verni a csalánt.
delano 2013 jan. 17. - 01:23:55 Előzmény medihatas
(39/184)
@mediahatas: áruld már el lécci, hogy mi volt ebben a filmben az amerikai propaganda. Tök jól elmagyarázzák az elején, hogy az amcsik tették oda a sahot, hogy hozzáférhessenek az iráni olajhoz. Elmondták miért lázadt fel a nép. Bemutatják, hogy mennyit bénázott a CIA hülye biciklis ötletekkel. Szerintem ez a film egyáltalán nem volt USA párti. Még akár kiegyensúlyozottnak is mondanám. És ezt úgy mondom, h sokat voltam a Közel-keleten, USA-ban meg konkrétan éltem is.

A magyar belpolitikára vonatkozó összeesküvés elmélet meg végképp szánalmas. Egyszer tükörbe kéne nézni, és bevallani legalább magunknak, hogy semmiféle háttérhatalom nincs, mi magunk szavazunk korrupt és ostoba bûnözõket a kormányba, csak mi magunk tehetünk arról, h itt tartunk.
1/10
medihatas 2013 jan. 16. - 16:44:28 1/10
(38/184)
Egyetértek ez egy "amerikai" propaganda a javából.. Sajnos a szûk látókörû emberek sokszor elhiszik, amit a Tv illetve mozi képernyõjén látnak..az agyuk szivacs módra szívja be a töménytelen mennyiségû manipulatív információt.
Off Jellemzõ ez sajnos a magyar politikára is, nem ártana elgondolkodni egyeseknek vajon kik irányítják valóban a politikai/gazdasági eseményeket? vajon milyen háttérhatalom, az amelyik ennyire tervszerûen teszi tönkre az országot..? Ehelyett a szomszéd kis utcában keresik a problémát, ami valahol nagyon szomorú..
beaata 2013 jan. 14. - 20:01:51
(37/184)
Ha jó Irános filmet akartok nézni, nézzétek meg a Perpesepolist.
Kicsit más mûfaj, de nagyon elgondolkodtató, hogyan is élik meg ott
az emberek a mindennapjaikat.
Ennek a filmnek a hatására kezdtem utánanézni, hogy mi is a helyzet
Iránnal, miért alakulhattak így a dolgok.
ewok 2013 jan. 14. - 15:49:01
(36/184)
Aki itt isteniti Iránt, az fogja magát, kérjen útlevelet és menjen, nézzen szét ott. (én voltam, és láttam egy-két dolgot) Kívánom, hogy éljetek ott...
nov12 2013 jan. 12. - 11:27:11
(35/184)
Ezt a fórumot szerintem 90%-ban fiatalok, méghozzá olyan fiatalok olvassák akik számára csupa kellemes és nagyon cool dolog jut eszébe ha az USA-ról van szó( jó filmek ,színészek , iPhone , csillogó gazdagság satöbbi....)
A történelmet nem ismerõ , hosszabb élettapasztalattal nem rendelkezõ jóhiszemû fiataloknak biztos nem tetszik amit írok :

Ez egy Irán ellenes propaganda film.

Sajnos elcsépelt közhely,hogy a nagyhatalmak politikája undorító .
A fegyvergyártás és export bizony munkahelyeket tart fenn.
Szerintem a Pentagon is a szponzorok között van.

Célja többek közt az usa külpolitikai érdekeinek megfelelõ világhangulat kialakítása.

Az elhízott világbirodalmat régóta bosszantja ,hogy Irán óriási olajkészlettel rendelkezik,
ráadásul - sajnos ostoba módon- gyakran durva Izrael ellenes kijelentéseket is tesz.

Úgy tûnik , Irak és Afganisztán után Iránt is szeretné egy kicsit a hatalma alá hajtani.

Évek óta dollármilliókat költenek az agymosó filmjeikre.
Marketingjükkel elhitetik,hogy õk a jók, mások a rosszak.
Sikerrel mert sokak szerint arab egyenlõ dühös ember vagy terrorista , de minimum egy amcsi zászlót éget.

Most a perzsákat is le kell járatni mert szembeszálltak,nem adták oda olcsón az olajukat
a nagy pazarlónak.
kovanda 2013 jan. 11. - 16:21:39 Előzmény Paccar
(34/184)
Korrekt mozi. Indul az Oscarért. Drukkolok.
Paccar 2013 jan. 05. - 17:13:36
(33/184)
Én nem ájultam el a filmtõl, egyszer nézõs kategória. Konkrétan 1 óra hosszat semmi nem történik, majd bealudtam(bár lehet hogy fronthatás van :). Kb a felétõl kezd izgalmasabb lenni, és a vége az ami igazán izgalmas. Akció semmi nincs benne, feszültség is mértékkel, ill csak a film egy kis részében.
Egy 7est adok neki.
offtopic
velo 2012 dec. 31. - 22:14:22
(32/184)
biztos a készítõk is sokat szerepeltették volna, ha nem halt volna meg 1994-ben... nem inkább John Goodman-re gondoltál?
8/10
grebel 2012 dec. 31. - 15:23:05 8/10
(31/184)
Egy kis látványt csempészhettek volna még bele, illetve több kültéri felvételt, hogy jobban átérezhessük Iránban vagyunk. (Tudom, hogy a szökevények egy házban bújkáltak, és a fõhõs se kirándulni jött). John Candyt többet szerepeltettem volna.
9/10
döme1 2012 dec. 29. - 22:58:19 9/10 Előzmény sritus
(30/184)
Nagyon jó film. Élethû korrajz, kiváló rendezés és szinészi játék. 9 pont a 10bõl
10/10
Segítõ Béka 2012 dec. 23. - 12:20:58 10/10 Előzmény gyereamozibabe
(29/184)
ez a rész viszont érdekelne, nincs fenn youtubon a vége? az eredeti felvétel?
9/10
stomachh 2012 dec. 22. - 13:39:17 9/10
(28/184)
S igen, a Los Angeles-i szálat John Goodmannel lehetett volna még jobban kibontani, benne és Alan Arkinben még volt soksok potenciál.
9/10
stomachh 2012 dec. 22. - 13:37:24 9/10
(27/184)
Nagyon jó, izgalmas film. Kiváló rendezés, jó színészi játék jellemzi. Bár igazából tudható a vége (megtörtént eseményen alapul), mégis izgalmas tud lenni, a nézõ az utolsó 20 percben végig szorít és izgul a szereplõkért. Ügyes, határozottan ügyes. Felfele kerekítve, kis jóindulattal adok rá 9/10-et.
10/10
sritus 2012 dec. 13. - 12:29:40 10/10
(26/184)
Tegnap néztem meg a filmet, nagyon-nagyon tetszett. Végre egy olyan film, ahol mellõzik a tipikus hollywoodi hatásvadászatot, ahol korrektül "mesélik" el a történetet, ahol az USA nem játsza a szuperhõst, és ahol a megmentõ egy szerethetõ, hihetõ figura. És igen, a történet végkifejlete ismert, vagy legalábbis elõre sejthetõ, de én végigizgultam a filmet, teljesen azonosultam a 6 szökevény lelkivilágával.
5/10
optimusx 2012 dec. 09. - 00:15:06 5/10
(25/184)
Ismeretlenül ültem le a film elé, mások ajánlották. Azonban a történet elsõ 15 perce alatt állandóan deja vu érzésem volt: Ezt a történetet már olvastam valahol! Aztán beugrott: Ken Follett írt egy hasonlót Teherán címmel (1983-ban) - csak civilekkel a fõszerepben, illetve máshogy menekülnek az országból. Aki egy izgalmas könyvet keres, annak bátran ajánlom. Viszont az alaptörténet ugyanaz: amerikaiként menekülni a forrongó Iránból.
Összességében jó film volt, bár szerintem kicsit szürkére sikerült. Én is a már mások által is felvetett Hollywood-i hátérmunkák, illetve a városi "kirándulást" hosszabban elnéztem volna. A szupertõl azért nálam elmarad, de egy "korrekt" jelzõvel illetném.